Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ś... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 1999 roku zajmuję się medycyną chińską (diagnostyka wg TCM i dobór diety, ziół i leków ziołowych). Od 2007 zajmuję się profesjonalnie akupunkturą i jestem dyplomowanym akupunkturzystą. Przeszedłem również przeszkolenie z zakresu terapii manualnej i osteopatii. W moim gabinecie współpracuję także z innymi specjalistami. Telefon kontaktowy znajduje się na mojej stronie www.qi-med.com. W godzinach pracy mogę nie odbierać telefonów. W celu umówienia się zapraszam na moją stronę www.qi-med.com

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Balneologia i medycyna fizykalna

Ukończone szkoły

 • Na stronie https://qi-med.erecepcja.eu/panel_klienta.html istnieje możliwość umówienia się.
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Studia doktoranckie
więcej

Publikacje

 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Nowak-Brzezińska Agnieszka, Horejsi Jan, Drosdzol-Cop Agnieszka. Termoterapia w leczeniu bolesnego miesiączkowania u dziewcząt - badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 4.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura – wielowiekowa historia i najnowsze dowody naukowe. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 155-165.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w nietrzymaniu moczu u kobiet. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 119-130.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Zabłocka M, Kędra N, Kurpas A, Ciechanowicz D, Hořejší J, Drosdzol-Cop A. Akupresura w terapii bolesnego miesiączkowania – badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 3(41).
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Współzależność między punktami spustowymi i punktami akupunktury. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 85-94.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 119-128.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz. Akupunktura w terapii anoreksji psychicznej i anoreksji wczesnodziecięcej. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata. Akupunktura w terapii depresji. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Medycyna chińska w okresie okołomenopauzalnym. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 4, 2013.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Porównanie wpływu wybranych terapii alternatywnych u dziewcząt z przewlekłym bólem miednicy mniejszej - przegląd piśmiennictwa. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 2, 2013.
 • Molenda M, Boguszewski D. Akupresura i akupunktura w leczeniu zespołów bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa [w] Pozowski A, Jarząb S (red). Wybrane Aspekty Rehabilitacji, Wrocław 2011.
 • Wystąpienie na konferencji "Majówka z Młodą Fizjoterapią" w dniach 27-29 maja 2011 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

 • Do gabinetu Qi-Med chodzę od maja 2013. Szukając pomocy dla bolącej stopy (widoczny halluks), znalazłam fachowego i rzetelnego Terapeutę. Przy okazji diagnozowania stóp otrzymałam wtedy "przegląd" całego kręgosłupa. Pan Mariusz zadawał konkretne pytania odnośnie tego co jem, jak sypiam, jakie przebyłam choroby i co mi dolega teraz.
  Wcześniej nigdy nie spotkałam się z tak dokładnym i cierpliwym podejściem do pacjenta, dlatego też z pełnym zaufaniem umówiłam się na następny raz i następny..
  Dzięki zabiegom z zakresu medycyny chińskiej zostałam wyleczona z dokuczliwego i nieprzyjemnego zakażenia jelit.
  W gabinecie u Pana Mariusza zawsze spotykam się z konkretną wiedzą, życzliwością, ciepłem, uśmiechem i zrozumieniem. Za co bardzo dziękuję!

 • Pan Molenda to bardzo kompetentny a zarazem otwarty na ludzi lekarz. Swoim pacjentom poświęca czas i uwagę, doskonale dobiera zabieg a w razie potrzeby także mieszanki ziół i leki. Dla mnie jest przykładem zaangażowanego człowieka, który z pasją pomaga chorym. Bardzo się cieszę, ze go spotkałam na swojej drodze, bo nie dosyć że mi pomógł to jeszcze pozwolił doświadczyć, ze lekarz moze być także sympatyczny- a to dość rzadkie.

 • Do Małgosi i Mariusza trafiłam dzięki koleżance. Moim największym problemem były uporczywe bóle zatok, na które nie pomagały już żadne tabletki. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych i terapii bóle ustapiły. "Efektami ubocznymi" wizyt było wcześniej już opisywane poczucie bycia "zaopiekowanym", pełen relaks oraz poprawa nastroju. Polecam gorąco.

