Adres

ul. Franciszkańska 8, Zabrze
gabinet (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt

Badania na nietolerancję pokarmową

Test FoodDetective

Test FoodPrint +3 więcej

Elisa FoodTest

Testy do wykrywania pokarmowo-swoistych przeciwciał IgG

Zwykła wizyta

Moje doświadczenie

O mnie

http://alergiepokarmowe.info Dr Mariola Macierzyńska jest przewodnim lekarzem, internistą, spec. medycyny rodzinnej, spec. med. prewencyjnej. Jest ró...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Badania na nietolerancję pokarmową


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet


Test FoodDetective


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet


Test FoodPrint


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet


Elisa FoodTest


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet


Testy do wykrywania pokarmowo-swoistych przeciwciał IgG


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet


Zwykła wizyta


ul. Franciszkańska 8, Zabrze

Brak informacji o cenie

gabinet

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
12 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: gabinet

Od dwóch lat mój syn, córka i mama są pod opieką pani doktor. Schemat leczenia jest podobny- dieta i probiotyki. Efekty są zadowalające. Pani doktor stosuje niepopularne metody leczenia i ja też obawiałam się, czy to nie jest przypadkiem naciąganie. Konsultowałam te metody ze specjalistą immunoonkologii, gastroenterologii oraz z onkologiem i wszyscy zgodnie potwierdzili, że powinnam kontynuować taki schemat leczenia. Jeśli jest ktoś, kto poprzez wzmocnienie systemu immunologicznego potrafi zadziałać na cały organizm, to warto to kontynuować. Przy okazji leczenia AZS odporność całego organizmu się poprawiła, dzieci rzadziej chorują i są spokojniejsze, łatwiej jest im się skupić na nauce. Teraz nawet przy infekcjach zwracam się o pomoc do pani doktor. Cenię to, że unika podawania antybiotyków. W każdej sytuacji potrafi zadziałać skutecznie ale jednak łagodnie dla organizmu. Często zdarza mi się do niej dzwonić nawet w święta i weekendy gdy wystąpi jakaś sytuacja awaryjna. Wysyłam zdjęcie z objawami, a ona stara się także doraźnie pomagać. Leczenie i badania są kosztowne, ale jakość niestety kosztuje. Po zastosowaniu wszystkich możliwych metod dostępnych na polskim rynku, cieszę się że trafiłam do Doktor Macierzyńskiej i wreszcie mam nadzieję, że kiedyś uporamy się ze wszystkimi naszymi dolegliwościami.


G
Użytkownik zweryfikowany

Zaczynajac od początku, jestem osoba chorująca na AZS (Atopowe Zapalenie Skory). Lekarze nie dawali rady, dlatego po wielu rozmowach z rodzina postanowiłam iść do innego lekarza. Wybrałem Panią Mariolę. Na pierwszej wizycie wydawała mi sie bardzo kompetentna osoba i znając sie na rzeczy. Została wprowadzona mi dieta, na samym początku sugerowane były rownież kroplówki (po 1 dawcę miałem czuć sie juz lepiej). Chodziłem dalej, dietę stosowałem, kupowałem lekarstwa i probiotyki które mogłem kupić w większości u Pani doktor, bo na „rynku” ich nie było. Wizyty mialybyc co miesiąc, nagle okazywało sie, ze odwiedzam lekarza 1 w tygodniu (wydając pieniądze na wizyty i lekarstwa). Postanowiłem zgodzić sie na kroplówki, przyjąłem 3 i nie było widać poprawy. Na wizycie usłyszałem zdanie „Musi ich być jeszcze około 10”, pomyślałem, ze przecież po pierwszej wizycie miałam czuć sie lepiej. Dostałem rownież skierowanie na badania biologiczne za granica (koszt ogromny), ale postanowiłem zaczekać i skonsultować to z kimś innym, tym bardziej, ze po pierwszej wizycie robiłem te badania w lokalnym laboratorium dla Pani doktor. Kończąc wypowiedz: Poszedłem do innego lekarza, który rozpoznał moja chorobę, zacząłem się leczyć na AZS i jest o wiele lepiej. To właśnie ten lekarz powiedział mi, ze te badania (za granica) nie są zbyt dobre i naciągają ludzi oraz ze moja choroba nie jest typowo spowodowana samą dieta.
Zakończyłam wizyty u Pani doktor i póki co czuje sie o wiele lepiej. Zanim pójdziecie do lekarza to idźcie do naprawdę dobrego specjalisty - chociażby prywatnie i najlepiej w innym województwie, gdzie lekarze sie nie znają.


Z
Użytkownik zweryfikowany

Trafiłem do Pani dr głównie ze względu na wykonanie testu food detective ze względu na swoją chorobę, zalecił mi to dietetyk. Pani dr zebrała wywiad obejrzała wszystkie wyniki, ale w zasadzie nic nie wytłumaczyła co i jak. Od razu zaleciła dostępne u niej do zakupu minerały (120zl) oraz prawdziwy kolagen do smarowania skory (170zł) i wizyta kontrolna. Oczywiście minerały można bez problemu znaleźć na rynku zamienniki w DUŻOOO niższej cenie i ogólnie o lepszym składzie (sprawdziłem skład)). Ciężko mi oceniać jej wiedzę i kompetencję, ponieważ nic mi nie pokazała, poza nieodpartym wrażeniem, że Pani dr poprostu sprytnie zarabia na tych suplementach, bo nie zaproponowała kupna czegoś w aptece tylko koniecznie u niej. Jeśli ktoś nigdy nie spotkał się z podejściem, że dieta i suplementacja mogą wyleczyć z chorób to Pani dr może na nim zrobić pozytywne wrażenie, ale ja się spotkałem z ludźmi o wiele bardziej kompetentnymi i nie chcącymi zarobić na pacjencie.


Użytkownik zweryfikowany

Pani doktor jest fenomenalna! nigdy nie spotkałam tak dobrego lekarza! Gorąco polecam Panią Mariolkę, o skuteczności jej leczenia świadczą również niemałe kolejki:) Kiedy z mamą przyjechałam do Niej z nietolerancją pokarmową, plamami na ciele i bólem brzucha niespodziewanie z pasażerem na gapę... już po pierwszym zbadaniu potrafiła stwierdzić, że mój organizm męczy glizda ludzka. Stąd bóle brzucha i uczulenia.. Dowiedziałam się też, że nosiłam ją w sobie 8 lat!!! Poprzedni lekarze nic nie zauważali.. . Pani Macierzyńska wyleczyła mnie bardzo szybko! Co więcej, kiedy wcześniej miewałam co najmniej 2 razy w (każdym) miesiącu zapalenie płuc teraz nie miałam go ani razu przez 3 lata! Zastosowała u mnie specjalną dietę przeciw nietolerancji pokarmowej nie uwzględniającą mąki pszennej, białego cukru, mleka, jaj kurzych, słodkich owoców. Mąkę pszenną zastępuje mąka orkiszowa, a chleb jem z mąki żytniej. Cukier KSYLITOL zastępował zwykły, jest on bardzo zdrowy, pomaga na bóle brzucha, zapobiega próchnicy. Mleka w ogóle nie piłam, jadłam jaja przepiórcze. Niestety z 36 kg schudłam do 28 kg, ale po czasie na szczęście znów przytyłam do 35kg. Moja dieta nadal trwa, ale naprawdę mi pomogła. Jestem Pani Marioli ogromnie wdzięczna! :)


O
Użytkownik zweryfikowany

zanim wybraliśmy się z moim synem (2latka) do pani doktor, zasięgnęłam opinii osób jak i sprawdziłam co piszą na portalach...troszkę zaniepokoiły mnie wypowiedzi na portalach, bo te osobiste opinie zawsze były bardzo dobre. Nie wiedziałam komu wierzyć, "zaryzykowałam" :) i warto było. Pani Mariola to lekarz międzynarodowy, najważniejsze jest dla niej dobro pacjenta. Jest troszkę niekonwencjonalna dla nas i dla niektórych lekarzy alergologów...Bardzo chciałabym, żeby było więcej takich lekarzy, serdecznych, pomocnych..z wiedzą z całego świata, szukająca wiedzy i chętna by pomagać i nie krytykujących tych co myślą inaczej. Dobra diagnoza, świetne leczenie. Syn cierpiał na alergię, która dawała objawy na skórze jak i w drogach oddechowych, ciągłe zapalenie oskrzeli...hospitalizacja z powodu braku możliwości oddychania. Od pierwszej wizyty wielka poprawa skończyły się problemy z drogami oddechowymi. Oczywiście nadal leczymy alergię ale nie musimy się zamartwiać o życie dziecka. Żałujemy, że faszerowaliśmy dziecko antybiotykami non stop i sterydami..które nic nie pomagały, ale oczywiście konwencjonalnemu lekarzowi rodzinnemu i alergologowi nie dało się wytłumaczyć, że sposoby ich leczenia nie przynoszą skutków, i są tylko leczeniem objawów a nie przyczyn. Polecam wszystkim, którzy mają alergie zakupienie książek Filozofia 5 przemian, Filozofia jedzenia. Oczywiście trzeba do wszystkiego podejść z lekką rezerwą i pamiętać o tym by nie przesadzić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.


I
Użytkownik zweryfikowany

dla mnie Pani doktor jest wspaniałym człowiekiem, fachowcem. rzadko spotyka sie lekarzy, traktujacych organizm człowieka jako całośc, leczącym przyczyny a nie skutki i działnie doraxne. jeżdże z obiema córciami do p. doktor juz 4 lata. zawsze moge sie z nia skonsultować, zawsze słuzy swoja pomoca telefonicznie bądx droga mailową. jest problem i czasami mozna go na odległośc rozwiazać, zeby nie jeździć 5 razy to Pani doktor zasugeruje jakie badania zrobic, co podać, inny lekarz juz umawia na wizyte , bo wiadomo , że skasuje. moja 6 letnia córka miała straszna alergię, zdaniem lekarzy, stosowałam wziewy, sterydy, dziecko wciąz chorowalo. po zastosowaniu 4 lata temu diety ułozonej przez p. doktor zniknął katar, zmiany skórne i choroby. dziecko ma silny system immunologiczny i radzi sobie swietnie. Młodsza córcia tez jest na diecie, problemem sa grzyby:(ale radzimy sobie jakoś. wiem , ze warto bo efekt będzie z pewnościa zadowalajacy. jestesmy Pani doktor ogromnie wdzięczni:)


A
Użytkownik zweryfikowany

Lekarz z powołania, oddana swoim małym i dużym pacjentom. Cierpliwa i kompetentna.
W końcu z naszymi wnukami trafiliśmy pod właściwy adres.Spokojnie polecam, a Panią Doktor serdecznie pozdrawiam od całej Rodziny.


K
Użytkownik zweryfikowany

Dziękuję Pani Doktor za bardzo efektywne wyleczenie z alergii ( absolutnie bez sterydów !!!), która pojawiła się u mnie w wieku 50 lat. Po wykonaniu testów, ścisłego przestrzegania diety specjalnie dla mnie opracowanej przez Panią Doktor - w ciągu 8 miesięcy uporałyśmy się z:bezsennością - nocnymi przebudzeniami w celu podrapania się ( aż do krwi ), swędzącą skórą rąk, szyi, dekoltu i podudzi. Było to leczenie całego organizmu i teraz cieszę się z homeostazy ( równowagi ) całego organizmu - nie choruję !!!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ !!!!!!!


J
Użytkownik zweryfikowany

Mój synek, odkąd skończył roczek (i odstawiłam go od piersi) miał ciągle wysypkę. Trafiliśmy do Pani doktor i zrobiliśmy testy Food Detective. Okazało się, że trzeba zastosować trzymiesięczną dietę wspomaganą probiotykami i całkowicie odstawić cukier aby zniwelować zagrzybienie przewodu pokarmowego. Dostaliśmy program żywieniowy opracowany dla synka indywidualnie (ok. 30 stron zawierających opis naszego przypadku, zalecenia, przepisy i porady ) Po trzech miesiącach zaczęliśmy wprowadzać stopniowo pokarmy, które wyszły w teście jako alergizujące i obserwowaliśmy reakcję organizmu. Z niektórymi rzeczami nie było problemu, ale pewne trzeba było jeszcze wstrzymać. W sumie po ok 8 miesiącach od pierwszej wizyty u Pani doktor, synek może jeść WSZYSTKO. Wysypki nie ma i ma wspaniale zbudowaną odporność. Dzięki diecie, którą stosowaliśmy dowiedziałam się mnóstwo rzeczy o zdrowym jedzeniu i tym co nam szkodzi. Pani doktor jest przemiłą osobą, prawdziwym fachowcem (ciągle doskonali swoją wiedzę, współpracuje z belgijskimi lekarzami, gdzie rozwój medycyny jest o lata świetlne dalej niż u nas...). Polecam tego lekarza każdemu rodzicowi, który chce skutecznie pomóc swojemu dziecku. My czekaliśmy na wizyty nie dłużej niż 2 tygodnie a efekt kuracji jest fantastyczny!


M
Użytkownik zweryfikowany

Chciałabym opowiedzieć historię mojego synka, zanim trafiłam do pani doktor,miał niesamowite plamy na rączce z czasem na całym ciele, przypominające liszaje, zaliczyłam trzech alergologów, dermatologów ,dwa laboratoria itd a nawet bioenergoterapeutę i nic.Pierwsza pani alergolog stwierdziła że powinnam się cieszyć że nie mam dziecka alergika i nie mogę faszerować dziecka jakimś preparatem mlekozastępczym , sugerowałam aby zmienić na próbę mleko , druga podobnie i tak było podobnie z dermatologiem.Zaliczyliśmy po drodze szpital,gdzie chciano pobrać dziecku wycinek skóry sugerując chorobę skóry.W szpitalu synek zachorował i to uchroniło go od niepotrzebnych nieprzyjemności.
Po wyjściu ze szpitala gdzie był faszerowany sterydami dziecko tak obsypało że kapiąc go płakałam a on razem ze mną.Trafiłam wtedy do pani doktor zrobiliśmy testy na nietolerancję pokarmową i wtedy okazało sie że synek nie może jeść białka mleka krowiego i parę innych rzeczy gdzie w szpitalu podawali mu biały serek na śniadanie, robili mnóstwo testów z których nic nie wyszło i byli oburzeni że dziecko skończyło roczek a ja mu podaję jeszcze mleko. Po odstawieniu mleka NAN i innych rzeczy synkowi zaczęły powoli same schodzić te plamy, co dla mnie,matki której dziecko było narażone na komentarze na ulicy (zobacz jak to dziecko wygląda jaką ma buźkę) było niesamowite.Nikt tego nie zrozumie dopóki sam tego nie przejdzie, widząc te niektóre komentarze matek,że nigdy by nie leczyły dzieci u takiej lekarki są nie na miejscu, chyba nigdy nie miały problemu. Mojemu dziecku nikt nie potrafił pomóc drapał całe ciało, nie spał w nocy tylko płakał itp Najbardziej mnie denerwuje fakt że żadna pani doktor alergolog nie wspomniała o takich testach jak FOOD DETEKTIVE Byliśmy u pani doktor dokładnie 2 razy i na tym się skończyło. Jestem dozgonnie wdzięczna za pomoc tej lekarki.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

http://alergiepokarmowe.info Dr Mariola Macierzyńska jest przewodnim lekarzem, internistą, spec. medycyny rodzinnej, spec. med. prewencyjnej. Jest ró...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

  • Medycyna rodzinna
  • Choroby wewnętrzne