dr n. med.

Marcin Hańczewski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Proktolog, Gastrolog

114 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
53 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Najwyższym prawem i obowiązkiem lekarza jest życie oraz zdrowie pacjenta. Hipokrates Te słowa, wypowiedziane przez greckiego lekarza Hipokratesa, obdarzonego przydomkiem „Ojca medycyny”… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
114 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wrzodziejące zapalenie jelita grubego

  Trafiłam tam pełna obaw, nie działo się najlepiej, psychicznie byłam załamana, po wielu nieudanych kolonoskopiach.
  Atmosfera na szóstkę z plusem! Człowiek od razu uśmiecha się widząc Pana Doktora!
  A kolonoskopia kilka lat temu od razu była bardziej znośna, gdy zobaczyłam znajomą twarz.
  Niesamowicie charyzmatyczny lekarz, robiący w życiu to, co kocha - naprawdę to widać. Interesuje się życiem pacjenta i jego komfortem psychicznym.
  Wracam zawsze z wielką przyjemnością.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta pierwsza chirurgiczna

  Pierwszy raz byłam na wizycie i Pan doktor bardzo profesjonalnie podszedl do mojej osoby. Wyrozumiałość, zero pośpiechu, wszystko wytłumaczone bardzo dokładnie!!!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: badanie per rectum

  Punktualność, pełen profesjonalizm, dokładne badanie, analiza przyczyny....
  mimo trudnego badania nie czułam większego dyskomfortu .

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Bardzo dobry lekarz, kompetentny, rzeczowy, uprzejmy, po prostu prawdziwy lekarz. Każdemu poradziłabym wizytę u tego lekarza.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Jestem bardzo mile zaskoczona wizytą i pod wrażeniem Pana Doktora. Atmosfera w gabinecie bardzo pozytywna. Pan doktor podszedł bardzo konkretnie do problemu, przepisał leki i zlecił dodatkowe badania. Dziękuję i mam nadzieję, że poradzimy sobie razem z moim problemem.

 • Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Dr Hańczewski to lekarz, na którego zawsze można liczyć. Ma indywidualne podejście do pacjenta, wizyty przebiegają bez pośpiechu i w miłej atmosferze. Jest bardzo kompetentny i potrafi dobrze dobrać leczenie. Polecam zarówno jeśli chodzi o badania, jak i wizyty.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: problemy z jelitami

  Jestem w pełni zadowolony. Podczas wizyty nie odczuwałem pośpiechu, jak to często się zdarza w dzisiejszych czasach. Profesjonalne podejście lekarza do pacjenta: szczegółowy wywiad i co najważniejsze odstresowująca atmosfera wizyty.
  Polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta pierwsza chirurgiczna

  Bardzo dobry specjalista, odpowiedział na wszystkie moje pytania, wszystko wyjaśnił i zalecił odpowiednie leczenie. Do tego bardzo przyjazny człowiek, poczuciem humoru :) Polecam :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mam zaufanie ,ponieważ dr Hańczewski pomógł mi już kilka lat temu w podobnej sytuacji zdrowotnej.Ma dobry kontakt z pacjentem podczas wywiadu ,kolejną wizytę mam za miesiąc a leki dokładnie na ten okres i zlecone badania.Poleciłam już tego lekarza kilku osobom dotąd bezskutecznie szukającym pomocy.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: zgada, pieczenie w przelyku

  do gabinetu trafilam z polecenia znajomych, ktorzy leczyli sie u Pana doktora pod koniec listopada tego roku. Pierwsza rozmowa i badanie byla dla mnie profesjonalne, konkretne i trwalo ponad 15 min
  Oczywiscie strach jak zawsze w w przypadku skierowania na gastroskopie.Sama gastroskopia wykonana zupelnie bezbolesnie w co nie moglam uwierzyc bo poprzednie gastroskopie (na NFZ w innych gabinetach) byly bolesne i z przeroznymi ironicznymi komentarzami.Asystentka p.Doktora rowniez cieplo i serdecznie poinstruowala mnie jak sie zchowywac aby badanie bylo bezbolesne za co dziekuje.
  Polecam w 100% badania wykonane przez p.Doktora :-) Anna

