mgr

Monika Świtoń (Marcinkowska)

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

11 opinii +dodaj

Psycholog | Psychoonkolog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny i EMDR Rozwijam taką praktykę psychologiczną, która odpowiada na konkretne problemy, dlatego łączę elementy różnych… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Gabinet w Centrum Pomocy Psychiatryczno-Psychologicznej Persona

  Pani Monika jest wspaniałym specjalistą, wyrozumiałą osobą, stosuje skuteczne sposoby terapii. Byłam w bardzo ciężkim stanie po toksycznym związku, świat rozpadł mi się na kawałki i nie widziałam przyszłości. Wizyty u Pani Moniki, stopniowo pomogly mi na nowo patrzeć w kolorach..., a przede wszystkim patrzeć rozsądnie na swoje "nowe" życie. Dzięki Pani Moniki doszłam do siebie, a wszystko nagle wydało się proste. Zrozumiałam, że tak naprawdę mam piękne życie, a ja jestem wartościową osobą. Spokojny ton pani Doktor i pełna wyrozumiałość, to wielkie wsparcie podczas spotkań. Naprawdę polecam.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet w EZ-Medica Centrum MedyczneUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Pani Monika bardzo trafnie i szybko dociera do sedna problemu.
  Mam nadzieję, że wspólnie poradzimy sobie z problemem.

 • Lokalizacja: Gabinet w EZ-Medica Centrum MedyczneUsługa: problem z wychowaniem dziecka,problem ze sobą

  Profesjonalna,wzbudzajaca zaufanie,cieply,spokojny ton,czas minął niespodziewanie,pozostał niedosyt i decyzja,ze wizyta jest pierwsza i na pewno nieostatnia

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Psychiatryczno Psychologiczna Cogito

  Od półtora roku leczę się z powodu depresji, ale zaburzenia nerwicowo-depresyjne towarzyszą mi od kilku lat. Chcąc zmienić swoje życie, trzy razy zaczynałam terapie u różnych specjalistów, niestety zawsze z tym samym skutkiem - przerywałam je, niezadowolona ze sposobu, w jaki byłam traktowana, poczucia bycia nierozumianą, braku efektów terapii. Terapia u pani Moniki jest dla mnie czasem i miejscem, w którym ciągle coś się dzieje. Jestem otoczona troską, życzliwością i dyskretną uważnością na każdy gest i słowo. Nie muszę się wstydzić ani udawać kogoś innego niż jestem. Niejednokrotnie zdumiewa mnie celność spostrzeżeń pani Moniki i niezwykła trafność wyciąganych wniosków – to sprawia, że zaczynam wierzyć, że skoro ktoś nazwał moje upiory - to ja je potrafię pokonać… I wiele już pokonałam, a nie zamierzam się zatrzymać. Pomoc pani Moniki jest tutaj nieoceniona, bo czasem mimo moich wysiłków, wraca stare i działa siłą przyzwyczajenia. Wtedy wspólnie wyciągamy na światło dzienne każde złe schematy i uczymy się jak omijać pułapki. Poza tym każdy mój sukces, nawet minimalny, czy próba podjęcia wysiłku wbrew „starej” sobie nie pozostaje niezauważona. Moja praca jest doceniona, ustawiona we właściwym świetle. Po każdej wizycie wychodzę uśmiechnięta, z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu.

 • J
  Lokalizacja: Poradnia Psychiatryczno Psychologiczna CogitoUsługa: Wsparcie rozwoju osobistego

  Pani Monika jest bardzo dobrym i kompetentnym specjalistom, dzięki któremu zdałem sobie sprawę, że martwy punkt, w którym stanęło moje życie, nie było końcem. Nie pozwoliła mi się załamać i przez ponad rok regularnych wizyt, każdego dnia pomagała mi poznawać samego siebie, swoje ograniczenia, i przede wszystkim to, że bardzo wiele moich negatywnych uczuć czy myśli było związane z moją błędną interpretacją świata i siebie samego. W skrócie dzięki Pani Monice znów chce mi się żyć, nawet jeśli nie jest łatwo, bo wiem, że warto. A nawet jeśli kiedyś znów będę miał gorszy czas... cóż, wiem, że zawsze mogę liczyć na Panią Monikę.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest bardzo kompetentna osoba. Wystarczyła mi jedna wizyta abym mogła zrozumieć swoje zachowanie i zacząć pracę nad soba. Polecam pania doktor jest osobą ciepła, konkretną i starajaca sie pomóc w problemie. Czekam z niecierpliwoscia na drugą wizytę.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dla mnie liczy się zawsze pierwsze wrażenie. W tym wypadku było ono bardzo pozytywne. Myślę że dalsze nasze spotkania przyniosą pozytywne efekty.

  mgr Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję za opinię. Pozdrawiam

 • Rzetelna i fachowa Pani psycholog.Umie dotrzeć do sedna problemu. Jestem na początku terapii, szczerze polecam

  mgr Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

 • E

  Bardzo dobra psychoterapeutka. Skoncentrowana na pacjencie. Z uwagą słucha, pomaga znaleźć rozwiązania, ale w taki sposób, że pacjent dostrzega inna perspektywę niemal natychmiast. Polecam serdecznie.

  mgr Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo pozytywna osoba , samym usmiechem który towarzyszy przez cale spotkanie poprawia humor. Potrafi wysłuchać doradzić ale nie nakazać. Przygotowuje się do spotkań , wspiera .
  Naprawdę warty psycholog warty 5-ciu gwiazdek.

  mgr Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Pytania pacjentów (10)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog | Psychoonkolog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny i EMDR

  Rozwijam taką praktykę psychologiczną, która odpowiada na konkretne problemy, dlatego łączę elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych i poznawczych oraz EMDR.

  Terapia poznawczo behawioralna jest bardzo skuteczna w leczeniu depresji, nerwicy, lęków napadowych, fobii (np. agorafobii), fobii społecznej, bulimii, nerwicy natręctw, stresu pourazowego oraz schizofrenii.
  Terapia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) najczęściej stosowana jest w kontekście terapii zespołu stresu pourazowego, jednakże EMDR sprawdza się również w przypadku terapii innych trudności psychicznych. Cechą innowacyjną podejścia EMDR jest stymulacja sensoryczna, którą zazwyczaj stosuje się w formie stymulacji ruchu gałek ocznych.

  Obie formy terapii są dobrze przebadane pod kątem skuteczności w pomocy z problemami, tj. depresja, lęki, PTSD, zaburzenia osobowości.

  Sesje odbywają się co tydzień lub dwa tygodnie. Sesja trwa 50 min.


  Kwalifikacje

  - mgr psychologii - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, specjalizacja: psychologia kliniczna
  - Ukończone studia podyplomowe z psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
  - Warsztat: kliniczny: Racjonalna Terapia Zachowań, realizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej
  - Warsztat kliniczny: Interwencja kryzysowa w sytuacji śmierci i żałoby, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Warsztat kliniczny: Zabawa i techniki ekspresyjne w psychoterapii dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Warsztat kliniczny: Diagnoza i terapia dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Obecnie w trakcie specjalistycznego, czteroletniego szkolenia w CTPB w Warszawie
  - Ukończone szkolenie z Terapii EMDR I i II stopnia.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - specjalność: Psychologia kliniczna
 • Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - Studia po dyplomowe: psychoonkologia
 • Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie

Staże

 • Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy
 • NZOZ Poradnia Opieki Hospicyjno-Paliatywnej w Wałbrzychu
 • Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu

Certyfikaty

 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog w mieście Wałbrzych - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), Wałbrzych - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog w mieście Wałbrzych - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia