dr

Marcin Grześkowiak

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta

102 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
25 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr n. k. f. Marcin Grześkowiak, dyplomowany terapeuta manualny oraz fizjoterapeuta. Asystent w Zakładzie Rehabilitacji Reumatologicznej AWF w Poznaniu. Więcej informacji o mnie na… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Skuteczność leczenia
Leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
102 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: silne bóle pleców

  U pana Marcina leczyłam się kilka miesięcy i wyszłam na prostą po poważnych epizodach bólowych. Poza skutecznością wyróżnia go również podejście do pacjenta: cierpliwość w tłumaczeniu jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz poczucie humoru, które sprawia, że atmosfera w trakcie wizyt jest bardzo przyjazna. Szczerze polecam tego fizjoterapeutę.

 • Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Świetny specjalista. Słucha, analizuję pacjenta całościowo szukając przyczyny problemu. Warto przygotować się z historią swoich dolegliwości i zebrać informację pozornie nie związane z dolegliwościami.

 • Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: ból w pośladku

  Profesjonalne podejście do problemu, dobra atmosfera, weryfikacja problemu zgodnie ze wskazanym bólem, przekazanie ćwiczeń. Polecam!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: terapia manualna

  Zgłosiłam się z powypadkowym bólem w okolicy ramienia. Pan doktor spokojnie i rzeczowo przeprowadził wywiad i badanie - diagnoza oraz wdrożenie pierwszych kroków terapii już na pierwszej wizycie. Z gabinetu wyszłam dużo spokojniejsza, z zaleconym ćwiczeniem do samedzielnego wykonywania w domu. Terapia w toku, ale jestem dobrej myśli :-)

 • M

  Pan Marcin to osoba bardzo miła i profesjonalna. Już po pierwszej wizycie poczułam dużą poprawę . To najlepszy gabinet jaki do tej pory odwiedziłam. Szczerze polecam i dziękuję Beata Frąckowiak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: usprawniania stawu kolanowego, usg

  Bardzo dobry specjalista. Wszystko jasno dla pacjenta wytłumaczone. Polecam z czystym sumieniem. Super, że usg i rehabilitacja w jednym miejscu.

 • R
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: doznanie urazu stawu kolanowego

  To nie jest moja pierwsza wizyta u dr Grześkowiak. Po raz kolejny wyciąga mnie z opresji po doznanym urazie. Jak zawsze siła spokoju, szczegółowe pytania w ramach wywiadu, skrupulatne badanie oraz wskazanie i omówienie ćwiczeń mających przyspieszyć regenerację. Pełen profesjonalizm.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. Grześkowiak

  Doktor Grześkowiak to prawdziwy mistrz w swoim fachu, trafiłam do niego z polecenia i nie zawiodłam się. Do wizyty podchodzi bardzo profesjonalnie, przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad. Już na pierwszym spotkaniu widać, że ma odpowiednie podejście do pacjenta oraz posiada rozległą wiedzę, a przy tym to bardzo skromny człowiek. Jest to specjalista, którego z czystym sercem polecam każdemu!

 • T
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: kontuzja barku

  Jestem triathlonistą amatorem. Łączę pracę zawodową z treningami. Moje starty i włożony na codzien trud treningowy są dla mnie bardzo ważne. Do dr Grzeskowiaka trafiłem 1,5miesiaca temu gdy nie moglem sobie poradzić z kontuzja barku która wyłączyła mnie z pływania. Narastający ból, ciągły, utrzymujący sie. Pierwsza wizyta to b.dokladny wywiad, badanie manualne obu barkow. Duża cierpliwość w odpowiedzi na sporo pytan z mojej strony oraz zalecenie cwiczen w domu. Wyszedłem bardzo zadowolony. Po dwóch tygodniach, kontakcie telefonicznym i wprowadzonej małej korekcie ćwiczeń przyszedł czas na drugą wizytę. Znów dokładne badanie, masaż, wywiad jak cialo reaguje na zadane ćwiczenia itp. Czułem że jestem w dobrych rękach. Można nabrać zaufania do każdego ruchu który dr Grzeskowiak robił z moim barkiem i do kazdego pytania które mi zadawał. Poprawa "działania" barku była wyczuwalna ale dalej był ból. Zalecenie: kolejne cwiczenia już bardziej specjalistyczne i powrót do spokojnych treningów na basenie. Sumienne ćwIczenia w domu, które zalecił doktor przynosiły efekt w postaci świetnego miejsca ostatnich zawodach (w wodzie 20sta pozycja na 285osob) a w minioną niedziele ponad 4kilometrowe wypływanie nie sprawiło większych kłopotów. Podsumowując: kontuzja barku zaleczona w ciągu dwóch wizyt, lacznie 1,5 miesięcznej pracy z ćwiczeniami w domu. Jestem bardzo zadowolony i z pewnością będę polecał dr Grzeskowiaka innym!

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: kręgosłup

  Dzień dobry na wstępie bardzo chciałbym podziękować Dr Marcinowi za to że uwolnił mnie od bólu z którym porykalem się wielkie miesięcy.. W grudniu mój stan się pogorszył wizyta u kilku specjalistów bez skutku, w marcu silny atak rwy kulszowej która nie dała normalnie funkcjonować.. Gdy odwiedziłem jednego z Poznańskich specjalistów polecił Dr Marcina mówiąc albo on jest w stanie Panu pomóc albo niestety operacja.. Iii co?? ten specjalista miał rację Dr Marcin poradził sb z moim wiekomiesiecznym problem w ciągu 3 wizyt, specjalista w każdym calu.. Z całego serca polecał Dr Marcina bo wiem że ten człowiek jest w stanie zdziałać cuda..

Pytania pacjentów (85)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. k. f. Marcin Grześkowiak, dyplomowany terapeuta manualny oraz fizjoterapeuta. Asystent w Zakładzie Rehabilitacji Reumatologicznej AWF w Poznaniu.

  Więcej informacji o mnie na stronie www.omtcenter.pl oraz na fanpage www.facebook.com/OMTCenter

  Doświadczenie i umiejętności rozwijam od 2010 roku. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, specyficznie dobranych technikach manualnych, a także zindywidualizowanemu programowi treningowemu likwiduję ból oraz pomagam odzyskać sprawność fizyczną. Gwarantuję najwyższej jakości usługi lecznicze.

  Ciągle poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach krajowych oraz zagranicznych. W 2013 roku rozpocząłem 4-letnie szkolenie, którego celem jest uzyskanie tytułu specjalisty ortopedycznej terapii manualnej zgodnie ze standardami IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists). Po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego dołączę do wąskiego grona specjalistów OMPT.

  Ortopedyczna terapia manualna jest dziedziną fizjoterapii wyspecjalizowaną i stosowaną w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. W oparciu o fakty naukowe oraz doświadczenie kliniczne ciągle jest rozwijana, aby być jeszcze bardziej efektywną. Praca z pacjentem poprzedzona jest szczegółową i kompleksową analizą biomechaniczną i funkcjonalną jego stanu, co pozwala na postawienie diagnozy, a następnie na zastosowanie bezpiecznego i skutecznego leczenia. Leczeniu podlegają elementy bierne oraz czynne narządu ruchu, czyli mięśnie, stawy oraz nerwy obwodowe. W terapii manualnej technikami leczniczymi są masaż, rozciąganie mięśni, mobilizacje i manipulacje stawowe, mobilizacje tkanki nerwowej oraz medyczny trening terapeutyczny. Może być ona wspomagana metodami pośrednimi jak terapia wisceralna oraz plastrowanie dynamiczne.

  Jako profesjonalista w pracy z pacjentem umiejętnie wykorzystuję wiedzę wynikającą z własnego doświadczenia oraz wiedzę popartą dowodami naukowymi, dzięki czemu potrafię zaplanować proces leczenia oraz przewidzieć jego efekty.

  Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa
 • Reumatologia
więcej

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 2010

Publikacje

 • Wpływ metody Kinesiology Taping na ruchomość i obrzęki w stawach ręki u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. (Dynamiczne Plastrownie: Podręcznik do Kinesiology Taping, 2014)
 • The effect of the Kinesio Taping method on spinal motion and physiological spinal curvatures. Literature review (Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, 2014)

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2016
 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2017

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Pod Tężniami, Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej (Ciechocinek 2016) 90 godzin
 • Szpital MSWiA, Klinika Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego z Pododdziałem Leczenia Udarów (Poznań 2010) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii (Poznań 2010) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Zakład Rehabilitacji Leczniczej i Osób Niepełnosprawnych (Poznań 2009) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu (Poznań 2009) 80 godzin
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia