dr n. med.

Marek Andres

verifiedCreated with Sketch.

Kardiolog

1 opinia +dodaj

Lek. med. Marek Andres ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2005 roku. Staż podyplomowy zakończony Lekarskim Egzaminem Państwowym zrealizował… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
1 opinia

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  lekarz jest godny polecenia, mily, konkretny lekarz, w sposob przystepny objasnil mi wyniki moich badan, czego wczesniej nie uczynil inny lekarz kardiolog. pozdrawiam serdecznie.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lek. med. Marek Andres ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2005 roku. Staż podyplomowy zakończony Lekarskim Egzaminem Państwowym zrealizował w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im G. Narutowicza w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał również podczas licznych praktyk zagranicznych (Geogr August Universitat Gottingen oraz Kreisklinik Hermarshausen, Niemcy).

  Od 2007 roku, aktualnie na stanowisku starszego asystenta, pracuje w Oddziale Klinicznym Kardiologii Interwencyjnej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

  Dodatkowo od 2009 roku w ramach współpracy z firmą Carint pełni dyżury hemodynamiczne w oddziałach o profilu kardiologii interwencyjnej na terenie woj. małopolski, podkarpackiego, świętokrzyskiego).

  Od 2012 roku jest współzałożycielem oraz członkiem zarządu Fundacji Kształcenia Medycznego, organizacji skupiającej się przede wszystkim na tworzeniu programu edukacji medycznej oraz szerzeniu wiedzy specjalistycznej wśród lekarzy w trakcie specjalizacji z kardiologii. Jest kierownikiem administracyjnym oraz wykładowcą serii kursów specjalizacyjnych z kardiologii w ramach współpracy z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, jak również współorganizatorem z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie Kursu Przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. 

  W 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Jest głównym autorem i współautorem kilku publikacji naukowych z zakresu kardiologii opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych.

Specjalizacje

 • Kardiologia

Edukacja

 • CM UJ