lek. dent.

Michał Czarnecki

Stomatolog

Studia stomatologiczne ukończyłem w 2004 roku. Od 2012 roku jestem specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jednak najwięcej satysfakcji dawało mi zawsze ratowanie zębów przed… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam. Czy w czasie i po wybielaniu wewnętrznym nalezy stosowac białą dietę? W gabinecie stomatologicznym powiedziano mi, że nie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Czarnecki

  Witam, ja nie zalecam pacjentom białej diety przy wybielaniu wewnętrznym.

 • Dzień dobry,
  Chciałabym wybielić zęby, ale problem tkwi w tym, że moje jedynki były leczone kanałowo i są martwe, do tego jedna ma dużo wypełnienia. Nie wiem co w takim wypadku jest korzystniejsze, licówki czy korony? Dodam, że mam 29 lat. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Czarnecki

  Witam, dla zębów po leczeniu kanałowym można zastosować wybielanie wenętrzne. Czy to wystarczy, czy też trzeba będzie wykonać dodatkowe korekty kolory, to kwestia indywidualna.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studia stomatologiczne ukończyłem w 2004 roku. Od 2012 roku jestem specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jednak najwięcej satysfakcji dawało mi zawsze ratowanie zębów przed usunięciem. Stąd moje wczesne zainteresowanie nowoczesnymi metodami leczenia kanałowego. Już od 2006 roku leczenie kanałowe wykonuję tylko przy pomocy mikroskopu. W przypadkach trudnych i wymagających, zabieg ratowania zęba potrafię poszerzyć o metody chirurgiczne jak np. resekcja czy wyłuszczenie torbieli. Dużą wagę przykładam do jakości rekonstrukcji zębów, gdyż wiem jak często nawet najlepsze leczenie kanałowe może być zmarnowane zbyt słabą odbudową zęba. Z tego powodu polubiłem protetykę. Jej nowoczesną odmianę, pozwalającą zminimalizować uszkadzanie zębów wykorzystuję też w poprawie estetyki uśmiechu. Przykładowo - licówki porcelanowe bez szlifowania zębów - "to tak można?" dopytują zdziwieni pacjenci. O tych i innych możliwościach nowoczesnej stomatologii chętnie opowiem na bezpłatnej wizycie konsultacyjnej. Do zobaczenia.

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
41 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: DENTESTIKAUsługa: ból zęba

  Nie polecam! Byłam dwa razy w gabinecie u p. Czarneckiego. Dwa razy było opóźnienie ok. 40 min. (Nikt nawet nie informuje o opóźnieniu). Terminy w internecie w ogóle nie zgadzają się z grafikiem dentysty. Za każdym razem dzwoni asystentka i przekłada wizytę. Pan dr nie robi wywiadu z pacjentem odnośnie uczuleń, nie pyta czy się jest w ciąży robiąc prześwietlenie. Na pytania odpowiada bardzo powierzchownie. Dwa razy robił mi prześwietlenie tego samego zęba (po upływie ok. dwóch tygodni). Nie pamiętał, że ma już zdjęcie w komputerze, a ja zgodziłam się na prześwietlenie myśląc, że chodzi o innego zęba. Jednak przy omówieniu zdjęcia wrócił do tego, który już wcześniej prześwietlał!! Terminy są bardzo odległe ( ok. miesiąc czasu trzeba czekać na wizytę), więc z bólem zęba trzeba albo czekać bardzo długo albo szukać innego stomatologa. Cennik jest bardzo niejasny, ustalany na miejscu. A kiedy źle wprowadziłam PIN do swojej karty, p. Czarnecki wpadł na pomysł bym mu podała nr PIN i on zapłaci moją kartą za mnie!!! Stanowczo odradzam. Obsługa słaba, terminy odległe.

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-09-02

  Pani Aleksandro jestem bardzo wdzięczny za tą opinię i zgadzam się z większością zarzutów. Ale po kolei:
  Opóźnienia - zdarzają się zwłaszcza przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych i endodontycznych, kiedy nie możemy przerwać w połowie a także trudno jest oszacować czas zakończenia. Staramy się informować pacjentów oczekujących o opóźnieniu, jednak nie zawsze się to udaje.
  Terminy w internecie - na znanylekarz.pl nijak się mają do faktycznie wolnych terminów w naszym grafiku. Pacjenci rejestrowani są w trakcie wcześniej umówionych wizyt przez innych pacjentów. Stąd sytuacje, że asystentka dzwoni z propozycją zmiany terminu. Interweniowaliśmy w tej sprawie u administratorów jednak problem się powtarza. Zalecam i gorąco namawiam do rejestracji telefonicznej pod numerem 530031032.
  Na pytania pacjentów staram się odpowiadać wyczerpująco i dotychczasowe opinie to potwierdzają, więc ten zarzut akurat mnie zastanawia.
  Zdjęcia - specjalnie sprawdziłem w historii leczenia, gdyż to ciężki zarzut - pierwsze robiliśmy diagnostycznie aby uwidocznić przyczynę niszczenia kości wokoło zęba 25 - zdjęcie uwidoczniło wielkie nawisy wypełnienia z obu stron. Po wymianie wypełnień i upływie 2 tygodni wykonaliśmy zdjęcie kontrolne, aby ocenić proces naprawy kości i potwierdzić prawidłowość wykonanych powierzchni stycznych. Konieczne więc było porównanie obu zdjęć, co Pani uważa najwyraźniej za skandal podkreślony dwoma wykrzyknikami!! ;)
  Dodam tylko, że zdjęcia są u nas bezpłatne, zawierają pomijalnie małą dawkę promieniowania (odpowiednik 30 minutowego spaceru po świeżym powietrzu) i wykonywane są do celów medycznych ustalanych przez lekarza. Pacjentowi zawsze przysługuje prawo odmowy wykonania zdjęcia.
  Terminy - od kilku lat nasz gabinet cieszy się niesłabnącym powodzeniem, co skutkuje obłożeniem na około 2-3 tygodnie do przodu. Jednak dla pacjentów bólowych zawsze staramy się organizować szybkie dodatkowe terminy nawet po godzinach pracy gabinetu, aby nie byli pozostawieni sami sobie.
  Cennik - jest ogólnie dostępny na naszej stronie internetowej. W przypadku wypełnień przy przeglądzie pacjent jest informowany o przedziale cenowym, gdyż trudno oszacować dokładnie rozległości ubytku i zakresu prac przed rozpoczęciem leczenia, a to ma decydujący wpływ na cenę końcową. Ceny droższych zabiegów - endodontycznych i protetycznych - są przedstawiane pisemnie.
  PIN - nasz terminal ma specyficzną, czułą klawiaturę i często pacjenci mają problem z poprawnym jej obsłużeniem. Często jestem proszony przez pacjentów o pomoc przy wprowadzeniu pinu i oferowanie takiej pomocy nie uważam za naganne.
  Na koniec mam pytanie - skoro Pani stanowczo odradza nasz gabinet to dlaczego umówiła Pani kolejną wizytę?

 • A
  Lokalizacja: DENTESTIKAUsługa: Kompleksowa opieka stomatologiczna

  Super, extra, czad. Polecam Pana Doktora w 100% Było duuużo do zrobienia, m.in. leczenie kanałowe i usuwanie zębów. Wszystko poszło sprawnie i bezboleśnie. Razem z Panią Moniką tworzą dream team :)

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-06-07

  Dziękuję w imieniu swoim i Moniki. Już ponad 10 lat wspólnie staramy się udoskonalać pracę zespołową. Miło jest słyszeć, że są tego pozytywne efekty ;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DENTESTIKA

  Po leczeniu dentysta zdecydował się założyć plombę aż do następnej wizyty. W domu ząb bardzo mnie bolał, miałam straszny obrzęk. Po konsultacji w innym gabinecie okazało się że jeden kanał nie został oczyszczony. Ząb musiał być otwarty. Skończyłam kurs antybiotyku. Efekt - straciłam 600 złotych i ząb. NIe polecam!

