Witam serdecznie. Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam panie Michale ...
  Podejrzewam u siebie nerwice lękową ...myślę, ze to początki. Biorąc pod uwage opinie o panu i specjalizację, chciałbym skorzystać z pana pomocy. Jak długo trwa terapia i jak często trzeba uczęszczać na terapię? ? Nie ukrywam, ze koszty tez są ważne, stad moje pytanie o… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Pyter

  Dzień dobry.
  Spotkania odbywają się raz w tygodniu a długość jest uzależniona o tego jak Pani zdaniem zadowalające są efekty takiej psychoterapii na danym etapie. Trudno podać konkretną długość,… Więcej

 • Moje pytanie brzmi -na jakie osiągnięcia w życiu osobistym ,naukowym i zawodowym mogę liczyć przy moim ilorazie inteligencji -mój wynik to 112-WAIS -R-PL -test wykonano w wieku -29 -ciu lat jak na razie mało się mi powodzi w życiu ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Pyter

  Witam Pana.
  Wynik jest w normie, tym samym Pana poziom inteligencji nie powinien mieć wpływu na niepowodzenia zawodowe. Myślę, że warto poszukać przyczyn w innych sferach niż intelektualna. Odpowiadając… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Witam serdecznie.
  Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji.
  Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par i małżeństw, diagnozą, pomocą psychologiczną oraz poradnictwem. Współpracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.

  Do głównego zakresu moich oddziaływań terapeutycznych należy leczenie depresji i zaburzeń nerwicowych (lęk, fobia, zab. obsesyjno-kompulsywne, zab. adaptacyjne) oraz pomoc w kryzysach życiowych, problemach emocjonalnych i relacjach partnerskich.

  Pracuję w nurcie integracyjnym, wykorzystującym możliwości płynące z różnych podejść psychoterapeutycznych, wychodząc jednocześnie z założenia, że to terapia powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta a nie odwrotnie.

  Od początku wykonywania tego zawodu pracuję w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie na Oddziale Psychiatrii Środowiskowej oraz w Przychodni Specjalistycznej, gdzie prowadzę psychoterapię, wsparcie i pomoc psychologiczną osób dorosłych. Współpracuję również z Ośrodkiem Wspomagania Rodziny Comes w Lublinie, gdzie zajmuję się psychoterapią indywidualną oraz terapią par i małżeństw.

  Swoją pracę poddaję superwizji.

  Zapraszam Cię na spotkanie w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Ze swojej strony gwarantuję dyskrecję oraz moje pełne zaangażowanie.

  Więcej informacji oraz bezpośredni kontakt na stronie internetowej - https://michalpyter.com
  Jeśli masz pytania lub nie odpowiadają Ci terminy podane w kalendarzu wizyt - zadzwoń do mnie lub napisz (bezpośredni numer telefonu oraz adres e-mail znajdują się na https://michalpyter.com).

  Do Państwa dyspozycji są 2 kalendarze wizyt.
  Wizyty w gabinecie realizowane są w poniedziałki, wtorki i środy.
  Wizyty domowe realizuję w pozostałe dni tygodnia. Wizyty domowe realizowane są w szczególnych przypadkach, uniemożliwiających pacjentowi wizytę w gabinecie (niepełnosprawność, ciężkie zab. lękowe itp.).

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie

Choroby

 • depresja
 • nerwica
 • niskie poczucie własnej wartości
 • lęki
 • zespół lęku uogólnionego
 • zaburzenia lękowe
 • fobie
 • fobia społeczna
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia osobowości
 • zaburzenia nastroju
 • zaburzenia zachowania
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • kryzys w związku
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczneUsługa: psychoterapia

  Niedawno zakończyłam psychoterapię u Pana Michała i muszę powiedzieć, że był to najlepszy okres w moim życiu. Zanim trafiłam do Pana Michała leczyłam się farmakologicznie przez kilka miesięcy, niestety bezskutecznie. Podjęłam również próbę u innego specjalisty, jednak nie czułam, że mi pomaga. Kiedy trafiłam do Pana Michała byłam już naprawdę w złym stanie, nie chciało mi się żyć, wszystko wydawało się bez sensu, nawet sama terapia. Na szczęście już po kilku spotkaniach zaczęłam dostrzegać, że jest dla mnie nadzieja i spróbowałam zawalczyć ten ostatni raz. Dzięki Panu Michałowi czułam się rozumiana, akceptowana i w żaden sposób nie oceniania. Jego sposób pracy jest bardzo naturalny i jakby dostosowany do tego co aktualnie się ze mną działo. Pozwoliło mi to krok po kroku wyjść z tej strasznej choroby, lepiej zrozumieć siebie i to co się ze mną działo. Nasze spotkania nie obejmowały wyłącznie "leczenia depresji" ale jakby całej mnie, wszystkiego co było dla mnie ważne. Pan Michał jest ciepłym, empatycznym i bardzo zaangażowanym specjalistą, którego mogę polecić z czystym sumieniem.

  mgr Michał Pyter2017-09-21

  Pani Dario, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Cieszę się, że nasza współpraca przyniosła oczekiwane skutki.
  Pozdrawiam serdecznie
  Michał Pyter

 • T
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Problemy osobiste, niska samoocena, lęk, deresja

  Pan Michał, jest psychologiem jakich naprawdę mało, potrafi ukazać wydarzenia z pozoru bez wyjścia z zupełnie innej perspektywy, obrót o 180 stopni. Rzetelna rozmowa i zrozumienie, czułem się jak ze starym przyjacielem. Początkowe obawy i wątpliwości po pierwszych słowach Pana Michała zniknęły. Dziękuję za wszystko.

  mgr Michał Pyter2017-06-20

  Panie Tomaszu, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • Lokalizacja: PRO Psyche Ośrodek Psychoterapii

  Profesjonalizm, ale też ciepło i zrozumienie - takie słowa przychodzą mi do głowy, kiedy myślę o spotkaniach z Panem Michałem. Polecam tego specjalistę wszystkim, którzy potrzebują wsparcia, chcą lepiej zrozumieć siebie, czy chcą zmienić swoje życie. Mnie się udało dzięki Panu. Dziękuję bardzo!

  mgr Michał Pyter2017-06-19

  Pani Kasiu, bardzo dziękuję za te miłe słowa.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • M
  Lokalizacja: PRO Psyche Ośrodek PsychoterapiiUsługa: psychoterapia indywidualna

  Życie zaskakuje, mnie zaskoczyło ale dzięki spotkaniom z Panem Michałem wskoczyło na dobry tor. Dzięki trafnym pytaniom zadawanym przez Pana Michała miałam możliwość spojrzeć z dystansu na swoje uczucia, decyzje, na siebie samą. Dzięki spotkaniom dużo szybciej udało mi się pozbierać życiowo i zrozumieć, że to co się stało to nie moja wina. Jestem gotowa by zacząć nowe, inne i mam nadzieję lepsze życie. Bardzo dziękuję, bez Pana pomocy zajęło by mi to więcej czasu i zabrało więcej zdrowia. Świetny fachowiec i bardzo ciepły człowiek. Gorąco i szczerze polecam. Magda

  mgr Michał Pyter2017-03-03

  Pani Magdo, dziękuję za te miłe słowa. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca spowodowała przyśpieszenie pozytywnych zmian w Pani życiu.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • P
  Lokalizacja: PRO Psyche Ośrodek PsychoterapiiUsługa: psychoterapia indywidualna

  Polecam Michała, jest bardzo trafnym i rzeczowym psychoterapeutą. Jakbym miał wybierać jeszcze raz, wybrałbym go ponownie :)

  mgr Michał Pyter2017-02-15

  Piotrze, bardzo dziękuję za te miłe słowa.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem dopiero po kilku spotkaniach z Panem Michałem, ale już mogę powiedzieć, że jest specjalistą z powołania, któremu można zaufać. Pan Michał podszedł do tego z czym przyszedłem w niezwykle delikatny i profesjonalny sposób. Dodatkowo podczas spotkań czuje się ich uporządkowanie i zasadność tego co się dzieje. Dzięki temu można lepiej sobie poradzić w chaosie własnych emocji. Dodatkowo odczuwam, że Pan Michał jest bardzo zaangażowany i skupiony na tym co się dzieje podczas sesji. Wiem, że przede mną jeszcze daleka droga, ale już odczuwam że poruszenie pewnych tematów dało mi pewną ulgę i pozwoliło mieć nadzieję, że jestem w stanie sobie poradzić. Muszę przyznać, że jestem trochę w szoku jak psychoterapia może wpływać na człowieka, to niezwykłe doświadczenie. Z całego serca polecam Pana Michała wszystkim osobom poszukującym psychoterapeuty.

  mgr Michał Pyter2017-02-01

  Panie Adamie, dziękuję za pozostawienie komentarza. Cieszę się, że jest Pan zadowolony z naszej współpracy. Życzę dalszej wytrwałości.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Niezwykle profesjonalne podejście, da się odczuć, że Pan Michał jest w 100% skupiony na tym co się mowi i potrafi poprowadzić rozmowę we właściwym kierunku. Potrafi spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy, która daje wiele do myślenia. Atmosfera podczas spotkań jest bardzo wyjątkowa. Gorąco polecam tego psychoterapeutę.

  mgr Michał Pyter2016-11-29

  Bardzo dziękuję za te miłe słowa.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

 • K

  Pan Michał to rzetelny, pełen profesjonalizmu i pasji psycholog. Współpraca z Nim utwierdziła mnie w przekonaniu, ze decyzja o terapii była jedną z lepszych w moim życiu. W trakcie terapii Pan Michał wykazywał się indywidualnym podejściem, a spotkania odbywały się w przyjaznej atmosferze. Terapia była dla mnie trudnym okresem, ale Pan Michał pomógł mi przez niego przejść, udowadniając, że można i warto Mu zaufać. Polecam serdecznie współpracę z tym psychoterapeutą.

  mgr Michał Pyter2016-11-09

  Kasiu, bardzo dziękuję za pozostawienie komentarza. Cieszę się, że nasza współpraca przyniosła oczekiwane rezultaty. Współpraca z Tobą pokazała mi jak wygląda odwaga i żelazna konsekwencja w dążeniu do zdrowia. Życzę Ci dalszej wytrwałości i odwagi w realizacji swoich kolejnych planów i marzeń.
  Pozdrawiam serdecznie, Michał Pyter

 • Współpraca z tym psychologiem pozwoliła mi poradzić sobie z trudnościami jakie przeżywałem i które wydawały się nie do rozwiązania. Dodatkowo uświadomiłem sobie wiele rzeczy dzięki czemu lepiej funkcjonuje w codziennym życiu. Pan Michał podszedł do moich problemów i do mnie bardzo profesjonalnie ale przede wszystkim po ludzku. Na spotkaniach czułem się swobodnie dzięki bardzo przyjaznej atmosferze. Serdecznie polecam.

  mgr Michał Pyter2016-11-02

  Bardzo dziękuję za ten miły komentarz.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter