dr n. med.

Mateusz Grabicki

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

10 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Wykształcenie: 1998-2004 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Lekarski 2011 r. obrona pracy doktorskiej, uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych 2012 r. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Lekarz oprócz tego, że miły i sympatyczny, to konkretny. Ból zdiagnozowany, wprowadzone leczenie. Doktor posiada wiedzę -wie o czym mówi. Polecam.

 • Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: uraz stawu kolanowego

  Najlepszy ortopeda w naszym rejonie.Mój niepełnosprawny Syn po urazie stawu kolanowego przewieziony karetka do szpitala został potraktowany jak powietrze. ..Dobrze że skierowaliśmy się do dr Mateusza który zaopatrzyl syna w orteze niezbędne leki A potem rehabilitację. Serdecznie dziękujemy za medyczną opiekę Doktor jest wrażliwy kompetentny i uprzejmy , dlatego polecamy p.Mateusza.

 • N

  Bardzo miły i kulturalny lekarz. Widać, że z wielkim zainteresowaniem traktuje pacjenta. Fachowe porady i wiedza lekarza na najwyższym poziomie. Polecam

 • R
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: Usg bioderek

  Wizyta przebiegła profesjonalnie i bez problemu. Lekarz objaśnił co i jak i dał
  nam kilka wskazówek.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo dobry fachowiec, doskonale zajął się badaniem 5-miesięcznej córki i dokładnie nam wszystko wyjaśnił podczas wizyty.

 • J
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i Rehabilitacja

  Pan doktor kompetentny, wnikliwy i bardzo konkretny. Postawił trafną diagnozę, potwierdził badaniem USG, włączone leczenie okazało się skuteczne. Z czystym sumieniem polecam.

 • A
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: dysplazja stawu biodrowego

  Wizyte u pana doktora oceniam na bardzo dobrą. Bylam z trzymiesieczna corka naa usg bioderek , gdyz inny lekarz stwierdził u niej dysplazje, ktorej jak sie okazało nie ma. Fachowa pomoc . Pan doktor mily i sympatyczny . Wszystko wytłumaczył i pokazal na usg. Polecam w 100 %

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: Konsultacja

  Wizyta przebiegła bardzo sprawnie, merytorycznie, dr przedstawia diagnozę w przystępny sposób, odpowiada chętnie na pytania pacjenta, nakreśla dalsze ewentualne leczenie, słucha pacjenta, a do tego jest uśmiechnięty. Polecam!

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Trafna diagnoza i właściwy tok leczenia - tego właśnie oczekuje każdy pacjent. Cieszę się, że mogłem leczyć swój uraz właśnie u Pana Mateusza - lekarza o szerokiej wiedzy, bogatym doświadczeniu i otwartym na nowoczesne techniki leczenia. Zostałem przebadany przenośnym aparatem usg podczas wizyty domowej. Badanie było dokładne ale przebiegło bardzo sprawnie. Pan Grabicki to prostu najlepszy ortopeda okolicach Sieradza. Polecam!

 • E
  Lokalizacja: MEDIHAD Przychodnia Lekarzy Specjalistów i RehabilitacjaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan Mateusz Grabicki jest wyśmienitym fachowcem, który wg mnie posiada niesamowita wiedzę i umiejętności. Oceniam go jako bardzo elokwentnego człowieka, umiejącego rozmawiać z pacjentem. Mając wiele pytań i wątpliwości związanych z moim schorzeniem, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie z nich. Badania i zabiegi przeprowadza w sposób delikatny, sprawny i bezbolesny. Wg mnie to bardzo dobry lekarz, konkretny, a na dodatek zawsze uśmiechnięty, co w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza. Przyznam, że ze swoją dolegliwością kolana chodziłam już ponad rok, a sanatorium mi niestety nie pomogło. Postanowiłam dłużej nie czekać i udać się do Pana Doktora Mateusza Grabickiego. Dwie wizyty u Pana Doktora M. Grabickiego wystarczyły i poczułam się dużo lepiej. Teraz mogę normalnie chodzić, a wszelkie dolegliwości minęły. To świetny lekarz, od pierwszej wizyty byłam pod wielkim wrażeniem. Polecam.

Pytania pacjentów (106)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Chciałbym się dowiedzieć jak leczy się złamanie wieloodłamowe paliczka blizszego (kciuka). 2 tyg. Temu zlamalem kciuk, oczywiscie na SORze rentgen itp itd i wyszło to co wyżej napisalem, szyna od dłoni aż do łokcia i troche bandażem kciuk dosztywniony pelna kultura i opieka. Dzisiaj po 15 dniach od wypadku poszedlem do ortopedy na kontrole, i na kontroli ani rtg ani nie zobaczył kciuka, nie zapoznał sie z zdjeciem z SORu jedynie co to zapytał czy boli ina moja odpowiedz ze nie tylko takie dziwne uczucie w nim mam, to odrazu wypisal tydzien l4 i oczywiscie kontrole za 7 dni. Czy tak powinno to wygladac? Warto pojsc do innego lekarza juz prywatnie? Zeby zrobic to rtg czy sie dobrze zrasta bym pozniej nie mial problemow z nim?
  Pozdrawiam i dziekuje za rade

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Na wizycie kontrolnej 7-10 dni od urazu zwykle zleca się badanie kontrolne RTG, tak aby wykluczyć lub stwierdzić wtórne przemieszczenie odłamów złamania.
  Złamania wieloodłamowe mogą być niestabilne i w razie przemieszczenia odłamów kostnych wymagają operacyjnej stabilizacji.

 • Proszę o interpretację wyniku rezonansu. Czy konieczna może być artroskopia?
  .... Rzepka z cechami bocznego przyparcia...
  W części środkowej i rogu tylnym łąkotka boczna niejednorodna, lekko zniekształcona oraz wypchnięta poza zarys powierzchni stawowych - obraz sugeruje zmiany degeneracyjne z niewielką horyzontalną (śródłąkotkową) sekwestracją łąkotki. Łąkotka przyśrodkowa o niejednorodnym sygnale - drobne zmiany wsteczne bez jednoznacznych cech uszkodzenia.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Nie leczy się wyniku rezonansu magnetycznego, tylko konkretny staw kolanowy.

  Jeśli w badaniu ortopedycznym nie ma objawów uszkodzenia łąkotek, jeśli nie było urazu skrętnego kolana - to raczej nie ma wskazań do artroskopii.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Wykształcenie:
  1998-2004 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Lekarski
  2011 r. obrona pracy doktorskiej, uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych
  2012 r. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, uzyskany tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu

  Członkostwo w organizacjach naukowych:
  - Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  - Polskie Towarzystwo Artroskopowe
  - AO Foundation

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2004

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Sonographic diagnosis DDH (diagnostyka ultrasonograficzna rozwojowej dysplazji stawu biodrowego u niemowląt) Stolzalpe, Austria, 2009
 • Klinika Ortopedii Uniwersytetu w Heidelbergu, Niemcy (UniversitätsKlinikum Heidelberg - Stiftung Orthopädische Universitätsklinik), 2012
 • Ev. Krankenhaus Hagen-Haspe, Niemcy, 2014

Certyfikaty

Zdjęcia