Adresy

Gabinet Psychoterapii EMPATIA
Kościuszki 39, Łódź (lokalizacja)

Najbliższy termin

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Karta płatnicza
+48 81 454.....

Konsultacje psychologiczne (140 zł)

Psychoterapia indywidualna (140 zł)

Psychoterapia rodzinna (150 zł) + 2 więcej

Poradnictwo psychologiczne (140 zł)

Psychoterapia partnerska (150 zł)

Moje doświadczenie

O mnie

Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą. Prowadzę prywatną praktykę w Łodzi. Zajmuję się psychoterapią indy...

Zobacz pełen opis

Zdjęcia


Leczone choroby

 • depresja
 • nerwica
 • niskie poczucie własnej wartości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie (w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej)
 • Wydział Psychologii i Pedagogiki WSEI w Lublinie (studia magisterskie)

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne konsultacje psychologiczne

Pan Michał jest wspaniałym terapeutą. Ma w sobie duże pokłady empatii i akceptacji. Jest w 100% skupiony na kliencie. Uważnie słucha, wykazuje zrozumienie i troskę dla drugiej osoby. Podczas spotkania buduje pełną zaufania atmosferę. Moja terapia trwa nieco ponad pół roku. Jestem zaskoczona jak dużo zrobiłam w tak krótkim czasie, a efekty terapii widzę nie tylko ja, ale i osoby z mojego otoczenia. Dzięki sesjom z Panem Michałem znacznie poprawiły się moje relacje, lepiej radzę sobie ze stresem i napięciem, mam lepszy kontakt ze swoimi emocjami :) Pan Michał miał bardzo duży wkład w zmiany, które wprowadziłam, a z którymi nie uporałabym się sama. Aktywne zaangażowanie Pana Michała, obserwacja emocji, odpowiednia interpretacja poruszanych aspektów i zadawanie przez niego właściwych pytań, (które skłaniają do spojrzenia na własną sytuację z innej perspektywy), pozwalają ją zrozumieć, przepracować, rozwiązać i z pełną wolnością i akceptacją ruszyć dalej przed siebie. Myślę, że to najlepszy psychoterapeuta do jakiego mogłam trafić. Ja, tak jak większość z Was wahałam się jeżeli chodzi o terapię. Z perspektywy czasu, z ręką na sercu warto było. Panu Michałowi dziękuję, a czytającym zdecydowanie polecam :-)
P.S. „Psychoterapia jest modna w Stanach”- to żartobliwe stwierdzenie na długo pozostanie w mej pamięci. Pozdrawiam. Dziewczyna z tropików

mgr Michał Pyter

Pani Kasiu, bardzo dziękuję za te miłe słowa :) Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA psychoterapia indywidualna

Pierwszą wizytę mamy za sobą.Przebiegła profesjonalnie z duża dozą empatii i tego wszystkiego czego oczekiwałam od mojego terapeuty-mam nadzieje ,ze to dobry początek końca moich problemów.Polecam Pana Michała:)

