dr n. med.

Michał Lipa

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog, Radiolog

32 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
877 odwiedzin w ciągu 30 dni

Lekarz rezydent położnictwa i ginekologii w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Kierownik specjalizacji… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Lokalizacja: Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety

  Niestety brakuje gwiazdek ????Doktor prowadził moją ciążę od ziarenka do dzidziusia. Ogromna wiedza i zaangażowanie. Zawsze cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania, zleciał wszystkie potrzebne badania. No i oczywiście przepiękne zdjęcia usg.
  Przez całą ciążę jak i w trakcie porodu czułam się zaopiekowana. Z czystym sumieniem polecam!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: ciąża

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!!! Lekarz z powołaniem do zawodu. Doktor który zdobył moje zaufanie. Bardzo zadowolona jestem z profesjonalizmu!!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG ginekologiczne oraz badanie

  Jeżeli ktoś potrzebuje profesjonalnego podejścia do pacjentki oraz rzetelnych informacji odnośnie swojego stanu zdrowia to polecam wizytę u dr Lipy. Konkretny, skrupulatny a do tego empatyczny. Bardzo dokładnie przeprowadził wywiad, badanie oraz usg. Lekarz z pasją do wykonywanego zawodu, szkoda, że takich lekarzy jest mało..
  Fachowiec, który zdobył moje zaufanie.
  Dziękuję Panie Doktorze za pomoc oraz mam nadzieję do zobaczenia w innych okolicznościach :)
  Serdecznie pozdrawiam,
  Kasia

 • M
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: usg ciąża

  Byłam u Pana Doktora trzy razy w ciągu mojej pierwszej ciąży (na usg I, II i III trymestru), podczas badania wnikliwie tłumaczył i opisywał każdą sytuację. Profesjonalny, bardzo dokładny i pomocny a przy tym mam do niego 100% zaufanie jeżeli chodzi o wiedzę medyczną. Jest to osoba na pewno godna polecenia dla wszystkich kobiet ciężarnych.

 • A
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG płodu

  Najlepszy lekarz u jakiego do tej pory byłam. Rzadko piszę opinie ale w tym przypadku nie można nie napisać :) Na wizytę umówiłam się we wczesnej ciąży - 9 tydzien. Był dokładny przy USG - nigdzie się nie spieszyl i wszystko na bieżąco relacjonował i tłumaczył :) Dodatkowo uprzejmy i kulturalny po prostu lekarz człowiek. Polecam wszystkim Paniom. Pozytywne opinie zadłużone w 100%

 • A
  Lokalizacja: Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety

  Do Pana Doktora zgłosiłam się na USG w celu potwierdzenia ciąży. Pierwszy raz miałam przeprowadzone badanie w tak przyjaznej atmosferze. Lekarz wszystko mi objaśnił i zlecił kontrolne badanie w Szpitalu przy pl. Starynkiewicza. Tam też miałam robione USG przed doktora Lipę. Jestem bardzo zadowolona, dzięki takiemu podejściu do pacjentki jestem teraz spokojniejsza o zdrowie mojego przyszłego dziecka. Polecam wszystkim Paniom wizyty u Pana Doktora.

 • D
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG ginekologiczne

  Wizyty u Dr. Michała to sama przyjemność. Bardzo rzetelnie i dokładnie przeprowadza zarówno badanie jak i wywiad. Pełen empatii i humoru. Gorąco polecam

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: badanie ginekologiczne, kontrolne

  Lekarz-Człowiek. Rzetelny, kulturalny, sympatyczny. Podmiotowe podejście do pacjenta. Nie jestem w ciąży jednak wiem już kto mi ją będzie prowadził. Lekarz wykonał mi badanie usg, cytologię. Nie śpieszył się a wszystko dokładnie omówił, pokazał, odpowiedział na każde pytanie. Polecam wszystkim paniom, nie tylko tym będącym w ciąży. Lekarz jest profesjonalistą, ma dużą wiedzę i dzieli się nią z pacjentką. Widać jego zaangażowanie i chęć pomocy. Jestem bardzo zadowolona i na pewno do niego wrócę.

