dr n. med.

Monika Joanna Miklaszewska

Nefrolog, Pediatra

Konsultacja nefrologiczna dzieci i dorosłych; W PROFEMED - także USG jamy brzusznej, nerek i układu moczowego w trakcie wizyty; Posiadam specjalizację z zakresu: 1/Nefrologii;... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Konsultacja nefrologiczna dzieci i dorosłych;
  W PROFEMED - także USG jamy brzusznej, nerek i układu moczowego w trakcie wizyty;
  Posiadam specjalizację z zakresu:
  1/Nefrologii;
  2/Nefrologii dziecięcej;
  Profesjonalne podejście do problemu moczenia nocnego u dzieci;

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Krótko i na temat.Dzięki Pani Monice ciężko chora nerka mojego syna można rzec wychodzi dziś na prostą.Nie znam lepszego tak konkretnego lekarza, który widać,że swój zawód nie wykonuje z przymusu tylko z pasji do niego.Mega rzeczowa kobieta z pokładem ogromnej wiedzy.Po mimo różnych komplikacji nie pozostawiła mnie i mojego syna bez opieki,wiem,że zawsze mogę na nią liczyć co jest ważne w tak skomplikowanych schorzeniach.Jestem i będę jej wdzięczna do końca życia za to co dla Nas zrobiła.

 • bardzo dobry

  Rzeczowa konsultacja a co najważniejsze naszemu niemowlakowi również się podobało, śmiał się od ucha do ucha a to świadczy też o świetnym podejściu do pacjenta. pozdrawiamy.

 • bardzo dobry

  Polecam serdecznie.Pani dr wszystko tlumaczy,jest bardzo dokladna,ale tez nie sieje niepotrzebnej paniki.Czuje sie spokojna po kazdej wizycie,ze maly jest w dobrych rekach.Rzeczowo i konkretnie:)

 • bardzo dobry

  Wspaniały lekarz i dobry człowiek. Pani doktor jest kompententna i miła, pomaga w każdej sprawie i zawsze można na nią liczyć. Polecam z całego serca.

 • bardzo dobry

  Trafiliśmy do Pani doktor przez przypadek i to było najlepsze, co mogło nam się przytrafić. Pani doktor jest bardzo życzliwa, delikatna w stosunku do dziecka. Przede wszystkim potrafi wysłuchać opinii matki i odpowiedzieć na jej pytania. Córka została szybko zdiagnozowana i mimo, że leki na początku nie pomagały Pani doktor wspierała nas cały czas i znalazła rozwiązanie naszego problemu. Cały czas podczas leczenia miałam z Panią doktor kontakt mailowy, Pani doktor ekspresowo odpowiadała na każde nasze pytanie. Gorąco polecam . Dr Miklaszewska to wspaniały człowiek i wybitny lekarz. Małgorzata

 • bardzo dobry

  Moje dzieci od lat chorowały nikt nie umiał znaleźć przyczyny ich dolegliwości - wszyscy uważali co jest obecnie bardzo popularne u lekarzy, że są to zaburzenia psychosomatyczne. Dzięki matce innej pacjentki pani Doktor Miklaszewskiej moja córka Kamila trafiła na oddział nefrologii w Krakowskim Prokocimiu - pani doktor wystarczyło spojrzeć na moją córkę, żeby stwierdzić u niej bardzo rzadką chorobę genetyczną Ehlersa-Danlosa co nie należało nawet do jej obowiązków. Dzięki jej wiedzy i spostrzegawczości teraz już wiemy jak dalej postępować. Jeszcze raz dziękuję Pani Doktor i pozdrawiam.

 • bardzo dobry

  Najlepszy nefrolog i lekarz,którego spotkałam. Pani Doktor to profesjonalistka,ma olbrzymią wiedzę, potrafi prostymi słowami objaśnić postawioną diagnozę po uprzednim wykonaniu wszelkich niezbędnych badań. To lekarz, który potrafi i CHCE mi pomóc.
  Jako jedyna postawiła diagnozę, którą potwierdziła biopsja nerki. Pomaga i wspiera.
  Zdecydowanie polecam, bo sama wiele Pani Doktor zawdzięczam!

