dr n. med.

Marcin Hańczewski

Chirurg, Proktolog

113 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 48 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1996 roku. Staż podyplomowy odbyłem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu. Od początku mojej pracy zawodowej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
113 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta pierwsza chirurgiczna

  Pierwszy raz byłam na wizycie i Pan doktor bardzo profesjonalnie podszedl do mojej osoby. Wyrozumiałość, zero pośpiechu, wszystko wytłumaczone bardzo dokładnie!!!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: badanie per rectum

  Punktualność, pełen profesjonalizm, dokładne badanie, analiza przyczyny....
  mimo trudnego badania nie czułam większego dyskomfortu .

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Bardzo dobry lekarz, kompetentny, rzeczowy, uprzejmy, po prostu prawdziwy lekarz. Każdemu poradziłabym wizytę u tego lekarza.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Jestem bardzo mile zaskoczona wizytą i pod wrażeniem Pana Doktora. Atmosfera w gabinecie bardzo pozytywna. Pan doktor podszedł bardzo konkretnie do problemu, przepisał leki i zlecił dodatkowe badania. Dziękuję i mam nadzieję, że poradzimy sobie razem z moim problemem.

 • Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Dr Hańczewski to lekarz, na którego zawsze można liczyć. Ma indywidualne podejście do pacjenta, wizyty przebiegają bez pośpiechu i w miłej atmosferze. Jest bardzo kompetentny i potrafi dobrze dobrać leczenie. Polecam zarówno jeśli chodzi o badania, jak i wizyty.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: problemy z jelitami

  Jestem w pełni zadowolony. Podczas wizyty nie odczuwałem pośpiechu, jak to często się zdarza w dzisiejszych czasach. Profesjonalne podejście lekarza do pacjenta: szczegółowy wywiad i co najważniejsze odstresowująca atmosfera wizyty.
  Polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta pierwsza chirurgiczna

  Bardzo dobry specjalista, odpowiedział na wszystkie moje pytania, wszystko wyjaśnił i zalecił odpowiednie leczenie. Do tego bardzo przyjazny człowiek, poczuciem humoru :) Polecam :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mam zaufanie ,ponieważ dr Hańczewski pomógł mi już kilka lat temu w podobnej sytuacji zdrowotnej.Ma dobry kontakt z pacjentem podczas wywiadu ,kolejną wizytę mam za miesiąc a leki dokładnie na ten okres i zlecone badania.Poleciłam już tego lekarza kilku osobom dotąd bezskutecznie szukającym pomocy.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: zgada, pieczenie w przelyku

  do gabinetu trafilam z polecenia znajomych, ktorzy leczyli sie u Pana doktora pod koniec listopada tego roku. Pierwsza rozmowa i badanie byla dla mnie profesjonalne, konkretne i trwalo ponad 15 min
  Oczywiscie strach jak zawsze w w przypadku skierowania na gastroskopie.Sama gastroskopia wykonana zupelnie bezbolesnie w co nie moglam uwierzyc bo poprzednie gastroskopie (na NFZ w innych gabinetach) byly bolesne i z przeroznymi ironicznymi komentarzami.Asystentka p.Doktora rowniez cieplo i serdecznie poinstruowala mnie jak sie zchowywac aby badanie bylo bezbolesne za co dziekuje.
  Polecam w 100% badania wykonane przez p.Doktora :-) Anna

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Nie jestem zadowolony z wizyt u Pana doktora, nie rozwiązał mojego problemu z bólami brzucha, wzdęciami i ogólnym problemem gastrycznymi. Po prywatnej kolonoskopii w szpitalu gdzie i tak musiałem czekać w kolejce, Pan doktor stwierdził że trzeba zabieg przeprowadzić jeszcze raz ponieważ nic nie zostało wykryte...

  Marcin Hańczewski2017-12-29

  Szanowny Panie!
  Zabieg kolonoskopii jest procedurą, której czas trwania jest bardzo różny, składa się na to kilka czynników. Bardzo ważne jest aby procedurę przeprowadzić bardzo dokładnie, bez pośpiechu, każdemu choremu poświęcić tyle czasu ile jest to konieczne. Dlatego godziny wykonywanych badań są podawane szacunkowo, z pewnym uśrednieniem czasu trwania badania.Jeśli chodzi o konieczność powtórzenia badania - jest to najczęściej sugestia lekarza histopatologa, któremu często trudno postawić rozpoznanie, taki niestety jest "urok" chorób zapalnych przewodu pokarmowego. Dziękuję za ocenę "SŁABY" mimo, że nie widzę związku z moją fachowością a tym, że Pan musiał poczekać w kolejce na badanie, ani z tym, że czasami trzeba pobrać dodatkowe wycinki aby mieć pewność rozpoznania. Życzę Panu dużo zdrowia i pozdrawiam!
  Marcin Hańczewski

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1996 roku.
  Staż podyplomowy odbyłem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu.
  Od początku mojej pracy zawodowej byłem związany z Centrum Medycznym HCP
  w Poznaniu gdzie pracowałem na stanowisku młodszego asystenta, a po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii ogólnej na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Chirurgii Ogólnej. W 2012 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych z medycyny. Od 2006 roku jestem kierownikiem Pracowni Endoskopowej w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu.
  Staż specjalizacyjny w Oddziale Gastroenterologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
  Starszy Asystent w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Od wielu lat podnoszę także swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach doszkalających oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych.
  Jestem członkiem ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy).

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

 • Effect of BMI on the Quality of Life in Patients After Appendectomy Depending on Surgical Modality

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szpital Bielański w Warszawie Oddział Gastroenterologii

Certyfikaty

 • Marcin Hańczewski, chirurg w mieście Poznań - Certyfikaty

Zdjęcia