 • P
  Lokalizacja: Klinika Położnictwa i Ginekologii

  Trafiłam do dr Lipy na usg dwukrotnie - raz w prywatnej placówce, za drugim razem już w Klinice na Starynkiewicza. Oba badania były bardzo dokładne, lekarz dokładnie opisywał co akurat znajduje się na monitorze, był profesjonalny, kulturalny i miły. Na badanie za każdym razem wchodziłam zestresowana, a wychodziłam zapewniona o dobrostanie płodu. Nie miałabym obaw, gdybym ponownie trafiła jego ręce.

 • S

  Lekarz bardzo sympatyczny wszystko tłumaczy, opisuje co widać na badaniu usg. Mega dokładny. Godny polecenia!

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz rezydent położnictwa i ginekologii w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie.

  Kierownik specjalizacji prof. M. Wielgoś

  Główne zainteresowania związane z perinatologią: diagnostyką ultrasonograficzną w trakcie ciąży (ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki wad ośrodkowego układu nerwowego u płodów), ciążą bliźniaczą, patologią ciąży i terapią płodu.

  Członek Klubu 35 działającego przy Polskim Towarzystwie Ginekologicznym zrzeszającym młodych naukowców oraz International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG).

  Certyfikaty USG:
  - certyfikat Fetal Medicine Foundation (Londyn, Wielka Brytania) uprawniający do wykonywania badań przesiewowych w I trymestrze ciąży; numer licencji 101339.
  - certyfikat USG wydany przez CRIFM PMC w Osace (Japonia)
  - certyfikat sekcji USG PTG

  Członkowska w towarzystwach naukowych:
  Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
  ISUOG
  Członek Zarządu ENTOG Polska

Edukacja

 • I Wydział Lekarski Warszawski Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • 1. Comparison Between Monochorionic and Dichorionic Placentas With Special Attention to Vascular Anastomoses and Placental Share; Depeng Zhao, Michal Lipa, Miroslaw Wielgos, Danielle Cohen, Johanna M Middeldorp, Dick Oepkes, Enrico Lopriore; Twin Research and Human Genetics, Volume 19, Special Issue 03; 2016,191-196.
 • 2. Velamentous cord insertion in dichorionic and monochorionic twin pregnancies e Does it make a difference? T. Costa-Castro, D.P. Zhao, M. Lipa, M.C. Haak, D. Oepkes, M. Severo, N. Montenegro, A. Matias, E. Lopriore; Placenta 42, 2016, 87-92.
 • 3. Placental examination with dye injections in post-delivery chorionicity assessment in dichorionic triplet pregnancy; Michał Lipa, Dorota Bomba- Opoń, Iwona Szymusik, Katarzyna Kosińska- Kaczyńska, Robert Brawura Biskupski Samaha, Piotr Węgrzyn, Mirosław Wielgoś; GinekolPol. 2016, 81, 157-160.
 • 4. Reference values for placental growth factor (PlGF) concentration and uterine artery Doppler pulsatility index (PI) at 11–13+6 weeks of gestation in the Polish population; Kosiński P, Samaha RB, Bomba-Opoń DA, Kozłowski S, Lipa M, Kaczyński B, Zbucka-Kretowska M, Lawicki S, Szmitkowski M, Wolczyński S, Wielgoś M.; Ginekol Pol. 2014 Jul;85(7):488-93.
 • 5. Fetal hepatic artery flow assessment in prenatal diagnostics; Michał Lipa, Robert Samaha, Dariusz Borowski, Mirosław Wielgoś, Piotr Węgrzyn; Ginekol Pol. 2014 Jul;85(7):532-5.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Złota Odznaka Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za wybitne osiągnięcia naukowe (2014)
 • Stypendium Ministra i Szkolnictwa Wyższego za dorobek naukowy (2013/2014)
 • Złoty medal w trakcie Mistrzostw Polski Lekarzy w tenisie (2015)
 • Brążowy medal podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce halowej mężczyzn (2009)
 • Złoty Medal podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej (2008)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Staż naukowy dotyczący iniekcji łożyskowych w Leiden University Medical Center (Holandia) pod kierownictwem prof. Enrico Lopriore (2013)
 • Staż naukowy z badań ultrasonograficznych I i II trymestru, neurosonoembriologii i neurosonografii w Clinical Research Institute for Fetal Medicine PMC Osaka (Japonia) pod kierownictwem prof. R.K. Pooh

Certyfikaty

Choroby

 • Badanie USG w I trymestrze ciąży (USG+ test podwójny)
 • Badanie USG II i III trymestr ciąży
 • Badanie USG ginekologiczne
 • USG 3D/ 4D