Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ś... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 1999 roku zajmuję się medycyną chińską (diagnostyka wg TCM i dobór diety, ziół i leków ziołowych). Od 2007 zajmuję się profesjonalnie akupunkturą i jestem dyplomowanym akupunkturzystą. Przeszedłem również przeszkolenie z zakresu terapii manualnej i osteopatii. W moim gabinecie współpracuję także z innymi specjalistami. Telefon kontaktowy znajduje się na mojej stronie www.qi-med.com. W godzinach pracy mogę nie odbierać telefonów. W celu umówienia się zapraszam na moją stronę www.qi-med.com

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Balneologia i medycyna fizykalna

Ukończone szkoły

 • Na stronie https://qi-med.erecepcja.eu/panel_klienta.html istnieje możliwość umówienia się.
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Studia doktoranckie
więcej

Publikacje

 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Nowak-Brzezińska Agnieszka, Horejsi Jan, Drosdzol-Cop Agnieszka. Termoterapia w leczeniu bolesnego miesiączkowania u dziewcząt - badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 4.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura – wielowiekowa historia i najnowsze dowody naukowe. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 155-165.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w nietrzymaniu moczu u kobiet. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 119-130.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Zabłocka M, Kędra N, Kurpas A, Ciechanowicz D, Hořejší J, Drosdzol-Cop A. Akupresura w terapii bolesnego miesiączkowania – badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 3(41).
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Współzależność między punktami spustowymi i punktami akupunktury. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 85-94.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 119-128.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz. Akupunktura w terapii anoreksji psychicznej i anoreksji wczesnodziecięcej. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata. Akupunktura w terapii depresji. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Medycyna chińska w okresie okołomenopauzalnym. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 4, 2013.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Porównanie wpływu wybranych terapii alternatywnych u dziewcząt z przewlekłym bólem miednicy mniejszej - przegląd piśmiennictwa. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 2, 2013.
 • Molenda M, Boguszewski D. Akupresura i akupunktura w leczeniu zespołów bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa [w] Pozowski A, Jarząb S (red). Wybrane Aspekty Rehabilitacji, Wrocław 2011.
 • Wystąpienie na konferencji "Majówka z Młodą Fizjoterapią" w dniach 27-29 maja 2011 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Korzystałam z zabiegów-przewlekłe bóle okol.lędzwiowej na tle zm.zwyrodnieniowych kręgosłupa -różnorodność zabiegów .którą mi zastosowano postawiła mnie na nogi.I zdecydowanie doprowadziła do lepszego samopoczucia.

  Mariusz Molenda2013-12-14

  Dziękuję za opinię Pani Barbaro.

 • Jestem po cièzkim wypadku .Pan Mariusz ustawial mi krègoslup ,kolano, biodro ,pracowal nad napièciem nerwowym bòlami glowy. W kazdym przypadku efekt byl radykalny i wyrazny.Pomògl tez mojemu synowi uruchomil czucie w nodze uszkodzonej w wypadku.Polecam tego terapeute kazdemu efekty jego dzialan sà naprawde szybkie.Udziela tez chètnie informacji na temat naturalnego leczenia.Widac umiejètnosci , pasjè i wyczucie pacjenta.Panie Mariuszu ,dzièkujemy.

  Mariusz Molenda2013-12-05

  Dziękuję za opinię Panie Zbigniewie.

 • Pan Mariusz Molenda jest moim zdaniem przede wszystkim wyjatkowym, mlodym czlowiekiem / jednym z niewielu jakich znam /, a to jest podstawa wszystkiego. Takie osoby spotyka sie niezwykle rzadko. Profesjonalizm i wysoka kultura osobista, daja mi, jako pacjentce poczucie bezpieczenstwa i daze Pana Molende ogromnym zaufaniem.Wszyskie informacje, jakie przekazuje podczas kolejnych wizyt zapisuje z ogromna skrupulatnoscia w mojej karcie pacjenta, a wywiad podczas kazdej wizyty jest dokladny i obszerny.Jestem pod ogromnym wrazeniem osoby Pana Mariusza Molenda,jako czlowieka i fachowca.Dzieki zabiegom moje zdrowie i samopoczucie poprawilo sie w bardzo krotkim czasie, juz po kilku wizytach.Problemy z ktorymi sie borykalam od dluzszego czasu, ustapily naprawde bardzo szybko.Pan Mariusz Molenda wszystko co robi, robi z ogromna pasja i zaangazowaniem.Uwazam, ze jest absolutnie wlasciwa osoba na odpowiednim miejscu.Wybor, ktorego dokonal wzgledem swojego zawodu byl genialny. Z powazaniem Aneta Goc

  Mariusz Molenda2013-12-05

  Dziękuję za opinię Pani Aneto.

 • Bardzo dobry specjalista medycyny naturalnej. Odwiedzam Pana Mariusza w związku z bólami kręgosłupa. Do wizyt przekonały mnie opinie, a teraz sama gorąco polecam, ponieważ zabiegi przynoszą rezultaty, a przede wszystkim ulgę. Bardzo się cieszę, że trafiłam w jego ręce:).

 • Zabiegi Pana Mariusza pomagają mi i mojemu synowi w usuwaniu przyczyn naszych dolegliwości - kompetencje i podejście powodują ze nawet akupunktura może być oczekiwanym zabiegiem nawet dla dziecka:). Dziękujemy i polecamy wszystkim, którym zależy na skutecznej poprawie zdrowia i samopoczucia.

 • Do Qi-med.com trafiłam z powodu obrzęków po mastektomii. Miałam obrzęk lewej ręki, ponieważ usunięto mi po tej stronie węzły chłonne. Typowa rehabilitacja nie przyniosła efektów. Oprócz tego odczuwałam ucisk w klatce piersiowej i męczył mnie kaszel. Po kilku zabiegach akupunktury i zastosowaniu zaleceń dietetycznych moje problemy zmniejszyły się. Obrzęk ręki zniknął, a napięcie w klatce piersiowej i kaszel ustąpiły. Od czasu do czasu bóle klatki i kaszel wracają z mniejszym nasileniem, wtedy udaję się na zabieg i znów przez jakiś czas nic mi nie dolega. Z czystym sumieniem mogę polecić zabiegi w Qi-med.com.

 • Prowadzę intensywny tryb życia, więc często czułem napięcie i stres. Dałem namówić się na wizytę w Qi-med.com, choć jako lekarz medycyny podszedłem do tego pomysłu sceptycznie. Nie miałem jednak nic do stracenia. Ku mojemu zaskoczeniu po zabiegu akupunktury poczułem się znacznie lepiej. Stres i napięcie zelżały, czułem się zrelaksowany, jak po dobrym masażu. Terapia była wykonana profesjonalnie, od zebrania wywiadu poprzez badanie fizykalne i sam zabieg aż po sterylność i higienę wykonania. Polecam.

 • Pana Marusza poleciła mi córka z zięciem. Od kilku lat zmagam się z uporczywym bólem stawów, szczególnie ramion i nadgarstków. Już po pierwszej wizycie moje dolegliwości znacznie ustąpiły, a z każdą było tylko lepiej. Co zwróciło moją szczególna uwagę, to podejście Pana Mariusza do pacjenta: ciepłe, życzliwe a przede wszystkim profesjonalne. Poświęcił mi bardzo dużo czasu i przeprowadził szczegółowy wywiad. GORĄCO POLECAM.

 • Mariusz to dobry specjalista i zna sie na tym co robi. Ma dużą wiedzę na temat medycyny azjatyckiej Jego zabiegi oraz zalecenia sprawiły, że moja reka wróciła do pełnej sprawności.Polecam usługi Qi-Med. Pozdrawiam!

 • Pan Mariusz, to mój pierwszy akupunkturzysta. Podchodziłem do akupunktury z pewną taką nieśmiałością, ale szybko pomógł mi pozbyć się bólów pleców spowodowanych siedzącym trybem pracy. Polecam!

  Mariusz Molenda2013-10-22

  Dziękuję Panie Rafale za opinię.