 • bardzo dobry

  Witam, Pani Dr Monika to anioł , w naszym małym mieście nie ma takich lekarzy niestety. Jest bardzo oddana swoim pacjentom, bardzo kompetentna, uprzejma. Zawsze znajdowała czas na rozmowę ze mną, zawsze odbiera telefony i służy radami. jestem bardzo szczęśliwa, że trafiliśmy w jej świetne ręce, od razu postawiła trafną diagnozę .Życzę jej wielu sukcesów, a sobie i innym rodzicom takich lekarzy jak ona :) Beata ze Starachowic

 • bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam Panią Doktor jako wyjątkowo kompetentnego specjalistę nie tylko w zakresie nefrologii, ale pediatrii sensu largo. Od lat korzystam z Jej porad lekarskich w dość szerokim pediatrycznym zakresie, gdyż jestem matką pięciorga dzieci. Przede wszystkim cenię Panią Doktor za to, że w rozmowie ze mną traktuje mnie zawsze partnersko, szczegółowo zapoznając mnie ze swoją opinią na temat stanu chorego dziecka, a jeśli coś jest dla mnie niezrozumiałe - w końcu nie jestem lekarzem - tłumaczy. Jest to dla mnie o tyle ważne, że wielokrotnie spotykałam się z lekarzami, którzy nie uważali za stosowne w ogóle uzasadniać swojej diagnozy, wychodząc z założenia, że się na tym nie znam i nie zrozumiem, o co chodzi. Tym bardziej cenię Panią Doktor za ten szacunek dla laika. Po drugie, gdy Pani Doktor nie jest pewna diagnozy na podstawie rozmowy czy badań wstępnych - zawsze kieruje pacjenta na dodatkowe badania i nie waha się mówić o swoich wątpliwościach. To też ma dla mnie duże znaczenie, bo znam sporo lekarzy, którzy za nic nie przyznają się do swej ewentualnej niewiedzy czy braku pewności co do diagnozy,
  Reasumując, Pani Doktor Miklaszewska jest Lekarzem, przy którym zawsze czuję, że moje dziecko jest w dobrych rękach profesjonalisty. Jest konkretna i zdecydowana,z imponującą wiedzą, popartą wieloletnim doświadczeniem klinicznym, ciepła i serdeczna w kontakcie z dzieckiem. Polecam z pełnym przekonaniem.

 • bardzo słaby

  Niestety, kierując się dobrymi opiniami trafiłam na tego lekarza. Nikomu nie polecam! Nie wiem, czy ta pani jest merytorycznie dobrze przygotowana do pełnienia swojego zawodu, bo zaprzeczyła coś co doradzali mi inni lekarze, ale kompletnie nie o to chodzi. Już od samego początku zostałam potraktowana karygodnie - nie spodziewałam się takiego potraktowania przez osobę, która pracuje dla mnie a nie ja dla niej! Rozmawiała ze mną jakbym przynajmniej była jej koleżanką po fachu, która powinna doskonale sobie zdawać sprawę z tego jakie badania są dziecku potrzebne! Nie widziała we mnie przerażonej matki, która szuka pomocy. Bardzo nieprzyjemna i niesympatyczna, czułam się jak na przesłuchaniu na policji a nie u lekarza! Rodzice! Sami zdecydujcie, czy chcecie przejść przez to, co ja!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Monika Joanna Miklaszewska ( 17 grudnia 2014)

  Witam; Bardzo żałuję że Pani Zniesmaczona! nie dała najmniejszej szansy na swoją bliższą identyfikację. Niestety, profil „ZL” daje możliwość bezkarnego i anonimowego szkalowania Lekarza, który widnieje z imienia i nazwiska. Panią Zniesmaczoną! zapraszam do bezpośredniego kontaktu i przekazania mi swojej opinii, gdyż może w ten sposób da mi szansę na rozwianie wszelkich wątpliwości i wyjaśnienie nieporozumień. Pragnę też wyrazić zaskoczenie, gdyż zawsze na zakończenie każdej rozmowy z każdym Pacjentem zadaję pytanie ”Czy wszystko jest dla Pani/Pana jasne.” Czas, którym dysponuje Lekarz na kontakt z Pacjentem (poza swoim prywatnym gabinetem) – jest kwestią, która jest od Lekarzy nie do końca zależna. Dla mnie zawsze najważniejsze jest dobro Pacjenta i merytoryczne podejście do problemu, z którym się do mnie zwraca. Z uwagi na presję czasu – nie zawsze Lekarz ma taką ilość czasu na rozmowę z Pacjentem - jaką by sobie oboje życzyli. Proszę też pamiętać że Lekarz to tylko człowiek – a nie dobrze zaprogramowany robot. Zrozumienie dla siebie i okoliczności sytuacji - płynące z obu stron – jest na pewno bardzo pomocne dla wzajemnych kontaktów. Liczę również, że zalecone postępowanie terapeutyczne przyniesie pożądany skutek. Pozdrawiam .