Psycholog, psychoterapeuta uzależnień i animator profilaktyki uzależnień. Pomagam w problemach związanych z uzależnieniem bądź szkodliwym używaniem alkoholu, leków i innych psychoaktywnych… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
2 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K

  Terapeuta bardzo zaangażowany w swoją pracę. Poza cierpliwością i ludzkim podejściem, Pan Mateusz nauczył mnie wielu technik, które pomogły mi skutecznie trzeźwieć. Dziękuję i polecam !

 • M
  Lokalizacja: LEKARZ Prywatne Gabinety Lekarskie

  Wizyty u Pana Mateusza pomogły mi się uporać z nadużywaniem substancji. Wg mnie to znakomity specjalista, który przede wszystkim słucha, szuka rozwiązań, ale nigdy się nie narzuca. Terapia była prowadzona wg jasnych zasad, czułem,że mogłem się otworzyć bez ryzyka oceny czy wstydu. Polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, psychoterapeuta uzależnień i animator profilaktyki uzależnień.

  Pomagam w problemach związanych z uzależnieniem bądź szkodliwym używaniem alkoholu, leków i innych psychoaktywnych substancji a także w obszarze uzależnień behawioralnych, niezależnie od rodzaju nałogowych czynności. Prowadzę terapię zarówno dla osób z problemem uzależnień, jak i ich partnerów oraz dzieci. Oferuję również wsparcie w postaci przeprowadzenia interwencji kryzysowych związanych ze zmotywowaniem do leczenie uzależnionego członka rodziny. Dobieram metody do możliwości klienta. Możliwe są sesje przez Skype lub wizyty domowe po indywidualnej konsultacji.

  Równolegle oferuję konsultacje i poradnictwo psychologiczne w zakresie kryzysów, zaburzeń i chorób psychicznych, pozwalające na rzetelne i precyzyjne rozpoznanie oraz dalsze wsparcie w kwestii doboru skutecznych i właściwych metod terapii.

  Zajmuję się również diagnozą osobowości, intelektu i procesów poznawczych. Diagnoza może dotyczyć aspektu całościowego, ale również każdego obszaru osobno.

  Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności klinicznej; Studium Terapii Uzależnień w Polsko - Niemieckim Instytucie Błękitny Krzyż certyfikowane przez PARPA, , szkolenia zakresu profilaktyki uzależnień i pracy w nurcie dialogu motywacyjnego prowadzone przez Stowarzyszenie Monar a także szkolenie akredytowane przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii dotyczące uzależnień behawioralnych.

  Moją drogę zawodową jako osoby zajmującej się pomaganiem zacząłem od razu po studiach. Mam 10-letnie doświadczenie pracy w placówkach lecznictwa psychiatrycznego i odwykowego w Polsce i za granicą (2 letnie doświadczenie jako asystent grupy w brytyjskiej służbie zdrowia). Ostatnie 6 lat poświęciłem pracy z osobami uzależnionymi. Miałem okazję pracować w ramach wszystkich form leczenia dostępnych w Polsce, czyli na oddziałach terapii krótkoterminowej, 12 miesięcznej terapii długoterminowej prowadzonej metodą społeczności terapeutycznej oraz ambulatoryjnie w poradni. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, mam również za sobą wiele lat pracy własnej w ramach grup i indywidualnej terapii.

Specjalizacje

 • Psychologia kliniczna
 • Terapia uzależnień
 • Psychoterapia uzależnień

Ukończone szkoły

 • Psychologia Kliniczna - (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (5 letnie - stacjonarne)

Nagrody i wyróżnienia

 • .