Umów wizytę Zapytaj lekarza 180 odwiedzin w ciągu 30 dni

Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie, Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni kurs psychoterapii i od 3 lat… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G

  Pan Michał Grasza jest bardzo zaangażowanym i wnikliwym terapeutą z którym można dogłębnie przeanalizować każdy problem. Nie popędza ani nie wywiera zbędnej presji na pacjencie, jest bardzo cierpliwy i chcę naprawdę pomóc. W przypadku nagromadzenia problemów, smutków oraz niepowodzeń których przyczyna zawsze jest u każdego inna, warto skorzystać z pomocy Pana Graszy. Polecam!

 • M
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Zdecydowanie polecam Pana Michała. Sesje są prowadzone rzetelnie, na temat i treściwie. Jest terapeutą, który od pierwszych chwil wzbudza zaufanie, potrafi stworzyć przyjemną, luźną atmosferę, która wiele ułatwia. Pan Michał proponuje szereg pomocnych ćwiczeń doskonale dopasowanych do problemu, z którym przyszło mi się zmierzyć. Odkąd spotykam się z Panem Michałem widzę zdecydowaną poprawę. Jeszcze raz polecam. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Psychoterapii CBT

  Profesjonalista. Wspaniały kontakt z pacjentem. Jako pierwszy terapeuta potrafił we mnie wzbudzić zaufanie. Dzięki niemu potrafiłem dostrzec rzeczy, nad którymi do tej pory nie panowałem. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc widzę postępy w pracy. Ciężka praca ale z Panem Michałem nie jest to straszne.
  Polecam każdemu.

 • R
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Bardzo polecam wizyty u pana Michała. Kompetentne, pełne zrozumienia podejście do pacjenta, ukazuje profesjonalizm lekarza. Nasza seria spotkań pomogła mi lepiej zrozumieć siebie i popełniane błędy nad którymi obecnie wiem jak pracować.

 • A
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Psychoterapii CBT

  Polecam z czystym sumieniem. Pozytywna, pełna szacunku do pacjenta atmosfera, a przy tym profesjonalizm. Ja po terapii czuję się o wiele silniejsza, pewna siebie i w końcu ruszyłam z miejsca. Pan Michał to psychoterapeuta z powołaniem.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo przyjazny kontakt, bez oceniania i wymuszania wejścia w strefy w które nie chcę wchodzić. Była to pierwsza wizyta, więc myślę, że dalsza satysfakcja będzie się pojawiała wraz z kolejnymi wizytami.

 • S
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Polecam wizytę u Pana Michała każdemu, kto chciałby zrozumieć jakie błędy w myśleniu popełnia na co dzień i jak uwolnić się od zamartwiania i perfekcjonizmu. Pan Michał rzetelnie mnie wysłuchał i pomógł określić sedno problemow a każde spotkanie jest na tyle praktyczne ze po wyjściu czuje się że się wykonało kawal dobrej roboty. Panie Michale, dziękuje :) Sara

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Bardzo polecam Pana Michała. Jest specjalistą w swoim fachu. Po dogłębnej analizie mojej przeszłości przedstawił mi metody pozwalające na wyzbycie się mojej choroby (OCD). Przed terapią choroba absorbowała większość mojego dnia oraz nie pozwalała mi poprawnie funkcjonować. W tym momencie czuje się wolnym człowiekiem. Panie Michale, bardzo Panu dziękuje. Jestem Pana dłużnikiem.

 • N

  Szczerze polecam. Pan Michał to bardzo dobry terapeuta, potrafi wysłuchać, angażuje się w problemy pacjenta. Potrafi racjonalnie wytłumaczyć to co się dzieje z pacjentem, odpowiednio pokierować nastawieniem, uczy obserwacji samego siebie, emocji, zachowań. Zadaje trafne pytania, które pozwalają ukierunkować myślenie na właściwe tory. W trakcie terapii otrzymałam wiele wskazówek i narzędzi, które pozwoliły mi na samodzielną pracę nad sobą między spotkaniami. Niektóre z ćwiczeń stosuję do tej pory, sa bardzo pomocne.
  Przed terapią jak i na poczatku leczenia byłam pewna, że mój problem jest tak duży, że nie będę potrafiła sobie z nim nigdy poradzić. Nawet nie wiem kiedy to się stało, a dawne problemy odeszły, potrafię sama radzić sobie z otaczającą rzeczywistością, wątpliwościami i kłopotami, wróciła wiara w siebie. Przychodząc na terapię czułam się zdołowana, brakowało mi sił do życia, po kilku miesiącach wszystko się odmieniło i jestem całkowicie inną osobą.
  Przed rozpoczęciem terapii wątpiłam, że ktokolwiek jest w stanie zmienić moje podejście do świata i do siebie. Miałam za sobą wiele nieudanych spotkań z psychologami, nie przyniosly one żadnego efektu, nie wierzyłam w to, że faktycznie jestem w stanie coś zmienić w swoim życiu. Rozpoczęcie terapii było dla mnie jedyną deską ratunku, ale też najlepszą inwestycją w siebie. Ciesze się, że wybrałam właśnie Pana Michała.

 • Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWAUsługa: konsultacja

  Nie polecam. Zglosilam sie z checia popracowania nad saba w trudnym czasie a to, co otrzymalam bylo stwierdzeniem, ze sprawy, ktore dzieja sie w moim zyciu trzeba zaakceptowac. Prawda jest, ze nie mamy wplywu na wiele okolicznosci, ktore nas spotykaja natomiast mozna popracowac nad sposobem do nich podejscia. To chcialam zrobic, ale zakonczylo sie na jednej wizycie i wyjasnieniu mi czym zajmuje sie CBT, o czym wiem i dlatego sie na takie podejscie zdecydowalam.

Pytania pacjentów (13)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie,

  Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni kurs psychoterapii i od 3 lat prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

  Poza pracą jestem również mężem swojej żony, biegaczem amatorem, który bardziej ceni ciszę i spokój niż huk i pęd miasta. Lubię spędzać czas chodząc po górach, grając w gry planszowe z przyjaciółmi i oglądając seriale z moją kochaną Żoną. Uwielbiam słodycze i czasami też marnuję czas, oddając się słodkiemu “nic nie robieniu”.

  Długo w życiu szukałem swojej drogi i pasji - mam to szczęście, że odnalazłem je w mojej pracy zawodowej. Praca terapeutyczna po prostu mnie cieszy i daje dużo satysfakcji. Lubię obserwować jak moi pacjenci się zmieniają, zdrowieją, zaczynają sobie lepiej radzić w życiu.

  Moją misją jest nieść moim pacjentom pomoc na jak najwyższym poziomie - aby móc to zrealizować, systematycznie podnoszę swoje kompetencje w zakresie pomocy terapeutycznej, moja praca podlega regularnej i stałej superwizji, czyli jest oceniana i nadzorowana przez innych doświadczonych terapeutów, a ponadto liczba pacjentów z którymi pracuje jest ograniczona.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii - Poznawczo Behawioralnej, a w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym tej organizacji.

  Miejsce w którym możemy się spotkać (po wcześniejszym umówieniu):

  WROCŁAW
  ul. Podwale 62A / 6
  - poniedziałki od 15.00 do 21.30
  - wtorki od 15.00 do 20.00
  - środy od 10.00 do 16.30
  - czwartki od 8.30 do 15.30

  PRACUJĘ TYLKO Z OSOBAMI DOROSŁYMI. W swojej pracy zajmuje się pomocą w następujących obszarach:

  PROBLEMY Z LĘKIEM (STRACHEM), kiedyś nazywane ogólnie nerwicami - ten obszar dotyczy problemu nadmiernego martwienia się, napadów paniki, lęku o zdrowie, nadmiernego niepokoju, różnego rodzaju fobii np. lęku przed wychodzeniem z domu, lęku w kontaktach z ludźmi, lęku przed lataniem itd.

  PROBLEMY Z NASTROJEM - ten obszar dotyczy problemu depresji, nadmiernego smutku, poczucia bycia nieszczęśliwym, poczucia beznadziejności, braku chęci i siły do życia. Czasami też problemem jest szybko zmieniający się nastrój, który skacze od depresji do stanów wręcz euforycznych.

  TRUDNOŚCI ŻYCIOWE - ten obszar obejmuje problemy w codziennym funkcjonowaniu i postrzeganiu samego siebie. Mowa tu o poczuciu: nieradzenia sobie w życiu, niskiej samooceny, samotności nieradzenia sobie z przeżywanymi emocjami np. ze złością, gniewem. Mowa tu również o trudnościach w radzeniu sobie z sytuacji rozwodu, rozstania, czy też utraty pracy.

  TRUDNOŚCI W PRACY ZAWODOWEJ: Ten obszar dotyczy trudności związanych z +perfekcjonizmie, zbyt dużych wymagań od samego siebie, zbyt szybkim tempie życia, przemęczeniu, wypaleniu zawodowym, stresie wynikającym z podejmowanych decyzji.

  Zapraszam na moją stronę internetową: www.michagrasza.pl

  Do zobaczenia :)

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej CBT Edu
 • Szkoła Trenerów Biznesu "Moderator"

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl