dr n. med.

Michał Lipa

Ginekolog, Radiolog

26 opinii +dodaj

Umów wizytę 748 odwiedzin w ciągu 30 dni

Lekarz rezydent położnictwa i ginekologii w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Kierownik specjalizacji… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG ginekologiczne

  Wizyty u Dr. Michała to sama przyjemność. Bardzo rzetelnie i dokładnie przeprowadza zarówno badanie jak i wywiad. Pełen empatii i humoru. Gorąco polecam

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: badanie ginekologiczne, kontrolne

  Lekarz-Człowiek. Rzetelny, kulturalny, sympatyczny. Podmiotowe podejście do pacjenta. Nie jestem w ciąży jednak wiem już kto mi ją będzie prowadził. Lekarz wykonał mi badanie usg, cytologię. Nie śpieszył się a wszystko dokładnie omówił, pokazał, odpowiedział na każde pytanie. Polecam wszystkim paniom, nie tylko tym będącym w ciąży. Lekarz jest profesjonalistą, ma dużą wiedzę i dzieli się nią z pacjentką. Widać jego zaangażowanie i chęć pomocy. Jestem bardzo zadowolona i na pewno do niego wrócę.

 • P
  Lokalizacja: Klinika Położnictwa i Ginekologii

  Trafiłam do dr Lipy na usg dwukrotnie - raz w prywatnej placówce, za drugim razem już w Klinice na Starynkiewicza. Oba badania były bardzo dokładne, lekarz dokładnie opisywał co akurat znajduje się na monitorze, był profesjonalny, kulturalny i miły. Na badanie za każdym razem wchodziłam zestresowana, a wychodziłam zapewniona o dobrostanie płodu. Nie miałabym obaw, gdybym ponownie trafiła jego ręce.

 • S

  Lekarz bardzo sympatyczny wszystko tłumaczy, opisuje co widać na badaniu usg. Mega dokładny. Godny polecenia!

 • K
  Lokalizacja: Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety

  Do doktora trafilam na ostatnie usg w ciąży z prosba o ocenę dobrostanu mojego dziecka ale też wykonanie pieknych zdjec. Dr spisał się świetnie. Polecam

 • B
  Lokalizacja: Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety

  Do doktora trafiłam po kilku próbach znalezienia dobrego lekarza prowadzącego ciążę, zupełnie przez przypadek :) W wykupionym pakiecie opieki lux- med męczące przede wszystkim było to, że do stałego lekarza umówienie się co miesiąc na wizytę jest prawie nie realne, a USG nie może wykonać lekarz prowadzący... No i się tak tułałam słysząc różne bzdury, że USG nie można za często, bo to dzidziusiowi szkodzi, a jak delikatne plamienie to trzeba się położyć do łóżka, probiotyki to broń boże, a z ruchu to tylko spacer żeby się nie zmęczyć przypadkiem... sic!
  Pan Lipa jest konkretny, rzeczowy i nie opowiada bajek ;) Badanie USG połówkowe wykonane z niebywałą skrupulatnością, piękne forteczki 3D, w międzyczasie znalazło się miejsce na rzeczową ocenę anatomii dzidziusia oraz na zachwycanie paluszkami i innymi częściami małego człowieczka, a każda mama w pierwszej ciąży tego potrzebuje, jak się okazuje ojciec dziecka też, może nawet bardziej ;)
  Jestem prawie w 6 miesiącu i zamierzam kontynuować wizyty do końca ciąży, pytań mnoży się coraz więcej, a doktor z uśmiechem na nie odpowiada i popędza z badaniami :) Widać duże doświadczenie oraz wiedzę, spokój i cierpliwość do odpowiadania nawet na banalne pytania, w pierwszej ciąży przecież wszystko jest zagadką :)

 • K
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG płodu

  Wspaniały lekarz, z ogromną wiedzą i pasją wykonujący swój zawód. Każde badanie USG jest bardzo dokładnie opisane i wyjaśnione pacjentce. Dodatkowo zawsze z wizyty można wyjść z kolejnym pięknym zdjęciem USG swojej pociechy. Szczerze polecam.

 • A
  Lokalizacja: Klinika Położnictwa i GinekologiiUsługa: USG płodu

  Wspaniały lekarz i człowiek ! Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się trafić w pod opiekę dr Michała !! Jestem mu bardzo wdzięczna za troskę, czas oraz zaanagażowanie jakie wkłada w swoja pracę ! Za kazdym razem dostaje pelny pakiet informacji o tym co sie dzieje. Na kazde pytanie odpowiada wyczerpujaco i do tego z radoscia :) widać, że praca sprawia mu ogromną radość !

 • Lekarz z powołania. Dokładny, rzetelny . Sunie mi się ma myśl porównanie "człowiek i lekarz " ciąża nie była łatwa, ale dzięki podejściu Dr do pacjentki rozmowie wiedziałam, ze nie jestem z tym sama. A Syn ma najlepsze zdjęcia usg.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ultramedica Centrum Zdrowia KobietyUsługa: USG ciąży - rozszerzone (4 D)

  We were really impressed with our visit to see Dr Lipa.
  Very professional and he took his time to carefully examine and explore our baby making sure everything was fine.
  The consultation was performed in English too, so I was able to understand everything that was being said.
  I can fully recommend Dr Michal Lipa and will make another appointment to see him again in week 26.
  Bardzo dziękuję.
  Craig and Paula

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz rezydent położnictwa i ginekologii w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie.

  Kierownik specjalizacji prof. M. Wielgoś

  Główne zainteresowania związane z perinatologią: diagnostyką ultrasonograficzną w trakcie ciąży (ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki wad ośrodkowego układu nerwowego u płodów), ciążą bliźniaczą, patologią ciąży i terapią płodu.

  Członek Klubu 35 działającego przy Polskim Towarzystwie Ginekologicznym zrzeszającym młodych naukowców oraz International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG).

  Certyfikaty USG:
  - certyfikat Fetal Medicine Foundation (Londyn, Wielka Brytania) uprawniający do wykonywania badań przesiewowych w I trymestrze ciąży; numer licencji 101339.
  - certyfikat USG wydany przez CRIFM PMC w Osace (Japonia)
  - certyfikat sekcji USG PTG

  Członkowska w towarzystwach naukowych:
  Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
  ISUOG
  Członek Zarządu ENTOG Polska

Ukończone szkoły

 • I Wydział Lekarski Warszawski Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • 1. Comparison Between Monochorionic and Dichorionic Placentas With Special Attention to Vascular Anastomoses and Placental Share; Depeng Zhao, Michal Lipa, Miroslaw Wielgos, Danielle Cohen, Johanna M Middeldorp, Dick Oepkes, Enrico Lopriore; Twin Research and Human Genetics, Volume 19, Special Issue 03; 2016,191-196.
 • 2. Velamentous cord insertion in dichorionic and monochorionic twin pregnancies e Does it make a difference? T. Costa-Castro, D.P. Zhao, M. Lipa, M.C. Haak, D. Oepkes, M. Severo, N. Montenegro, A. Matias, E. Lopriore; Placenta 42, 2016, 87-92.
 • 3. Placental examination with dye injections in post-delivery chorionicity assessment in dichorionic triplet pregnancy; Michał Lipa, Dorota Bomba- Opoń, Iwona Szymusik, Katarzyna Kosińska- Kaczyńska, Robert Brawura Biskupski Samaha, Piotr Węgrzyn, Mirosław Wielgoś; GinekolPol. 2016, 81, 157-160.
 • 4. Reference values for placental growth factor (PlGF) concentration and uterine artery Doppler pulsatility index (PI) at 11–13+6 weeks of gestation in the Polish population; Kosiński P, Samaha RB, Bomba-Opoń DA, Kozłowski S, Lipa M, Kaczyński B, Zbucka-Kretowska M, Lawicki S, Szmitkowski M, Wolczyński S, Wielgoś M.; Ginekol Pol. 2014 Jul;85(7):488-93.
 • 5. Fetal hepatic artery flow assessment in prenatal diagnostics; Michał Lipa, Robert Samaha, Dariusz Borowski, Mirosław Wielgoś, Piotr Węgrzyn; Ginekol Pol. 2014 Jul;85(7):532-5.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Złota Odznaka Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za wybitne osiągnięcia naukowe (2014)
 • Stypendium Ministra i Szkolnictwa Wyższego za dorobek naukowy (2013/2014)
 • Złoty medal w trakcie Mistrzostw Polski Lekarzy w tenisie (2015)
 • Brążowy medal podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce halowej mężczyzn (2009)
 • Złoty Medal podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej (2008)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Staż naukowy dotyczący iniekcji łożyskowych w Leiden University Medical Center (Holandia) pod kierownictwem prof. Enrico Lopriore (2013)
 • Staż naukowy z badań ultrasonograficznych I i II trymestru, neurosonoembriologii i neurosonografii w Clinical Research Institute for Fetal Medicine PMC Osaka (Japonia) pod kierownictwem prof. R.K. Pooh

Certyfikaty

Choroby

 • Badanie USG w I trymestrze ciąży (USG+ test podwójny)
 • Badanie USG II i III trymestr ciąży
 • Badanie USG ginekologiczne
 • USG 3D/ 4D