Adres

Wspólna 1 II piętro Kielce, Kielce
PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
41 249.....

Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta) (od 100 zł)

Pierwsza wizyta lekarska ( pełne badanie oraz diagnoza ) (180 zł)

Zwykła wizyta

Moje doświadczenie

O mnie

UWAGA Informacja dla Pacjentów: przyjmuję jedynie osoby, które ukonczyły 18 rok życia. Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecin...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia odżywiania
 • otępienie
 • zaburzenia snu
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Krakowskie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej

Zdjęcia


Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
194 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Konsulatacje i wizyty terminowe

Po terapii lekami prowadzonym przez doktor Cholewicką doszło do mnie do uzależnienia lekami, gdzie prosiłam aby stopniowo je zmniejszać i odstawiać, ale moje prośby były ignorowane. Według mnie nie potrafi słuchać pacjenta, na wizytach na NFZ, które trwały 10 minut bo po nich Pani Marta stawała się niecierpliwa i niegrzeczna - nie miałam szansy opisać, jak się dokładnie aktualnie czuję a też z jej strony niestety nie padały słowa porad, wsparcia, ani też nie otrzymywałam jakiejkolwiek dawki wiedzy, dotyczące mojego zdrowia. Poza tym po każdej wizycie czułam się mało ważna i z obniżonym poczuciem własnej wartości bo p. Cholewicka nie okazywała szczerego zainteresowania, odbierała prywatny telefon komórkowy na wizytach w mojej obecności, gdy byłam w trakcie opisywania stanu zdrowia, przez co dodatkowo nie potrafiłam jej zaufać bo brakowało z jej strony szacunku do mojej osoby. (zapewne dzwonili wtedy do niej pacjenci umawiać wizyty prywatne). Konsultacje wspominam nie przez pryzmat wzajemnego dialogu tylko zawsze jedynie 1 wypowiedzianego półzdania przez p. Cholewicką, która zajmowała się raczej wypisywaniem recept, a ponoć psychiatra ma uprawnienia nie tylko do przepisywania specyfików ale też ponoć do przeprowadzania psychoterapii. Liczyłam na to ale nie miałam pieniędzy na prywatne wizyty więc na NFZ, kiedy Pani doktor pracowała jeszcze w publicznej poradni niestety tak byłam właśnie traktowana.

dr n. med. Marta Cholewicka

Witam serdecznie.
Chciałabym odnieść się do Pani komentarza i myślę, że możliwość odpowiedzi na opinie Pacjentów daje lekarzom duży komfort.
Nie mogę zgodzić się z Pani opinią z kilku powodów, zwłaszcza że zarzuty są poważne, gdyż poza oceną mojego nastroju dotyczą bardzo istotnej i kluczowej kwestii- moich kwalifikacji zawodowych.
Nie zdarza się abym włączając leczenie farmakologiczne ( bez względu na rodzaj placówki w jakiej to robię czy robiłam przed kilkoma laty (!) ) stosowała w leczeniu długoterminowym leki uzależniające z grupy benzodiazepin czy tzw. leki "Z" a rozumiem, że o takich lekach Pani pisze. Zdecydowanie uczulam swoich Pacjentów aby stosowanie powyższych leków ograniczali do wyjątkowo kryzysowych sytuacji a leki te przepisuję niezmiernie rzadko. Być może inny czynnik spowodował, że zbyt często sięgała Pani po leki doraźne benzodiazepinowe lub zbyt trudno było z nich zrezygnować, co doprowadziło do uzależnienia?...
Nie zdarzyło mi się także w całej mojej praktyce lekarskiej " zmuszać" Pacjenta do przyjmowania leków jeśli deklarował chęć ich odstawienia, poza szczególnymi przypadkami w psychiatrii leczenia stanów zagrożenia życia, co jest ściśle regulowane Ustawią o Ochronie Zdrowia Psychicznego a dotyczy Pacjentów hospitalizowanych.
Chciałabym też wyjaśnić Pani zasady pracy specjalisty ( bez względu na rodzaj specjalności ) w placówkach publicznych, w których wizyty są refundowane przez NFZ. Specjalista przyjmuje określoną liczbę Pacjentów w danym czasie, co określone zostaje "z góry" przez NFZ.
Wizyty specjalistyczne lekarskie ( w tym przypadku psychiatryczne) obejmują jedynie leczenie farmakologiczne a więc zwykle kończą się wypisaniem recepty. W placówkach publicznych, gdzie wizyty odbywają się "w ramach NFZ" psychiatra nie ma możliwości prowadzenia psychoterapii z dwóch powodów: z racji ograniczeń czasowych a także z uwagi na fakt, że wizyty psychoterapeutyczne są prowadzone przez certyfikowanych psychoterapeutów/psychologów, co zawarte jest w wytycznych NFZ.
W każdej Poradni Zdrowia Psychicznego, która jest placówką publiczną istnieje możliwość skorzystania z psychoterapii i również Pani mogła skorzystać z takiej pomocy poprzez zarejestrowanie się do danego terapeuty.
Niestety są to wytyczne niezależne od lekarza.
Analogicznie, wsparcie psychologiczne czy tzw. poradnictwo psychologiczne może być prowadzone tylko przez psychologa w takiej placówce. Przykro mi jednak, że nie starając się zrozumieć zasad prowadzenia leczenia w ramach NFZ, zarzuca mi Pani brak oddziaływań psychoterapeutycznych w trakcie wizyty typowo lekarskiej czyli dotyczącej jedynie leczenia biologicznego.
Z drugiej jednak strony zastanawia mnie dlaczego mimo tylu zastrzeżeń co do mojej pracy nadal korzystała Pani z mojej opieki, pomimo, że w Poradni, w której pracowałam przed kilkoma laty leczeniem zajmowali się też inni psychiatrzy. Proszę pamiętać na przyszłość, że Pacjent ma prawo do zmiany lekarza prowadzącego na każdym etapie leczenia.
Wierzę jednak, że aktualnie jest Pani pod dobrą opieką, życzę Pani dużo zdrowia i pogody ducha. Pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem. Marta Cholewicka


T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Cudowna Pani doktor,polecam z całego serca.Wysłuchała,dobrała leki i z każdym dniem jest coraz lepiej.Powolutku moje zdrowie wraca na właściwe tory.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Super przemiła kobieta, wizyta przebiegła bardzo profesjonalnie, Pani Doktor zapisywala szczegóły, wypytywała o wszystkie istotne sprawy, rozważnie dobiera dawki i tłumaczy jak modyfikować w razie potrzeby. Pani Doktor pozwoliła mi nawet wejść do gabinetu po raz drugi gdy miałem wątpliwości. Serdecznie polecam.


L
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY konsultacja

Bardzo zetelna i zadowalająca mnie kąsultacia
Fachowa i bardzo miła i subtelna obsługa
Serdecznie i miła atmosfera


P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Do Pani doktor zgłosiłam się z nerwicą somatyczną, kiedy sama nie mogłam dać sobie rady - objawy utrudniały mi już codzienne funkcjonowanie.
Na obecną chwilę, po kilku wizytach i zakończeniu brania leków po przeszło rocznym leczeniu, mogę wystawić opinię:
- przede wszystkim: pełen profesjonalizm, bardzo duża wiedza, umiejętnie dobrane leki (działanie i minimalne skutki uboczne),
- 100% zaangażowania: na wizytach czułam, że ktoś naprawdę chce mi pomóc,
- po rozmowie na temat objawów nerwicy, nie czułam się jak "trędowata" czy nieuleczalnie chora, tylko zostałam pozytywnie zmotywowana, że damy radę i wszystko będzie ok,
- po rozmowach z Panią doktor stwierdzam, że byłaby bardzo dobrym psychologiem, ponieważ naprawdę słucha pacjenta, odczuwa się takie zrozumienie, jakby Pani doktor sama przeszła daną chorobę,
- Pani doktor jest bardzo ciepłą osobą, ale w tym pozytywnym sensie, nie rozczula się nad pacjentem :)
Na obecną chwilę, po odstawieniu leków, czuję się bardzo dobrze. Nie jestem w pełni zdrowa, ale moje życie nabrało kolorów a ciało "bardziej się mnie słucha". Jestem na etapie poszukiwania dobrego psychologa, a co do Pani doktor to mam nadzieję, że nigdy więcej jej nie spotkam... w gabinecie :)
Jeżeli ktoś ma jakieś problemy - nie wstydźcie się, nie bójcie, można sobie pomóc. Ważne jest tylko, aby trafić na dobrego i kompetentnego lekarza. Ja miałam to szczęście.

P.S.
Nie mam porównania do innych psychiatrów, jednak gdyby kiedyś życie zmusiło mnie do szukania pomocy - bez wahania zapukałabym do tych samych drzwi.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Bardzo skuteczna.Wyprowadzila mnie z lękow ktore bezskutecznie leczylam 3lata u innych lekarzy.Profesjonalistka.


W
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY nerwica lękowa

To moja pierwsza wizyta więc o efektach leczenia jeszcze za wcześnie aby coś napisać. Pani doktor miła i sympatyczna, słucha co się mówi, zadaje pytania. Wizyta odbyła się punktualnie. Jak na razie to wszystko ok.


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Indywidualne podejście do pacjenta,pełen profesjonalizm. Pani doktor miła,sympatyczna i skuteczna.Polecam.