 • Zabiegi, na które uczęszczałam do pana Mariusza poprawiły w realny sposób moje samopoczucie, a ból ustąpił całkowicie. Polecam gorąco.

 • Qi-Med. poleciła mi przyjaciółka. Od wielu miesięcy borykałam się z ciągłym osłabieniem i zmęczeniem. Uważam, że podejście do mnie jako pacjentki było nienaganne. Czułam się " zaopiekowana". Dużo też dowiedziałam się o swoim organizmie. Mimo, że już od jakiegoś czasu nie korzystam z ich usług to nadal stosuję wskazówki-stało się to jakby sposobem na życie:) Oczywiście poczułam swoją energię i wybrałam się na wyprawę na czterotysięcznik. Polecam usługi Qi-Med:)

 • Dziekuje bardzo. Jest zdecydowana poprawa. Od lat borykam się z bólami pleców, z którymi nie mogłem sobie poradzić. Wizyta w gabinecie pana Mariusza zmieniła wiele. Nie chodzi tylko o same zabiegi, które przyniosły ulgę, ale o mnóstwo informacji , ktore otrzymałem podczas badania. Jeżeli połączymy to z informacjami na temat znaczenia diety w utrzymaniu zdrowia, to muszę sporo zmienić w swoim życiu.
  Bardzo polecam

 • Mariusz to świetny specjalista. Ma ogromną wiedzę na temat medycyny chińskiej. Jego zabiegi oraz zalecenia sprawiły, że poczułam się o wiele lepiej, dlatego gorąco polecam usługi Qi-Med. Pozdrawiam!

 • Pana Mariusza i Panią Małgosię poleciła mi koleżanka Iwona .Ja choruję na RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) już od 20 lat,a od kilku miesięcy bolał mnie bark i drętwiała mi lewa ręka. Brałam kolejne leki i kolejne rehabilitacje, gdy trafiłam do Państwa Molendów zaskoczył mnie ich profesjonalizm ( np. nikt wcześniej nie powiedział mi że jeśli biorę długo sterydy to nastawianie kręgosłupa może być niebezpieczne , choć przynajmniej 3 innych rehabilitantów nastawiało mi kręgosłup nie pytając o nic) Poddałam się całkowicie ich leczeniu i bardzo szybko ból i drętwienie ustąpiło. Poleciłam Państwa Molendów znajomym i dalej będę polecać. Zasługują ma ocenę celującą!!! Zresztą zaraz muszę się znów umówić na leczenie tym razem rwy kulszowej......Pozdrawiam moich rehabilitantów Maria

 • Serdecznie polecam wizyte w gabinecie Pana Mariusza. Profesjonalizm i zaangazowanie w rozwiazanie problemu pacjenta to pierwsza rzecz ,ktora da sie zauwazyc juz na wstepie. Wiedza i doswiadczenie pozwalaja mu na zaradzenie wszelkim dolegliwosciom, od przeziebienia po powazne problem zdrowotne.
  Polecam Monika

 • Gabinet pani Małgosi i pana Mariusza odwiedziłam nie tylko z powodu problemów z kręgosłupem ale także z powodu problemów jelitowych, dolegliwości o podłożu stresowym. Dzięki ich staraniom zmieniłam sposób odżywiania, doceniłam ogromną rolę systematycznego i zdrowego żywienia w codziennym życiu i co ważne po kilku miesiącach poczułam ulgę. Pan Mariusz pomógł mi również w odzywających się co jakiś czas bólach kegosłupowych w odcinku lędźwiowym. Co ważne każda wizyta w ich gabinecie wprowadzała mnie w stan odprężenia. Przesympatyczni, wsłuchani w to co pacjent ma im do powiedzenia (rozmowa z pacjentem przed rozpoczęciem leczenia była naprawde długa i wyczerpująca) - co rzadko się dziś zdarza. Dziękuję!