Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ś... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 1999 roku zajmuję się medycyną chińską (diagnostyka wg TCM i dobór diety, ziół i leków ziołowych). Od 2007 zajmuję się profesjonalnie akupunkturą i jestem dyplomowanym akupunkturzystą. Przeszedłem również przeszkolenie z zakresu terapii manualnej i osteopatii. W moim gabinecie współpracuję także z innymi specjalistami. Telefon kontaktowy znajduje się na mojej stronie www.qi-med.com. W godzinach pracy mogę nie odbierać telefonów. W celu umówienia się zapraszam na moją stronę www.qi-med.com

Ukończone szkoły

 • Na stronie https://qi-med.erecepcja.eu/panel_klienta.html istnieje możliwość umówienia się.
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Studia doktoranckie
więcej

Publikacje

 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Nowak-Brzezińska Agnieszka, Horejsi Jan, Drosdzol-Cop Agnieszka. Termoterapia w leczeniu bolesnego miesiączkowania u dziewcząt - badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 4.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura – wielowiekowa historia i najnowsze dowody naukowe. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 155-165.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w nietrzymaniu moczu u kobiet. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 119-130.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Zabłocka M, Kędra N, Kurpas A, Ciechanowicz D, Hořejší J, Drosdzol-Cop A. Akupresura w terapii bolesnego miesiączkowania – badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 3(41).
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Współzależność między punktami spustowymi i punktami akupunktury. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 85-94.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 119-128.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz. Akupunktura w terapii anoreksji psychicznej i anoreksji wczesnodziecięcej. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata. Akupunktura w terapii depresji. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Medycyna chińska w okresie okołomenopauzalnym. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 4, 2013.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Porównanie wpływu wybranych terapii alternatywnych u dziewcząt z przewlekłym bólem miednicy mniejszej - przegląd piśmiennictwa. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 2, 2013.
 • Molenda M, Boguszewski D. Akupresura i akupunktura w leczeniu zespołów bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa [w] Pozowski A, Jarząb S (red). Wybrane Aspekty Rehabilitacji, Wrocław 2011.
 • Wystąpienie na konferencji "Majówka z Młodą Fizjoterapią" w dniach 27-29 maja 2011 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
więcej

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • I

  Do Pana Mariusza trafiłam z powodu totalnego wykończenia po nieprzespanych nocach. Lekarz podał mi tabletki nasenne, które zażywałam, ale czułam się po nich otumaniona i sam fakt, że śpię tylko po tabletkach nie dawał mi spokoju. Pan Mariusz na pierwszej wizycie wypytał o wszystko i odpowiednio zareagował akupunkturą, bo już po pierwszym zabiegu spałam, jeszcze "czujnie" ale już widziałam różnicę. Po drugim zabiegu już spałam i to było wybawienie po prostu. Teraz dodał mi jeszcze zestaw ziół które piję i jestem spokojniejsza i najważniejsze - ŚPIĘ. Jestem bardzo wdzięczna i opowiadam wszystkim o skutkach terapii Pana Mariusza.

  Mariusz Molenda2014-12-10

  Bardzo dziękuję za opinię i pozdrawiam

 • K

  Trafiłam do Pana Mariusza z powodu bólów zwyrodnieniowych kręgosłupa, a także bólu po złamaniu miednicy kilka lat temu. Lekarz przeprowadził szczegółowy wywiad. Zabiegi odbywały się w sposób profesjonalny. Pan Mariusz jest osobą, która odznacza się wysoką kulturą oraz podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Po każdym zabiegu czuję się lepiej. Mam zamiar dalej korzystać z usług Pana Mariusza. Gorąco polecam!

  Mariusz Molenda2014-12-08

  Pani Krystyno bardzo dziękuję za opinię.

 • E

  Byłem u Pana Mariusza kilka razy, znalazłem namiary w internecie. Pozytywnie zaskoczyło mnie podejście do pacjenta, kompleksowe rozpoznanie, a potem bardzo profesjonalne zabiegi. Jestem zadowolony i polecam innym schorowanym osobom. Na prawdę warto.

  Mariusz Molenda2014-11-24

  Panie Edmundzie bardzo dziękuję za opinię i pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Z zabiegów Pana Mariusza skorzystałam w związku z problemami z kręgosłupem . Po kilku zabiegach i zleconych ćwiczeniach w domu , problemy z bólami kręgosłupa w dużej mierze minęły. Przy systematycznym stosowaniu się do zaleceń Pana Mariusza mam nadzieje , że miną całkowicie. Na dolegliwości żołądkowe Pan Mariusz ustalił mi dietę i zapisał mieszanki ziołowe , których zażywanie już przynosi pozytywny skutek .Uważam, że Pan Mariusz to bardzo dobry specjalista i posiada dużą wiedzę , nie tylko z medycyny chińskiej. Poza tym myślę że nasz kręgosłup czasem wymaga "renowacji" a Pan Mariusz jest w tym bardzo dobry.
  Na pewno w razie kłopotów zdrowotnych będę korzystała z jego pomocy.

  Mariusz Molenda2014-11-03

  Pani Wiesławo bardzo dziękuję za tak obszerną opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do pana Mariusza trafiłam pierwszy raz, ponieważ od kilku miesięcy borykałam się z problemami skórnymi. Korzystałam z pomocy różnych dermatologów i alergologów, którzy twierdzili, że jest to trudna w leczeniu skóra i po pewnym czasie przepisywali mi sterydy. Ponieważ nie chciałam ich stosować postanowiłam skorzystać z pomocy pana Mariusza. Przeprowadził ze mną bardzo szczegółowy wywiad i poświęcił (w przeciwieństwie do innych lekarzy) bardzo dużo czasu. Już po pierwszym zabiegu problemy skórne zniknęły. W związku z innymi problemami ze zdrowiem postanowiłam kontynuować leczenie w gabinecie Qi-Med . Po serii zabiegów oraz wprowadzonej przez pana Mariusza diecie czuję się znacznie lepiej i mam dużo więcej energii. Pan Mariusz to świetny specjalista. Gorąco polecam ten gabinet.

 • Ł

  Do gabinetu p. Mariusza trafiliśmy z polecenia - korzystamy kompleksowo (ja, partnerka, syn). Pan Mariusz na pierwszym spotkaniu przeprowadził z każdym z nas wywiad dotyczący stanu zdrowia i trybu życia. Po kilku spotkaniach oraz otrzymaniu zaleceń i przeciwwskazań dotyczących naszej diety i aktywności fizycznych, nasze dolegliwości zaczęły ustępować i znikać.
  Polecam serdecznie, gdyż pan Mariusz rozwiązuje przyczyny naszych dolegliwości, a nie tylko objawy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Z zabiegów Pana Mariusza skorzystałem w związku z moimi problemami z kręgosłupem. Po przejściu kilku zabiegów i wykonywaniu zleconych ćwiczeń, problemy z bólami kręgosłupa minęły. Wykonywanie codziennych czynności nie sprawia mi już problemów. Pan Mariusz po wstępnych badaniach i dokładnym wywiadzie szybko zdiagnozował problem. Jest to bardzo dobry specjalista i posiada dużą wiedzę. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Na pewno w dalszym ciągu będę korzystał z jego pomocy.

 • P

  Witam,
  trafiliśmy do Pana Mariusza z 8-letnią córką leczoną na alergię i astmę na tle alergicznym. Wcześniejsze leczenie polegało na faszerowaniu dziecka dzień po dzień sterydami: wziewne, do noska, syropy przeciwalergiczne, krople do oczu itd. Takie leczenie dawało nam tylko chwilowe efekty, natomiast nie dawało szans na zupełne wyzdrowienie. Do Pana doktora trafiliśmy kilka miesięcy temu po długich i żmudnych poszukiwaniach odpowiedniego specjalisty dla naszego dziecka. Dodam jeszcze, że obawy oczywiście były, tym bardziej, że mieliśmy dużo złych doświadczeń z wcześniejszymi metodami leczenia oraz lekarzami.
  Pan doktor podszedł do tematu bardzo profesjonalnie, tak jak oczekiwaliśmy tego z mężem. Na początku dokładny szczegółowy wywiad, a następnie wskazówki dotyczące diety, szczegółowy dobór ziółek do picia i zabiegi. W krótkim czasie zaobserwowaliśmy poprawę stanu zdrowia naszej córki, zdecydowanie lepszy apetyt, a w szczególności możliwe było odstawienie sterydów. Dla utrzymania takiego stanu regularnie odwiedzamy gabinet Pana doktora. Wizyty zawsze przebiegają w przemiłej atmosferze i bez pośpiechu, co oczywiście bardzo sobie cenimy. Najważniejsze, że mamy w końcu rezultaty i poczucie, że trafiliśmy do odpowiedniego człowieka - kompetentnego i rzeczowego, a przy tym spokojnego i cierpliwego.
  Serdecznie polecamy!

  Mariusz Molenda2014-09-01

  Bardzo dziękuję za tak obszerną opinię.

 • Znakomity fachowiec. Przez kilka miesięcy miałem problem z mięśniem dwugłowym uda, po jednym spotkaniu - masaż, igiełki, laser - ból zniknął! Zabiegi poprzedzone wnikliwym wywiadem (okazało się że przyczyną było zwapnienie przyczepu mięśnia po urazie w trakcie gry w piłkę nożną kilka miesięcy wstecz). Jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko jego sposobu pracy, ale przede wszystkim skuteczności działania. Polecam każdemu kto potrzebuje pomocy po urazach sportowych.

 • Do gabinetu Qi-Med trafiłem po 1,5 rocznej tułaczce po różnego rodzaju "specjalistach",i tak pobyt 2 tygodniowy w szpitalu 5 specjalistów-wynik zdrowy.Później prywatnie alergolog,neurolog,psycholog,psychiatra,okulista,laryngolog i dalej nic,wszyscy jak jeden twierdzili,że powodem moich zawrotów głowy,podwyższonego ciśnienia i sztywnego karku są nerwy,ale jak wyleczyć pomysłów brak.Wreszcie się przemogłem ,bez zadnej wiary wybrałem się do Pana Mariusza,zna akupresurę (bo igły to mój wróg).Okazało się po 30 minutowym wywiadzie jaki ze mną przeprowadził,że jednak igły i tak spokojnie,sprytnie mnie do tego przekonał,że przeszedłem pierwszy zabieg,a teraz już chodzę bez lęku do niego.Pan Mariusz ma chyba dar i potrafi z niego robić doskonały użytek,wyciszenie i uspokojenie moich nerwów osiągnął za pomocą 3 zabiegów (na przestrzeni 2 miesięcy),oraz ziół,które mi zapisał do stosowania dwa razy na dobę.Kark,którym nie mogłem 1,5 roku sprawnie poruszać wydawał się dla niego błahostką.Zabrał się za niego poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne(3 wizyty),a teraz kręcę głową i dziwię się,ze Pan Mariusz ze swoimi igłami położył na łopatki wszystkich "specjalistów".Podejrzewali błędnik po części słusznie,tarczyce,głowę,wzrok,alergię,nerwy,itd.Ale żaden nie przeprowadził tak dokładnego wywiadu ze mną jak Pan Mariusz.Ok.2,5 roku temu miałem wypadek,nie wiem jak Pan Mariusz wbijał te igły i skąd wiedział w którym miejscu trzeba je wbijać,ale w tym roku poszedłem nad Czarny Staw i się nawet nie spociłem,a 1,5 roku temu nie mogłem wyjść z domu spokojnie,komu kiedyś zawracało się w głowie wie o czym piszę.Korzystajcie z wiedzy tego lekarza,póki chce się nią dzielić,bo to wielki fachowiec.Ciśnienie ze 150/100 mam teraz 120/75 bez tabletek.Zawrotów nie mam,jestem spokojny i wyciszony i nie zamulony lekami wciskanymi przez innych "lekarzy".Mam lekarza,który mnie naświetlił jak żyć w świecie opanowanym przez chemię i mimo że już jestem zdrowy,będę do niego jeździł dalej "ładować akumulator".bo warto.

  Mariusz Molenda2014-07-14

  Dziękuję Panie Adamie za tak "bogatą" opinię.