C
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Chyba po raz pierwszy spotkałam się z takim profesjonalizmem. Wizyta odbyła się o umówionej godzinie. Pani Doktor jest bardzo sympatyczną i ciepłą osobą., która wykazuje ogromne zainteresowanie pacjentem i jego historią. Wszystko skrupulatnie notowała, zadawała dodatkowe pytania i szczegółowo wyjaśniła przebieg leczenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecam.


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Pani doktor jest bardzo dobrym specjalistą,jest empatyczna i potrafi pomóc każdemu kto potrzebuje pomocy specjalisty. jestem pod wrażeniem indywidualnego, szczegółowego podejscia do pacjenta. Polecam !


Usługi i ceny

Pierwsza wizyta lekarska ( pełne badanie oraz diagnoza )

180 zł

Wspólna 1 II piętro Kielce, Kielce

PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

180 zł

Zwykła wizyta

Wspólna 1 II piętro Kielce, Kielce

PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Brak informacji o cenie

Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

od 100 zł

Wspólna 1 II piętro Kielce, Kielce

PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

od 100 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
194 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY depresja

Odbyłem dzisiaj pierwszą wizytę u Pani Doktor i jestem z niej bardzo zadowolony. Pełen profesjonalizm, żywe zainteresowanie pacjentem i bardzo rzeczowe, indywidualne podejście. Pani Doktor jest bardzo sympatyczną i empatyczną osobę, a ja jako pacjent poczułem się ważny i ,,obsłużony” jak już dawno nie miałem okazji w gabinecie lekarskim. Wizyta odbyła się w bardzo sympatycznej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu Pani Doktor. Obecnie zaczynam leczenie wdrożone przez Panią Doktor i czekam na efekty, ale po pierwszej wizycie jestem bardzo pozytywnie do tego nastawiony. Serdecznie polecam wizytę u tak profesjonalnego specjalisty!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Zdecydowanie nie polecam. Byłam u Pani Cholewickiej pod koniec 2012 i strasznie tego żałuję. Pani Cholewicka nie umiała postawić mi diagnozy tylko powtarzała po niekompetentnej lekarce starej daty, która błędnie zdiagnozowała mi schizofrenię. Nawet taki laik jak ja wie jakie są objawy schizofrenii i że ja jej nie mam. Jednak każda próba rozsądnej dyskusji z Panią Cholewicką była traktowana przez nią jak brak krytycyzmu osoby chorej. Tak mi namieszała w głowie, że zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie nie mam schizofrenii. Popadlam przez to w straszny stan depresyjny, miałam objawy zespołu stresu pourazowego. Można powiedzieć, że właściwie kwalifikowałam się do renty. Dopiero po kilku latach od niefortunnego spotkania z Panią Cholewicką odwazyłam się iść do psychiatry. Byłam u dwóch specjalistów. Oboje robili wielkie oczy ze zdziwienia kiedy dowiedzieli się, że miałam zdiagnozowaną schizofrenię. Nic im nie pasowało do obrazu tej choroby. Błędna diagnoza została zweryfikowana. Obecnie mam stwierdzone zaburzenia lękowo depresyjne i zaburzenie osobowości. Miałam taką traumę, że musiałam wiele razy upewniać się u Profesor do której uczeszczałam czy to na pewno nie schizofrenia. Pani Cholewicka została poinformowana przeze o swoim błędzie i otrzymała zaświadczenie wystawione przez moją lekarkę. Próbowała się tłumaczyć, że to było tylko wstępne rozpoznanie. Jednak przed laty pisała do mnie smsy, że jest pewna co do rozpoznania, proponowała mi również lek, który jest refundowany jedynie na schizofrenię. Dlatego nie wierzę w jej tłumaczenie, dla mnie jest to jedynie próba zachowania twarzy. Pani Cholewicka zgodziła się na spotkanie podczas którego mogłaby zajrzeć do mojej dokumentacji medycznej i wytłumaczyć co kierowało nią podczas stawiania mi diagnozy schizofrenii (choć nie miałam omamów i urojeń). Potem jednak nagle zerwała kontakt mailowy i anulowała zarezerwowoną wizytę. Dodam jeszcze, że przed laty tłumaczyła, że przecież nie stwierdziła mi schizofrenii tylko zespół paranoidalny, choć powszechnie jest wiadomo, że to inne określenie tej samej choroby. Widać więc, że od samego początku traktowała mnie niepoważnie. Jeszcze raz zdecydowanie odradzam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY Zwykła wizyta

Bardzo polecam panią dr. Idealnie dobiera leki, dawki, wszystko jest pod kontrolą. Wizyty są bardzo miłe. Cieszę się, że do niej trafiam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY depresja

Jestem zadowolona z wizyty lekarskiej oraz tego w jaki sposób przebiegła.Pani Marta jest taktowną osobą.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Wizyta odbyła się zgodnie z planem, bez czekania. To nie pierwsza moja wizyta, ale za każdym razem czuje się potraktowana indywidualnie. Leki dobierane są na podstawie szczegółowego wywiadu, dzięki temu terapia przynosi efekty. Trudno jest zdobyć moje zaufanie ale Pani doktor się udało. Ze spokojem powierzam jej moje zdrowie, choć oczywiście wolałabym nie korzystać z pomocy.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Bardzo miła rzetelna osoba podchodząca delikatnie i indywidualnie do pacjenta i problemu z którym sie zgłosił


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY Wizyta kontrolna

Empatia i kompetencja Pani dr dlatego wszystko pod kontrolą, sytuacja stabilna można normalnie funkcjonować-polecam


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Profesjonalne podejście do pacjenta. Rzeczowe wyjaśnienia dotyczące choroby oraz miła atmosfera podczas wizyty. Polecam wizytę u Pani Doktor.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY

Pani doktor konkretna, miła i cierpliwie słuchająca pacjenta. Umawiamy się na konkretną godzinę. Polecam


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: PRYWATNY GABINET PSYCHIATRYCZNY ciągłe stany lękowe

Od roku leczę się u Pani Dr.Marty Cholewickiej.Jestem bardzo zadowolona z wyników leczenia.Silne lęki,które mnie dręczyły od dłuższego czasu po zastosowanym leczeniu minęły.Pani Doktor zawsze miła i uśmiechnięta przeprowadza dokładny wywiad i wszystko wyjaśnia.Miło jest zawsze wejść do gabinetu.Polecam wszystkim potrzebującym pomocy.Otrzymacie profesjonalną pomoc.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

186 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam 24 lata. Mam problem ze spaniem nie śpię cała noc. Pierwszy raz zdarzyło się to 2 lata temu. Nie mam stresu. Nic się nie zmieniło w moim życiu. Teraz zdarza mi się to raz na miesiąc.

  Witam serdecznie.
  Pojedyncze bezsenne noce zwykle się są zjawiskiem niepokojącym i mówimy wówczas o tzw. Przygodnej bezsenności, która nie wymaga stałego leczenia a czasami zastosowania jedynie doraźnych leków nasennych.
  Często stres ma charakter przewlekły daje uczucie dyskretnego napięcia i nie musi być zauważalny czyli ostry by determinować sen. Może warto także zapoznać się z zasadami higieny snu, zdarza się ze bledy w tym zakresie mogą wywoływać bezsenne noce.
  Warto jednak wykonać podstawowe badania krwi ze szczególnym uwzględnieniem funkcji tarczycy.
  Przyczyną przygodnej bezsennosci mogą być tez praca zmianowa czy częste dalekie podróże, co wpływa negatywnie na rytmy okolodobowe. Może regularne stosowanie melatoniny przyniesie efekty, zaznaczam, ze melatonina nie jest lekiem nasennym ale regulującym rytmy wiec na jej efekty należy poczekać.
  Niestety niektóre leki czy używki mogą wpływać negatywnie na ilość i jakość snu.
  Pozdrawiam

  dr n. med. Marta Cholewicka

 • Potrafie przespac dosłownie caly dzien i cala noc i dalej czuje sie senny. Staram sie dbac o higienę snu, ale to nic nie pomaga. Badanie krwii pokazalo ze wszystko w normie. Co moze się dziac ?

  Witam. Hipersomnia jest nieswoistym objawem i może towarzyszyć rożnym schorzeniom a może być także objawem zaburzeń psychicznych.
  W wykonanych badaniach powinna znaleźć się morfologia jonogram próby wątrobowe kreatynina badanie funkcji tarczycy glukoza na czczo poziom witaminy D3. Z badań obrazowych koniecznie trzeba wykonać TK głowy.
  Rozumiem ze przyczyna nadmiernej senności nie są inne leki np obniżające ciśnienie, sterydy, przeciwalergiczne.
  Po wykluczeniu przyczyn somatycznych należy rozważyć rozpoznanie np. zaburzeń depresyjnych, zespół chronicznego zmęczenia czy np. zespół wypalenia zawodowego dlatego konieczna będzie wizyta u specjalisty.
  W psychiatrii są stosowane leki także o profilu aktywizującym, co pozwoli usunąć wszelkie objawy.
  Pozdrawiam

  dr n. med. Marta Cholewicka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

UWAGA Informacja dla Pacjentów: przyjmuję jedynie osoby, które ukonczyły 18 rok życia. Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecin...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia odżywiania
 • otępienie
 • zaburzenia snu
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Krakowskie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej

Specjalizacje

 • Psychiatria

Staże

 • Staż psychiatryczny ogólny ( Klinika Psychiatrii Collegim Medicum UJ Kraków 2005-2006)
 • Ambulatorium Terapii Rodzin ( Collegium Medicum Kraków )


Zdjęcia