mgr

Monika Michiejew-Hanasz

Terapeuta, Psychoterapeuta

16 opinii +dodaj

Umów wizytę 384 odwiedziny w ciągu 30 dni

Nazywam się Monika Michiejew-Hanasz. Jestem Specjalistką Terapii Uzależnień, Psychoterapeutką Rodzinną, Pedagogiem - absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Z osobami uzależnionymi… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nazywam się Monika Michiejew-Hanasz.
  Jestem Specjalistką Terapii Uzależnień,
  Psychoterapeutką Rodzinną,
  Pedagogiem - absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego.

  Z osobami uzależnionymi pracuję od 2002 roku, natomiast od 2011 r. prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną.

  Doświadczenie zawodowe:
  - od 2013 do 2017 terapeutka uzależnień oraz kierowniczka d/s merytorycznych w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień OCALENIE w Koszalinie
  - od 2011 prowadzę własny Gabinet Terapii Uzależnień w Koszalinie
  - 2009-2012 prowadziłam terapię indywidualną i grupową oraz terapię osób współuzależnionych w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Koszalinie
  - 2007-2012 terapeutka uzależnień oraz kierowniczka d/s merytorycznych w Ośrodku Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnym w Darżewie dla osób uzależnionych od narkotyków i dopalaczy oraz alkoholu
  - 2004 do dzis prowadzenie zajęć profilaktycznych z zakresu uzależnień wśród młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i wśrod grup zawodowych tj. nauczyciele, kuratorzy, pracownicy gminnych i miejskich ośrodków pomocy spolecznej
  - 2004-2009 terapeutka uzależnień w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" w Wandzinie dla osób uzależnionych od narkotyków
  - 2002-2007 prowadziłam grupę terapeutyczną, poradnictwo oraz telefon zaufania w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Gdańsku
  - 2002-2004 odbywałam staż na Oddziale Detoksykacyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

  Ukończone szkolenia:
  - Ustawienia systemowe w psychoterapii ericksonowskiej - cykl szkoleniowy, prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi, 180 godzin, 2011 - 2012r.
  - Terapia Rodzin - cykl szkoleniowy prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski, 90 godzin, Poznań 2010r.
  - Szkolenie w zakresie Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, 72 godziny, Łódź 2005r.
  -- Szkolenie Certyfikacyjne w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień, realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 524 godziny, Gdańsk 2004 - 2007r.

  Kontakt:
  www.terapia.koszalin.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Terapia uzależnień
 • Psychoterapia uzależnień

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Gdański

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, 2002
 • Ośrodek Terapii Odwykowej Uzależnień w Toruniu

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Pracownia terapeutycznaUsługa: uzaleznienie

  Rzetelna i profesjonalna psychoterapeuta do którego trafiłam w dość trudnym momencie mojego życia. Empatyczna i znająca życie. Pełna dobrych uczuć i wyśmienitego poczucia humoru kobieta. Pewnie nie do końca da się to opisać słowami. Z pozoru radosna i ciesząca się życiem dziewczyna zaczyna mieć problemy z alkoholem. Początkowo mały i niepozorny przerodził się w problem nieogarnięcia. Na mojej drodze pojawiła się Monika Michiejew - Hanasz - w pierwszej kolejności pomogła mi się otworzyć i pozbyć tego strasznego uczucia wstydu który mnie ogarniał. Strach, przerażenie wstyd to mnie paraliżowało...niepewność co będzie dalej. Czy będę potrafiła żyć i radzić sobie bez alkoholu. Godziny terapii, rozmowy wsparcie....dały pożądany rezultat. Obecnie powróciłam do dawnego życia bez wstydu co najważniejsze bez alkoholu i w pełni szczęśliwa :) Terapeuta to lekarz....lekarz nie tylko duszy ale i ciała bo pozwala pomóc uwolnić się od nałogu i nie tylko powraca równowaga psychiczna ale i ta fizyczna. Człowiek na nowo jakby odzyskuje siebie swoje ciało swoją fizyczność i równowagę. Dlatego nie warto czekać i myśleć ja się z tym uporam...trzeba zebrać się w sobie, odrzucić wstyd i udać się po pomoc do terapeuty . Ostatnio czytałam bardzo ciekawy artykuł w miesięczniku „Zwierciadło” było to spotkanie z Pawłem Łozińskim twórcą dokumentu „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” opowiadającym o miłości i psychoterapii. Bardzo trafna jest tam wypowiedź autora, który nawiązuje do słów swojej psychoterapeutki dotyczące psychoterapii „schodzimy na dno oceanu i nie wiadomo co tam znajdziemy. Można znaleźć skarb, można wrak statku albo topielca.” Terapii nie można nazwać lekką i przyjemną wycieczką dookoła świata lecz dość często jest bolesnym procesem poznawania samego siebie, swoich emocji. Budowaniem nowych życiowych możliwości, naprawianiem swojego wnętrza i dalszym kroczeniem przez życie nie w postawie przygarbionej ale wyprostowanej radzącej sobie z przeciwnościami losu. Także do dzieła. Polecam :)

 • L
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Dzieki tej Pani i swoim checiom ucieklem od narkotykow. Polecam jesli tylko chcesz walczyc z nalogiem. Podejscie do pacjenta przez duże P. Pani Monika jest osobą która zna mechanizmy uzeleznien i wie jak temu przeciwdziałać :)

 • M
  Lokalizacja: Pracownia terapeutycznaUsługa: osobisty rozwój

  Pani Monika , pomogła mi odnaleźć moje własne ja i pokładać swoje wartości. Jest to najbardziej empatyczna terapeutka z ogromnym doświadczniem. Jej podejście do osoby, w tym wypadku do mnie , dało mi poczucie że autentycznie jej zależy. Miałem doczynienia z wieloma terapeutami, ale Pani Monika poświęciła mi czas, który na zawsze będzie w moim sercu i nigdy nie zapomnę tego co dla mnie zrobiła, sprawiła że znów poczułem sens życia i radość z chwili. Jest szczera i czuć od niej wewnętrzne dobro, co sprawia że potrafiłem się otworzyć, co nie udało się nikomu wcześniej. Bardzo polecam terapię i sam jestem z nią mimo odległości w ciągłmym kontakcie.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: terapia uzależnień

  Świetna specjalistka która zrobi wszystko by pacjent poczuł sie bezpiecznie i podążał za wskazówkami Pani Moniki by dotarł do konca drogi i porzucił uzależnienie. Oczywiscie rozpoczynając nowa drogę życia ....

 • K
  Lokalizacja: Pracownia terapeutycznaUsługa: psychoterapia uzależnień

  Przyjechałam do Moniki strasznie wystraszona, nie wiedziałam czego się spodziewać. Byłam zdumiona Moniką na pierwszej sesji indywidualnej... dlaczego? Bo ktoś pierwszy raz zadawał mi pytania i co najważniejsze słuchała mnie uważnie. Widziałam po niej ,że odczuwała moj stan psychiczny, była zdolna spojrzeć z mojej perspektywy na moja rzeczywistość.
  Monika była pierwsza osoba której powiedziałam cała prawdę o swoim życiu od dzieciństwa po swoje uzależnienie przez które trafiłam do niej.
  Krótko mówiąc uratowała mnie. Pokazała że można żyć bez tych wszystkich używek. Wiele jej zawdzięczam. Podarowała mi narzędzia które pomagają mi teraz przejść dalej życie już bez Terapi ale oprócz narzędzi podarowała mi w jakiś sposób siebie.
  „Daj siebie innym” nabrało dla mnie większego znaczenia.

  Dziękuje Moniko za wszystko!

 • E
  Lokalizacja: Pracownia terapeutyczna

  Ja z Panią Moniką miałam tylko kilka spotkań. Praktycznie był to mój pierwszy kontakt z terapeutą. Moje obawy zniknęły już po pierwszym spotkaniu z Moniką. Ona potrafi słychać, nie traktowala mnie jak kogoś gorszego. Mogłam z nią o wszystkim porozmawiać i wypłakac się do woli. Pomaga dotrzeć do emocji,uczuć,ktore człowiek w sobie dusi.
  Polecam w 100%

 • M

  Monika to dobry człowiek i jeszcze lepszy specjalista tak się porobiło ze szukając pomocy trafiłem w ręce a raczej w głowę Moniki pomogła mi bardzo w leczeniu z uzależnieniem i mojej rodzinie w zrozumieniu mojego uzależnienia dzięki Niej jestem pełnym abstynentem a moja rodzina jest szczęśliwa i spokojna. Monika jest naprawdę super specjaliską od trudnych przypadków a ja do takich należałem.Taki Lekarz to Skarb ????????????

 • K
  Lokalizacja: Pracownia terapeutyczna

  Bardzo kompetentna specjalistka. Z czystym sercem mogę polecić każdemu kto potrzebuje pomocy w walce z uzależnieniem. Ja Panią Monikę pierwszy raz spotkałem 2 lata temu i od tamtej prowadzę życie w którym nie ma używek. W dużym stopniu to właśnie jej zasługa.

  mgr Monika Michiejew-Hanasz2018-02-12

  Dziękuję Krzysztofie, pozdrawiam i kolejnych trzeźwych dni życzę :)

 • M
  Lokalizacja: Pracownia terapeutyczna

  Indywidualne podejcie, cierpliwość, umiejętność słuchania.. Nie ocenia, nie komentuje. Naprowadza na "właściwa drogę".
  Do tego ciepła, serdeczna osoba szczerze uśmiechająca się. Ktoś przed kim nie trzeba się wstydzić ani ukrywać swoich niedoskonałości.

  mgr Monika Michiejew-Hanasz2018-02-12

  Magda dziękuję za opinię i ślę pozdrowienia dla Ciebie i Twoich bliskich

 • Z
  Lokalizacja: Pracownia terapeutycznaUsługa: wsparcie w problemach życia codziennego

  bardzo podoba mi się indywidualne podejście, terapeuta cechuje się bardzo wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, w prostych słowach wie kiedy mówić kiedy milczenie jest najlepszą odpowiedzią. polecam !

  mgr Monika Michiejew-Hanasz2018-02-12

  Dziękuję za opinię i pozdrawiam