mgr

Mateusz Czarnecki

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta

38 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 507 odwiedzin w ciągu 30 dni

Poszukujesz psychoterapeuty, jak więc rozumiem, jakaś część Ciebie ma nadzieję na poprawę sytuacji w której się znalazłeś. Jest to dobry moment do podjęcia pracy psychoterapeutycznej.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz Czarnecki

  Myśl o konieczności terapii z psychologiem dojrzewała we mnie 2-3 lata. W ostatniej fazie, kiedy trudno mi było poradzić sobie ze swoimi problemami rozpocząłem poszukiwania osoby, która mi pomoże. Na początku myślałem o współpracy z kobietą, gdyż utożsamiałem, iż będzie to dla mnie łatwiejsze. Zwierzanie się ze swoich głęboko ukrytych problemów do faceta - to było dla mnie nierealne. Przypadkowo znalazłem ogłoszenie Mateusza i trochę dla przekory postanowiłem spróbować. Już po pierwszej wizycie wiedziałem, że to była dobra decyzja. Mateusz słucha, jest stonowany, jest bardzo uważnym obserwatorem i wyciąga bardzo trafne wnioski. Jest zawsze przygotowany do sesji. Poza tym jest bardzo ciekawą osobą, z która człowiek zwyczajnie dobrze się czuje.
  Terapię zakończyłem z sukcesem. Wczoraj zrobiliśmy podsumowanie i dotarło do mnie jak długą drogę przeszedłem. Poukładałem w swoim życiu bałagan i żyje mi się zdecydowanie łatwiej. Mateusz miał w tym bardzo duży wkład.
  Michał

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz CzarneckiUsługa: psychoterapia indywidualna

  Zdecydowanie polecam Mateusza. Terapia bardzo mi pomogła. Mateusz jest terapeutą z którym łatwo nawiązać swobodny kontakt, skupionym na pacjencie, nienarzucającym się, opanowanym i wykazującym się dużą empatią.

 • S
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Terapia z panem Mateuszem poprawia jakość życia. Pomógł on mi odkryć wewnętrzne zasoby, dzięki czemu wiem, że mogę stawić czoła wszystkim wydarzeniom, które mnie czekają. Pan Mateusz nie doszukuje się w nas defektów czy dysfunkcjonalnych zachować, tylko daje poczucie, że widzi w nas ogromny potencjał. Po każdym spotkaniu ma się poczucie, że szczęście jest coraz bliżej.
  Pan Mateusz jest terapeutą, który pomaga przygotować się do szczęśliwego życia :)

 • P
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz Czarnecki

  Spotykam się z Mateuszem od pewnego czasu i jestem przeszczęśliwy, że na psychoterapię trafiłem właśnie do Niego. Mateusz jest gruntownie przygotowanym, wykształconym i kompetentnym specjalistą z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, a jednocześnie bardzo empatycznym, ciepłym i zaangażowanym człowiekiem, który na pierwszym miejscu bezwzględnie stawia dobro, komfort i korzyść pacjenta. Podczas rozmów z Mateuszem ma się wrażenie, że rozmawia się z dobrym i życzliwym człowiekiem, a nie bezdusznym lekarzem. Bardzo sprawnie i pomysłowo pomaga w odkryciu problemów siedzących w człowieku, podsuwa rozwiązania i rady oraz w doskonały sposób poprawia samopoczucie i wspólnie z pacjentem rozwiązuje problemy. Nasza relacja bardzo szybko przeszła na partnerską, dzięki czemu na cotygodniową wizytę czekam z niecierpliwością, bo wiem że na 100% kolejna sesja mnie wzbogaci oraz rozwinie jako człowieka. Mateusz doskonale łączy też psychoterapię nastawioną na usuwanie problemów z coachingiem pomagającym lepiej wykorzystać swoją własną siłę i potencjał, a ja z każdym miesiącem terapii widzę coraz większe zmiany na lepsze.
  Również strona techniczna jest absolutnie fachowa - ładny i klimatyczny gabinet w wygodnej lokalizacji sprawia że czuje się jak w domu, nigdy nie czekałem ani minuty na spotkanie, zawsze czuję się słuchany, a podczas sesji Mateusz jest w 100% skupiony na pacjencie i jego potrzebach. Polecam z całego serca i życzę samych sukcesów w terapii. :)

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz CzarneckiUsługa: Psychoterapia depresji

  Terapeuty poszukiwałam po wizytach u psychiatry, zdiagnozowane stany lękowe, depresja i zaburzenia snu. Do Mateusz trafiłam przez tę stronę. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim zrozumieniem i profesjonalizmem. Mateusz potrafi dokładnie słuchać, pomóc nazwać emocje i zmotywować do pracy nad sobą.
  Wspaniały terapeuta.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz Czarnecki

