mgr

Michał Grasza

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta

16 opinii +dodaj

Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie, Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni kurs psychoterapii i od 3 lat… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Zaangażowanie
Psychoterapię poznawczo - behawioralną

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWAUsługa: rozpoczęcie psychoterapii

  Słucha i dobrze czyta ludzi. Bardzo otwarty i empatyczny. Wygląda na osobę, która pracuje z pasją. Polecam

  Michał Grasza2018-09-12

  Dziękuję pięknie Pani Moniko :)

 • B

  Z Panem Graszą pracowaliśmy nad fobią z którą borykałem się od dłuższego czasu - paruresis - czyli lęk przed sikaniem w miejscach publicznych. Wpływ na moje życie był ogromny. Unikałem spotkań, imprez i wypadów na miasto. To był dla mnie wielki stres.

  Na początku terapi nie było żadnych postępów ale Pan Michał wykazał się otwartym myśleniem i próbując kilku rozwiązań i ciężkiej pracy doszliśmy do miejsca gdzie nagle coś się ruszyło. Nie chcę pisać konkretów bo metody były miejscami komiczne, ale główne założenie było takie, żeby uruchomić głos w mojej głowie który będzie mnie sprowadzał z uczucia stresu do sytuacji w której nie obchodzi mnie opinia innych i nie boję się konsekwencji ich myśli i działań.

  Nie będę nikogo oszukiwał - terapia trwała ok 1,5 roku i była dosyć kosztowna, ale po tym czasie, mogę normalnie funkcjonować nie przejmując się, że ktoś na mnie czeka jak sikam, ani tym, że to słyszy. Jest to uczucie które jest warte tej ceny. Leczenie takich przypadków jest ciężkie, długo szukałem pomocy, spotykałem się z innymi psychoterapeutami i nie było żadnych postępów. Ale po czasie spędzonym z Panem Michałem mogę z dumą stwierdzić, że razem znaleźliśmy sposób na to, żebym znowu zaczął normalnie żyć - spędzał czas z przyjaciółmi albo współpracownikami będąc zrelaksowanym i nie przejmując się tym, że muszę się wysikać.

  Michał Grasza2018-09-12

  Panie Bartku, dziękuję za opinie i podzielenie się swoją historią. Zapewne będzie pomocna dla innych osób z podobnym problemem.

 • G

  Pan Michał Grasza jest bardzo zaangażowanym i wnikliwym terapeutą z którym można dogłębnie przeanalizować każdy problem. Nie popędza ani nie wywiera zbędnej presji na pacjencie, jest bardzo cierpliwy i chcę naprawdę pomóc. W przypadku nagromadzenia problemów, smutków oraz niepowodzeń których przyczyna zawsze jest u każdego inna, warto skorzystać z pomocy Pana Graszy. Polecam!

  Michał Grasza2018-09-12

  Serdecznie dziękuję Panie Grzegorzu !

 • M
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Zdecydowanie polecam Pana Michała. Sesje są prowadzone rzetelnie, na temat i treściwie. Jest terapeutą, który od pierwszych chwil wzbudza zaufanie, potrafi stworzyć przyjemną, luźną atmosferę, która wiele ułatwia. Pan Michał proponuje szereg pomocnych ćwiczeń doskonale dopasowanych do problemu, z którym przyszło mi się zmierzyć. Odkąd spotykam się z Panem Michałem widzę zdecydowaną poprawę. Jeszcze raz polecam. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Psychoterapii CBT

  Profesjonalista. Wspaniały kontakt z pacjentem. Jako pierwszy terapeuta potrafił we mnie wzbudzić zaufanie. Dzięki niemu potrafiłem dostrzec rzeczy, nad którymi do tej pory nie panowałem. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc widzę postępy w pracy. Ciężka praca ale z Panem Michałem nie jest to straszne.
  Polecam każdemu.

 • R
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Bardzo polecam wizyty u pana Michała. Kompetentne, pełne zrozumienia podejście do pacjenta, ukazuje profesjonalizm lekarza. Nasza seria spotkań pomogła mi lepiej zrozumieć siebie i popełniane błędy nad którymi obecnie wiem jak pracować.

 • A
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Psychoterapii CBT

  Polecam z czystym sumieniem. Pozytywna, pełna szacunku do pacjenta atmosfera, a przy tym profesjonalizm. Ja po terapii czuję się o wiele silniejsza, pewna siebie i w końcu ruszyłam z miejsca. Pan Michał to psychoterapeuta z powołaniem.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo przyjazny kontakt, bez oceniania i wymuszania wejścia w strefy w które nie chcę wchodzić. Była to pierwsza wizyta, więc myślę, że dalsza satysfakcja będzie się pojawiała wraz z kolejnymi wizytami.

