dr hab. n. med.

Marek Postuła

verifiedCreated with Sketch.

Kardiolog, Internista, Lekarz rehabilitacji medycznej

9 opinii +dodaj

W 2004 roku ukończył studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2003 związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Bardzo miła wizyta, dokładnie przeprowadzony wywiad z pacjentem. Pan Doktor jest osobą kompetentną, rzeczową, uprzejmą, o wysokiej kulturze osobistej - w jasny sposób, bez pośpiechu, wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

 • J
  Lokalizacja: Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

  Po wielu wizytach w innych szpitalach i u innych lekarzy, dopiero Pan doktor potrafił skutecznie i prawidłowo dobrać odpowiednie leki. Cenię bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Zdecydowanie polecam Pana doktora!

  Marek Postuła2018-09-07

  Bardzo dziękuję!!! Życzę zdrowia i do następnej wizyty!

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: próba wysiłkowa

  Profesjonalne podejście do pacjenta. Po badaniu wszystko wyjaśnione w najdrobniejszych szczegółach. Bez zawahania skorzystałbym poraz kolejny z wizyty, ponieważ rzadko spotyka się takich specjalistów, z takim zakresem wiedzy w swojej profesji.

  Marek Postuła2018-09-07

  Bardzo dziękuję!!! Proszę nie przesadzić z treningami !

 • Pełne skupienie na problemie zdrowotnym pacjenta, bardzo precyzyjnie wytłumaczone ścieżka postępowania i dobór lekarstw, Pełna diagnostyka kardiologiczna, wspomagająca ten proces. Ze spokojnym sercem polecam każdemu pacjentowi, który poszukuje kardiologa do stałej opieki. Profesjonalizm, kultura i empatia.

  Marek Postuła2018-09-07

  Bardzo dziękuję!!! Dużo zdrowia!!

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: ECHO serca

  nie mam uwag dla mnie pełny profesjonalizm, podejście do pacjenta bardzo dobre,przekazanie informacji o chorobie bardzo zrozumiałe

  Marek Postuła2018-09-07

  Bardzo dziękuję!!

 • M
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: badania diagnostyczne

  Pan doktor podczas wizyty wykazał się profesjonalizmem lekarskim, kulturą osobistą oraz umiejętnością spokojnego wytłumaczenia tego, co dla mnie, jako pacjenta, było niejasne.

  Trafna diagnoza poprzedzona zleceniem pełnego zestawu badań laboratoryjnych oraz echo serca, które również wykonał pan doktor. W konsekwencji dobrze dobrane leki i stabilizacja stanu zdrowia.

  Szczerze polecam!

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Gorąco polecam! W zaawansowanej ciąży udałam się na konsulatcję doktor zrobił szczegółowy wywiad, obejrzał moje wyniki, zbadał mnie i doradził jak zadbać o swoja kondycję po porodzie dziecka oraz jakie badania wykonać. Bardzo profesjonalna i miła wizyta - więcej takich specjalistów!

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pomimo mojego młodego wieku, doktor nie zlekcewazyl objawów (ucisk w sercu, problemy z oddychaniem) i zlecił odpowiednie badania. Na szczęście okazało się że to nic poważnego i skończyło się na jednej wizycie. W przyszłości w razie podobnych problemów, na pewno zdecydowałabym się na ponowną wizytę. Pan doktor okazał się osoba z profesjonalnym podejściem, zaangażowaniem i pogodnym usposobieniem.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Nadmierne ciśnienie krwi. Brak stabilności stanu. Krążenie krwi

  Pan doktor prawidłowo i profesjonalnie zdiagnozował mój przypadek. Zalecił leki, które skutecznie spowodowały poprawę wyników. Objawy ustąpiły, jednak co najbardziej cenię pokierował mnie do lekarza, który mógłby popracować nad przyczynami, czyli do psychiatry. Rzeczywiście ważne jest nie tylko leczenia skutków ale i przyczyn. Bardzo polecam leczenie u Pana doktora, szczególnie jestem wdzięczny za fachowe i otwarte podejście do pacjenta. Pozdrawiam Marian

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W 2004 roku ukończył studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2003 związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie do dziś jest zatrudniony na stanowisku adiunkta. W 2008 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie badań z pogranicza farmakologii oraz kardiologii, a w 2014 stopień naukowy doktora habilitowanego medycyny za badania z zakresu farmakogenomiki. W latach 2006-2011 pracował w I Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie odbywał specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych. Do 2016 roku odbywał specjalizację w dziedzinie kardiologii w Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Obecnie w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Od 2010 roku ściśle współpracuje z Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center w USA, gdzie w latach 2010-2011 przebywał na stypendium naukowym Fundacji Fulbrighta, a obecnie kontynuuje współpracę naukową. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu kardiologii, farmakologii oraz genetyki opublikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych oraz krajowych. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz członkiem grupy roboczej specjalizującej się w tematyce chorób zakrzepowo-zatorowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.



  BORAMED (informacja dla pacjentów firm ubezpieczeniowych):

  Klientów towarzystw ubezpieczeniowych pragnących umówić się na wizytę w ramach ubezpieczenia prosimy o kontakt telefoniczny z Przychodnią, bądź z infolinią towarzystwa ubezpieczeniowego (zgodnie z zasadami zapisów danego ubezpieczyciela).

  Zapisanie się przez portal Znany lekarz dotyczy wyłącznie pełnej wizyty. Przez portal nie dokonuje się zapisów na receptę itp.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Kardiologia
 • Rehabilitacja medyczna

Edukacja

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Nagrody i wyróżnienia

 • Gwiazda jakości obsługi - 2017
 • 2015- Nagroda Naukowa Ministra Zdrowia, 2015, nagroda I stopnia „Za osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego, dotyczące analizy genetycznej oraz farmakokinetycznej zwiększonej reaktywności płytek krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2 przyjmujących przewlekle kwas acetylosalicylowy”.
 • 2014- Nagroda Dydaktyczna, 2015, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, indywidulna nagorda II stopnia nadana przez Rektora Marka Krawczyka za redakcję i współautorstwo podręcznika pt. "Doustne leki przeciwpłytkowe w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego - okiem kardiologa i farmakologa".
 • 2014- Nagroda naukowa, 2014, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zespołowa nagroda naukowa drugiego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za cykl publikacji dotyczących oceny biochemicznego oraz genetycznego podłoża zwiększonej reaktywności płytek krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2 przyjmujących przewlekle kwas acetylosalicylowy 27.10.2014.
 • 2013- Nagroda naukowa, 2013, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, indywidulana nagroda naukowa pierwszego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za cykl prac dotyczących genetycznego podłoża występowania działań niepożądanych oraz odpowiedzi na leki. 28.10.2013.
 • 2013- Nagroda dydaktyczna, 2013, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nagroda zespołowa dydaktyczna trzeciego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za współautorstwo pięciu rozdziałów podręcznika „The 5-minute Anesthesia Consult” 28.10.2013.
 • 2012- Nagroda naukowa, 2012, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nagroda zespołowa drugiego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za publikację dotyczącą genetycznego podłoża reaktywności płytek krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2 przyjmujących przewlekle kwas acetylosalicylowy,
 • 2011- Nagroda naukowa, 2011, J.M. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nagroda zespołowa drugiego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za cykl prac dotyczących znaczenia reaktywności płytek krwi w ostrych zespołach wieńcowych
 • 2008- Nagroda naukowa, 2008, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nagroda Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za pracę doktorską pod tytułem: Występowanie oporności na przeciwagregacyjne działanie kwasu acetylosalicylowego w prewencji wtórnej populacji pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową,
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 2015- Visiting Professor w Laboratory of Perioperative Genomics, Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pennsylvania, USA (pobyt naukowy w ramach współpracy międzyośrodkowej, 2015)
 • 2014- Visiting Professor w Laboratory of Perioperative Genomics, Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pennsylvania, USA (pobyt naukowy w ramach współpracy międzyośrodkowej, 2014)
 • 2014-Wyjazd naukowy w ramach programu ERASMUS dla wykładowców- Uniwersytet w Istambule. 30.08-06.09.2014
 • 2013- Visiting Professor w Laboratory of Perioperative Genomics, Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pennsylvania, USA (pobyt naukowy w ramach współpracy międzyośrodkowej, 2014)
 • 2012- Pobyt naukowy w Laboratory of Perioperative Genomics, Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pennsylvania, USA (pobyt naukowy w ramach współpracy międzyośrodkowej, 2012)
 • 2010- 2011- Stypendium Fundacji Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Advanced Research Program na okres 9 miesięcy (od 01.11.2010 do 31.07.2011) w roku akademickim 2010/2011 w Laboratory of Perioperative Genomics, Penn State College of Medicine, The Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pennsylvania, USA
 • 2009- Stypendium naukowe programu Marie Curie oraz Unii Europejskiej - the Baltic Summer School 2009 “The genetic basis of medicine”, 7-18 września 2009, Kilonia, Niemcy
więcej

Certyfikaty

 • Marek Postuła, kardiolog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Marek Postuła, kardiolog - Certyfikaty
 • Marek Postuła, Warszawa - Certyfikaty
 • Marek Postuła, kardiolog w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe
 • Marek Postuła, kardiolog - Kwalifikacje zawodowe

dr hab. n. med. Marek Postuła
kardiolog, internista, lekarz rehabilitacji medycznej

Umów wizytę

Najbliższe terminy:

kolejne dni