Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ś... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 1999 roku zajmuję się medycyną chińską (diagnostyka wg TCM i dobór diety, ziół i leków ziołowych). Od 2007 zajmuję się profesjonalnie akupunkturą i jestem dyplomowanym akupunkturzystą. Przeszedłem również przeszkolenie z zakresu terapii manualnej i osteopatii. W moim gabinecie współpracuję także z innymi specjalistami. Telefon kontaktowy znajduje się na mojej stronie www.qi-med.com. W godzinach pracy mogę nie odbierać telefonów. W celu umówienia się zapraszam na moją stronę www.qi-med.com

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Balneologia i medycyna fizykalna

Ukończone szkoły

 • Na stronie https://qi-med.erecepcja.eu/panel_klienta.html istnieje możliwość umówienia się.
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Studia doktoranckie
więcej

Publikacje

 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Nowak-Brzezińska Agnieszka, Horejsi Jan, Drosdzol-Cop Agnieszka. Termoterapia w leczeniu bolesnego miesiączkowania u dziewcząt - badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 4.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura – wielowiekowa historia i najnowsze dowody naukowe. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 155-165.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w nietrzymaniu moczu u kobiet. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 119-130.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Zabłocka M, Kędra N, Kurpas A, Ciechanowicz D, Hořejší J, Drosdzol-Cop A. Akupresura w terapii bolesnego miesiączkowania – badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 3(41).
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Współzależność między punktami spustowymi i punktami akupunktury. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 85-94.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 119-128.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz. Akupunktura w terapii anoreksji psychicznej i anoreksji wczesnodziecięcej. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata. Akupunktura w terapii depresji. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Medycyna chińska w okresie okołomenopauzalnym. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 4, 2013.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Porównanie wpływu wybranych terapii alternatywnych u dziewcząt z przewlekłym bólem miednicy mniejszej - przegląd piśmiennictwa. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 2, 2013.
 • Molenda M, Boguszewski D. Akupresura i akupunktura w leczeniu zespołów bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa [w] Pozowski A, Jarząb S (red). Wybrane Aspekty Rehabilitacji, Wrocław 2011.
 • Wystąpienie na konferencji "Majówka z Młodą Fizjoterapią" w dniach 27-29 maja 2011 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wpadam do Qi Medu na masaże bo dla mnie to najleposzy sposob na pozbycie sie zmęczenia ale tez stresu. jak tylko mam potrzebe to dzwonie i na szczęscie terminy odległe nie są :) Qi Med znalazłam sama w necie, kiedy szukałam gabinetu masazu relaksacyjnego i stwierdzilam, ze chce zaryzykować - dobrze zrobiłam. Trafiłam na profesjonalistów ale tez pasjonatów, ktorzy ten zawód po prostu lubią, Serdecznie polecam

 • Byłam na kilku wizytach u pana Molendy. Zmagałam się z bardzo silnym bólem nóg, który prawie całkowicie ustąpił. Miałam też bardzo silny ból w barku którego się pozbyłam. Cierpiałam również na przewlekły kaszel który po zastosowaniu ziół poleconych przez pana Mariusza ustąpił. Serdecznie polecam.

 • Z

  Bywałam już wielokrotnie i zawsze byłam bardzo zadowolona. Bardzo fachowa, profesjonalna pomoc. Pan Mariusz jest specjalistą w swojej dziedzinie, pomógł mi z długotrwałym i silnym bólem biodra. Polecam gorąco. Profesjonalizm oraz przemiła atmosfera.

 • Z Panem Mariuszem Molendą spotkałam w związku z dwoma problemami kręgosłupa. Pierwszy dotyczył odcinka piersiowego i po odbytej terapii manualnej problem całkowicie zniknął, a miał charakter przewlekły i trwał już od kilku lat. Po raz drugi zgłosiłam się do gabinetu w związku z niestabilnością odcinka szyjnego kręgosłupa, gdzie dolegliwości były trudne do zdefiniowania i wymagały dużej cierpliwości ze strony Pana Mariusza :) Ponownie uzyskałam pomoc nie tylko bardzo efektywną, ale przede wszystkim ukierunkowaną indywidualnie na problem. Pan Mariusz posiada rzadką umiejętność nieszablonowego traktowania pacjenta, bardzo rzetelnie prowadzi terapię i z zaangażowaniem podchodzi do każdego spotaknia. Jest przy tym osobą skromną i kulturalną. Polecam z dużym przekonaniem !

