mgr

Mirosław Olejniczak

Dietetyk, Psycholog, Diagnostyk

10 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 267 odwiedzin w ciągu 30 dni

Poradnia CEL Gdynia. Dietetyk, Psychodietetyk, Psycholog. Całościowe podejście do problemu. Szukanie przyczyn a nie usuwanie skutków. Tym się różnimy od innych. Moje motto to :… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Jadłam, nie ćwiczyłam – tyłam. Nie jadłam i ćwiczyłam – tyłam.
  Prawie wcale nie jadłam i bardzo intensywnie ćwiczyłam i nadal tyłam. Stwierdziłam, że potrzebuję pomocy i o tą pomoc poprosiłam Mirosława Olejniczaka z Poradni Twój Cel w Gdyni.

  Sądziłam, że jak większość dietetyków da mi listę tego, co mam jeść, każe liczyć kalorie, pilnować wagi i gramatur posiłków, czegoś z czymś nie łączyć lub coś z czymś łączyć zdecydowanie. A tu pełne zaskoczenie. Najpierw chciał wiedzieć co jem, kiedy i w jakich mniej-więcej ilościach. Zaraz potem przeprowadził kilka testów i badań, aby sprawdzić co się dzieje w moim ciele. Zaskoczyło mnie to, ale właśnie to wzbudziło moje zaufanie, że on wie, co robi i nie traktuje mnie jak kolejny przypadek, który można „załatwić” cud-dietą. Poczułam się wówczas podmiotowo, jak ktoś ważny, dla kogo warto poświęcić czas. Zaufałam. Robiłam dokładnie to, co mi sugerował – bo o nakazach nigdy nie było mowy i byłam pełna nadziei.

  Ale Mirek wie, i uczy tego swoich pacjentów, że ciało, umysł i emocje to jedno i nie da się leczyć jednego, pozostałe części zostawiając odłogiem. Zaczął pracować ze mną nad moim nastawieniem do życia, do siebie, do otoczenia. Na początku szło opornie, może dlatego, że miałam już wcześniej doświadczenia z psychoterapią, więc byłam skutecznie zablokowana. Ale ufałam mu i bardzo chciałam, aby zdołał mi pomóc, więc współpracowałam. I któregoś dnia, tak jak zapowiadał, nastąpił przełom. Wielkie bum, które za jednym zamachem zmieniło moją głowę, a w konsekwencji i ciało, bo ono też zaczęło się zmieniać tak, jak tego chciałam.

  On by powiedział, że nic nie zrobił, że to ja sama tego dokonałam, że on tylko słuchał. Cały Mirek.

  Największą jednak wartością, jaką z wizyt w Poradni wyniosłam to wiedza, co robić i jak, aby żyć zdrowo bez katowania siebie i swojego ciała. Na zdrowym luzie.

  Zawsze będę mu wdzięczna za to, że pomógł mi kompleksowo, holistycznie traktując mnie i swoją pomoc, że nie koncentrował się tylko na tkance tłuszczowej, że wyposażył mnie w narzędzia, z których mam szansę korzystać całe życie. Mirku, dziękuję!

  Anna

 • J
  Lokalizacja: Poradnia CEL Gdynia

  Polecam wszystkim skorzystanie z usług/pomocy Pana Mirosława. Przyszłam do niego z problemem z nadwagą, z myśleniem, że mam dosyć diet cud, że tyle lat męczę się ze sobą, więc już nic mi nie pomoże. Wizyta tu ostatnią deską ratunku. I zmieniło się, bardzo dużo. Nie jestem i nie będę juz na diecie, to nie dla mnie. Teraz chce już zdrowo żyć, bez zakazów i nakazów. Teraz czasem upadam i mam kryzys i godzę się z tym, bo później wstaję. To dzieki Mirkowi i temu jak zmienił moje myślenie. Teraz juz wiem, że można nie jeść na noc słodyczy, że można nie obżerać się przy każdej możliwej okazji i to bez większego problemu. Po prostu tego nie potrzebujesz. Mirek uczy zmiany nawyków, zmienia myslenie, cierpliwie pomaga dojść do celu, zmienia życie. Pomógł mi "naprawić" głowę/myślenie i ciało, bo one muszą współgrać ze sobą. Podczas wizyt czuję się swobodnie, "wychodzi" ze mnie wszystko, najróżniejsze myśli i obawy, a Mirek pomaga mi się z nimi uporać. Jest profesjonalistą, jest cierpliwy, nie ocenia, wprowadza miłą atmosferę podczas wiryt. Jest super specjalista, polecam!

 • M
  Lokalizacja: Poradnia CEL GdyniaUsługa: redukcja wagi

  Bardzo się cieszę, ze mogę wystawić opinie Panu Mirosławowi;
  O tym skromnym człowieku można wyrażać się tylko w samych superlatywach;
  Jest On otwarty, łatwo nawiązujący kontakt z pacjentem, wyrozumiały (ale tez potrafi przykręcić śrubkę);
  nie da się go zbić z tematu albo przeskoczyć z niewygodnego zagadnienia do rozmowy o pogodzie, wierzcie próbowałam...:)
  Emanuje takimi pozytywnymi emocjami, ze czujesz, ze towarzyszy Ci na każdym kroku twojej drogi do obranego celu, nie czujesz się w tym osamotniona – co dodatkowo motywuje do działania.
  Jego metody pozwalają na osiąganie naprawdę szybkich i widocznych dla Ciebie rezultatów, przez co chodzisz tam dlatego, ze chcesz - a nie, ze musisz;
  Przy tym pełny profesjonalizm, wysokie kwalifikacje jak i ogromne doświadczenie pozwolą Tobie dotrzeć do wymarzonego celu;
  Zastanawiam się czy jest limit słów które można zawrzeć w opinii 
  Podsumowując gorąco polecam tego Specjalistę!

  Dziękuje Mirku!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Trafiłam do poradni z polecenia koleżanki która miała problemy ze zgubieniem kilogramów. Okazało się, że problemem nie leży tylko w kiepskiej diecie i braku ruchu. Pan Mirosław wyjaśnił na co muszę zwracąc uwagę, jaki wpływ mają emocje i mój stan zdrowia. Moja kuracja trwa już kilka tygodni i sama jestem zaskoczona pozytywnymi rezultatami :). Czuję się lekko, mam więcej energii i lepiej sypiam!. Naprawdę polecam wybrać się chociaż na jedną wizytę aby przekonać się samej!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do tej pory cały czas łudziłem się, że wystarczy zastosować odpowiednią dietę i jej się trzymać aby schudnąć. Po wizycie wiem już, że problemy leżą w moich nawykach, stresie itp. i to ma wpływ na to, że nie mogę osiągnąć celu. Jestem przekonany, że tym razem uda się w końcu zrzucić zbędne kilogramy. Polecam wybrać się na wizytę i porozmawiać!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Nie jest to pierwszy psycholog z jakim się spotkalam szukajac pomocy dla siebie i córki.Udalo się =to jest to !!!!!specjalista z bardzo duzymi kompetencjami,bogatym doswiadczeniem,bijaca empatia,checia pomocy na wielu plaszczyznach.wielotorowe dzialania dzieki duzej wiedzy.(wielu specjalistow w jednym)polecam a wrecz namawiam.warto

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po długich poszukiwaniach pomocy w problemach, które nękają mnie od wielu lat trafiłam na poradnię CEL.
  Pan Mirosław Olejniczak od razu wzbudził moje zaufanie. Oprócz miłej, przyjaznej atmosfery otrzymałam fachową, rzetelną pomoc.
  Bardzo spodobało mi się całościowe podejście do mojego problemu, na poziomie psychiki i ciała.
  Po rzetelnej diagnozie otrzymałam dobrą dietę oraz wsparcie w postaci terapi.
  Polecam gorąco oraz życzę zdrowia.

 • Pan Mirosław Olejniczak posiada profesjonalną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu pacjenta w dziedzinie dietetyki .Przez wiele lat nie mogłam poradzić sobie z wahaniami wagowymi , zaś obecna dieta pozwala mi sukcesywnie dochodzić do równowagi duchowej i żywieniowej . Gorąco polecam wszystkim , którzy mają w planie nauczyć się prawidłowo żywić się , w celu sukcesywnej utraty wagi ciała.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo przyjazne i jednoczesnie profesjonalne podejscie do pacjenta , Pan Miroslaw z duzym zaangażowaniem i indywidualna ocena sytuacji udziela porad , motywuje do dzialania . Polecam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona z wizyty, punktualności i podejścia Pana Mirka do całej wizyty i sytuacji przeze mnie opowiedzianej. Opinia bardzo dobra to nie tylko kwestia atmosfery ale także profesjonalizmu z którym spotkałam sie w tej poradni.

Pytania pacjentów (23)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Poradnia CEL Gdynia. Dietetyk, Psychodietetyk, Psycholog.
  Całościowe podejście do problemu. Szukanie przyczyn a nie usuwanie skutków. Tym się różnimy od innych.

  Moje motto to : „Umysł i ciało to jedność.Aby uzyskać trwałe, zadowalające efekty terapii, nie można zajmować się tylko kawałkiem człowieka.” Jeśli ktoś do mnie przychodzi po pomoc, zaczynam od zdiagnozowania i usunięciem problemów zdrowotnych , równolegle praca nad emocjami, rozwiązywanie problemów, motywacją, poprawą samooceny, sprawczością, poprawą jakości snu, a na końcu tak zwaną „dietą” która w moim przypadku nie oznacza sztywnych ram co mamy jeść w dany dzień i o której – tylko zmianami nawyków, uświadamianiem, edukacją. Tylko takie całościowe objęcie opieką człowieka daje długotrwały efekt.

  Psychodietetyk, dietetyk, psycholog.

Specjalizacje

 • Diagnostyka laboratoryjna
 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Psychologia MAZP
 • Coaching SWPS
 • Psychodietetyka
 • Dietetyka
więcej

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • polski