Umów wizytę Zapytaj lekarza 228 odwiedzin w ciągu 30 dni

www.osteomedis.pl Jestem magistrem fizjoterapii, osteopatą, a także dyplomowanym terapeutą manualnym. W pracy z pacjentami zajmuję się holistycznym podejściem, nie skupiam się jedynie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: idiopatyczne porażenie nerwu twarzowego (Porażenie Bella)

  Do Pana Marka trafiłam z polecenia dziadka, który przechodził u niego rehabilitację kręgosłupa. Zmagałam się z prawostronnym porażeniem nerwu twarzowego, tzw. porażeniem Bella, na które neurolog przepisał mi sterydy. W trakcie ich brania, skontaktowaliśmy się z Panem Markiem telefonicznie i po wybraniu sterydów do końca (2 tyg.), zalecił nam przyjście na konsultację. Pan Marek od początku do końca prowadził moją terapię. Na pierwszej wizycie przeprowadził bardzo szczegółowy wywiad, rozpisał konkretne zabiegi i co ważne - uczciwie i rzetelnie przedstawił, jak będzie przebiegać terapia, kiedy można się spodziewać pierwszych efektów i co robić dalej, jeśli nie będą w 100% zadowalające. Pan Marek zawsze służył radą, odpowiadał wyczerpująco na zadawane pytania, a także dawał dużo nadziei i motywacji.
  Całe leczenie trwało miesiąc. Przeszłam II serie po 10 zabiegów elektrostymulacji oraz 4 masaże twarzy. Pan Marek jednocześnie motywował mnie do wykonywania samodzielnie w domu ćwiczeń mimicznych, które wspomogą proces rehabilitacji. Przy każdym spotkaniu pytał o postępy, sprawdzał, jakie zaszły zmiany, wykazywał duże zainteresowanie i zaangażowanie. Masaże twarzy wykonywał profesjonalnie, pobudzając porażoną stronę do pracy. Elektrostymulacja zgodnie z prognozami okazała się skuteczna w walce z porażeniem. Już w połowie I serii zaczęłam zauważać poprawę i przywrócone funkcje poszczególnych mięśni twarzy. Choć zabieg wykonywało mi trzech różnych fizjoterapeutów, to Pan Marek był najbardziej precyzyjny, spostrzegawczy i potrafił świetnie odnajdywać gałęzie nerwów i odpowiednio stymulować je prądem. Dodatkowo, w zależności od stymulowanego miejsca (np. przy oku, a na policzku), dostosowywał dawkę prądu, biorąc pod uwagę moje reakcje, zaś w II serii wykorzystywał też prąd o dłuższym czasie trwania impulsu, przez co twarz nie przyzwyczajała się tak bardzo do zabiegu i do końca dobrze na niego reagowała. Najlepszą rekomendacją jest chyba to, że po wybraniu 20 zabiegów elektrostymulacji wróciłam do pełnej sprawności i porażenie cofnęło się w 100%. Nie został po nim żaden ślad.
  Pan Marek jest wybitnym, doświadczonym specjalistą. Ma ogromną wiedzę i świetne zdolności manualne. Żywo interesuje się pacjentem, otacza go opieką i traktuje indywidualnie, a nie jak kolejny numerek w kolejce. Do swojej pracy podchodzi z pasją, profesjonalizmem i oddaniem, a takich ludzi bardzo dzisiaj brakuje! A do tego to po prostu uśmiechnięty, miły i skromny człowiek. Z czystym sumieniem i przyjemnością polecam go wszystkim, bo jest to najlepszy specjalista, z jakim miałam w życiu do czynienia! Bardzo dziękuję za cały trud włożony w terapię. Jeśli kiedykolwiek znów coś mi się przytrafi, będę wracać właśnie do Pana! :)
  Pozdrawiam, Paulina Drela

  Marek Kańkowski2018-04-24

  Pani Paulino czuję się onieśmielony. Dziękuję

 • W

  Świetny specjalista, widać że się zna, choć nie uleczył mojej trudnej choroby, ulżył mi w bólu. Profesjonalizm bez spięcia.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: ból odci ka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, ograniczona ruchomość szyi

  Gorąco polecam Pana Marka jako profesjonalnego osteopatę.Po kilku terapiach manualnych odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa oraz okolicy barków, ból pleców ustąpił i ruchomość szyi powróciła.Profesjonalne i bardzo serdeczne podejście do pacjenta.Patrycja Ł.

