lek.

Marcin Kubik

Kardiolog

20 opinii +dodaj

Umów wizytę
317 odwiedzin w ciągu 30 dni

W przypadku umawiania się na badania diagnostyczne gorąco zachęcam do zwrócenia szczególnej uwagi na informację zawartą na końcu profilu a dotycząca miejsca wykonywania badań i sposobu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
20 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr Kubik jest definicją profesjonalisty. Podczas wizyty poświęcił dużo czasu skrupulatnie wypytując na temat moich objawów. Po przeprowadzeniu wywiadu cierpliwie odpowiedział na każde pytanie. Gorąco polecam tego lekarza ze względu na jego podejście do pacjenta, ogromną wiedzę i inteligencję.

 • 2
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  To była moja pierwsza u wizyta u Pana doktora, którego oceniam jako bardzo konkretnego i profesjonalnego lekarza. W trakcie wizyty otrzymałam odpowiedzi na moje wszystkie pytania oraz zalecenia wykonania niezbędnych badań. Polecam Pana doktora i po tej wizycie będzie to mój lekarz, nie planuję zmiany.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital CopernicusUsługa: kardiologia interwencyjna

  Medycyna to nie transport. Nie znam się na nie niej. Trudno trudno też ocenić mi fachowość w tej dziedzinie.Mając jednak 67 lat uważam, że mogę ocenić człowieka, jego człowieczeństwo. To w przypadku dr Kubika oceniam bardzo wysoko. Jego serdeczność, chęć udzielenia pomocy, prosta dobroć. Te cechy zrobiły na mnie wrażenie.

 • M
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Profesjonalne zindywidualizowane podejście do pacjenta, wywiad, analiza leków, badanie, propozycje kolejnych badań. W tym wszystkim bardzo zaangażowany i ludzki.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Polecam.Po dokładnym wywiadzie i badaniu zostałam poinformowana w przystępny i dokładny sposób jak diagnozować moje dolegliwości.Na wszystkie wątpliwości pan doktor starał się udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Jestem całkiem zadowolona, dostałam dokładną informacje o stanie serca. Pan Marcin na moje zdanie jest uważny do pacjenta, obejmuje nie tylko problemy układu serca a również inne opcje stanu zdrowia.

 • Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: problemy z nadciśnieniem

  Bardzo profesjonalnie podejście do pacjenta. Lekarz który poświęca pacjentowi tyle czasu ile trzeba i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania. Gorąco polecam

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Jestem bardzo zadowolona. Lekarz bardzo cierpliwy, wysluchuje i dobiera odpowiednie leki. Ze wszystkich kardiologow u ktorych bylam, ten jest najlepszy. Polecam z czystym sumieniem.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do pacjenta,bardzo jasny i przejrzysty przekaz co do stanu zdrowia. Ogólne wrażenie bardzo dobre

 • X
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Polska Centrum Medycyny Psychologii i Edukacji, Gabinet specjalistycznyUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Bardzo polecam. Doktor cierpliwy i słuchający. Poświecił mi dużo więcej czasu niż to przewidziane. Miła atmosfera. Uzyskałam pomoc również w innych dziedzinach :)

Pytania pacjentów (29)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Dzień dobry.
  Kobieta-38lat.Od trzech tygodni moje serce wariuje. Najgorzej jest w pozycji pionowej, choć często kołacze mi gdy leżę. Np wstaję z łóżka i idę do kuchni przygotować jedzenie i czuję jakby serce miało wyskoczyć. Bije szybko i co kilka uderzeń zatrzymuje się tak jakby jedno dwa uderzenia się nie odbyły a po tym mocne uderzenie. Jakiś czas mierze ciśnienie aparatem naramiennym. Mam chyba duże skoki ciśnienia np 150/136 tętno 76 i za chwilę 104/74 tętno 90.
  TSH w normie. Cukier ok. Cholesterol o 5 wyższy od normy.

  Ogólnie tętno dochodzi mi do 114.
  Ciśnienie skurczowe od 104 do 165.
  Ciśnienie rozkurczowe od 74 do 120
  Dzisiejsze ciśnienie to 139/120 puls 92.
  Ciągle czuję się tak jakbym nie miała wogóle energi. Mam też ból tak jakby kręgosłup w odcinku piersiowym promieniujący na lewą stronę. Ostatnio nie ale zdarzał się już kilka razy silny ból w klatce, taki rozpierający, najczęściej w nocy jak już leżę w łóżku.
  Przyznam, że jestem osobą dość nerwową. Rok temu zmarła mi bliska osoba i od tamtej pory nic mi się nie chce. Nie mam motywacji do niczego. Czy to może mieć wpływ? Mama ma miażdżyce, babcia miała powiększone serce a w wieku 70 lat zawał. Syn urodził się z wadą vsd i asd.

  Zapisałam się na holter ekg. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania przed wizytą u lekarza kardiologa?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Marcin Kubik

  Należy się najpierw udać pilnie do lekarza POZ, bo jest szybciej. Chyba że do kardiologa ma Pani szybko dostęp. Zasada jest taka: najpierw rozmowa, badanie, potem badania dodatkowe, bo może się okazać, że trzeba wykonać zupełnie inna diagnostykę...

 • Lekarz rodzinny podejrzewa u mnie Arytmie serca, skierował mnie do kardiologa, oprócz tego mam niedobór żelaza czy arytmia srca może być tym spowodowana? Wstrzymać się z wizytą u lekarza aż nadrobię żelazo czy umowić się na wizytę? Pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Marcin Kubik

  Nie czekać

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W przypadku umawiania się na badania diagnostyczne gorąco zachęcam do zwrócenia szczególnej uwagi na informację zawartą na końcu profilu a dotycząca miejsca wykonywania badań i sposobu rejestracji.
  ---------------------------------
  Szanowni Państwo,

  jako kardiolog zajmuję się szeroko pojętą diagnostyką i leczeniem chorób kardiologicznych. Doświadczenie kardiologiczne nabywałem w kilku wiodących ośrodkach Polski w Gdańsku, Warszawie i Zabrzu, zarówno na oddziałach kardiologicznych zajmujących się diagnostyką choroby wieńcowej i zaburzeń rytmu serca (w tym kardiologiczną diagnostyką inwazyjną np. koronarografia, jak i elektroterapią np. implantacja i kontrola stymulatorów/ICD/CRT) oraz wad sera, jak i kardiochirurgicznych, gdzie nabrałem doświadczenia w zakresie opieki kardiologicznej nad pacjentem po zabiegach kardiochirurgicznych. Najwięcej czasu i doświadczenia kardiologicznego nabrałem jednak pracując w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (Uniwersytet Medyczny) w Gdańsku.

  Jestem lekarzem stale pogłębiającym swoją wiedzę kardiologiczną zarówno w zakresie diagnostyki kardiologicznej, farmakoterapii jak i leczenia inwazyjnego. Swoją wiedzę nabywam również uczestnicząc w studiach doktoranckich, a następnie przekazuję ją studentom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jako nauczyciel akademicki.

  Jestem autorem kilku publikacji medycznych i prowadzącym badania naukowe. Prowadzę stronę internetową - niescalenie.pl - ściśle związaną z tematyką prowadzonych przeze mnie badań naukowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

  Prowadzę również działalność medyczną pozaszpitalną - więcej informacji na stronie firmowej - drkardiolog.pl (chwilowa przerwa w funkcjonowaniu strony).

  Razem z żoną (dr n. med. Marta Kutniewska-Kubik, psycholog poznawczo-behawioralny) staramy się zapewnić naszym kardiologicznym pacjentom w miarę możliwości tzw. holistyczną opiekę medyczną, czyli pomóc pacjentom zarówno w strefie fizycznej jak i psychicznej.

  Skrót czynności, którymi się zajmuję:
  1. kontrola stymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz urządzeń resynchronizujących (CRT-D lub CRT-P)
  2. kwalifikacja do zabiegów wszczepienia stymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz urządzeń resynchronizujących (CRT-D lub CRT-P) - wszystkich producentów urządzeń: Medtronic, Biotronik, Boston Scientific (Guidant), St. Jude Medical
  3. diagnostyka kardiologiczna: próba wysiłkowa, echo serca, badanie Holter EKG lub ciśnieniowy i inne
  4. kwalifikacja do diagnostyki i leczenia chorób serca (kardiologicznych) np. choroba wieńcowa, wady zastawkowe, wady serca, zaburzenia rytmu i przewodzenia, kardiomiopatie (tj. niescalenie mięśnia sercowego) itd.
  5. edukacja kardiologiczna pacjenta
  6. wystawiam zwolnienia lekarskie
  7. leki refundowane wg listy NFZ
  8. ocena ryzyka sercowo-naczyniowego
  9. pomoc pacjentom w procesie przywracania prawidłowej wagi ciała (odchudzania) - razem z żoną (psychologiem)

  W ramach konsultacji kardiologicznych w gabinecie specjalistycznym z badań diagnostycznych ze wzledu na konsultacyjny charakter gabinetu możliwe jest wykonanie tylko badania ekg (wykonywanego poczas konsultacji). Pozostałe badania wykonuję po uprzednim kontakcie osoby zainteresowanej ze mną. Bliższych informacji i kontaktu ze mną udziela infolinia portalu ZnanyLekarz.pl. Za niedogodności przepraszam.

Specjalizacje

 • Kardiologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Publikacje

 • Szczegóły na www.drkardiolog.pl (chwilowo nieaktywna) i www.niescalenie.pl (aktywna)

Znajomość języków

 • angielski