dr n. med.

Marcin Hańczewski

Chirurg, Proktolog

106 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 70 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1996 roku. Staż podyplomowy odbyłem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu. Od początku mojej pracy zawodowej… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1996 roku.
  Staż podyplomowy odbyłem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu.
  Od początku mojej pracy zawodowej byłem związany z Centrum Medycznym HCP
  w Poznaniu gdzie pracowałem na stanowisku młodszego asystenta, a po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii ogólnej na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Chirurgii Ogólnej. W 2012 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych z medycyny. Od 2006 roku jestem kierownikiem Pracowni Endoskopowej w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu.
  Staż specjalizacyjny w Oddziale Gastroenterologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
  Starszy Asystent w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Od wielu lat podnoszę także swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach doszkalających oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych.
  Jestem członkiem ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy).

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

 • Effect of BMI on the Quality of Life in Patients After Appendectomy Depending on Surgical Modality

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szpital Bielański w Warszawie Oddział Gastroenterologii

Certyfikaty

 • Marcin Hańczewski, chirurg w mieście Poznań - Certyfikaty

Choroby

 • hemoroidy
 • choroba uchyłkowa jelit
 • choroba wrzodowa
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego
 • choroba Leśniowskiego-Crohna
 • choroby dróg żółciowych
 • zaparcia
 • zespół jelita drażliwego
 • krwawienie z odbytu
 • choroba refluksowa
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
106 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: zgada, pieczenie w przelyku

  do gabinetu trafilam z polecenia znajomych, ktorzy leczyli sie u Pana doktora pod koniec listopada tego roku. Pierwsza rozmowa i badanie byla dla mnie profesjonalne, konkretne i trwalo ponad 15 min
  Oczywiscie strach jak zawsze w w przypadku skierowania na gastroskopie.Sama gastroskopia wykonana zupelnie bezbolesnie w co nie moglam uwierzyc bo poprzednie gastroskopie (na NFZ w innych gabinetach) byly bolesne i z przeroznymi ironicznymi komentarzami.Asystentka p.Doktora rowniez cieplo i serdecznie poinstruowala mnie jak sie zchowywac aby badanie bylo bezbolesne za co dziekuje.
  Polecam w 100% badania wykonane przez p.Doktora :-) Anna

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Nie jestem zadowolony z wizyt u Pana doktora, nie rozwiązał mojego problemu z bólami brzucha, wzdęciami i ogólnym problemem gastrycznymi. Po prywatnej kolonoskopii w szpitalu gdzie i tak musiałem czekać w kolejce, Pan doktor stwierdził że trzeba zabieg przeprowadzić jeszcze raz ponieważ nic nie zostało wykryte...

  dr n. med. Marcin Hańczewski2017-12-29

  Szanowny Panie!
  Zabieg kolonoskopii jest procedurą, której czas trwania jest bardzo różny, składa się na to kilka czynników. Bardzo ważne jest aby procedurę przeprowadzić bardzo dokładnie, bez pośpiechu, każdemu choremu poświęcić tyle czasu ile jest to konieczne. Dlatego godziny wykonywanych badań są podawane szacunkowo, z pewnym uśrednieniem czasu trwania badania.Jeśli chodzi o konieczność powtórzenia badania - jest to najczęściej sugestia lekarza histopatologa, któremu często trudno postawić rozpoznanie, taki niestety jest "urok" chorób zapalnych przewodu pokarmowego. Dziękuję za ocenę "SŁABY" mimo, że nie widzę związku z moją fachowością a tym, że Pan musiał poczekać w kolejce na badanie, ani z tym, że czasami trzeba pobrać dodatkowe wycinki aby mieć pewność rozpoznania. Życzę Panu dużo zdrowia i pozdrawiam!
  Marcin Hańczewski

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Pan Doktor jest niezwykle kompetentny w tym co robi.
  Dodatkowo jest również bardzo życzliwy dla pacjenta co dla mnie osobiście jest również bardzo istotne. Podczas wizyty nie ma żadnego stresu.
  Polecam w 100 %.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Pan doktor wysłuchał uważnie mojej historii choroby. Zalecił badania, rzeczowo wyjaśnił dalsze postępowanie dotyczące leczenia. W czasie wizyta miła atmosfera. Polecam.

 • L
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan doktor dzisiaj przeprowadzał u mnie zabieg kolonoskopii. Raz co prawda poinformował mnie, że jestem histeryczką ( :D ), ale no cóż - faktycznie mocno panikowałam. Bałam się większego bólu, którego doświadczyłam podczas poprzedniej kolonoskopii - wtedy udało się zbadać jedynie malutki kawałek jelita ze względu na moje dolegliwości bólowe. Nie mogę powiedzieć, że tym razem nie bolało, ale Pan Doktor cały czas prosił Panie Pielęgniarki o dołożenie znieczulenia, dzięki czemu udało się zabieg przeprowadzić do końca. Same Panie Pielęgniarki także były kochane, uspokajały mnie. Nie było przyjemnie albo bezboleśnie, ale nie było tak strasznie jak u poprzedniego lekarza. :) Dziękuję Panu Doktorowi za badanie. Dodam, że kolonoskopia była przeprowadzona na NFZ. ;)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Krystyna.W

  Doktor bardzo miły, kontaktowy, potrafi doskonale rozładować napięcie rozmową, fachowe podejście i zaangażowanie to główne cechy charakteryzujące lekarza. Naprawdę serdecznie polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Z wizyt u dr Hańczewskiego jestem b.zadowolona.Pan doktor wysłuchał mnie dokładnie,z uwagą,nie spieszył się.Mam zapisane leki,które skutecznie działają.Zostałam też skierowana na potrzebne badania.Polecam tego lekarza.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Zwykła wizyta

  Rzetelny, zaangażowany, skupiony na pacjencie i jego problemach lekarz; bardzo serdeczny. Robi wrażenie "lekarza z powołania". Budzącą mój niepokój historię powtarzających się chorób nowotworowych jelita grubego w rodzinie oraz występujące u mnie pewne niepożądane objawy doktor Hańczewski dokładnie ocenił i odpowiednio zinterpretował, zalecając jednocześnie profilaktycznie specjalistyczne badania.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Zwykła wizyta

  Niespotykane obecnie skupienie na problemie pacjenta i rzetelna analiza dolegliwości, intuicyjne podejście i kultura osobista. Lekarz godny polecenia.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie wrażenie bardzo dobre. Pan Doktor ma bardzo życzliwe podejście do pacjenta. Strasznie się bałam tej wizyty i badania, a okazało się, że niepotrzebnie. Jeżeli chodzi o skuteczność leczenia, to jeszcze jest za wcześnie na wyrażanie opinii.