  Marek Kańkowski2018-02-26

  Bardzo dziękuję Pani Patrycjo:)

 • B
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: rehabilitacja

  Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa, nie byłam w stanie chodzić samodzielnie, po 3 tygodniowej rehabilitacji w szpitalu, zapisałam się do Pana Marka na rehabilitację. Juz po dwóch tygodniach odzyskalam wiarę w to, że znowu powrócę do pełnej sprawności. Pan Marek to osoba, która w 100% daje siebie, zmotywowal mnie do ćwiczeń (a masaze bardzo pomagaja w cwiczeniach) i teraz mija już trzy miesiące, odkąd chodzę do Pana Marka a efekty są mega zadowalające. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Marka jako fachowca i dobrego człowieka :) Teodora W

 • A
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: badania kliniczne

  Profesjonalna i miła kadra . Pan Marek jest wybitnym fizjioterapełtą ,jego masaże bardzo koją miejsca bólu .Wizyta bez opóźnień czasowych . Jestem w 100 procętach zadowolony . Serdecznie wszystkim polecam ten gabinet .

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: rehabilitacja po urazie

  Pan Marek to doskonały fizjoterapeuta, zajmował się moim biodrem i nogą po skomplikowanym złamaniu.Jego wiedza i umiejętności postawiły mnie na nogi,mogę normalnie funkcjonować.Polecam Pana Marka wszystkim potrzebującym profesjonalnej rehabilitacji.B.Wójcińska

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: rehabilitacja kolana po operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego.

  Bardzo profesjonalny rehabilitant jak i cała placówka. Po operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego byłem w stanie wrócić do pracy w charakterze pilota samolotowego już po 2,5 miesiącach. Jestem bardzo zadowolony z pomocy jakiej udzielił mi pan Marek. Gorąco polecam

 • K
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji Ursus

  Obecnie Pan Marek wyprowadza mnie już z trzeciej dolegliwości, przeciążenia i zapalenia tkanek wokół krętarza. Od kilku miesięcy po porodzie i osłabieniu organizmu doskwierał mi ból biodra, który stopniowo pogarszał się. Pan Marek przerwał ciąg komplikacji i "rozlewającego się" bólu, po kilku wizytach i ustalonych ćwiczeniach do wykonywania zaczęłam wreszcie chodzić na spacery bez większych obaw. Czuję dużą wdzięczność za pomoc i zaangażowanie. Dziękuje!

 • M
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: naciągnięcie mięśnia grzbietowego

  Do Pana Marka Kańkowskiego zgłosiłam się drugi raz i drugi raz mnie ratuje! Doskonały specjalista, profesjonalne i bardzo serdeczne podejście do pacjenta. Polecam z czystym sumieniem!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Osteomedis - Centrum Rehabilitacji UrsusUsługa: masaż kręgosłupa

  Do Pana Marka trafiłam z polecenia znajomego. Ból kręgosłupa, który mi towarzyszył przy każdym pochyleniu uniemożliwiał mi wykonywanie podstawowych czynności. Już po pierwszym masażu odczułam znaczną ulgę, kolejny masaż przywrócił mi całkowitą sprawność, a ja zapomniałam o bólu. Na pewno będę korzystać z masażów u Pana Marka regularalnie.

Pytania pacjentów (21)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.osteomedis.pl

  Jestem magistrem fizjoterapii, osteopatą, a także dyplomowanym terapeutą manualnym.
  W pracy z pacjentami zajmuję się holistycznym podejściem, nie skupiam się jedynie na dolegliwościach bólowych lecz staram się znaleźć ich przyczynę poprzez wnikliwy wywiad chorobowy oraz badanie.Moja praca polega na przywracaniu równowagi w organizmie za pomocą różnych technik manipulacji kręgosłupa, powięzi, tkanek miękkich, powłok brzusznych wywodzących się z osteopatii oraz terapii manualnej.

  Specjalizuję się w :
  -urazach sportowych
  -bólach pochodzenia kręgosłupowego (rwa kulszowa, rwa barkowa, ból promieniujący do palców itp.)
  -urazach stawów obwodowych ( bark, kolano, łokieć, staw skokowy itp.)

  Uczestniczyłem w wielu kursach w tym:
  -Pięcioletnie studia osteopatii
  -Terapii manualnej Kaltenborn-Evjenth
  -Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym
  -Terapii manualnej wg. Ackermana
  -PNF
  -Kinesiotaping i innych...

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum w Bydgoszczy
 • Flanders International College of Osteopathy

Choroby

 • Ból kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, rwa kulszowa, migreny,
 • ból barku, ból biodra, ból kolana