Marta Lewandowicz

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk

22 opinie +dodaj

Zapraszam do kontaktu: martalewandowicz@kierunek-zdrowie.pl; www.kierunek-zdrowie.pl. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Aktualnie jestem doktorantką… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Lokalizacja: Fundacja Dietoterapii i Promocji Zdrowia "Kierunek Zdrowie"Usługa: nadwaga

  niesamowicie ciepła i miła osoba z bardzo ciekawymi i smacznymi rozwiązaniami. Wplata do diety produkty które lubię a eliminuje te których nie "trawię"
  dieta nie jest smutnym, rygorystycznym musem tylko bardzo ciekawą przygodą po nowych smakach
  dla mnie hitem są naleśniki ze szpinakiem niebo w gębie

 • D
  Lokalizacja: Fundacja Dietoterapii i Promocji Zdrowia "Kierunek Zdrowie"Usługa: poprawa samopoczucia, spadek wagi

  Pani Marta sprawiła, że zmieniłam nawyki żywieniowe, dzięki którym choroba wrzodowa nie daje o sobie znać. Straciłam zbędne kilogramy i czuję się z tym bardzo dobrze.
  Cieszę się, że trafiłam właśnie do tego gabinetu. Pani Marto, dziękuję i życzę wielu zadowolonych pacjentów.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: analiza stanu odżywienia

  Pani Marta jest bardzo dobrym dietetykiem,.posiada bardzo duzy zasob wiedzy fachowej, gorzej jest trochę z dyscypliną pacjenta. Lubię korzystać z wykładów p.Marty jak tylko jest to mozliwe., informacje przekazuje w sposób zrozumiały dla każdego.
  .

 • Pani Marta jest wspaniałym dietetykiem. Dietę pisze po konsultacji z pacjentem. W diecie podaje inspirujące i pyszne przepisy. Gorąca polecam Panią Marte.

 • Lokalizacja: Fundacja Dietoterapii i Promocji Zdrowia "Kierunek Zdrowie"

  Pani Marta jest dietetykiem, jakiego można sobie wymarzyć. Daje wiele wsparcia, przepisy od niej są proste i smaczne, takie,że jak tylko dostanie się gotowy jadłospis to ślinka cieknie po przeczytaniu :) Dzięki jej dietom można nie tylko schudnąć,zadbać o swoje zdrowie, ale naprawdę trwale zmienić złe nawyki żywieniowe i zapałać pasją do zdrowego trybu życia. Mogłabym tak napisać cały referat, jednak może spróbuję krótko spuentować swoją wypowiedź - jeśli ktoś szuka osoby pomocnej, kompetentnej i niezawodnej - Pani Marta to idealna kandydatka. Polecam gorąco, z usług Pani Marty korzystałam i korzystać nie przestanę ;)

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Marta jest bardzo sympatyczną osoba, służy pomoca w kazdym momencie. dieta jest bardzo smaczna oraz uwzględnia wszystkie preferencje smakowe :) ponadto zawsze znajdzie się jakas słodka przekąska - oczywiście dietetyczna. Dzięki Pani Marcie wiem, że mozna jeśc smacznie ale i zdrowo :)

 • A
  Lokalizacja: Dojazd do pacjenta - Poznań i okolice (Bogucin, Swarzędz, Kicin, Kobylnica, Gruszczyn, Baranowo, Janikowo, Czerwonak, Koziegłowy, Puszczykowo).Usługa: Pierwsza wizyta (wywiad zdrowotno-żywieniowy, badania antropometryczne, analiza składu ciała, analiza badań krwi, ocena i analiza sposobu żywienia, wstępne zalecenia i korekta błędów żywieniowych)

  Profesjonalistka na 100%;)Bardzo mi pomogla ;Znalazla przycznę moich dolegliwości gdzie przedtem chodzilłam do wielu lekarzy i załamywali ręce;.Przepisy łatwe i szybkie.Polecam gorąco:)

 • L

  Przepisy są latwe, szybkie do wykonania i bardzo smaczne ! Pani Marta zawsze poradzi i wspiera w czasie diety Sredecznie polecam !

 • Pełen profesjonalizm!!! Pani Marta wnikliwie i indywidualnie podchodzi do pacjenta. Jedzenie smaczne, szybkie i proste w przygotowaniu a co najważniejsze porcje są duże :) Dieta idealnie dobrana ! Polecam wszystkim, którzy chcą schudnąć lub zmienić swoje nawyki żywieniowe z tą Panią napewno wam sie uda !!!
  Gorąco polecam !

 • Pani Marta jest bardzo profesjonalnym specjalistą w swojej dziedzinie, a do tego do każdego przypadku podchodzi bardzo indywidualnie. Przy ułożonych przez nią dietach bardzo łatwo można nauczyć się po prostu dobrze odżywiać i nawyki żywieniowe same jakoś wchodzą w krew. Diety są smaczne i zróżnicowane, zgodne z moimi upodobaniami, a do tego dostosowane do mojego wegetarianizmu, nietolerancji laktozy i choroby Hashimoto. Bardzo polecam!

Pytania pacjentów (4)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam do kontaktu: martalewandowicz@kierunek-zdrowie.pl; www.kierunek-zdrowie.pl. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Aktualnie jestem doktorantką Wydziału Lekarskiego I na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie również pracuję na stanowisku asystenta i pracownika naukowego. Bycie dietetykiem w moim przypadku wynika z ogromnej pasji i potrzeby serca. Uważam, że pełna i kompleksowa dietoterapia to nie tylko zbilansowany plan żywieniowy, ale obranie właściwego kierunku na zdrowie, właściwej drogi, którą podążam wraz ze swoimi pacjentami, gdyż to właśnie ich sukcesy cieszą mnie najbardziej. Od października 2015 roku prowadzę Fundację Dietoterapii i Promocji Zdrowia „KIERUNEK ZDROWIE”, w której to pracuję jako dietetyk. Od grudnia 2015 roku moja Fundacja stała się wydawcą czasopisma naukowego „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii” (www.pdgig.pl), w którym pełnię funkcję redaktora naukowego oraz tematycznego. Nieustannie poszerzam swoje horyzonty naukowe nie zatrzymując się w miejscu. Uczestniczę oraz współorganizuję wiele konferencji naukowych oraz szkoleń. Jestem autorką publikacji naukowych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Ponadto jestem autorką książki "Zdrowa dieta i długowieczność. Poradnik kulinarny seniora" oraz współautorką książki "Profilaktyka chorób układu krążenia w starszym wieku", które zostały wydane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe". Pracuję jako dietetyk w Hospicjum Domowym przy ulicy Bednarskiej w Poznaniu realizując już drugi rok projekty „Dieta i długowieczność”, „Kardio 50+”, jak również działam w Centrum Seniora. Uwielbiam dzielić się zdobytą wiedzą oraz zarażać zdrowym sposobem myślenia wszystkich dookoła. Prowadzę wiele wykładów i warsztatów żywieniowych np. w Hospicjum Domowym, Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich”, Centrum Inicjatyw Senioralnych, przedszkolach czy szkołach. Uczestniczę w projekcie ENRICHME „Enabling Robot and assisted living environment for Independent Care and Health Monitoring of the Elderly - Analiza potrzeb osób starszych w kontekście możliwości zastosowania robotów pomagających im funkcjonować samodzielnie w domu”. Uczestniczyłam także w projekcie NUTRICIA “n-3 PUFAs as an option for prevention and treatment of sarcopenia in elderly individuals” oraz w projekcie “Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Byłam koordynatorką europejskiego projektu „We love eating” oraz członkiem Lokalnej Grupy Promującej projekt, jak również członkiem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Możliwy jest również dojazd do pacjenta. Strefa dojazdu obejmuje cały Poznań i okolice (Bogucin, Swarzędz, Kicin, Kobylnica, Gruszczyn, Baranowo, Janikowo, Czerwonak, Koziegłowy, Puszczykowo).

Specjalizacje

 • Geriatria
 • Medycyna paliatywna
 • Dietetyk dziecięcy
 • Dietetyk kliniczny
więcej

Edukacja

 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, studia licencjackie, kierunek dietetyka, rok ukończenia studiów: 2012
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, studia magisterskie, kierunek dietetyka , rok ukończenia studiów: 2014
 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, w trakcie studium doktoranckiego

Publikacje

 • "Zindywidualizowana dietoterapia... " Geriatria 2014; 8: 1-6
 • "The effect of a 12-week omega-3 supplementation on body composition in elderly individuals with decreased muscle mass" Conference: 12th European Nutrition Conference (FENS) Berlin, Germany, r.
 • " The effect of a 12-week omega-3 supplementation on serum level of CRP, Il-6, TNF-α in elderly individuals with decreased muscle mass" Conference: 12th European Nutrition Conference (FENS) Berlin, Germany,
 • "The Effect of a 12-Week Omega-3..." J. Environ. Res. Public Health 2015, 12(9)
 • "Mleko inne niż krowie, jako korzystna alternatywa w żywieniu osób starszych" Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii
 • "Znaczenie probiotyków w żywieniu osób starszych" Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii
 • "Przegląd metod oceny sposobu żywienia..." Geriatria 2015; 9: 3-10
 • „Mleka inne niż krowie jako element diety osoby starszej” IOgólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka gerontologiczna - wyzwania i szanse, Poznań, 27 II 2014
 • „Witamina D w profilaktyce schorzeń kostno-mięśniowych i cywilizacyjnych u osób starszych” VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Człowiek w wieku podeszłym we współczesnym społeczeństwie. Różne oblicza opieki nad osobami starszymi”Poznań, 22 V 2014 r
 • "Koncepcje dietetyczne leczenia zaparć u osób starszych. Wpływ bakterii probiotycznych" II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka gerontologiczna – wyzwania i szanse”, Poznań, 19 III 2015r.
 • „Rola prebiotyków i probiotyków w żywieniu ludzi starszych” IV Wrocławska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych, Puzzel 2015, Wrocław, 18-19 IV 2015 r.
 • "Health status correlates of malnutrition in the polish elderly population–Results of the Polsenior Study" R Krzyminska-Siemaszko, J Chudek, A Suwalska, M Lewandowicz, M Mossakowska, R Kroll-Balcerzak, B Wizner, S Tobis, K Mehr, K Wieczorowska-Tobis
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Praktyka dietetyczna na oddziale neurologicznym oraz nefrologicznym w NZOZ,Centrum Medycznym HCP, Poznań
 • Praktyka dietetyczna w przedszkolu nr 2 im. Krasnala Hałabały, Koziegłowy
 • Praktyka dietetyczna na oddziale klinicznym chorób wewnętrznych, metabolicznych i dietetyki w szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego. Uniwersytetu Medycznego, Poznań
 • Praktyka dietetyczna w żłobku Królewna Śnieżka, Poznań
 • Praktyka dietetyczna w przedszkolu nr 82, Poznań
 • Praktyka dietetyczna na oddziale diabetologii i chorób metabolicznych w szpitalu im. Franciszka Raszei, Poznań
więcej

Certyfikaty