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-06-07

  Pani Julio,
  bardzo Pani współczuję problemów z tym zębem i ma Pani prawo do negatywnej opinii. Nie do końca jednak trzyma się Pani faktów. Dlatego jestem zmuszony do podania pełnych okoliczności, gdyż czuję się osądzony niesprawiedliwie.
  Zabieg dotyczył powtórnego leczenia kanałowego pod mikroskopem zęba trzonowego dolnego z dużym stanem zapalnym w kości pod korzeniem. Przeprowadziliśmy kilkugodzinny zabieg odnajdywania i odkażania kanałów. Z powodu masywnego zakażenia leczenie nie zostało zakończone i miało być kontynuowane na kolejnej, umówionej za kilka dni wizycie. W weekend, gdy pojawiły się dolegliwości bólowe, zaprosiłem Państwa nawet do siebie do domu aby szybciej przekazać receptę. Niestety nie zgodziła się Pani na zaproponowany przeze mnie najszybszy możliwy termin - w ciągu kilkunastu godzin i szukała pomocy u innego stomatologa. Będąc codziennie w kontakcie, dowiedziałem się że rezygnuje Pani z dalszego leczenia u mnie i anuluje wcześniej umówioną wizytę.
  Podsumowując - nie dostałem szansy dokończyć rozpoczętego leczenia kanałowego, gdyż zrezygnowała Pani w połowie leczenia i nie wiem jak potoczyły się dalej losy tego zęba.

 • C
  Lokalizacja: DENTESTIKAUsługa: Licówka porcelanowa

  Jestem bardzo zadowolona po zamontowaniu korony, oraz licówki. Udało się za pierwszym podejściem! Super atmosfera i podejście do pacjenta.

  Pozdrowienia dla załogi

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-06-07

  Dziękujemy za pozdrowienia i dzielną postawę na fotelu ;)

 • M
  Lokalizacja: DENTESTIKAUsługa: leczenie kanałowe

  Świetny dentysta, mogę tylko polecić. Zgłosiłem się na leczenie kanałowe, pan Michał bardzo fajnie wyjaśnił dlaczego najpewniej nie jest potrzebne i załatwił problem który najpewniej był przyczyną objawów. Niemal żałuję że nie mam więcej zębów do wyleczenia :)

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-04-15

  Dziękuję panie Michale (Michały to fajne chłopaki;). Zawsze staram się uratować ząb przed usunięciem czy niepotrzebnym leczeniem kanałowym. W tym przypadku pana górna piątka dostała drugą szansę, ale potrzebujemy ją jeszcze poobserwować...

 • Pan Michał Czarnecki uratował mi życie i moją okropnie bolą jedynkę. Przeprowadził bezboleśnie i profesjonalnie leczenie kanałowe pod mikroskopem. Przyjął mnie pomimo braku miejsc. To wspaniały stomatolog i człowiek. Nikomu innemu nie powierze już moich zębów.

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-01-18

  Z opisu wnoszę, że to pani Żaneta ;) Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

 • Przede wszytskim miła przyjazna atmosfera a Pan Michał sprawia, że strach mija. Ząb, który każdy dentysta skazał na estrakcje, jest własnie przez Pana Michała ratowany. Także zabiegi chirurgiczne bardzo precyzyjnie wykonane. Wszystko bezboleśnie. Polecam w 100% .

  lek. dent. Michał Czarnecki2017-04-15

  Dziękuję za miłe słowa. Przyznaję, że zdarzają się nam wizyty gdy jest więcej śmiechu, niż leczenia, a początkowo zestresowani pacjenci wracają ponownie z uśmiechem. Co do ratowania zębów skazanych na usunięcie, to trochę takie moje hobby ;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u Pana Doktora ponieważ nie mogłam znaleźć miejsca aby umówić się u siebie w mieście. Sugerowałam się opinią ze znany lekarz.pl i jestem zadowolona z zabiegu. Naprawdę bardzo miła atmosfera, czysto, bezboleśnie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do pacjenta, w ciągu jednej 30 min wizyty udało się zrobić to co u niektórych gabinetach czekalbym kilkanaście dni

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sympatyczny dentysta! Postarał się nawet, żeby umówić kolejną wizytę za tydzień, mimo, że najbliższe wolne miejsca były za miesiąc. Plan leczenia zrozumiały w rozsądnej cenie. Polecam!