  Do Mateusza trafiłam ponad rok temu. Psychicznie rozsypana na milion kawałków oraz wykończona wieloletnią pracą w dużej korporacji i traumatycznymi wspomnieniami z czasów, kiedy byłam dzieckiem. Szczerze - na samym początku podchodziłam do Mateusza i do całej tej terapii z wielką nieufnością. Podświadomie byłam przygotowana na kolejny cios. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że po raz pierwszy od kilku lat, ktoś naprawdę mnie słucha i chce mi pomóc. Terapia u Mateusza to wyjątkowy czas w moim życiu. Okazała się dla mnie nowym początkiem, drogowskazem. Nie jest oczywiście tak, że wszystkie problemy już za mną, ale dziś mam inną perspektywę, lepiej słucham siebie, radzę sobie a dodatkowo mam wrażenie, że moja „moc sprawcza” i siła wewnętrzna ciągle rosną. Jest to zasługą tych kilkunastu niełatwych miesięcy terapii, która dzięki wsparciu Mateusza okazała się jedną z lepszy rzeczy, jakie przytrafiły mi się w życiu.
  Jako terapeuta Mateusz jest osobą uważną, słuchającą, ciepłą i bardzo pozytywną. Jego sposób podejścia do drugiej osoby daje poczucie bezpieczeństwa, daje komfort bycia nieocenianym, co pomaga otworzyć się. Uczy akceptacji dla samego siebie, niezależnie od skali problemów, które nas dotykają.
  Zdaję sobie sprawę, że wybór terapeuty, to sprawa mocno indywidualna, ale z całego serca polecam Mateusza. Bardzo dobry psychoterapeuta i fajny człowiek :)

 • A

  Pan Mateusz to profesjonalista w każdym calu a przy tym serdeczny i życzliwy człowiek. Moja terapia u p. Mateusza trwała rok. Był to rok trudnej pracy nad sobà- cierpię na nawaracajace epizody depresyjne i wypalenie zawodowe. Z perspektywy minionego roku wiem, że gdyby nie ogromne wsparcie p. Mateusza nie dałabym rady powrócić do normalnego funkcjonowania. Pan Mateusz do każdej sesji jest bardzo dobrze przygotowany, świetnie prowadzi rozmowę zadajac celne dobrze przemyślane pytania, które z jednej strony zmuszaja do mylenia z drugiej strony stanowia inspirację do dzialania. Każda sesja z p. Mateuszem była dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem. Dla mnie to terapeuta z powołania- z całego serca polecam Każdemu.

 • M

  Zdecydowałam się na terapię ponieważ od dłuższego czasu nie czułam się szczęśliwa, nie miałam jednak pojęcia dlaczego tak jest. Pan Mateusz pomógł odnaleźć mi źródła tego stanu już na początku terapii. Dzięki temu udało mi się lepiej zrozumieć siebie i nauczyć się zmieniać moje nawyki. Od początku Pan Mateusz stworzył miłą atmosferę dzięki czemu mogłam się otworzyć i dzielić wszystkimi myślami. Jednocześnie duży poziom empatii i ciepła Pana Mateusza sprawił, że nigdy nie czułam się skrępowana. Mogłam nareszcie podzielić się sprawami które nosiłam tylko w sobie i spotkałam się ze zrozumieniem. To było bardzo oczyszczające uczucie. Moje terapia trwała około dwa miesiące. Szczerze polecam terapie z Panem Mateuszem. Dodam, że moje spotkania odbywały się on-line i polecam tą metodę wszystkim którzy z różnych powodów nie mogą odbyć terapii na żywo.

 • E
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz CzarneckiUsługa: Depresja, nerwica, bezsenność

  Mateusz to przede wszystkim bardzo ciepły i serdeczny człowiek. Posiada ogromne wyczucie i talent do prowadzenia spotkania w sposób nienachalny, jednakże skłaniający do odsłaniania swoich problemów. Jest bardzo taktowny, dyskretny i kulturalny. Nie przykleja etykietek, nie psychologizuje, stara się stworzyć partnerską relację, dając pacjentowi sporo przestrzeni na własne sugestie. Szanuje czyjeś granice i umie postawić swoje. Współpracuję z nim od 3 miesięcy i jestem zadowolona z efektów. Jest to moja trzecia terapia, wcześniej uczestniczyłam w terapii indywidualnej (z innym terapeutą) oraz terapii grupowej. Nie był to czas stracony, bo dzięki temu wiem czego mogę oczekiwać od takich spotkań, jednak moje problemy, w tym somatyzacje nie ustąpiły i postanowiłam kontynuować leczenie u innego specjalisty. Mateusz „dokopał” się do kilku ważnych problemów, o których wcześniej nie miałam ochoty, a może odwagi mówić, lub też nie trafiłam na odpowiedniego słuchacza. W terapii najważniejsza jest relacja pomiędzy pacjentem a terapeutą, której główne filary to zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Mateusz bardzo dba o stworzenie takich właśnie warunków, co szybko procentuje postępem w terapii. Potrafi aktywnie słuchać, jest skoncentrowany i zdeterminowany do głębokiego wchodzenia w świat pacjenta. Inspiruje do dalszych przemyśleń pomiędzy sesjami co przyspiesza proces terapeutyczny. Mimo, że początki były trudne, gdyż przywykłam do terapii w wykonaniu kobiety, myślę że jestem na dobrej ścieżce do lepszego rozumienia siebie, swoich potrzeb, źródeł lęków, schematów działania. Otrzymałam również garść wskazówek na temat tworzenia zdrowych relacji co mogę ćwiczyć na Mateuszu, a następnie wprowadzać w życie. Podsumowując, polecam współpracę z Mateuszem. Z pewnością nie będzie to stracony czas.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii - Mateusz CzarneckiUsługa: psychoterapia indywidualna

  Mogę z czystym sumieniem polecieć Mateusza, bardzo mi pomógł w odnalezieniu źródła moich problemów. Klika sesji pomogło mi bardziej niż tona niepotrzebnych tabletek na samopoczucie. Na terapii nie czułam się skrepowana, mimo iż poruszane były różne czasem bolesne sprawy mojego życia.
  Nigdy po wizycie nie wyszłam z uczuciem iż zmarnowałam czas i pieniądze. Wielkie ukłony za profesjonalizm i wyczucie pacjenta. Z pewnością polecam 100 %

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Poszukujesz psychoterapeuty, jak więc rozumiem, jakaś część Ciebie ma nadzieję na poprawę sytuacji w której się znalazłeś. Jest to dobry moment do podjęcia pracy psychoterapeutycznej. Będę zaszczycony, jeśli będę mógł Tobie w niej towarzyszyć, pomagać i wspólnie z Tobą cieszyć się z poprawy.

  Właśnie trwa nabór do Interpersonalnej Grupy Terapeutycznej na którą serdecznie zapraszam.
  Wszystkie dostępne w kalendarzu wizyty dotyczą na chwilę obecną rozmów kwalifikacyjnych do tej grupy.
  Planowany start grupy to marzec/kwiecień 2018.

  --

  Terminy dostępne na ZnanyLekarz.pl dotyczą pierwszych konsultacji do prowadzonej przeze mnie psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz psychoterapii indywidualnej w prowadzonym przeze mnie Ośrodku Psychoterapii na ul. Mokotowskiej 23/8 w Warszawie. W sytuacji w której w danym momencie nie będę miał wolnego miejsca na odpowiedniej długości proces terapeutyczny ze mną, zapewniam dobór i miejsce u jednego z zaufanych, cenionych przeze mnie psychoterapeutów/psychologów z którymi współpracuję w ramach wyżej wymienionego Ośrodka.
  --

  Każda wizyta zapisana przez ZnanyLekarz.pl jest potwierdzana telefonicznie, prosimy o odebranie telefonu.

  --

  Na chwilę obecną [19/01/2018] zapisy na pierwszą wizytę / konsultację na ZnanyLekarz.pl dotyczą kwalifikacji albo do prowadzonej przeze mnie grupy terapeutycznej (psychoterapia grupowa) albo kwalifikacji do psychoterapii indywidualnej, ale prowadzonej przez jednego z psychoterapeutów/psychologów z którymi współpracuję w założonym przeze mnie Ośrodku Psychoterapii M.Czarnecki & Co. na Mokotowskiej 23/8 w Warszawie.

  --

  Sesje terapii indywidualnej oraz konsultacje wstępne (pierwsza wizyta) trwają 50 minut.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Profesjonalna Szkoła Psychoterapii prowadzona przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w tracie szkolenia certyfikacyjnego
 • Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego
 • Studium Pomocy Psychologicznej dla Par

Publikacje

 • Książka "Otwórz oczy, zaraz świt" (AL REVES, 2014)
 • Co jakiś czas goszczę w mediach, do tej pory m.in. w: Dzień Dobry TVN, TVN Meteo Active, TVP, TVP INFO, TVP POLONIA, RMF FM, Radiu Zet, Radiu Kolor, Polskim Radiu Dzieciom, magazynie SENS, magazynie Charaktery.

Nagrody i wyróżnienia

 • "SPECJALISTA PRZYJAZNY PACJENTOM 2017", certyfikat jakości przyznawany przez portal ZnanyLekarz.pl na podstawie opinii pacjentów

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl