lek.

Marika Jabłonowska

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

17 opinii +dodaj

Udzielam porad laryngologicznych z zakresu chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani i innych chorób głowy i szyi. Na co dzień związana jestem z Kliniką Otorynolaryngologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: BORAMEDUsługa: zapalenie ucha

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor wyjaśniła z czego bierze się problem i zaproponowała abym wykonała dalszą diagnostykę aby być może go zlikwidować. Uprzejmą i konkretna. Bardzo sympatyczna.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Wizyta przebiegła miło symaczyczne Pani doktor wszystko tlumaczy przeprowadza wnikliwy wywiad poświęca dużo czasu pacjentowi proponuje różne sposoby leczenia jeżeli zajde po trzeba napewo skorzystam

 • P
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: płukanie uszu

  Bardzo miła i sympatyczna osoba. Odpowie na każde zadane pytanie, podzieli się swoimi spostrzeżeniami i co najważniejsze szybko i profesjonalnie diagnozuje problem i udziela niezbędnej pomocy.

 • M
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Sympatyczna, uśmiechnięta, wyrozumiała, dokładnie opisze problem zdrowotny. Nie ocenia, odpowiada z uśmiechem nawet na najgłupsze pytania. Polecam.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Niewiele dowiedzieliśmy się w czasie badania, lekarz nie ma narzędzi żeby dokonać kompleksowej oceny stanu pacjenta i odsyła na badania dodatkowe które w innych prywatnych poradniach sa robione w czasie wizyty. w efekcie po 2 wizytach nadal nie było jasności co dalej robić ponieważ Pani doktor wysłała nas na badanie stanu migdała... czyli musieliśmy kilka razy przyjść żeby dowiedzieć się gdzie jest problem . Zrezygnowałam i skorzystałam z innej placówki gdzie w czasie 1 wizyty wszystko zostało wyjaśnione.

  Marika Jabłonowska2018-02-19

  Niestety placówka nie dysponuje nasofiberoskopem, którego wykorzystanie rozwiewa wiele wątpliwości diagnostycznych. Badanie to jest jednak przeważnie dodatkowo płatne.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: zapalenia zatok

  Bardzo rzeczowa Pani doktor. Dokładnie przeprowadzone badanie i trafna diagnoza. Zdecydowanie polecam!

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest niezwykle miłą i empatyczną osobą. Bardzo dokładnie zbadała dziecko i postawiła trafną diagnozę.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta była profesjonalna, wywiad, dokładne badanie z wyjaśnieniem co Pani Doktor wykonuje, zalecenia i ich dokładne omówienie. Wszystko zostało przekazane w jasny sposób.

 • A
  Lokalizacja: BORAMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne

  polecam Panią doktor. jest bardzo przyjemną i rzeczową osobą. wprowadza miłą i opiekuńczą atmosferę. na bieżąco wyjaśnia wszelkie wątpliwości oraz przekazuje informację w rzeczowy, zrozumiały dla pacjenta sposób. polecam!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: BORAMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Bardzo rzeczowa Pani doktor. Dokładnie przeprowadzone badanie i poszukiwanie źródeł problemów! Zdecydowanie polecam!

  Marika Jabłonowska2017-11-15

  Uprzejmie dziękuję za miłe słowa.

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Drodzy specjalisci zwracam się do Was o pomoc. Od około roku zaczęły mi się zdarzać zapalenia zatok, w sumie były one 3 z czego ostatnie było bardzo instensywne i władowano we mnie całkiem sporo leków - Augumentin, Amotaks, Levoxa i Steryd fixonanse Nasula oraz kolejny łagodniejszy steryd donosowy. Po ostatnim leczeniu zatoki są dosyć drożne ale zaczęły się problemy z biało/żółto/zielona ropą z nosa. Prawa dziurka nosa jest tylko delikatnie zajęta zaś lewa strona jest bolesna, opuchnięta tak że opuchliznę czuje i widzę nawet na zewnątrz, nos jest z tej strony dziwnie wyglądający. Od środka tworzy się jakby pęcherz, z jakaś treścią, lewa strona jest masakra. Dostałam maść na gronkowca i faktycznie opuchlizna zaczęła się zmniejszać aczkolwiek zaraz wróciła od nowa. W międzyczasie zaczęłam zauważać w ropie z nosa małe czarne kreseczki, które wyglądały jaki włoski. Twarz, nos i pod oczami co chwile puchną. Moja Pani laryngolog zlekceważywała ten objaw i powiedziała że nie słyszała nigdy o czymś takim i dała mi leki na alergie. Czuje jak lewa strona zatok mi puchnie od środa a w uchu popiskuje. Zaczynam kaszleć. Zdesperowana zrobiłam badania na obecność antygenu aspergillius oraz candida i wyszło mi :
  Aspergillus !1:320 zakres ref. <1:80
  Candida 31 u/ml <60

  Zaczynam pokasływać. Jestem astmatykiem i alergikiem i ostatnio miałam jakiś spadek odporności, dużo stresów.
  Co robić? Pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sugerowałabym w Pani przypadku wykonać tomografię komputerową zatok w celu określenia czy ma Pani grzybniaka. Proszę zgłosić się do laryngologa. Badanie można wykonać ze skierowaniem.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Konieczna będzie wizyta u laryngologa. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust mogą być czopy retencyjne w migdałkach podniebiennych, przewlekłe ich zapalenie lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Udzielam porad laryngologicznych z zakresu chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani i innych chorób głowy i szyi.

  Na co dzień związana jestem z Kliniką Otorynolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  w Szpitalu Czerniakowskim przy ul. Stępińskiej 19/25 w Warszawie, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne z otolaryngologii. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i odbyłam szereg staży z dziedziny laryngologii i dziedzin pokrewnych. Brałam udział w sympozjach, kongresach laryngologicznych w kraju i za granicą.

  Podczas wizyty staram się zawsze szczegółowo wyjaśnić problem zdrowotny i dokładnie tłumaczę sposób leczenia.

  Przyjmuję dorosłych i dzieci od 3. roku życia. Mam dobry kontakt z małymi pacjentami.
  Udzielam konsultacji także w języku angielskim.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego 2009-2010 - staż podyplomowy
 • Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, Klinika Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej (2010)
 • SZPZOZ im. "Dzieci Warszawy" w Dziekanowie Leśnym, Oddział Laryngologii Dziecięcej (2013)
 • Centrum Onkologii w Warszawie, Klinika Nowotworów Głowy i Szyi (2014)
 • Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń (2015)
więcej

Zdjęcia