 • Miałam okazje przekonać się, że odpowiednio dobrane leczenie jest świetnym ukojeniem na bóle kręgosłupa, szczególnie jeśli te bóle wynikają z faktu, że siedzisz 10h dziennie przy komputerze … Pan Mariusz po bardzo szczegółowym wywiadzie omówił ze mną dostępne metody, jakie w moim przypadku można zastosować, podkreślił, że każda terapia jest bardzo indywidualna, dobrana do stanu zdrowia pacjenta, i że trzeba uwzględnić wszystkie czynniki, żeby działanie przyniosło pożądane efekty. I rzeczywiście – po miesiącu wizyt w Qi-Medzie czuje się o niebo lepiej, odcinek lędźwiowy już nie dokucza, jest coraz lepiej a przy okazji sama jestem bardziej zrelaksowana na co dzien. To działa :) Warto znaleźć takiego fizjoterapeutę, ciesze się, że trafiłam na pana Molendę.

 • L

  Po wypadku samochodowym, w którym zostały skręcone kręgi szyjne straciłam możliwość posługiwania się prawą ręką.Ból w prawym barku był tak duży,że budził mnie w środku nocy.
  Nie pomagały żadne maści wypisywane przez lekarzy.Córka powiedziała mi ,że jej pomógł Pan Mariusz(Molenda)fizykoterapeuta.Jakie było moje zdziwienie gdy po pierwszym zabiegu ból zniknął bezpowrotnie-to było jak czary.Jestem Mu ogromnie wdzięczna i polecam Jego zdolności lecznicze wszystkim cierpiącym na podobne dolegliwości.Elżbieta z Katowic.

 • W

  Zabiegi u Pana Mariusza bardzo pomagają. Jestem bardzo zadowolony i z uśmiechem na twarzy wracam na kolejne zabiegi. Bardzo polecam.

 • M

  Bardzo rzetelny lekarz. Traktuje zdrowie pacjenta kompleksowo, bierze pod uwagę wszystkie aspekty, które mają wpływ na zdrowie. Posiada ogromną wiedzą dotyczącą medycyny chińskiej. Leczy przede wszystkim przyczyny choroby, a nie tylko jej objawy. Bardzo trafnie diagnozuje i wskazuje słabe punkty organizmu, doradza jak wspierać je odpowiednią dietą. Bardzo pomógł mi w wyleczeniu problemów związanych z tarczycą. Bardzo polecam doktora Mariusza Molendę!

  Mariusz Molenda2014-01-13

  Bardzo dziękuję za opinię

 • Mieszkam w Warszawie, za namową mamy, będąc w Katowicach zwróciłam się o pomoc do Pana Mariusz Molendy w związku z uporczywymi bólami odcinka szyjnego kręgosłupa oraz migrenami. Uzyskana w trakcie zabiegu pomoc skłoniła mnie do szukania podobnej pomocy w Warszawie. Gorąco polecam wszystkim cierpiącym, zawiedzionym przez medycynę konwencjonalną, usługi Pana Mariusz Molendy świadczone z ogromnym wyczuciem, kulturą i taktem.
  Ewa z Wa-wy

  Mariusz Molenda2014-01-13

  Bardzo dziękuję za opinię

 • Profesjonalista z pasją. Z usług i pomocy pana Mariusza korzysta cała nasza rodzina. Żartobliwie nazywamy go ... cudotwórcą. Faktycznie pomógł mi na problemy z kręgosłupem. Cierpliwy, dociekliwy. Dodatkowo daje wskazówki dietyczne. Goraco polecam

  Mariusz Molenda2013-12-16

  Dziękuję za opinię.