mgr Michał Pyter

Pani Anno, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Nie jestem skora do pochwał, zwłaszcza tych udzielanych przedwcześnie, jednak postanowiłam w tym przypadku zrobić wyjątek. Jestem dopiero po trzech spotkaniach z Panem Michałem, ale już na tym etapie mogę go śmiało, z czystym sumieniem polecić. Urzeczywistnia on wszelkie moje dotychczasowe wyobrażenia na temat dobrego psychologa/psychoterapeuty i uważam, że wybór
( nieprzypadkowy zresztą ) tego właśnie specjalisty był jedną z najtrafniejszych decyzji podjętych kiedykolwiek w moim życiu.
Z uwagi na raptem trzy odbyte spotkania, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele o zawodowej skuteczności Pana Michała, jednak przyznaję, że już odczuwam pewne delikatne, korzystne zmiany w moim życiu. Stwarza on nadzwyczajnie przyjazną atmosferę - w gabinecie panuje swoisty mikroklimat sprzyjający zwierzeniom, co rzuciło mi się w oczy już podczas pierwszej wizyty. Z mojej obserwacji wynika, że Pan Michał jest człowiekiem bardzo inteligentnym, o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle taktownym i empatycznym, posiadającym ogromną dozę delikatności w podejściu do pacjenta, skromnym. Sprawia wrażenie prawdziwie zaangażowanego w problemy, jakimi się z nim dzielę. Na tym etapie mogę powiedzieć o nim tyle, że jest idealnym słuchaczem, który z zainteresowaniem wysłuchuje wszystkiego, co chciałabym mu o sobie powiedzieć, a z jego strony nie wyczuwa się ani krzty krytyki, czy nawet próby oceny mnie i mojego życia. Odnoszę wrażenie, że ma bardzo indywidualne podejście do każdego z osobna, co w tej profesji jest chyba kwestią kluczową i, jak wynika z doświadczeń bliskich mi osób, wcale niekoniecznie często spotykaną cechą wśród psychologów.
Rozsądek nakazuje mi zachowywać pewien sceptycyzm, jednak mam bardzo wyraźne podstawy, aby ufać - jakkolwiek uważam się za skomplikowany przypadek - że moje problemy zostaną choć częściowo zredukowane. Na tym etapie jestem zachwycona. Szczerze polecam jego pomoc.

mgr Michał Pyter

Pani Marto, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


P
Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne psychoterapia indywidualna

Bardzo dobre pierwsze wrażenie. To dopiero początek naszych spotkań, ale już teraz czuje się o wiele lepiej i potrafię zrozumieć samą siebie. Stwierdzam, iż bardzo się cieszę, że trafiłam na psychoterapeute takiego jak pan Michał, który z empatią i zrozumieniem podchodzi do swoich pacjentów.
Umie uważnie słuchać i dochodzić do sedna problemu. Motywuje do samodzielnej pracy. Bardzo dziękuję i serdecznie polecam. :)

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuje za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Szczerze polecam Pana Michała. Jest bardzo miły, empatyczny, wyrozumiały, potrafi słuchać. Mimo, że jestem dopiero po drugim spotkaniu, już teraz czuję pozytywne zmiany w odbieraniu codzienności i liczę na jeszcze większe owoce współpracy. Pozdrawiam Pana Michała.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Pan Doktor jest najlepszym specjalistą z jakim miałam do czynienia. Przede wszystkim jest dobrym człowiekiem, który potrafi słuchać. Wykazuje się bardzo dużą empatią i nie narzuca swoich racji. Wizyty przebiegają w komfortowej i miłej atmosferze. Polecam Pana Doktora w 100%.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


W
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Cierpliwy, zaangażowany, taktowny.Świetny słuchacz, który delikatnie wskazuje, którędy iść. Przewodnik w przebywaniu bardzo trudnej i długiej, ale tak potrzebnej niekiedy drogi, jaką jest psychoterapia. Tak mogę scharakteryzować najkrócej pana Michała a i te słowa nie oddadzą w pełni atmosfery spotkań, jaką tworzy podczas sesji. Żałuję, że trafiłam do niego tak późno. I śmieję się już teraz, jak bardzo bałam się realizacji podjętej o terapii decyzji ;) Ale, jak mówią, lepiej późno, niż wcale. Polecam całym sercem! Tymczasem kontynuuję swoją drogę, z jego nieocenioną pomocą.

mgr Michał Pyter

Pani Weroniko, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne konsultacje psychologiczne

Świetny specjalista, któremu byłam w stanie szybko zaufać. Terapia przebiegła szybko i co najważniejsze pomyślnie. Rozmowy z Panem Michałem pozwoliły mi nie tylko uporać się z problemem z którym się zgłosilam ale również z nowej perspektywy spojrzeć na moje życie i panujące w nim relacje. Jestem wdzięczna za pomoc i zrozumienie, jeszcze raz polecam wszystkim poszukującym dobrego specjalisty.

mgr Michał Pyter

Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Niezwykle cieszy mnie fakt, że nasze spotkania doprowadziły do rozwiązania Pani problemu. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Pan Michał rzeczowo a jednocześnie przyjaźnie podszedł do pierwszego spotkania, wyjaśniając na czym polega problem i jak będziemy pracować nad rozwiązaniem. Liczę że dalsza współpraca przyniesie pozytywne rezultaty.

mgr Michał Pyter

Panie Michale, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne psychoterapia indywidualna

Jestem w trakcie terapii, trwającej już 3mce. Początkowo chciałam wyzbyć się depresji. Jednak z czasem ukazały się inne problemy. Dzięki spotkaniom z Panem Michałem na nowo odkrywam samą siebie, odkrywam to, co siedzi we mnie na dnie, nie dając spokoju a mając korzenie nawet we wczesnym dzieciństwie. Nie zawsze jest łatwo, ale powoli wszystko się układa. Nie wiem ile potrwa jeszcze terapia ale na chwilę obecną nie żałuję, że na nią się zdecydowałam. Liczę, że dalsza współpraca z Panem Michałem pomoże mi poukładać swoje wnętrze i uzyskać spokój ducha, stabilizację.
Pan Michał jest świetnym słuchaczem. Nie narzuca swoich rozwiązań, opinii. On pomaga odkryć nasze opinie, pokazać że to my decydujemy o swoich granicach, zasadach. Praca z nim jest spokojna, przyjemna. Myślę że z czystym sumieniem mogę go polecić. :)

mgr Michał Pyter

Pani Agato, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Bardzo się cieszę, że nasze spotkania przynoszą oczekiwane rezultaty. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


Ceny i usługi

Konsultacje psychologiczne

140 zł

Kościuszki 39, Łódź

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

140 zł

Psychoterapia indywidualna

140 zł

Kościuszki 39, Łódź

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

140 zł

Psychoterapia rodzinna

150 zł

Kościuszki 39, Łódź

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

150 zł

Poradnictwo psychologiczne

140 zł

Kościuszki 39, Łódź

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

140 zł

Psychoterapia partnerska

150 zł

Kościuszki 39, Łódź

Gabinet Psychoterapii EMPATIA

150 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne konsultacje psychologiczne

Pan Michał jest wspaniałym terapeutą. Ma w sobie duże pokłady empatii i akceptacji. Jest w 100% skupiony na kliencie. Uważnie słucha, wykazuje zrozumienie i troskę dla drugiej osoby. Podczas spotkania buduje pełną zaufania atmosferę. Moja terapia trwa nieco ponad pół roku. Jestem zaskoczona jak dużo zrobiłam w tak krótkim czasie, a efekty terapii widzę nie tylko ja, ale i osoby z mojego otoczenia. Dzięki sesjom z Panem Michałem znacznie poprawiły się moje relacje, lepiej radzę sobie ze stresem i napięciem, mam lepszy kontakt ze swoimi emocjami :) Pan Michał miał bardzo duży wkład w zmiany, które wprowadziłam, a z którymi nie uporałabym się sama. Aktywne zaangażowanie Pana Michała, obserwacja emocji, odpowiednia interpretacja poruszanych aspektów i zadawanie przez niego właściwych pytań, (które skłaniają do spojrzenia na własną sytuację z innej perspektywy), pozwalają ją zrozumieć, przepracować, rozwiązać i z pełną wolnością i akceptacją ruszyć dalej przed siebie. Myślę, że to najlepszy psychoterapeuta do jakiego mogłam trafić. Ja, tak jak większość z Was wahałam się jeżeli chodzi o terapię. Z perspektywy czasu, z ręką na sercu warto było. Panu Michałowi dziękuję, a czytającym zdecydowanie polecam :-)
P.S. „Psychoterapia jest modna w Stanach”- to żartobliwe stwierdzenie na długo pozostanie w mej pamięci. Pozdrawiam. Dziewczyna z tropików

mgr Michał Pyter

Pani Kasiu, bardzo dziękuję za te miłe słowa :) Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA psychoterapia indywidualna

Pierwszą wizytę mamy za sobą.Przebiegła profesjonalnie z duża dozą empatii i tego wszystkiego czego oczekiwałam od mojego terapeuty-mam nadzieje ,ze to dobry początek końca moich problemów.Polecam Pana Michała:)

mgr Michał Pyter

Pani Anno, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Nie jestem skora do pochwał, zwłaszcza tych udzielanych przedwcześnie, jednak postanowiłam w tym przypadku zrobić wyjątek. Jestem dopiero po trzech spotkaniach z Panem Michałem, ale już na tym etapie mogę go śmiało, z czystym sumieniem polecić. Urzeczywistnia on wszelkie moje dotychczasowe wyobrażenia na temat dobrego psychologa/psychoterapeuty i uważam, że wybór
( nieprzypadkowy zresztą ) tego właśnie specjalisty był jedną z najtrafniejszych decyzji podjętych kiedykolwiek w moim życiu.
Z uwagi na raptem trzy odbyte spotkania, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele o zawodowej skuteczności Pana Michała, jednak przyznaję, że już odczuwam pewne delikatne, korzystne zmiany w moim życiu. Stwarza on nadzwyczajnie przyjazną atmosferę - w gabinecie panuje swoisty mikroklimat sprzyjający zwierzeniom, co rzuciło mi się w oczy już podczas pierwszej wizyty. Z mojej obserwacji wynika, że Pan Michał jest człowiekiem bardzo inteligentnym, o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle taktownym i empatycznym, posiadającym ogromną dozę delikatności w podejściu do pacjenta, skromnym. Sprawia wrażenie prawdziwie zaangażowanego w problemy, jakimi się z nim dzielę. Na tym etapie mogę powiedzieć o nim tyle, że jest idealnym słuchaczem, który z zainteresowaniem wysłuchuje wszystkiego, co chciałabym mu o sobie powiedzieć, a z jego strony nie wyczuwa się ani krzty krytyki, czy nawet próby oceny mnie i mojego życia. Odnoszę wrażenie, że ma bardzo indywidualne podejście do każdego z osobna, co w tej profesji jest chyba kwestią kluczową i, jak wynika z doświadczeń bliskich mi osób, wcale niekoniecznie często spotykaną cechą wśród psychologów.
Rozsądek nakazuje mi zachowywać pewien sceptycyzm, jednak mam bardzo wyraźne podstawy, aby ufać - jakkolwiek uważam się za skomplikowany przypadek - że moje problemy zostaną choć częściowo zredukowane. Na tym etapie jestem zachwycona. Szczerze polecam jego pomoc.

mgr Michał Pyter

Pani Marto, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


P
Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne psychoterapia indywidualna

Bardzo dobre pierwsze wrażenie. To dopiero początek naszych spotkań, ale już teraz czuje się o wiele lepiej i potrafię zrozumieć samą siebie. Stwierdzam, iż bardzo się cieszę, że trafiłam na psychoterapeute takiego jak pan Michał, który z empatią i zrozumieniem podchodzi do swoich pacjentów.
Umie uważnie słuchać i dochodzić do sedna problemu. Motywuje do samodzielnej pracy. Bardzo dziękuję i serdecznie polecam. :)

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuje za pozostawienie opinii. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Szczerze polecam Pana Michała. Jest bardzo miły, empatyczny, wyrozumiały, potrafi słuchać. Mimo, że jestem dopiero po drugim spotkaniu, już teraz czuję pozytywne zmiany w odbieraniu codzienności i liczę na jeszcze większe owoce współpracy. Pozdrawiam Pana Michała.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii EMPATIA

Pan Doktor jest najlepszym specjalistą z jakim miałam do czynienia. Przede wszystkim jest dobrym człowiekiem, który potrafi słuchać. Wykazuje się bardzo dużą empatią i nie narzuca swoich racji. Wizyty przebiegają w komfortowej i miłej atmosferze. Polecam Pana Doktora w 100%.

mgr Michał Pyter

Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


W
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Cierpliwy, zaangażowany, taktowny.Świetny słuchacz, który delikatnie wskazuje, którędy iść. Przewodnik w przebywaniu bardzo trudnej i długiej, ale tak potrzebnej niekiedy drogi, jaką jest psychoterapia. Tak mogę scharakteryzować najkrócej pana Michała a i te słowa nie oddadzą w pełni atmosfery spotkań, jaką tworzy podczas sesji. Żałuję, że trafiłam do niego tak późno. I śmieję się już teraz, jak bardzo bałam się realizacji podjętej o terapii decyzji ;) Ale, jak mówią, lepiej późno, niż wcale. Polecam całym sercem! Tymczasem kontynuuję swoją drogę, z jego nieocenioną pomocą.

mgr Michał Pyter

Pani Weroniko, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne konsultacje psychologiczne

Świetny specjalista, któremu byłam w stanie szybko zaufać. Terapia przebiegła szybko i co najważniejsze pomyślnie. Rozmowy z Panem Michałem pozwoliły mi nie tylko uporać się z problemem z którym się zgłosilam ale również z nowej perspektywy spojrzeć na moje życie i panujące w nim relacje. Jestem wdzięczna za pomoc i zrozumienie, jeszcze raz polecam wszystkim poszukującym dobrego specjalisty.

mgr Michał Pyter

Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Niezwykle cieszy mnie fakt, że nasze spotkania doprowadziły do rozwiązania Pani problemu. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


M
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne

Pan Michał rzeczowo a jednocześnie przyjaźnie podszedł do pierwszego spotkania, wyjaśniając na czym polega problem i jak będziemy pracować nad rozwiązaniem. Liczę że dalsza współpraca przyniesie pozytywne rezultaty.

mgr Michał Pyter

Panie Michale, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


A
Ten pacjent umówił wizytę przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SYNOVIAL Laboratorium PsychoTechniczne psychoterapia indywidualna

Jestem w trakcie terapii, trwającej już 3mce. Początkowo chciałam wyzbyć się depresji. Jednak z czasem ukazały się inne problemy. Dzięki spotkaniom z Panem Michałem na nowo odkrywam samą siebie, odkrywam to, co siedzi we mnie na dnie, nie dając spokoju a mając korzenie nawet we wczesnym dzieciństwie. Nie zawsze jest łatwo, ale powoli wszystko się układa. Nie wiem ile potrwa jeszcze terapia ale na chwilę obecną nie żałuję, że na nią się zdecydowałam. Liczę, że dalsza współpraca z Panem Michałem pomoże mi poukładać swoje wnętrze i uzyskać spokój ducha, stabilizację.
Pan Michał jest świetnym słuchaczem. Nie narzuca swoich rozwiązań, opinii. On pomaga odkryć nasze opinie, pokazać że to my decydujemy o swoich granicach, zasadach. Praca z nim jest spokojna, przyjemna. Myślę że z czystym sumieniem mogę go polecić. :)

mgr Michał Pyter

Pani Agato, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Bardzo się cieszę, że nasze spotkania przynoszą oczekiwane rezultaty. Pozdrawiam serdecznie Michał Pyter


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów naZnanyLekarz.pl


 • Stany depresyjne i lęki przed utratą przyjaciela. Jestem piętnastoletnią dziewczyną, chodzę do trzeciej klasy gimnazjum. Od ponad pięciu lat przyjaźnię się z pewnym kolegą z klasy. Wiemy o sobie bardzo dużo, spędzamy razem sporo czasu, uznajemy się nawzajem za najlepszych przyjaciół. Niestety naszą relację psuje mój wręcz obsesyjny strach przed tym, że on mnie zostawi, odrzuci i nie będzie się już mną przejmował. Ten irracjonalny lęk pojawił się trochę ponad pół roku temu. Mój przyjaciel wie o tym i wielokrotnie zapewniał mnie, że nie muszę się niczym przejmować i nasza przyjaźń będzie trwać bez problemu dalej. Jestem chorobliwie zazdrosna o inne osoby, z którymi on rozmawia i spędza czas. On jest ekstrawertykiem, lubi być w centrum uwagi, ma wielu znajomych, ja jestem raczej osobą wycofaną i spokojną. Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie w przeciwieństwie do niego "idę" bardziej w jakość niż w ilość. Mam kilku zaufanych znajomych, ale właśnie tego kolegę lubię szczególnie. Czytałam gdzieś, że istnieje coś takiego jak uzależnienie od drugiej osoby. Czytałam też, że w takim wypadku zaleca się też na zawsze zerwać kontakt. Nie wiem, czy to prawda, ale zaczęłam się bać jeszcze bardziej. Nie chcę go tracić jako przyjaciela, wiem, że jemu również bardzo na mnie zależy. Mój lęk niszczy naszą relację, bardzo chcielibyśmy ją naprawić. Poza tym widzę u siebie inne zaburzenia psychiczne; często wpadam w stany przygnębienia przeplatane z euforią, nie widzę sensu i celu w życiu, czuję, że nie pasuję do otaczającego mnie świata, mam wrażenie, że dzisiejsze czasy są cyniczne, a relacje międzyludzkie płytkie i powierzchowne. Jestem osobą bardzo wrażliwą, odczuwam wszystkie emocje bardzo intensywnie. Jestem idealistką. Kilkakrotnie miałam myśli samobójcze.
  Myślę, że potrzebuję pomocy psychologa, ale boję się powiedzieć o tym rodzicom, którzy nie mają pojęcia o moich problemach. Jedynym powiernikiem jest wyżej wymieniony przyjaciel, ale on, jako mój rówieśnik, niewiele może mi pomóc. Mimo starań, nie rozumie moich problemów (zresztą trudno mu się dziwić), próbuje mnie pocieszać, ale moje "depresyjne" okresy bardzo męczą nas oboje.
  Proszę o pomoc! Co się ze mną dzieje? Jak zasugerować rodzicom, że potrzebuję pomocy? Z kim się skontaktować?

  Dzień dobry.

  Z opisanych przez Ciebie trudności jasno wynikia, że potrzebujesz wsparcia ze strony psychologa/psychoterapeuty. Spróbuj porozmawiać o tym z rodzicami, nie musisz mówić o wszystkim. Powiedz im, że potrzebujesz porozmawiać z kimś, kto spojrzy na Twoje trudności z dystansu. Rozmowa z psychologiem, mimo że jesteś nieletnia jest objęta tajemnicą. Co do Twojego przyjaciela pojawia mi się pytanie, czy to rzeczywiście tylko przyjaźń, czy coś więcej.

  Pozdrawiam serdecznie
  Michał Pyter

  mgr Michał Pyter

 • Zdaję sobie sprawę z tego, jak traktowana jest depresja w społeczeństwie. Ludzie bagatelizują osoby chore i myślą, że ich problemy psychiczne są zazwyczaj wyolbrzymione. Tymczasem ja już naprawdę nie wiem, co mogłabym zrobić, żeby poczuć się lepiej. Wiem, że to depresja, ale nie wiem, co dalej robić. Przestałam wychodzić z domu, co mam ułatwione, ponieważ pracuję zdalnie. Co ze mną będzie?

  Dzień dobry. To prawda, że duża część osób może w ten sposób traktować objawy depresji u innych osób. Na szczęście ta tendecja powoli się zmienia. Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty, bo to czego na pewno nie warto robić to właśnie bagatelizować własnych objawów. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  Pozdrawiam serdecznie
  Michał Pyter

  mgr Michał Pyter

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Nazywam się Michał Pyter i jestem dyplomowanym psychologiem oraz psychoterapeutą. Prowadzę prywatną praktykę w Łodzi. Zajmuję się psychoterapią indy...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • depresja
 • nerwica
 • niskie poczucie własnej wartości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie (w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej)
 • Wydział Psychologii i Pedagogiki WSEI w Lublinie (studia magisterskie)

badge-likeCreated with Sketch.

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie
 • Ośrodek Wspomagania Rodziny Comes
 • Laboratorium PsychoTechniczne SYNOVIAL

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski, Polski

badge-likeCreated with Sketch.

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat 100% pozytywnych opinii pacjentów
 • Wyróżnienie abczdrowie dla Zaufanego Specjalisty

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły