Adres

Poznańska 16/9, Śródmieście, Warszawa
Ośrodek Psychoterapii Od Nowa (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
22 273.....

Konsultacja psychologiczna (150 zł)

Interwencja kryzysowa (150 zł)

Psychoterapia par - 90 minut (250 zł) + 3 więcej

Rozwój osobisty (150 zł)

Psychoterapia indywidualna - 50 minut (150 zł)

Zwykła wizyta

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutką, psychologiem kliniczny i społecznym. W ramach specjalizacji klinicznej odbyłam szkolenie w zakresie „Postępowania z pacjentem chor...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • depresja
 • lęki
 • nerwica
Pokaż wszystkie leczone choroby

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa psychoterapia indywidualna - 50 minut

Do Pani Moniki pierwszy raz udałam się w lutym. Jesteśmy w trakcie procesu ponieważ zmiany w nas nie zachodzą w 5 minut i na wszystko potrzeba czasu ale już widzę ogromne zmiany w sobie. Bardzo podziwiam inteligencje Pani Moniki jej wszechstronność z każdego spotkania coś wynoszę. Bardzo się cieszę, że do niej trafiłam bo pierwsze podejście i już 10/10. Opinie wystawiałam po 8 miesiącach od 1 spotkania więc myśle że jest trafna i zasłużona :)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: W innym miejscu

Dawno nie spotkałam tak zaangażowanej, empatycznej, miłej osoby. Pani Monika jest profesjonalistą najwyższej klasy. Każde nasze spotkanie było wyjątkowe i owocne. Zawsze będę pamiętać jej wskazówki i zalecenia. Naprawdę działają !!!! Szczerze polecam kontakt z Panią Monika. Jestem pewna, ze znajdzie sposób na rozwiązanie każdego problemu, tak jak było w moim przypadku, za co jestem jej dozgonnie wdzięczna.

Monika Sitek

Pani Renato, serdecznie dziękuje za miłe słowo i wspólny czas:) Życzę wszystkiego co najlepsze i dobrych ludzi na drodze:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Lokalizacja: W innym miejscu lęki, stany depresyjne, anhedonia, nerwowość

Pani Monika szybko wprowadza dobra atmosferę podczas rozmowy. To było moja 1 wizyta prywatnie u psychologa i jestem zadowolony. Poleciła mi ta Panią jej imienniczka inna Monika. Cieszę się że mimo mojej wcześniejszej diagnozy o której wspomniałem nie było czuć podczas rozmowy strachu czy innego dyskomfortu. Nie każdy ma zrozumienie do pacjentów farmakologicznych. Myślę że jeszcze się pojawię na rozmowie by lepiej siebie zrozumieć. Może będę lepszym trochę człowiekiem. Pozdrawiam.

Monika Sitek

Panie Piotrze, serdecznie dziękuje za miłe słowo:) Zrobię co w mojej mocy by Panu pomóc. Ufam, że się uda:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Pani Monika to wspaniały psycholog, wspaniały człowiek i wspaniała kobieta! Pani Monika podarowała mi przede wszystkim radość życia! Rozmawiając z Nią, człowiek bardziej czuje się jakby rozmawiał z przyjacielem co sprawia, że z łatwością się przed nią otwiera a terapia jest dużo przyjemniejsza. Niesamowicie empatyczna osoba. Poleciłabym Panią Monikę absolutnie każdemu!
Pani Moniko, Pani pomoc jest nieoceniona!!!

Monika Sitek

Pani Aniko, serdeczne dzięki za te słowa! To nie ja dałam Pani radość, od zawsze ją Pani miała tylko teraz lepiej z niej Pani korzysta!:) Życzę Pani i mężowi spełnienia wszystkich marzeń i dobrych ludzi na drodze! I jeszcze raz dziękuje!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Kobieta Anioł. Przywraca nadzieje w kazdej trudnej sytuacji. Rezultaty sa widoczne bardzo szybko. Terapeutka bardzo empatyczna, inteligentna. Polecam kazdemu z problemami nerwicowymi, depresyjnymi i nie tylko. Jestem szczesliwa ze na mojej drodze pojawila sie tak świetna specjalistka i kobieta.

Monika Sitek

Pani Moniko, serdeczne dzięki za te słowa. Pracować z Panią to czysta przyjemność. Trzymam kciuki i jestem przekonana że z Pani siłą nie ma przeszkody której Pani nie pokona:) Wszystkiego wymarzonego!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Trafiłem do Pani Moniki trochę przypadkiem. Po przeczytaniu wielu opinii na Znanylekarz.pl postanowiłem umówić wizytę i bardzo się z tej decyzji cieszę! Miałem wielkie szczęście trafić na osobę empatyczną, dla której na pierwszym miejscu jest pacjent i chęć niesienia pomocy. Na każdej sesji dokładnie pamiętała o czym rozmawialiśmy wcześniej, potrafiła bardzo trafnie zwrócić uwagę na pewne treści i naświetlić różne aspekty mojego myślenia. Zawsze mogłem liczyć na jej wsparcie i pomoc.
Obecnie jestem tuż po zakończeniu terapii i widzę ogromną zmianę w moim życiu. Jestem innym człowiekiem, odbudowałem poczucie własnej wartości, zamknąłem sprawy z przeszłości i spojrzałem na siebie i Świat z radością.
Pani Moniko, bardzo serdecznie dziękuję!
A każdemu kto poszukuje pomocy psychologa z całego serca polecam Panią Monikę, trafić na swojej drodze na kogoś takiego to wielki szczęście.

Monika Sitek

Panie Rafale, serdecznie dziękuje za te słowa:) Praca z Panem była ogromną przyjemnością. Życzę Panu szczęścia, zdrowia i oczywiście dużo, dużo, dużo swobody!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Rok temu wybierając psychologa i terapeutę skorzystałam ze strony Znanylekarz.pl Przeczytałam wszystkie pozytywne opinie pacjentów o p. Monice oraz jej krótkie komentarze pod każdą z nich. Każdy z nich był świadectwem empatii, zaangażowania i indywidualnego podejścia do konkretnej osoby. Idąc na wizytę wiedziałam już, że spotkam wyjątkową osobę. Mimo to rzerzywistość przerosła moje oczekiwania. Te wrażenie potęgowało się z każdą wizytą. Po roku wspólnej pracy jestem pełna podziwu i szacunku dla kompetencji pani Moniki, jej taktu, wnikliwości, empatii. Bardzo mi pomogła w trudnej relacji z bliską osobą. Życzę każdemu, żeby będąc w potrzebie spotkał takiego terapeutę. Profesjonalistę i człowieka przez duże C.

Monika Sitek

Pani Magdo, to dla mnie bardzo ważne i wzruszające słowa które motywują mnie do pracy:) Trzymam kciuki za Pani drogę i wiem że z Pani siłą i wrażliwością na pewno się powiedzie:) Wszelakiej pomyślności!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

D
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa psychoterapia indywidualna - 50 minut

Byłam dopiero na dwóch spotkaniach ale wydaje mi się, że Pani Monika jest osobą kompetentną, budzącą zaufanie i konkretną. Mam nadzieję, że nasze spotkania przyniosą szybkie rezultaty.

Monika Sitek

Dziękuje za miłe słowo. Zrobię co w mojej mocy. Ufam, że się powiedzie i ta droga będzie dla Pani owocna:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu

Zdecydowałam się na wizytę u Pani Moniki ponieważ wydawało mi się, że moje życie nie ma sensu a ja jestem słabą i beznadziejną osobą. Zmaganie z życiem było trudną batalią, w której grałam role ofiary. Z każdym spotkaniem Pani Monika pomagała mi zrozumieć jak wartościowa jestem. Spotkania pomogły mi odkryć potencjał, który we mnie drzemie. Jak również pokazały w jaki sposób dbać o siebie, stać po swojej stronie i być swoją najlepsza przyjaciółka. Dzięki mądrej rozmowie z Panią Monika zrozumiałam jak o siebie walczyć i jak przestać zwracać nadmierną uwagę na opinii innych ludzi. Dzięki regularnym spotkaniom przestałam rozpamiętywać przeszłość a skupiłam się na kreowaniu przyszłości i byciu tu i teraz. Wiem, ze to dopiero początek fantastycznych zmian jakie rozpoczęły się w moim życiu za sprawą terapii. Polecam wszystkim Panią Monikę to nie tylko świetny specjalista ale też mądra i ciepła osoba.

Monika Sitek

Serdecznie dziękuję za te słowa:) Pani walka o siebie wielokrotnie mnie wzruszała. Gratuluje i życzę wszystkiego wymarzonego!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

N
Lokalizacja: W innym miejscu

Są różne chwile w życiu i warto sobie z nimi radzić, warto mieć wtedy blisko osoby, które będą wsparciem do tego żeby móc te nasze różne życiowe zmagania zrozumieć i iść dalej ..

Pani Monika, to był mój strzał w dziesiątkę! Nasze spotkania pozwoliły mi zrozumieć wiele kwestii.., ale przede wszystkim poznać samą siebie- co rzutuje na moje obecne życie dając mu lepszą jakość z racji większej świadomość siebie, lepszego rozumienia własnego ja. Dużo by pisać ;).. w każdym razie to dzięki naszym spotkaniom, odkryłam sporo cennych wskazówek dla mnie w moim życiu. Pani Monika jest to mądra kobieta, która potrafi aktywnie słuchać, to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu w odpowiednich momentach kilka właściwych słów, wyzwalało to prawidłowe bodźcowanie i nakłaniało do odpowiednich refleksji. To było mega! Jej empatię i zaangażowanie w czasie spotkań widać od razu, tworzy to świetną i swobodną atmosferę do dialogu. Pani Monika nie ocenia człowieka. Jest bardzo etyczna, za co bardzo ją cenię. Ma dużą dozę fachowości i wiedzy, którą umiejętnie potrafi łączyć i wykorzystywać by móc pomóc. Jest bardzo cierpliwa, nie ponagla, ale umiejętnie prowadzi… :)

Wiecie co! Czuć powiew takich anielskich skrzydeł dobroci, które dają bezpieczeństwo i poczucie, że będzie dobrze. Nie da się tego wyjaśnić, ale to czuć. Pani Monika dostała bardzo cenny dar od Boga;).

W sercu Dziękuję Bogu za Twoją osobę Pani Moniko w moim życiu.

Natalia

Monika Sitek

Wzruszyły mnie Pani słowa...Dziękuje bardzo i życzę dobrych ludzi na drodze i wszystkiego co najlepsze:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Usługi i ceny

Konsultacja psychologiczna

150 zł

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

150 zł

Psychoterapia par - 90 minut

250 zł

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

250 zł

Interwencja kryzysowa

150 zł

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

150 zł

Rozwój osobisty

150 zł

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

150 zł

Psychoterapia indywidualna - 50 minut

150 zł

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

150 zł

Zwykła wizyta

Poznańska 16/9, Warszawa

Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Brak informacji o cenie

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa psychoterapia indywidualna - 50 minut

Do Pani Moniki pierwszy raz udałam się w lutym. Jesteśmy w trakcie procesu ponieważ zmiany w nas nie zachodzą w 5 minut i na wszystko potrzeba czasu ale już widzę ogromne zmiany w sobie. Bardzo podziwiam inteligencje Pani Moniki jej wszechstronność z każdego spotkania coś wynoszę. Bardzo się cieszę, że do niej trafiłam bo pierwsze podejście i już 10/10. Opinie wystawiałam po 8 miesiącach od 1 spotkania więc myśle że jest trafna i zasłużona :)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: W innym miejscu

Dawno nie spotkałam tak zaangażowanej, empatycznej, miłej osoby. Pani Monika jest profesjonalistą najwyższej klasy. Każde nasze spotkanie było wyjątkowe i owocne. Zawsze będę pamiętać jej wskazówki i zalecenia. Naprawdę działają !!!! Szczerze polecam kontakt z Panią Monika. Jestem pewna, ze znajdzie sposób na rozwiązanie każdego problemu, tak jak było w moim przypadku, za co jestem jej dozgonnie wdzięczna.

Monika Sitek

Pani Renato, serdecznie dziękuje za miłe słowo i wspólny czas:) Życzę wszystkiego co najlepsze i dobrych ludzi na drodze:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Lokalizacja: W innym miejscu lęki, stany depresyjne, anhedonia, nerwowość

Pani Monika szybko wprowadza dobra atmosferę podczas rozmowy. To było moja 1 wizyta prywatnie u psychologa i jestem zadowolony. Poleciła mi ta Panią jej imienniczka inna Monika. Cieszę się że mimo mojej wcześniejszej diagnozy o której wspomniałem nie było czuć podczas rozmowy strachu czy innego dyskomfortu. Nie każdy ma zrozumienie do pacjentów farmakologicznych. Myślę że jeszcze się pojawię na rozmowie by lepiej siebie zrozumieć. Może będę lepszym trochę człowiekiem. Pozdrawiam.

Monika Sitek

Panie Piotrze, serdecznie dziękuje za miłe słowo:) Zrobię co w mojej mocy by Panu pomóc. Ufam, że się uda:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Pani Monika to wspaniały psycholog, wspaniały człowiek i wspaniała kobieta! Pani Monika podarowała mi przede wszystkim radość życia! Rozmawiając z Nią, człowiek bardziej czuje się jakby rozmawiał z przyjacielem co sprawia, że z łatwością się przed nią otwiera a terapia jest dużo przyjemniejsza. Niesamowicie empatyczna osoba. Poleciłabym Panią Monikę absolutnie każdemu!
Pani Moniko, Pani pomoc jest nieoceniona!!!

Monika Sitek

Pani Aniko, serdeczne dzięki za te słowa! To nie ja dałam Pani radość, od zawsze ją Pani miała tylko teraz lepiej z niej Pani korzysta!:) Życzę Pani i mężowi spełnienia wszystkich marzeń i dobrych ludzi na drodze! I jeszcze raz dziękuje!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Kobieta Anioł. Przywraca nadzieje w kazdej trudnej sytuacji. Rezultaty sa widoczne bardzo szybko. Terapeutka bardzo empatyczna, inteligentna. Polecam kazdemu z problemami nerwicowymi, depresyjnymi i nie tylko. Jestem szczesliwa ze na mojej drodze pojawila sie tak świetna specjalistka i kobieta.

Monika Sitek

Pani Moniko, serdeczne dzięki za te słowa. Pracować z Panią to czysta przyjemność. Trzymam kciuki i jestem przekonana że z Pani siłą nie ma przeszkody której Pani nie pokona:) Wszystkiego wymarzonego!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Trafiłem do Pani Moniki trochę przypadkiem. Po przeczytaniu wielu opinii na Znanylekarz.pl postanowiłem umówić wizytę i bardzo się z tej decyzji cieszę! Miałem wielkie szczęście trafić na osobę empatyczną, dla której na pierwszym miejscu jest pacjent i chęć niesienia pomocy. Na każdej sesji dokładnie pamiętała o czym rozmawialiśmy wcześniej, potrafiła bardzo trafnie zwrócić uwagę na pewne treści i naświetlić różne aspekty mojego myślenia. Zawsze mogłem liczyć na jej wsparcie i pomoc.
Obecnie jestem tuż po zakończeniu terapii i widzę ogromną zmianę w moim życiu. Jestem innym człowiekiem, odbudowałem poczucie własnej wartości, zamknąłem sprawy z przeszłości i spojrzałem na siebie i Świat z radością.
Pani Moniko, bardzo serdecznie dziękuję!
A każdemu kto poszukuje pomocy psychologa z całego serca polecam Panią Monikę, trafić na swojej drodze na kogoś takiego to wielki szczęście.

Monika Sitek

Panie Rafale, serdecznie dziękuje za te słowa:) Praca z Panem była ogromną przyjemnością. Życzę Panu szczęścia, zdrowia i oczywiście dużo, dużo, dużo swobody!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa

Rok temu wybierając psychologa i terapeutę skorzystałam ze strony Znanylekarz.pl Przeczytałam wszystkie pozytywne opinie pacjentów o p. Monice oraz jej krótkie komentarze pod każdą z nich. Każdy z nich był świadectwem empatii, zaangażowania i indywidualnego podejścia do konkretnej osoby. Idąc na wizytę wiedziałam już, że spotkam wyjątkową osobę. Mimo to rzerzywistość przerosła moje oczekiwania. Te wrażenie potęgowało się z każdą wizytą. Po roku wspólnej pracy jestem pełna podziwu i szacunku dla kompetencji pani Moniki, jej taktu, wnikliwości, empatii. Bardzo mi pomogła w trudnej relacji z bliską osobą. Życzę każdemu, żeby będąc w potrzebie spotkał takiego terapeutę. Profesjonalistę i człowieka przez duże C.

Monika Sitek

Pani Magdo, to dla mnie bardzo ważne i wzruszające słowa które motywują mnie do pracy:) Trzymam kciuki za Pani drogę i wiem że z Pani siłą i wrażliwością na pewno się powiedzie:) Wszelakiej pomyślności!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

D
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Od Nowa psychoterapia indywidualna - 50 minut

Byłam dopiero na dwóch spotkaniach ale wydaje mi się, że Pani Monika jest osobą kompetentną, budzącą zaufanie i konkretną. Mam nadzieję, że nasze spotkania przyniosą szybkie rezultaty.

Monika Sitek

Dziękuje za miłe słowo. Zrobię co w mojej mocy. Ufam, że się powiedzie i ta droga będzie dla Pani owocna:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu

Zdecydowałam się na wizytę u Pani Moniki ponieważ wydawało mi się, że moje życie nie ma sensu a ja jestem słabą i beznadziejną osobą. Zmaganie z życiem było trudną batalią, w której grałam role ofiary. Z każdym spotkaniem Pani Monika pomagała mi zrozumieć jak wartościowa jestem. Spotkania pomogły mi odkryć potencjał, który we mnie drzemie. Jak również pokazały w jaki sposób dbać o siebie, stać po swojej stronie i być swoją najlepsza przyjaciółka. Dzięki mądrej rozmowie z Panią Monika zrozumiałam jak o siebie walczyć i jak przestać zwracać nadmierną uwagę na opinii innych ludzi. Dzięki regularnym spotkaniom przestałam rozpamiętywać przeszłość a skupiłam się na kreowaniu przyszłości i byciu tu i teraz. Wiem, ze to dopiero początek fantastycznych zmian jakie rozpoczęły się w moim życiu za sprawą terapii. Polecam wszystkim Panią Monikę to nie tylko świetny specjalista ale też mądra i ciepła osoba.

Monika Sitek

Serdecznie dziękuję za te słowa:) Pani walka o siebie wielokrotnie mnie wzruszała. Gratuluje i życzę wszystkiego wymarzonego!:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

N
Lokalizacja: W innym miejscu

Są różne chwile w życiu i warto sobie z nimi radzić, warto mieć wtedy blisko osoby, które będą wsparciem do tego żeby móc te nasze różne życiowe zmagania zrozumieć i iść dalej ..

Pani Monika, to był mój strzał w dziesiątkę! Nasze spotkania pozwoliły mi zrozumieć wiele kwestii.., ale przede wszystkim poznać samą siebie- co rzutuje na moje obecne życie dając mu lepszą jakość z racji większej świadomość siebie, lepszego rozumienia własnego ja. Dużo by pisać ;).. w każdym razie to dzięki naszym spotkaniom, odkryłam sporo cennych wskazówek dla mnie w moim życiu. Pani Monika jest to mądra kobieta, która potrafi aktywnie słuchać, to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu w odpowiednich momentach kilka właściwych słów, wyzwalało to prawidłowe bodźcowanie i nakłaniało do odpowiednich refleksji. To było mega! Jej empatię i zaangażowanie w czasie spotkań widać od razu, tworzy to świetną i swobodną atmosferę do dialogu. Pani Monika nie ocenia człowieka. Jest bardzo etyczna, za co bardzo ją cenię. Ma dużą dozę fachowości i wiedzy, którą umiejętnie potrafi łączyć i wykorzystywać by móc pomóc. Jest bardzo cierpliwa, nie ponagla, ale umiejętnie prowadzi… :)

Wiecie co! Czuć powiew takich anielskich skrzydeł dobroci, które dają bezpieczeństwo i poczucie, że będzie dobrze. Nie da się tego wyjaśnić, ale to czuć. Pani Monika dostała bardzo cenny dar od Boga;).

W sercu Dziękuję Bogu za Twoją osobę Pani Moniko w moim życiu.

Natalia

Monika Sitek

Wzruszyły mnie Pani słowa...Dziękuje bardzo i życzę dobrych ludzi na drodze i wszystkiego co najlepsze:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam nietypowe pytanie. Od dawna myślę nad skorzystaniem z hipnozy, jednak ciężko w internecie znaleźć fachowców z Poznania w tej dziedzinie. Czy mogliby mi Państwo kogoś polecić?
  pozdrawiam serdecznie, Alicja z Poznania

  Niestety nie praktykuję i hipnozy i nie znamnikogo kogo mogłabym polecić. Serdecznie pozdrawiam
  Monika Sitek

  Monika Sitek

 • Pytanie dotyczące kryzys w związku

  Witam.
  Moim problemem jest to ,że mój facet zaczął się ode mnie oddalać odkąd wróciliśmy z wycieczki . Byliśmy 2 tyg na wakacjach było naprawdę dobrze , i jak wróciliśmy do domu zaczął być bardzo dziwny . Co prawda przeziębił się i miał zapalenie płuc i miał prawo być zmęczony ,ale przestał się tulić , ciągle powtarzał ,żebym przestała gadać i dała mu spokój .. nie zrobiłam tego i zaczęłam się wypytywać o różne rzeczy czy kocha ,czy mu zalezy itp odp ,że tak za którymś razem jak zapytałam o to samo ,powiedział ,że nie będzie powtarzał tysiąc razy , bardzo zrobił się obojętny ,nie martwi się o mnie ,nie dzwoni,nie zapyta czy bezpiecznie dotarłam do domu .Od pewnego czasu nawet przestał pisać ,napiszę dzień dobry , a później dopiero odzywa się o 1.00 ,że był na akcji (jest strażakiem) i siedział później na remizie . Nie odzywał się do mnie przez jakieś 12 h ,gdzie mógł . Do dnia dzisiejszego tak robi , jest na festynie ja w domu ,do mnie się nie odezwie bo mówił ,że nie ma czasu ,gdzie ja wiem od koleżanki która tam jest ,że tego czasu ma sporo .Napisał do mnie ostatnio tak "Widzę ,że nie rozumiesz tego co ja piszę jak nie ma czasu to nie mam czasu kotek,i nie napiszę Ci tak jak piszesz ze mam Cię gdzieś bo nie mam ,nie zawsze bede mial czas kiedy Ty bedziesz chciala bo sa takie momenty ,ze sama wiesz ,ze sie nie da ,ani nie przestałem Cię kochać. Od tej wiadomości mineło sporo godzin ,nie mam pojęcia czy on się mną już bawi ,że niczym się nie martwi ,czy co mam myśleć. Pojechałam od niego ostatnio o godz 15 nie odezwał się po 23 ,że idzie spać a nie np czy jestem w domu czy nie . Czy on potrzebuję po prostu ode mnie spokoju ? Dużo się go czepiam i kłócę się o byle co ,ale wiem ,że wina jest po obu stronach nie tylko po mojej ,ponieważ gdy chcę się z nim dogadać on nie chcę tego nie chce rozmawiać .Moi rodzice ,znajomi ,przyjaciele ,rodzeństwo -mówią to samo ,że to moja wina ,że mam za wysokie wymagania ,oczekuję ,że on będzie skakał koło mnie ,ale czy naprawdę ,facet kóry kocha rzeczywiście się tak zachowuje ? całą noc nie wiedział np gdzie jestem i on na to ze dobrze i ,że nie ma czasu bo jest na siłowni i mu nigdy nic nie mowie gdzie jestem . Stał się nerwowy ,agresywny ,mieliśmy dość dużo kłotni ,ale zawsze się godziliśmy ,a on nigdy tak nie robił zawsze się odzywał . Co ma zrobić oddalić się i czekać ?Proszę o pomoc.

  Witam,
  myśle że na sytuacje o której Pani pisze ma wpływ wiele zmiennych znajdujących się zarówno po Pani stronie jak i po stronie Partnera. Przy tego typu trudnościach przede wszystkim lepiej rozpatrywać je nie w kategoriach winy ale udziału każdego z Państwa w sytuacje problemową, co każde z was wnosi i co to komu robi - w telegraficznym skrócie. Na pewno warto przyjrzeć się bliżej Pani emocjom i oczekiwaniom by lepiej je rozumieć, zarządzać nimi i samoregulować. Mając lepszy wgląd w te kwestie łatwiej będzie Pani podejmować decyzje i być może modyfikować oczekiwania z każdej strony. Życzę wszystkiego co najlepsze i pozdrawiam serdecznie. Monika Sitek

  Monika Sitek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutką, psychologiem kliniczny i społecznym. W ramach specjalizacji klinicznej odbyłam szkolenie w zakresie „Postępowania z pacjentem chor...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • depresja
 • lęki
 • nerwica
Pokaż wszystkie leczone choroby

Staże

 • Staż na oddziałach psychiatrycznych w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publiczny Zakładów Psychiatrycznych Opieki Zdrowotnej w Warszawie oraz w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.
 • Staż/Wolontariat w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznych Opieki Zdrowotnej w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 27
 • OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PROMOCJI ZDROWIA "OGRÓD", który jest kliniczną placówką INSTYTUTU PSYCHOLOGII ZDROWIA PTP

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski