lek.

Monika Nosowicz

verifiedCreated with Sketch.

Diabetolog, Internista, Dietetyk

23 opinie +dodaj

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog , dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada internistyczna

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty, otrzymałem wyczerpującą poradę połączoną z interpretacją wyników badań i zaleceniami dietetycznymi. Dziękuję i zdecydowanie polecam lekarza.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: Skoki glukozy

  Jak na moją pierwszą wizytę jestem mile zaskoczony,oby więcej takich lekarzy. Pani dr. Nosowicz jest super. Pacjent nie jest dla niej złem koniecznym. Pozdrawiam

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Gdańsk, al. Jana Pawła II 7

  Doskonała pani doktor. Potrafi kompleksowo spojrzeć na chorego i wychwycić najważniejsze elementy jego przypadłości. W sposób zdecydowany, a jednocześnie sympatycznie przekazuje informacje o koniecznych zmianach w trybie życia pacjenta.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.

  Pani doktor to wspaniały lekarz i człowiek, widać, że najważniejszy jest dla niej pacjent. Jest miłą, przesympatyczną kobietą,wizyta u niej to prawdziwa przyjemność. Słucha pacjenta i potrafi uspokoić kiedy trzeba. Polecam wszystkim,ja do niej na pewno wrócę.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Pani Doktor podchodzi do pacjenta indywidualnie, zawsze wszystko wyjaśnia. Dzięki Jej zaleceniom wyniki stopniowo się poprawiają. Wizyta zawsze w miłej atmosferze.

 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Gdańsk, al. Zwycięstwa 49Usługa: badanie profilaktyczne

  Przy standardowych dość podstawowych badaniach krwi wyszedł mi mieszczący się w normie, ale dla mojego wieku wg dr Nosowicz zawyżony wynik TSH. Pani dr nie sprawdziła innych wyników badań typu: FT3, FT4, ani AntyTPO. Dr przepisała mi do brania do końca życia Euthyrox. Na pytanie, czy nie powinnam tego skonsultować z endokrynologiem oburzona odpowiedziała, że sobie z tym poradzi. Nie wzięłam leku, skonsultowałam wyniki z endokrynolog, która przede wszystkim najpierw zaleciła dodatkowe badania krwi i orzekła, że nie ma potrzeby brać, żadnych leków. Oprócz tego dwie wizyty, na których byłam bardzo mało szczegółowe.

  Monika Nosowicz2018-04-26

  Szanowna Pani, znajduję dużą nadinterpretację moich zaleceń w Pani opisie wizyty. Pozostawiam to bez dodatkowego komentarza. Z poważaniem Monika Nosowicz

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Profesjonalizm w całym tego słowa znaczeniu odnośnie specjalizacji diabetolog,wizyta odbyła się w b.przyjaznej atmosferze, to moja 1 wizyta i nie ostatnia, nareszcie wiem co mam robić ,jak działają leki jak się odżywiać przy cukrzycy typu 2,moja konkluzja ;jak cię dopadła 2ka to zamiast do spowiedzi idż do p.doktor Nosowicz, szczerze wyznaj co ci dolega i jakie masz problemy a p.doktor napewno ci pomoże.dz.Valdi.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Pierwsza wizyta, ale bardzo udana. Rzeczowa i sympatyczna rozmowa, mam nadzieje , ze moje problemy zostana rozwiazane. Na kazde pytanie otrzymalam wyjasnienie , p. Doktor przemila

 • M
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Niesamowite- zostałam w pełni wysłuchana i usatysfakcjonowana odpowiedziami Pani doktor na problemy z którymi przyszłam . Pani doktor analizuje wyniki badań bardzo skrupulatnie. Pani doktor wyraża się zrozumiale i w spokojny ,miły sposób prowadzi wizytę .
  Pierwszy raz poczułam że naprawdę ktoś chce mi pomoc w problemach ze zdrowiem.
  Polecam z czystym sumieniem

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: porada diabetologiczna

  Jesteśmy bardzo zadowolone z wizyt u pani doktor Moniki Nosowicz, piszę zadowolone, ponieważ byłam z mamą (która jest w podeszłym wieku) i możemy z czystym sumieniem polecić panią doktor. Moja mama nie może się nachwalić do całej rodziny: jaka kompetentna, miła, a przede wszystkim skuteczna.

Pytania pacjentów (28)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Jestem po dwóch ciążach z cukrzycą ciążową. Ostatnio pojawiły się skoki cukru (np. 54, a po tym jak coś zdjadłam, żeby podnieść cukier przez ok 3 godziny utrzymywał się poziom ponad 200). Dostałam skierowanie na badania i moje wyniki krzywej cukrowej to na czczo 82, po godz 125 a po dwóch 76. Hemoglobina glikowana 5,6% . Dodam, że choruje na niedoczynność tarczycy. Czy te wyniki są dobre?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam
  Powinna Pani regularnie spożywac posilki co 3-4 godz, ponadto zaleca się produkty z niskim indeksem glikemicznym.

 • Jestem w 30 tygodniu ciąży. Mierze cukier na czczo i godzinę po posiłku wyniki od 76 do 211 godzinę po posilku i tak mi skacze. Codziennie inaczej raz dobrze raz źle. Co robić?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Zalecam pilną konsultacje diabetologa
  dla pacjentek w ciąży norma w samokontrolii glikemii to 70- 90mg%, 1 godz po posilku do 140mg%

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog , dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UM w Gdańsku. Szczególną uwagę kładzie na indywidualne podejście do każdego pacjenta, jego edukację a przede wszystkim na leczenie zgodne z obowiązującymi standardami i zaleceniami.
  Dr. Nosowicz jako aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości, opublikowała liczne materiały edukacyjne dla pacjentów i lekarzy.
  Dr Nosowicz jest licencjonowanym opiekunem programu dietetycznego Metabolic Balance.
  W Małej Klinice udziela konsultacji internistycznych , diabetologicznych oraz konsultacji z zakresu dietetyki, opracowuje szczegółowe indywidualne programy dietetyczne.
  Otrzymała Laur Pacjenta 2015/2016 jako dowód zaufania pacjentów .

Specjalizacje

 • Diabetologia
 • Choroby wewnętrzne
 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk sportowy
więcej

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Gdańsku, Wydział Lekarski
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, WYDZIAŁ NAUKI O ŻYWNOŚCI

Nagrody i wyróżnienia

 • LAUR PACJENTA 2015 - DIABETOLOG, INTERNISTA