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Najwyższym prawem i obowiązkiem lekarza jest życie oraz zdrowie pacjenta.
  Hipokrates
  Te słowa, wypowiedziane przez greckiego lekarza Hipokratesa, obdarzonego przydomkiem „Ojca medycyny” towarzyszą mi każdego dnia od chwili, gdy postanowiłem zostać lekarzem. Jednak moje zawodowe marzenia nie od razu dotyczyły medycyny. Najpierw myślałem o tym, aby zostać Informatykiem. Szybko jednak doszedłem do wniosku, że potrzebuję o wiele trudniejszych wyzwań. Takich, których pokonywanie stałoby się moją pasją na całe życie. Zrozumiałem wówczas, że niesienie pomocy potrzebującym będzie dla mnie źródłem radości i satysfakcji. Ambicja, młodego człowieka, jakim wówczas byłem i przeświadczenie, że wiara w marzenia przenosi góry, zaprowadziły mnie w progi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na Wydział Lekarski, który z powodzeniem ukończyłem w 1996 roku. Staż podyplomowy odbyłem zaś w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu.
  Od początku mojej pracy zawodowej byłem związany z Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, gdzie zdobywałem zawodowe szlify, najpierw pracując na stanowisku młodszego asystenta, a po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii ogólnej, pracując jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej. W 2012 roku, po obronie rozprawy pt. „Wyniki leczenia oraz ocena jakości życia pacjentów operowanych z powodu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego w szpitalu powiatowym”, uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych. Jej promotorem był prof. dr hab. Ryszard Marciniak.
  Od 2006 roku, przez 12 lat kierowałem Pracownią Endoskopową w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Pracowałem również jako Starszy Asystent na Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Aktualnie kończę staż specjalizacyjny na Oddziale Gastroenterologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie pod kierunkiem dr n.med. Tadeusza Szweda.
  Od 2008 roku biorę też czynny udział, najpierw jako chirurg-współbadacz, później jako badacz główny, w badaniach klinicznych nad nowymi lekami, które mają szanse przynieść ulgę pacjentom cierpiącym z powodu: Choroby Parkinsona, Wrzodziejącego Zapalenia Jelita Grubego, Zespół Jelita Drażliwego oraz Choroby Leśniowskiego-Crohna.
  Obecnie niosę pomoc pacjentom, pracując w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. Doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu na Oddziale Chirurgicznym oraz w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego. Wykonuję także podstawowe, jaki i zaawansowane procedury endoskopowe w Zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego oraz w Gnieźnieńskim Szpitalu Pomniku Chrztu Polski. Jako jeden z nielicznych specjalistów w Wielkopolsce zajmuję się tam m.in. ECPW – Endoskopową Cholangiopankreatografią Wsteczną, wykorzystywaną w przypadku chorych cierpiących z powodu kamicy dróg żółciowych, kamicy trzustki oraz raka trzustki.
  W 2017 roku wraz z przyjacielem dr n. med. Aleksandrem Niziołkiem stworzyłem w Poznaniu placówkę medyczną AM Medic, owoc naszego 20-letniego doświadczenia oraz dobrej współpracy. Postawiliśmy na starannie dobrany zespół specjalistów z wysokimi kwalifikacjami, dzięki któremu oferujemy Państwu kompleksową diagnostykę i opiekę medyczną. W AM Medic nasi pacjenci znajdą pomoc w zakresie takich specjalności jak: chirurgia, gastroenterologia, ginekologia, dermatologia, kardiologia, choroby wewnętrzne i chirurgia onkologiczna.
  Z entuzjazmem podnoszę też wciąż swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach doszkalających oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Jestem również członkiem ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy), prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Endoskopowych. Mając specjalizację z Chirurgii Ogólnej II stopnia, jestem w trakcie kończenia specjalizacji z Gastroenterologii.
  Mam ten wielki przywilej, że robię w życiu to, co kocham. Dzięki temu do pracy chodzę z przyjemnością. Przekłada się to także na moje dobre kontakty z pacjentami. Dzięki empatii, jak oceniają mnie pacjenci, nasze spotkania upływają w przyjaznej, stosownej do sytuacji atmosferze. Każdemu choremu poświęcam sporo czasu, nie spieszę się. Bo nikt, kto trafia do mojego gabinetu, nie jest dla mnie tylko jednostką chorobową. Jest przede wszystkim potrzebującym pomocy człowiekiem. Stojąc przy stole operacyjnym, wykonując skomplikowane procedury endoskopowe czy przyjmując pacjentów w AM Medic, nigdy o tym nie zapominam.
  Dr n. med. Marcin Hańczewski
  Specjalista chirurgii ogólnej


  Specjalizacje
  Chirurgia ogólna II stopnia
  Ukończone szkoły
  Akademia Medyczna w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny)
  Publikacje
  Przegląd Chirurgiczny: Effect of BMI on the Quality of Life in Patients After Appendectomy Depending on Surgical Modality – Wpływ BMI na jakość życia pacjentów po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego.
  Znajomość języków obcych
  angielski
  Staże
  Szpital Bielański w Warszawie Oddział Gastroenterologii
  Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, Klinika Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologii
  Choroby, którymi się zajmuję:
  Hemoroidy
  Choroba uchyłkowa jelit
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Kamica pęcherzyka i dróg żółciowych
  Choroby trzustki
  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
  Choroba Leśniowskiego-Crohna
  Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego
  Zespół Jelita Drażliwego
  Umiejętności endoskopowe:
  gastroskopia diagnostyczna
  kolonoskopia diagnostyczna
  polipektomia endoskopowa z polipektomią
  mukozektomia
  opaskowanie żylaków przełyku
  PEG – Przezskórna Gastrostomia Endoskopowa
  protezowanie przełyku
  ECPW – pełen zakres zabiegów (leczenia kamicy żółciowej, protezowanie dróg żółciowych, poszerzanie zwężeń dróg żółciowych)
  poszerzanie zwężeń jelitowych
  poszerzanie zwężeń przełykowych
  endoskopowe leczenie achalazji

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

 • Effect of BMI on the Quality of Life in Patients After Appendectomy Depending on Surgical Modality

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szpital Bielański w Warszawie Oddział Gastroenterologii

Certyfikaty

 • Marcin Hańczewski, chirurg w mieście Poznań - Certyfikaty

Zdjęcia