dr n. med.

Marian Malinowski

Ginekolog

80 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
63 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
80 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor dba o atmosferę podczas rozmowy ze swoją pacjentką. Bardzo miły i rzeczowy człowiek w dodatku tłumaczy wszystko na spokojnie. Jestem młodą osobą, która boi się ginekologów, ale myślę że do Pana doktora będę powracać co jakiś czas na kontrolę. :)

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: Zwykła wizyta

  Wizyta u lekarza przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Jestem młodziutką mężatką mającą masę pytań - dostałam na wszystkie bardzo fajną odpowiedz. Od wizyty minął tydzień, a mój problem jest w pełni rozwiązany. Co ważne - pan doktor wcale nie chciał mnie na sile szprycować lekami i mimo tego, że zapewne mój problem na tle innych był błahy to czułam się poważnie potraktowana. Gdy będzie taka konieczność, zamierzam ponownie skorzystac z usług tego lekarza.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz potraktował mnie tak jakbym sama nie wiedziała z czym przyszłam. inny termin z Om i inny z usg a okres byl nieregularny, lekarz stwierdził że sama nie wiem na kiedy mam termin. Od wizyty prywatnej spodziewałam się czegoś więcej i lepszej atmosfery. Z gabinetu wyszłam zdenerwowana i że zorientowana bo nie wiedziałam w końcu czy z dzieckiem ok

  Marian Malinowski2017-07-12

  Dziękuję za komentarz. Każda opinia jest dla mnie cenna.

  Pacjentka zgłosiła się na usg w III trymestrze ciąży. Podała mi dwa terminy porodu różniące się blisko 3 tygodniami od siebie i nie potrafiła powiedzieć, wg którego z nich jest liczony wiek ciąży przez lekarza prowadzącego. Wg tego z OM wpisanego do karty ciąży dziecko było na granicy hipotrofii, a więc wymagało dodatkowych badań. Wg drugiego terminu wzrost dziecka był prawidłowy. W związku z tym wykonane zostały dodatkowe pomiary (przepływy w tętnicy pępowinowej i środkowej mózgu), które były prawidłowe. Hipotrofia jest poważną chorobą, która zwiększa ryzyko wewnątrzmacicznego obumarcia płodu, a dziecko z tym rozpoznaniem wymaga wzmożonego nadzoru. Pacjentka została poinformowana o zaistniałym problemie i skierowana do lekarza prowadzącego w celu ustalenia wieku ciąży.

  Jednym z podstawowych celów badania usg w ciąży jest ocena wzrastania płodu. Do tego służy wyznaczony termin porodu w I trymestrze ciąży i ta wiedza jest kluczowa. Bez tej informacji nie można ocenić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.

  Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni. Niestety nie zależy to już ode mnie, tylko od lekarza prowadzącego. Trzymam kciuki! :)

 • M
  Lokalizacja: Vital MedicaUsługa: prowadzenie ciąży

  Do Pana doktora trafiłam przez przypadek. Można powiedzieć że Pan doktor prowadził moją ciążę. Cudowny człowiek jak i lekarz. Usg wykonuje bardzo dokładnie. Odpowiada na wszystkie pytania. Znalazłam lekarza idealnego. Następna ciążę na pewno będzie prowadził również dr Malinowski :)

 • N

  Świetny lekarz - z sercem (!),rzeczowy, cierpliwy, posiadający wiedzę i nienaciągający pacjentki na badania, daje nam możliwość podjęcia pewnych decyzji :)
  Wbrew pozorom trudno spotkać takiego lekarza.

  Paniom "bojących" się wizyt u Panów lekarzy w tej specjalizacji napiszę - nie macie się czego bać, bo to super specjalista i człowiek!

  Żałuję,że to nie dr Malinowski prowadzi mi ciążę, ale niestety zmieniam miejsce zamieszkania.
  U dr byłam na usg genetycznym i połówkowym - dwukrotnie, bo wyszły pewne problemy z sercem dziecka. Dr podał kontakt do super specjalisty od owych problemów - syn jest już "unormowany" :)
  Nie chce myśleć co by było gdyby ktoś inny wykonywał mi usg połówkowe. Problem mógłby zostać zbagatelizowany i niestety przerodzić się w jeszcze poważniejsze problemy natury kardiologicznej lub gorzej.... A niestety są lekarze, którzy dla odczepnego powiedzieliby, że jest "ok" żeby nie blokować "kolejki"
  .
  W szpitalu w którym byłam później byłam hospitalizowana personel był zdziwiony, że udało się tę wadę wykryć na tak "wczesnym" etapie!

  Raz jeszcze dziękuję i polecam z całego serca!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po kilku kontaktach z przypadkowymi lekarzami spotkałam lekarza, któremu chcę powierzyć prowadzenie ciąży. To był nasz pierwszy kontakt,
  ale od razu było widać że pan doktor jest dokładny, ma wiedzę, cierpliwość, a przede wszystkim serce. Polecam!

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: konsultacje ginekologiczne

  After visiting so many gynecologists, I am very happy that I found a gentle doctor, who took his time to listen to me and then answer all my doubts with clarity and professionalism.
  His diagnotic was objective and honest.
  Thank you dear Doctor.
  I fully recommend.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: Zwykła wizyta

  Atmosfera była przyjazna. Czułam się komfortowo. U Pana Dr. byłam pierwszy raz. Byłam nie z rutynową kontrolą tylko zweryfikować diagnozę postawioną przez innego lekarza. Pan dr poświęcił mi tyle czasu ile trzeba było, nawet więcej niż jest przewidziane na wizyty.
  Wizyta odbyła się 2 dni przed początkiem nowego cyklu, więc Pan dr nie naciągnął mnie na USG które by nic nie dało, mimo to przeprowadził bardzo dokładny wywiad i podjął kolejne kroki, żeby rozwiązać problem. Na pewno będę kontynuowała wizyty u Pana doktora.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalny, cierpliwy, odpowiadał na wszystkie nurtujące pytania, wyjasniał wszystko, dawał rzeczowe odpowiedzi, odpowiednie zalecenia. Ze spokojem i usmiechem, z doskonalym podejsciem do mnie jako pacjentki. Polecam Pana Doktora.

 • E
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: USG płodu

  Bardzo dokładny, profesjonalny i rzeczowy lekarz. Wzbudza ogromne zaufanie i zawsze służy swoją wiedza i doświadczeniem. Prowadząc ciąże u tego doktora, czuje ze jestesmy razem z Maleństwem w naprawdę dobrych rękach. Polecam wizyty u tego lekarza, każdej Pani która wymaga od lekarza reprezentowania najwyższych standardów i opieki w trakcie trwania ciąży.

Pytania pacjentów (50)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista położnictwa i ginekologii

  Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie)

  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, ultrasonografii prenatalnej i ginekologicznej, prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, antykoncepcji oraz małoinwazyjnym leczeniu operacyjnym. Bardzo zależy mi, by oprócz pomocy medycznej, każda pacjentka czuła się podczas wizyty komfortowo i bezpiecznie.

  Podstawowe problemy ginekologiczne (co nie oznacza błahe)
  Stany zapalne pochwy są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych w gabinecie ginekologicznym i wymagają szczególnej uwagi ze względu na dokuczliwe dla pacjentki dolegliwości. Skutecznie leczę wszelkiego rodzaju infekcje narządu rodnego, zarówno występujące sporadycznie, jak i przewlekle.

  Innych podstawowe problemy, którymi zajmuję się w gabinecie, to m. in. objawy okołomenopauzalne, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, plamienia międzymiesiączkowe, bolesne współżycie oraz każda inna dolegliwość istotna dla pacjentki. Korzystam z pełnego spektrum możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka laboratoryjna i zabiegowa.

  Diagnostyka i leczenie niepłodności
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem hormonalnym i zabiegowym niepłodności (w tym laparoskopową i histeroskopową). Wykonuję ultrasonograficzną kontrolę drożności jajowodów (sonoHSG) oraz stymulacje i monitoring owulacji.

  Ultrasonografia prenatalna i ginekologiczna
  Wykonuję badania ultrasonografii prenatalnej w każdym tygodniu ciąży, wykorzystuję wszystkie dostępne techniki ultrasonograficzne, w tym 3D i 4D. Posiadam uprawnienia do prenatalnej diagnostyki genetycznej, w tym do testów PAPP-A (FMF).

  W badaniach ultrasonograficznych w ginekologii wykorzystuję analizę trójwymiarową narządu rodnego. Jestem certyfikowanym członkiem IOTA, której celem jest poprawa skuteczności rozpoznawania guzów jajnika.

  Prowadzenie ciąż fizjologicznych i patologicznych
  Okres ciąży to bardzo szczególny okres w życiu kobiety i rodziny, oprócz profesjonalnej opieki medycznej, staram się również dbać o komfort psychiczny moich pacjentek odpowiadając szczegółowo na pytania, tłumacząc krok po kroku wszystkie zachodzące zmiany, proponując poszerzoną diagnostykę ultrasonograficzną (w tym badania usg 3D/4D) oraz nieinwazyjne testy prenatalne.

  Doświadczenie zdobywałem w Szpitalu Specjalistycznym Inflancka im. Krysi Niżyńskiej - "Zakurzonej" SPZOZ oraz w Oddziale Patologii Ciąży SPSK im. Prof. Orłowskiego CMKP, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności (najwyższym). Jest to też główny ośrodek zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu.

  Antykoncepcja
  Poradnictwa antykoncepcyjnego nie ograniczam tylko do tabletek antykoncepcyjnych. Metodę dobieram do preferencji pacjentki i dotyczących jej przeciwwskazań. Biorę pod uwagę metody krótkoterminowe, jak i długoterminowe (implanty podskórne, wkładki dopochwowe i domaciczne). Uważam, że prawie zawsze uda się dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji do możliwości pacjentki.

  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
  W ginekologii jest możliwość wykorzystania w szerokim zakresie małoinwazyjnych metod operacyjnych, czyli laparoskopii i histeroskopii. Zakres możliwych operacji obejmuje torbiele jajników, mięśniaki macicy, polipy endometrialne i diagnostykę niepłodności, ale również usuwanie narządu rodnego.

  Ginekologia estetyczna
  Kobieta ma prawo czuć się swobodnie i pewnie ze swoim ciałem, a niedocenianym zadaniem ginekologa jest jej w tym pomóc. Posiadam uprawnienia do stosowania laseru MonaLisa Touch w nowoczesnej ginekologii estetycznej. Laser ten jest skutecznie stosowany w przypadku poporodowego obkurczania pochwy, rewitalizacji narządu rodnego oraz pomaga przy dolegliwościach związanych z okresem menopauzalnych, jak i przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u pacjentek w każdym wieku.

  Towarzystwa naukowe
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) oraz European Society of Human Reproduction and Endocrynology (ESHRE).

  Certyfikaty umiejętności
    • Certyfikat The Fetal Medicine Foundation (UK) od 2012 roku uprawniający do badań prenatalnych (NB, NT, TC, DV)
    • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (Polska) uprawniający do badań w zakresie położnictwa i ginekologii od 2014 roku
    • Certyfikat International Ovarian Tumour Analysis (Belgia) od 2015 roku

  Konferencje, szkolenia i kampusy naukowe (ostatnie 2 lata)
    • Kurs ultrasonograficzny Zaawansowane serce płodu, Kraków, 8-9 grudnia 2017 roku
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 2-3 December 2017
    • Development of Scientific Cooperation in Reproductive Medicine Research IV 09-10 of June 2017, Warsaw
    • Diagnostic 3D/4D ultrasound in ob/gyn. Practical and theoretical course basics of 3D/4D imaging, fetal anomalies, 4D of the fetal heart, congenital uterine abnormalities Sieniawa, 17-20 listopada 2016 roku
    • Renesans Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Zamość, 9-10 września 2016 roku
    • ESHRE Campus Symposium “When is surgery the answer to early pregnancy complications?”, Coventry, United Kingdom, 21-22 January 2016
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 5-6 December 2015
    • Second International IOTA Congress “How to classify and manage ovarian tumors?”, Leuven, Belgium, 17-18th April 2015
    • ESHRE Workshop “Controversies in endometriosis and adenomyosis”, Liege, Belgium, 4-6th December 2014
    • III Congress Ian Donald Inter-University School of Ultrasound in Obstetrics & Gynecology, Warsaw, Poland, 11-12th April 2014

  Serdecznie zapraszam!

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • I Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Certyfikaty

Artykuły