 • S
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Polecam wizytę u Pana Michała każdemu, kto chciałby zrozumieć jakie błędy w myśleniu popełnia na co dzień i jak uwolnić się od zamartwiania i perfekcjonizmu. Pan Michał rzetelnie mnie wysłuchał i pomógł określić sedno problemow a każde spotkanie jest na tyle praktyczne ze po wyjściu czuje się że się wykonało kawal dobrej roboty. Panie Michale, dziękuje :) Sara

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Bardzo polecam Pana Michała. Jest specjalistą w swoim fachu. Po dogłębnej analizie mojej przeszłości przedstawił mi metody pozwalające na wyzbycie się mojej choroby (OCD). Przed terapią choroba absorbowała większość mojego dnia oraz nie pozwalała mi poprawnie funkcjonować. W tym momencie czuje się wolnym człowiekiem. Panie Michale, bardzo Panu dziękuje. Jestem Pana dłużnikiem.

Pytania pacjentów (13)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie,

  Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni kurs psychoterapii i od 3 lat prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

  Poza pracą jestem również mężem swojej żony, biegaczem amatorem, który bardziej ceni ciszę i spokój niż huk i pęd miasta. Lubię spędzać czas chodząc po górach, grając w gry planszowe z przyjaciółmi i oglądając seriale z moją kochaną Żoną. Uwielbiam słodycze i czasami też marnuję czas, oddając się słodkiemu “nic nie robieniu”.

  Długo w życiu szukałem swojej drogi i pasji - mam to szczęście, że odnalazłem je w mojej pracy zawodowej. Praca terapeutyczna po prostu mnie cieszy i daje dużo satysfakcji. Lubię obserwować jak moi pacjenci się zmieniają, zdrowieją, zaczynają sobie lepiej radzić w życiu.

  Moją misją jest nieść moim pacjentom pomoc na jak najwyższym poziomie - aby móc to zrealizować, systematycznie podnoszę swoje kompetencje w zakresie pomocy terapeutycznej, moja praca podlega regularnej i stałej superwizji, czyli jest oceniana i nadzorowana przez innych doświadczonych terapeutów, a ponadto liczba pacjentów z którymi pracuje jest ograniczona.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii - Poznawczo Behawioralnej, a w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym tej organizacji.

  Miejsce w którym możemy się spotkać (po wcześniejszym umówieniu):

  WROCŁAW
  ul. Podwale 62A / 6
  - poniedziałki od 15.00 do 21.30
  - wtorki od 15.00 do 20.00
  - środy od 10.00 do 16.30
  - czwartki od 8.30 do 15.30

  PRACUJĘ TYLKO Z OSOBAMI DOROSŁYMI. W swojej pracy zajmuje się pomocą w następujących obszarach:

  PROBLEMY Z LĘKIEM (STRACHEM), kiedyś nazywane ogólnie nerwicami - ten obszar dotyczy problemu nadmiernego martwienia się, napadów paniki, lęku o zdrowie, nadmiernego niepokoju, różnego rodzaju fobii np. lęku przed wychodzeniem z domu, lęku w kontaktach z ludźmi, lęku przed lataniem itd.

  PROBLEMY Z NASTROJEM - ten obszar dotyczy problemu depresji, nadmiernego smutku, poczucia bycia nieszczęśliwym, poczucia beznadziejności, braku chęci i siły do życia. Czasami też problemem jest szybko zmieniający się nastrój, który skacze od depresji do stanów wręcz euforycznych.

  TRUDNOŚCI ŻYCIOWE - ten obszar obejmuje problemy w codziennym funkcjonowaniu i postrzeganiu samego siebie. Mowa tu o poczuciu: nieradzenia sobie w życiu, niskiej samooceny, samotności nieradzenia sobie z przeżywanymi emocjami np. ze złością, gniewem. Mowa tu również o trudnościach w radzeniu sobie z sytuacji rozwodu, rozstania, czy też utraty pracy.

  TRUDNOŚCI W PRACY ZAWODOWEJ: Ten obszar dotyczy trudności związanych z +perfekcjonizmie, zbyt dużych wymagań od samego siebie, zbyt szybkim tempie życia, przemęczeniu, wypaleniu zawodowym, stresie wynikającym z podejmowanych decyzji.

  Zapraszam na moją stronę internetową: www.michagrasza.pl

  Do zobaczenia :)

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej CBT Edu
 • Szkoła Trenerów Biznesu "Moderator"

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl