Adres

Kościuszki 39, Śródmieście, Łódź
Gabinet Psychoterapii EMPATIA (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 16 lat
Gotówka, Karta płatnicza
81 454.....

Moje doświadczenie

O mnie

Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą. Prowadzę prywatną praktykę w Łodzi. Zajmuję się psychoterapią indy...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie (w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej)
 • Wydział Psychologii i Pedagogiki WSEI w Lublinie (studia magisterskie)

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski, Polski

Usługi i ceny

Konsultacja psychologiczna

140 zł


Kościuszki 39, Łódź

140 zł

Gabinet Psychoterapii EMPATIA


Psychoterapia indywidualna

140 zł


Kościuszki 39, Łódź

140 zł

Gabinet Psychoterapii EMPATIA


Psychoterapia partnerska

150 zł


Kościuszki 39, Łódź

150 zł

Gabinet Psychoterapii EMPATIA


Psychoterapia rodzinna

150 zł


Kościuszki 39, Łódź

150 zł

Gabinet Psychoterapii EMPATIA


Poradnictwo psychologiczne

140 zł


Kościuszki 39, Łódź

140 zł

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Po ok. 6 miesiącach psychoterapii u Pana Michała zauważyłam dużą zmianę. Jestem pod wrażeniem tego ile rzeczy nie widziałam, a za sprawą psychoterapii zobaczyłam. Pan Michał nie daje ryby tylko wędkę, co skutkuje tym, że z gabinetu wychodzi się z pewnością, że poradzimy sobie dzięki temu lepiej nie tylko w tej sytuacji, ale w szeregu podobnych. Polecam :)

mgr Michał Pyter

Pani Malwino, dziękuję za te miłe słowa. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Michał Pyter


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: W innym miejscu

Odbyłam u Pana Michała roczną psychoterapię. Długo zwlekałam z napisaniem opinii, ale wciąż pojawiają się sytuacje, że polecam jego usługi, więc warto podzielić się i tutaj. Przed spotkaniem z Panem Michałem, rozpoczęłam i przerwałam terapię u innej terapeutki, która tylko rozwaliła mnie emocjonalnie. Byłam zdruzgotana, bardzo sceptycznie nastawiona do terapii, ale jednak zdeterminowana, by pracować nad swoimi problemami i ograniczeniami. Do Pana Michała przekonały mnie opinie, sympatyczne zdjęcie (wygląda tak w rzeczywistości :D) i ładne wpisy na blogu. Wzbudził zaufanie i nie utracił go ani na moment przez rok regularnej terapii. Doskonale balansuje pomiędzy profesjonalnym murem i niewchodzeniem w osobiste relacje, ale jednocześnie z okazywaniem empatii i serdeczności. Bardzo mi tego brakowało u poprzedniej terapeutki. U niego czułam się natomiast bezpiecznie. Zrozumiana, w jakiś tam sposób zaopiekowana, a jednocześnie relacje były czysto zawodowe i profesjonalne. Naprawdę chylę czoła przed takimi umiejętnościami. Pan Michał łączy w swojej pracy różne metody i nurty, jest to ponoć bardzo rzadkie. Widać jednak podczas pracy z nim, że to niezwykle inteligentny człowiek. Potrafił tak ze mną pracować, żeby otwierały się przede mną kolejne drzwi, żeby opadały mi jakieś klapki, bym sama potrafiła dochodzić do wielu prawd o sobie samej, a jednocześnie gdy stawałam pod ścianą... potrafił mnie z tego zawrócić i profesjonalnie nakierować na możliwe sposoby rozwiązania. Do tej pory zbieram owoce terapii i lepiej rozumiem siebie. Naprawdę po terapii z Panem Michałem jestem zdania, że każdy człowiek powinien odbyć w swoim życiu profesjonalną psychoterapię. A po współpracy z takim terapeutą, aż chce się żyć. Myślę, że najlepszym komentarzem jest to, że po dwóch miesiącach pracy z Panem Michałem, mając wcześniej za sobą wypalenie, stany około depresyjne, dość ciężkie emocjonalnie przeżycia, potrafiłam wracać do domu po sesji z nim i po prostu... tańczyć sobie szczęśliwa na ulicy, na nic nie zważając i ciesząc się życiem i daną chwilą. Naprawdę więcej takich terapeutów!

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA konsultacje psychologiczne

Na wizytę u Pana Michała Pytera zdecydowałam się po przeczytaniu wszystkich pozytywnych opinii na portalu znany lekarz. Teraz, po zakończonej terapii potwierdzam, że wszystkie są w 100% prawdziwe.
Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, którą otrzymałam.
Z całego serca polecam Pana Michała osobom, które chcą uzyskać profesjonalną i skuteczną pomoc.

mgr Michał Pyter

Pani Kasiu, bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA psychoterapia indywidualna

Przez to ponad pół roku terapii udało mi się sporo osiągnąć i zmienić w życiu i w jego postrzeganiu. Jestem szczęśliwszym człowiekiem, czerpiącym z życia o wiele więcej niż przed terapią. Przyjście do Pana Michała było bardzo dobrą decyzją. Jest on terapeutą niezwykle uważnym, sympatycznym, powoli naprowadzającym na właściwe tory. Sesje to pozytywny czas, jakby w trochę innym świecie, gdzie najważniejszą osobą jesteśmy my. Bardzo dziękuję Panie Michale za ten wspólny czas i za pomoc w "naprawianiu" mnie.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Użytkownik zweryfikowany

Jestem po zakończonej 8 miesiecznej terapi i cieszę się bardzo ,że trafiłam do tak dobrego specjalisty.Wspołpraca z Panem Michałem pozwoliła mi poradzic sobie z problemem,ktory wystąpił po udarze.Doktor jest osobą ciepłą,sympatyczną i umiejącą słuchac.Spodkania przyniosłý szýbki i skuteczny rezultat.Z czystym sumieniem polecam Pana Michała innym pacjentom. Trudna pacjentka Monika.

mgr Michał Pyter

Pani Moniko, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne konsultacje psychologiczne

Pan Michał jest wspaniałym terapeutą. Ma w sobie duże pokłady empatii i akceptacji. Jest w 100% skupiony na kliencie. Uważnie słucha, wykazuje zrozumienie i troskę dla drugiej osoby. Podczas spotkania buduje pełną zaufania atmosferę. Moja terapia trwa nieco ponad pół roku. Jestem zaskoczona jak dużo zrobiłam w tak krótkim czasie, a efekty terapii widzę nie tylko ja, ale i osoby z mojego otoczenia. Dzięki sesjom z Panem Michałem znacznie poprawiły się moje relacje, lepiej radzę sobie ze stresem i napięciem, mam lepszy kontakt ze swoimi emocjami :) Pan Michał miał bardzo duży wkład w zmiany, które wprowadziłam, a z którymi nie uporałabym się sama. Aktywne zaangażowanie Pana Michała, obserwacja emocji, odpowiednia interpretacja poruszanych aspektów i zadawanie przez niego właściwych pytań, (które skłaniają do spojrzenia na własną sytuację z innej perspektywy), pozwalają ją zrozumieć, przepracować, rozwiązać i z pełną wolnością i akceptacją ruszyć dalej przed siebie. Myślę, że to najlepszy psychoterapeuta do jakiego mogłam trafić. Ja, tak jak większość z Was wahałam się jeżeli chodzi o terapię. Z perspektywy czasu, z ręką na sercu warto było. Panu Michałowi dziękuję, a czytającym zdecydowanie polecam :-)
P.S. „Psychoterapia jest modna w Stanach”- to żartobliwe stwierdzenie na długo pozostanie w mej pamięci. Pozdrawiam. Dziewczyna z tropików

mgr Michał Pyter

Pani Kasiu, bardzo dziękuję za te miłe słowa :) Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA psychoterapia indywidualna

Pierwszą wizytę mamy za sobą.Przebiegła profesjonalnie z duża dozą empatii i tego wszystkiego czego oczekiwałam od mojego terapeuty-mam nadzieje ,ze to dobry początek końca moich problemów.Polecam Pana Michała:)

mgr Michał Pyter

Pani Anno, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Nie jestem skora do pochwał, zwłaszcza tych udzielanych przedwcześnie, jednak postanowiłam w tym przypadku zrobić wyjątek. Jestem dopiero po trzech spotkaniach z Panem Michałem, ale już na tym etapie mogę go śmiało, z czystym sumieniem polecić. Urzeczywistnia on wszelkie moje dotychczasowe wyobrażenia na temat dobrego psychologa/psychoterapeuty i uważam, że wybór
( nieprzypadkowy zresztą ) tego właśnie specjalisty był jedną z najtrafniejszych decyzji podjętych kiedykolwiek w moim życiu.
Z uwagi na raptem trzy odbyte spotkania, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele o zawodowej skuteczności Pana Michała, jednak przyznaję, że już odczuwam pewne delikatne, korzystne zmiany w moim życiu. Stwarza on nadzwyczajnie przyjazną atmosferę - w gabinecie panuje swoisty mikroklimat sprzyjający zwierzeniom, co rzuciło mi się w oczy już podczas pierwszej wizyty. Z mojej obserwacji wynika, że Pan Michał jest człowiekiem bardzo inteligentnym, o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle taktownym i empatycznym, posiadającym ogromną dozę delikatności w podejściu do pacjenta, skromnym. Sprawia wrażenie prawdziwie zaangażowanego w problemy, jakimi się z nim dzielę. Na tym etapie mogę powiedzieć o nim tyle, że jest idealnym słuchaczem, który z zainteresowaniem wysłuchuje wszystkiego, co chciałabym mu o sobie powiedzieć, a z jego strony nie wyczuwa się ani krzty krytyki, czy nawet próby oceny mnie i mojego życia. Odnoszę wrażenie, że ma bardzo indywidualne podejście do każdego z osobna, co w tej profesji jest chyba kwestią kluczową i, jak wynika z doświadczeń bliskich mi osób, wcale niekoniecznie często spotykaną cechą wśród psychologów.
Rozsądek nakazuje mi zachowywać pewien sceptycyzm, jednak mam bardzo wyraźne podstawy, aby ufać - jakkolwiek uważam się za skomplikowany przypadek - że moje problemy zostaną choć częściowo zredukowane. Na tym etapie jestem zachwycona. Szczerze polecam jego pomoc.

mgr Michał Pyter

Pani Marto, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne psychoterapia indywidualna

Bardzo dobre pierwsze wrażenie. To dopiero początek naszych spotkań, ale już teraz czuje się o wiele lepiej i potrafię zrozumieć samą siebie. Stwierdzam, iż bardzo się cieszę, że trafiłam na psychoterapeute takiego jak pan Michał, który z empatią i zrozumieniem podchodzi do swoich pacjentów.
Umie uważnie słuchać i dochodzić do sedna problemu. Motywuje do samodzielnej pracy. Bardzo dziękuję i serdecznie polecam. :)

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuje za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Szczerze polecam Pana Michała. Jest bardzo miły, empatyczny, wyrozumiały, potrafi słuchać. Mimo, że jestem dopiero po drugim spotkaniu, już teraz czuję pozytywne zmiany w odbieraniu codzienności i liczę na jeszcze większe owoce współpracy. Pozdrawiam Pana Michała.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam Pana
  Na jaką wizytę się najlepiej umówić? Chodzi o mojego chłopaka który ma prawdopodobnie depresje? Problem w tym, że sam nie chce iść do żadnego lekarza, plus w tym, że jest świadom problemu..

  Dzień dobry.
  Na początek zapraszam na konsultację, dzięki której będziemy mogli rozeznać się w problemie i dookreślić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z depresją. Takie spotkanie pomoże obrać właściwy kierunek pomocy dla Pani chłopaka.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Pyter

  mgr Michał Pyter

 • Stany depresyjne i lęki przed utratą przyjaciela. Jestem piętnastoletnią dziewczyną, chodzę do trzeciej klasy gimnazjum. Od ponad pięciu lat przyjaźnię się z pewnym kolegą z klasy. Wiemy o sobie bardzo dużo, spędzamy razem sporo czasu, uznajemy się nawzajem za najlepszych przyjaciół. Niestety naszą relację psuje mój wręcz obsesyjny strach przed tym, że on mnie zostawi, odrzuci i nie będzie się już mną przejmował. Ten irracjonalny lęk pojawił się trochę ponad pół roku temu. Mój przyjaciel wie o tym i wielokrotnie zapewniał mnie, że nie muszę się niczym przejmować i nasza przyjaźń będzie trwać bez problemu dalej. Jestem chorobliwie zazdrosna o inne osoby, z którymi on rozmawia i spędza czas. On jest ekstrawertykiem, lubi być w centrum uwagi, ma wielu znajomych, ja jestem raczej osobą wycofaną i spokojną. Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie w przeciwieństwie do niego "idę" bardziej w jakość niż w ilość. Mam kilku zaufanych znajomych, ale właśnie tego kolegę lubię szczególnie. Czytałam gdzieś, że istnieje coś takiego jak uzależnienie od drugiej osoby. Czytałam też, że w takim wypadku zaleca się też na zawsze zerwać kontakt. Nie wiem, czy to prawda, ale zaczęłam się bać jeszcze bardziej. Nie chcę go tracić jako przyjaciela, wiem, że jemu również bardzo na mnie zależy. Mój lęk niszczy naszą relację, bardzo chcielibyśmy ją naprawić. Poza tym widzę u siebie inne zaburzenia psychiczne; często wpadam w stany przygnębienia przeplatane z euforią, nie widzę sensu i celu w życiu, czuję, że nie pasuję do otaczającego mnie świata, mam wrażenie, że dzisiejsze czasy są cyniczne, a relacje międzyludzkie płytkie i powierzchowne. Jestem osobą bardzo wrażliwą, odczuwam wszystkie emocje bardzo intensywnie. Jestem idealistką. Kilkakrotnie miałam myśli samobójcze.
  Myślę, że potrzebuję pomocy psychologa, ale boję się powiedzieć o tym rodzicom, którzy nie mają pojęcia o moich problemach. Jedynym powiernikiem jest wyżej wymieniony przyjaciel, ale on, jako mój rówieśnik, niewiele może mi pomóc. Mimo starań, nie rozumie moich problemów (zresztą trudno mu się dziwić), próbuje mnie pocieszać, ale moje "depresyjne" okresy bardzo męczą nas oboje.
  Proszę o pomoc! Co się ze mną dzieje? Jak zasugerować rodzicom, że potrzebuję pomocy? Z kim się skontaktować?

  Dzień dobry.

  Z opisanych przez Ciebie trudności jasno wynikia, że potrzebujesz wsparcia ze strony psychologa/psychoterapeuty. Spróbuj porozmawiać o tym z rodzicami, nie musisz mówić o wszystkim. Powiedz im, że potrzebujesz porozmawiać z kimś, kto spojrzy na Twoje trudności z dystansu. Rozmowa z psychologiem, mimo że jesteś nieletnia jest objęta tajemnicą. Co do Twojego przyjaciela pojawia mi się pytanie, czy to rzeczywiście tylko przyjaźń, czy coś więcej.

  Pozdrawiam serdecznie
  Michał Pyter

  mgr Michał Pyter

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą. Prowadzę prywatną praktykę w Łodzi. Zajmuję się psychoterapią indy...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie (w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej)
 • Wydział Psychologii i Pedagogiki WSEI w Lublinie (studia magisterskie)

Certyfikaty znanylekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie
 • Ośrodek Wspomagania Rodziny Comes
 • Laboratorium PsychoTechniczne SYNOVIAL

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski, Polski

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat 100% pozytywnych opinii pacjentów
 • Wyróżnienie abczdrowie dla Zaufanego Specjalisty

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły