Umów wizytę Zapytaj lekarza 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem terapeutką, psychologiem kliniczny i społecznym. W ramach specjalizacji klinicznej odbyłam szkolenie w zakresie „Postępowania z pacjentem chorym i w trudności” oraz „Terapii… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem terapeutką, psychologiem kliniczny i społecznym. W ramach specjalizacji klinicznej odbyłam szkolenie w zakresie „Postępowania z pacjentem chorym i w trudności” oraz „Terapii z osobami z zaburzeniami nerwicowymi”. Ukończyłam czteroletnie szkolenie podyplomowe w zakresie profesjonalnej psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie - rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

  Odbyłam praktyki na oddziałach psychiatrycznych w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznych Opieki Zdrowotnej w Warszawie oraz w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. W swojej pracy korzystam z dorobku humanistyczno – fenomenologicznego, poznawczo – behawioralnego oraz interpersonalno – psychodynamicznego. Wszystko po to by dopasować strategię pracy do potrzeb i oczekiwań klienta, nie odwrotnie.
  Gwarantuję empatyczne podejście, zrozumienie oraz wsparcia. Zapewniam bezpieczne warunki do rozwoju, w których nigdy nie będziesz oceniany. Przestrzegam zasad etycznych postępowania psychoterapeuty Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii i Kodeksu Zasad Etycznych Psychoterapeuty PTP.
  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż na oddziałach psychiatrycznych w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publiczny Zakładów Psychiatrycznych Opieki Zdrowotnej w Warszawie oraz w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.
 • Staż/Wolontariat w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznych Opieki Zdrowotnej w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 27
 • OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PROMOCJI ZDROWIA "OGRÓD", który jest kliniczną placówką INSTYTUTU PSYCHOLOGII ZDROWIA PTP

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Zdecydowałam się na wizytę u Pani Moniki ponieważ wydawało mi się, że moje życie nie ma sensu a ja jestem słabą i beznadziejną osobą. Zmaganie z życiem było trudną batalią, w której grałam role ofiary. Z każdym spotkaniem Pani Monika pomagała mi zrozumieć jak wartościowa jestem. Spotkania pomogły mi odkryć potencjał, który we mnie drzemie. Jak również pokazały w jaki sposób dbać o siebie, stać po swojej stronie i być swoją najlepsza przyjaciółka. Dzięki mądrej rozmowie z Panią Monika zrozumiałam jak o siebie walczyć i jak przestać zwracać nadmierną uwagę na opinii innych ludzi. Dzięki regularnym spotkaniom przestałam rozpamiętywać przeszłość a skupiłam się na kreowaniu przyszłości i byciu tu i teraz. Wiem, ze to dopiero początek fantastycznych zmian jakie rozpoczęły się w moim życiu za sprawą terapii. Polecam wszystkim Panią Monikę to nie tylko świetny specjalista ale też mądra i ciepła osoba.

  Monika Sitek2018-02-23

  Serdecznie dziękuję za te słowa:) Pani walka o siebie wielokrotnie mnie wzruszała. Gratuluje i życzę wszystkiego wymarzonego!:)

 • N
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Są różne chwile w życiu i warto sobie z nimi radzić, warto mieć wtedy blisko osoby, które będą wsparciem do tego żeby móc te nasze różne życiowe zmagania zrozumieć i iść dalej ..

  Pani Monika, to był mój strzał w dziesiątkę! Nasze spotkania pozwoliły mi zrozumieć wiele kwestii.., ale przede wszystkim poznać samą siebie- co rzutuje na moje obecne życie dając mu lepszą jakość z racji większej świadomość siebie, lepszego rozumienia własnego ja. Dużo by pisać ;).. w każdym razie to dzięki naszym spotkaniom, odkryłam sporo cennych wskazówek dla mnie w moim życiu. Pani Monika jest to mądra kobieta, która potrafi aktywnie słuchać, to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu w odpowiednich momentach kilka właściwych słów, wyzwalało to prawidłowe bodźcowanie i nakłaniało do odpowiednich refleksji. To było mega! Jej empatię i zaangażowanie w czasie spotkań widać od razu, tworzy to świetną i swobodną atmosferę do dialogu. Pani Monika nie ocenia człowieka. Jest bardzo etyczna, za co bardzo ją cenię. Ma dużą dozę fachowości i wiedzy, którą umiejętnie potrafi łączyć i wykorzystywać by móc pomóc. Jest bardzo cierpliwa, nie ponagla, ale umiejętnie prowadzi… :)

  Wiecie co! Czuć powiew takich anielskich skrzydeł dobroci, które dają bezpieczeństwo i poczucie, że będzie dobrze. Nie da się tego wyjaśnić, ale to czuć. Pani Monika dostała bardzo cenny dar od Boga;).

  W sercu Dziękuję Bogu za Twoją osobę Pani Moniko w moim życiu.

  Natalia

  Monika Sitek2018-01-17

  Wzruszyły mnie Pani słowa...Dziękuje bardzo i życzę dobrych ludzi na drodze i wszystkiego co najlepsze:)

 • M
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od NowaUsługa: psychoterapia indywidualna - 50 minut

  Do Pani Moniki trafiłem po uprzedniej nieudanej próbie współpracy z lekarzem psychologiem.
  Głównym powodem szukania pomocy było krytyczne podejście do samego siebie oraz trudności w relacji z partnerką.
  Jak się okazało „materiał” nad którym zaczęliśmy pracować z p. Moniką nawarstwiał się od niespełna 40 lat i dotyczył trudnych przeżyć z dzieciństwa oraz traumatycznych przeżyć z okresy młodości. Poprzedni specjalista nie potrafił mi pomóc.
  Dopiero p. Monika z pełnym zrozumieniem, empatią i profesjonalizmem wyjaśniła mi genezę moich zachowań i dlaczego tak krytycznie odbieram siebie, pomogła zrozumieć mechanizmy rządzące mym stanem emocjonalnym w danej sytuacji, zinterpretować przyczyny i wyjaśnić skutki niewłaściwych decyzji i zdarzeń jakie zaistniały w przeszłości.
  Pomogła zmienić moje podejście do samego siebie i nabrać dystansu co ma bezpośredni wpływ na obecna relację z partnerką. Mało tego moja zmiana tak pozytywnie oddziałuje i wpływa na zachowanie mojej parterki, że zacząłem się zastanawiać czy „ktoś” mi jej nie podmienił ????.
  Jakość życia mojego przed i po terapii to przysłowiowe „niebo, a ziemia” i to w każdej „zapuszczonej” przez lata i w/w sferze życia, które „ukryte” nie dawały spokoju i wytchnienia przez lata, a które skutecznie „zatruwały” moje życie.
  Pani Monika od początku do końca wiedziała jak mnie prowadzić, umiejętnie panowała nad terapią, bym w rezultacie stał się człowiekiem, który pozytywnie definiuje siebie, właściwie definiuje potrzeby swoich bliskich i to po niespełna półrocznej terapii.
  Pani Moniko z całego serca w imieniu mojej Rodziny i moim bardzo, bardzo dziękuję. Nigdy tego co Pani dla nas zrobiła nie zapomnę.

  Monika Sitek2018-01-17

  Cieszę się że wszystko się poukładało i mogłam pomóc:) Życzę wszystkiego wymarzonego dla Pana i całej rodzinki:)

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

  Dzięki Pani Monice znowu jestem szczęśliwa! :) Kiedy trafiłam na terapię, nękały mnie silne natręctwa i lęki, przez które nie mogłam normalnie funkcjonować… Pani Monika pomogła mi uwolnić się od tych uporczywych, natrętnych myśli i lęku. Ale terapia dała mi o wiele więcej. Tak w skrócie: zaakceptowałam i polubiłam siebie, wyleczyłam się z chorego perfekcjonizmu, zaczęłam lepiej rozumieć siebie i innych ludzi.
  Pani Monika jest świetnym psychologiem i bardzo dobrym człowiekiem. Posiada wiedzę i doświadczenie, ale także talent i prawdziwe powołanie do tego zawodu. Stwarza przyjazną atmosferę, co jest bardzo pomocne, gdy trzeba opowiedzieć o wstydliwych wydarzeniach ze swojego życia. Warto zaufać Pani Monice, pozwolić się prowadzić i ciężko pracować podczas terapii. Ja tak zrobiłam i osiągnęłam sukces :)

  Monika Sitek2017-12-13

  Serdecznie dziękuje za te słowa, to ja jestem szczęśliwa że mogłam pomóc:) życzę wszystkiego co najlepsze! Trzymam kciuki!

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Monika jest bardzo ciepłą, pozytywną osobą, dzięki czemu spotkania odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze. Wnikliwość Pani Moniki, ale też trafność spostrzeżeń pomogła mi spojrzeć na problemy z którymi przyszłam z zupełnie innej strony. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

  Monika Sitek2017-11-15

  Pani Marto, serdecznie dziękuje:) życzę wszystkiego co najlepsze!

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia indywidualna - 50 minut

  Idąc na pierwszą wizytę byłem w kiepskiej kondycji psychicznej, po ciężkich przejściach i nie potrafiąc poradzić sobie z przeszłością. Wcześniej byłem u kilku innych specjalistów, niestety bez większych rezultatów. 1,5 roku później opuściłem gabinet Pani Moniki jako inny człowiek. Nie, nie stałem się nagle Supermanem (choć pracę którą wykonaliśmy niejeden Superman by się nie powstydził :)), ale dostrzegłem w sobie wartość, siłę i wiarę. Przede mną nadal dużo pracy nad sobą, ale dziś rozumiem swoje myśli i emocje i, co najważniejsze, pierwszy raz w życiu wiem, że mogę kierować swoim życiem.
  Pani Moniko, jest Pani niesamowicie cierpliwa i empatyczna. Ma Pani w sobie ogromne pokłady siły i miłości do drugiego człowieka, co przy moim upartym charakterze okazało się niezwykle skuteczne. Dzięki Pani jestem „tu”, gdzie jeszcze 1,5 roku temu nawet nie śniłem o tym. Jestem Pani przeogromnie wdzięczny! Jest Pani pięknym człowiekiem! :)

  Monika Sitek2017-09-25

  Panie Arturze, serdecznie dzięki za te słowa, Wszystkiego co najlepsze i proszę pamiętać że Pana upór to ogromna siła!:) Serdeczności!

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Do Pani Moniki trafiłem ok. rok temu i dziś,po tym okresie, twierdzę,iż była to bardzo dobra decyzja.Spotkania pozwoliły mi uporać się z problemami,które dręczyły mnie przez bardzo długi czas i nie pozwalały na satysfakcjonujące życie.Pani Monika okazała się doskonałym specjalistą oraz bardzo empatyczną i miłą osobą.Szczerze polecam,każdemu kto odczuwa w życiu dyskomfort i nie wie co z tym zrobić,Pani Monika na pewno znajdzie na to receptę:)Dziękuję za pomoc!

  Monika Sitek2017-06-19

  Serdecznie dziękuję, trzymam kciuki i życzę wszelkiej pomyślności!

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pamiętam ten dzień, kiedy pierwszy raz spotkałam się z Panią Moniką.
  Byłam wtedy na bardzo trudnym etapie swojego życia.
  Z jednej strony zapracowana, zabiegana, wiecznie pod presją czasu, z niepoukładanymi relacjami, z przeszłością, które systematycznie dawała o sobie znać, z lękami, które gdzieś we mnie głęboko siedziały i blokowały mnie przed byciem szczęśliwą i samoakceptacją.
  Pani Monika pomogła mi zmienić moje życie.
  Pomogła mi siebie odnaleźć, zrozumieć i zmienić to, co było dla mnie samej destruktywne.
  Bardzo mnie motywowała, żebym o siebie walczyła, dodawała sił, pomagała analizować, uczyła pewnych rzeczy od nowa.
  Jest Pani wyjątkowa i bardzo Pani dziękuję.

  Monika Sitek2017-03-24

  Pani Aniu, cieszę się że jest moc:) Wszystkiego co najlepsze!!!

 • W

  Trudno w kilku zdaniach określić jak bardzo pomogła mi Pani Monika. Bardzo szybko nawiązaliśmy świetny kontakt, co pozwoliło na bardzo efektywną terapię. To aż niesamowite, gdy próbuję porównać jak dobrze teraz sobie radzę w stosunku do tego jak rozbity byłem trochę ponad rok temu, gdy zdecydowałem się na pierwszą wizytę. Czułem jak tydzień w tydzień zwycięsko mierzyłem się z kolejnymi tematami, z którymi nie miałem odwagi się zmierzyć wcześniej. Nabrałem pewności siebie, zbudowałem niemal od zera własne poczucie wartości i nauczyłem się wyrozumiałości dla samego siebie. A to wszystko przeniosło się na pozostałe sfery życia.
  Pani Moniko, bardzo dziękuję za ogrom poświęconej mi energii i czasu! Wszystkiego dobrego!

  Monika Sitek2017-01-03

  Serdecznie dziękuje, trzymam kciuki i życzę wszelakiej pomyślności!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Monika jest cudowną, ciepłą, empatyczną, a przy tym niezwykle profesjonalną osobą i dobrym człowiekiem. W kontakcie z Panią Moniką bardzo łatwo przełamać własne blokady i obdarzyć ją pełnym zaufaniem co pomaga w terapii. Dla Pani Moniki najważniejszy jest pacjent i daje to odczuć podczas całej terapii.
  Do Pani Moniki chodziłam przez 1,5 roku. Idąc na pierwsze spotkanie nie sądziłam, że spotkania z Panią Moniką tak bardzo zmienią moje życie. Pani Monika pomogła mi odbudować poczucie własnej wartości, uwierzyć w siebie, rozliczyć przeszłość i spojrzeć na nią w prawdzie.
  Pani Moniko dziękuję za moje obecne lepsze życie.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :) Małgorzata S.

  Monika Sitek2017-01-03

  Dziękuje za tak miłe słowa. Wszelakiej pomyślności i dobrych ludzi na drodze:)