lek.

Marcin Świder

Chirurg

W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich, otrzymując nagrodę J.M.Rektora. Specjalizował się i nadal pracuje jako starszy asystent na… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich, otrzymując nagrodę J.M.Rektora. Specjalizował się i nadal pracuje jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

  Przez 6 lat pracował jako asystent w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej „Dr Stelczyk Clinic” wykonując zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

  Obecnie specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, takich jak korekta chirurgiczna powiek, uszu, blizn, ginekomastii itp. oraz najnowocześniej formie liposukcji - VASER Lipo

  Uczestniczył w wielu konferencjach, sympozjach i warsztatach szkoleniowych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

  więcej na stronie: http://www.dermamed.com.pl

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Choroby

 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • blizny
 • opadanie powiek
 • odstające uszy

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta była opóźniona, doktor od razu mnie za to przeprosił i podczas mojej wizyty nie spieszył się aby nadgonić, wręcz przeciwnie. Na moje pytania odpowiadał cierpliwie, tłumaczył i wyjaśniał. Nie ubarwiał, opowiadał o ewentualnych komplikacjach. Zapewnił, że po wizycie także mogę zadawać pytania mailowo i z pewnością dostanę odpowiedź. Jestem zadowolona z przebiegu konsultacji.

 • Lekarz pozbawiony empatii w stosunku do pacjenta. Zadufany w sobie. Nawet za popełniony błąd nie potrafi powiedzieć przepraszam. Tak pewny siebie, że nawet nie daje dojść pacjentowi do słowa. Jeszcze próbuje winę zrzucić na pacjenta. Pomylił sie wypisując w wypisie lek, na który jestem uczulona, puchne, co mogłoby sie skończyc tragicznie. Komentarz : no i co takiego sie stało kazdy może sie pomylić. Zostałam przez niego nie wypisana a "wyrzucona" ze szpitala na druga dobe po operacji, w niedzielę po godz.17 z temp. ponad 39oC, oczywiście nie kazał zmierzyć mi temperatury, a na prośbę ,żeby mnie zbadał , odpowiedział ,że nie ma słuchawek. Jak się dalej upierałam ,że bardzo żle się czuje, to wykonał "parodię" badania. Stwierdził,że i tak to nic nie dało,gdyż te słuchawki służą tylko do pomiaru ciśnienia. Oczywiście w wypisie ze szpitala napisał,że wypisuje mnie w stanie dobrym. Na drugi dzień miałam temp. 39,5 oC i od internisty dostałam antybiotyki na 10 dni. Lekarz była zbulwersowana takim traktowaniem pacjenta.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem po zabiegu Vaser w DermaMed u Doktora; Pan Marcin Świder to przesympatyczny lekarz o niesamowicie wysokiej kulturze osobistej a jednocześnie doskonały specjalista.
  Podczas konsultacji "przed" - Pan Doktor dokładnie i rzeczowo wyjaśnił mi na czym polegać będzie zabieg i jakie są ewentualne powikłania.. Cierpliwie odpowiadał na wszystkie moje pytania.
  Lekarz swoim podejściem od razu wzbudził moje zaufanie stąd też bardzo szybko podjęłam decyzję.
  Sam zabieg przebiegał w znieczuleniu miejscowym; Pan Doktor tłumaczył każdy etap zabiegu, upewniał się czy nie odczuwam dyskomfortu lub bólu... dzięki takiemu podejściu lekarza do pacjenta oraz rozmowie podczas zabiegu cały stres związany z 'operacją' minął bardzo szybko.
  Doskonała opieka pooperacyjna jak i kontakt z lekarzem w następnych dobach.
  Po zabiegu Vaser doszłam do siebie praktycznie w ciągu jednego dnia, nie było potrzeby brania żadnych leków przeciwbólowych; zabieg wykonany na tyle dobrze, że już kilka dni później - kiedy obrzęk nieco ustąpił - dały się zauważyć wyraźne efekty.
  Jestem pod ogromnym wrażeniem DermaMedu, Pana Doktora Świdra jak i nowej sylwetki!
  Polecam!!! a Panu Marcinowi życzę dużych kolejek i samych zadowolonych pacjentek :)

 • Jestem po zabiegu Vaser w Dermamed u dr Marcina. Doskonały specjalista, świetnie odczytał moje potrzeby związane z nadmiarem tłuszczyku, ogromne wyczucie estetyki i proporcji ciała. Podczas zabiegu rozładował napięcie co dało mi poczucie bezpieczeństwa. świetny kontakt i zainteresowanie pacjentem tuż po zabiegu i w okresie gojenia. Przyjeżdżałam na kontrole 80 km i zawsze dr czekał. Nie miałam komplikacji, szybko wróciłam do formy, pięknie i bezboleśnie. Dziś dzięki dr Marcinowi cieszę się piękną talią idealną dla mojej sylwetki.

 • Pan Swider jest kiepskim specjalista, ktory zepsul mi korekte uszu. Niestety efekt zerowy, a 3 tys. zainkasowane do kieszeni...

 • Niestety Pan Świder nie spełnił moich oczekiwań. Liposukcje przeprowadził w taki sposób, że efekt jest znikomy, a wręcz żaden! Nie polecam.

 • W październiku 2013 doktor wykonywał u mnie plastykę powiek górnych. Konsultacja, zabieg i opieka po, przebiegały w nienaganny sposób. Doktor jest bardzo miłym, cierpliwym i kompetentnym lekarzem. Powieki robi GENIALNIE. W tydzień po zabiegu, przy wykonanym makijażu, praktycznie blizny niezauważalne. Dzisiaj nie ma po nich śladu a powieki wyglądają po prostu pięknie. Każdemu, kto chce wykonać ten zabieg a zastanawia się nad wyborem lekarza, z czystym sumieniem polecam dr Marcina!

 • każdemu kto ma nieco większy problem z zaakceptowaniem kilku kilogramów więcej polecam Vaser -po zabiegu u Pana Marcina szybko wróciłam do formy, specjalnie nie wpłynęło to na moje normalne funkcjonowanie, a efekty zdumiewające. Naprawdę super sprawa!

 • Dzięki Panu doktorowi moje życie zmieniło się o 180 stopni. Nie tak dawno temu zrobił mi liposukcje Vaser - wszystko szybko i sprawnie poszło, a sama rekonwalescencja nie była taka straszna jak wszyscy w koło mi powtarzali! Znowu czuję się dobrze w swojej skórze :)

 • też robiłam VASER u Pana Marcina - jestem szczerze zachwycona podejściem Pana dr do mojej osoby, poziomem zainteresowania i odpowiadania na szereg moich pytań! Jestem już kilka tygodni po zabiegu - nie miałam żadnych problemów, komplikacji - wszystko pięknie się podgoiło :)