Umów wizytę Zapytaj lekarza 656 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog , dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii… więcej

Umów wizytę

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Profesjonalizm w całym tego słowa znaczeniu odnośnie specjalizacji diabetolog,wizyta odbyła się w b.przyjaznej atmosferze, to moja 1 wizyta i nie ostatnia, nareszcie wiem co mam robić ,jak działają leki jak się odżywiać przy cukrzycy typu 2,moja konkluzja ;jak cię dopadła 2ka to zamiast do spowiedzi idż do p.doktor Nosowicz, szczerze wyznaj co ci dolega i jakie masz problemy a p.doktor napewno ci pomoże.dz.Valdi.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Pierwsza wizyta, ale bardzo udana. Rzeczowa i sympatyczna rozmowa, mam nadzieje , ze moje problemy zostana rozwiazane. Na kazde pytanie otrzymalam wyjasnienie , p. Doktor przemila

 • M
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Niesamowite- zostałam w pełni wysłuchana i usatysfakcjonowana odpowiedziami Pani doktor na problemy z którymi przyszłam . Pani doktor analizuje wyniki badań bardzo skrupulatnie. Pani doktor wyraża się zrozumiale i w spokojny ,miły sposób prowadzi wizytę .
  Pierwszy raz poczułam że naprawdę ktoś chce mi pomoc w problemach ze zdrowiem.
  Polecam z czystym sumieniem ????

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Jesteśmy bardzo zadowolone z wizyt u pani doktor Moniki Nosowicz, piszę zadowolone, ponieważ byłam z mamą (która jest w podeszłym wieku) i możemy z czystym sumieniem polecić panią doktor. Moja mama nie może się nachwalić do całej rodziny: jaka kompetentna, miła, a przede wszystkim skuteczna.

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr Monika Nosowicz od pierwszej chwili wzbudza zaufanie. Słucha pacjenta, dokładnie przeprowadza wywiad i wykazuje bardzo dużo empatii. Sposób mówienia i ciepły uśmiech sprawiają, że wizyta przebiega w dobrej atmosferze i problemy zdrowotne stają się lżejsze:)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem w pełni zadowolona z wizyty, miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Pani doktor wszystko dokładnie wytłumaczyła oraz dała cenne porady.

 • T
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Gdańsk, al. Zwycięstwa 49Usługa: bóle pleców

  Pełen profesjonalizm. Dokładnie wypytanie o przebieg moich dolegliwości, przebadania i przepisanie leków. Dodatkowo poleciła wykonanie gastroskopii, mimo że przyszedłem z innym problemem. Parę godzin po wizycie dostałem od pani doktor telefon, bo nie była pewna, czy dobrze wytłumaczyła mi jak mam brać przepisany lek. Naprawdę wielki plus za to, więcej takich lekarzy!!

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny kontakt z pacjentem. Przemiła Pani doktor w profesjonalny sposób wyjaśniła mi pewne sprawy zwiazane ze stanem mojego zdrowia.

 • B
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Gdańsk, al. Jana Pawła II 7Usługa: konsultacje internistyczne

  Pani doktor przystępnie zinterpretowała treści wyników i udzieliła niezbędnych porad. Bardzo sympatyczna i profesjonalna.

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: Dieta cukrzycowa

  Bardzo miła Pani doktor. Wszystko wytlumaczy. W razie jakiś pytań można zadzwonić do Niej i porozmawiać.

Pytania pacjentów (28)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Jestem po dwóch ciążach z cukrzycą ciążową. Ostatnio pojawiły się skoki cukru (np. 54, a po tym jak coś zdjadłam, żeby podnieść cukier przez ok 3 godziny utrzymywał się poziom ponad 200). Dostałam skierowanie na badania i moje wyniki krzywej cukrowej to na czczo 82, po godz 125 a po dwóch 76. Hemoglobina glikowana 5,6% . Dodam, że choruje na niedoczynność tarczycy. Czy te wyniki są dobre?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam
  Powinna Pani regularnie spożywac posilki co 3-4 godz, ponadto zaleca się produkty z niskim indeksem glikemicznym.

 • Jestem w 30 tygodniu ciąży. Mierze cukier na czczo i godzinę po posiłku wyniki od 76 do 211 godzinę po posilku i tak mi skacze. Codziennie inaczej raz dobrze raz źle. Co robić?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Zalecam pilną konsultacje diabetologa
  dla pacjentek w ciąży norma w samokontrolii glikemii to 70- 90mg%, 1 godz po posilku do 140mg%

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog , dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UM w Gdańsku. Szczególną uwagę kładzie na indywidualne podejście do każdego pacjenta, jego edukację a przede wszystkim na leczenie zgodne z obowiązującymi standardami i zaleceniami.
  Dr. Nosowicz jako aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości, opublikowała liczne materiały edukacyjne dla pacjentów i lekarzy.
  Dr Nosowicz jest licencjonowanym opiekunem programu dietetycznego Metabolic Balance.
  W Małej Klinice udziela konsultacji internistycznych , diabetologicznych oraz konsultacji z zakresu dietetyki, opracowuje szczegółowe indywidualne programy dietetyczne.
  Otrzymała Laur Pacjenta 2015/2016 jako dowód zaufania pacjentów .

Specjalizacje

 • Diabetologia
 • Choroby wewnętrzne
 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk sportowy
więcej

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku, Wydział Lekarski
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, WYDZIAŁ NAUKI O ŻYWNOŚCI

Nagrody i wyróżnienia

 • LAUR PACJENTA 2015 - DIABETOLOG, INTERNISTA