dr

Marcin Grześkowiak

Fizjoterapeuta, Terapeuta

89 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr n. k. f. Marcin Grześkowiak, dyplomowany terapeuta manualny oraz fizjoterapeuta. Asystent w Zakładzie Rehabilitacji Reumatologicznej AWF w Poznaniu. Więcej informacji o mnie na… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
89 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: pierwsza wizyta - diagnostyka funkcjonalna, USG narządu ruchu

  Fachowa pomoc - bolesne mieśnie przestały być spięte juz po pierwszej wizycie. Bardzo miła atmosfera i schludny gabinet. Serdecznie polecam

 • Y
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. Grześkowiak

  Do dr Marcina Grześkowiaka trafiłam po dwóch mało efektywnych konsultacjach u ortopedów. Wizyta uzmysłowiła mi (po raz kolejny:)), że biegacze powinni szukać wsparcia właśnie u fizjoterapeutów. Po szczegółowym, niespiesznym wywiadzie i badaniu, uzyskałam konkretną, rzeczową i - przede wszystkim trafną! - informację o postawionej diagnozie oraz o zalecanych ćwiczeniach. Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta. Dziękuję! - już biegam:)
  Jagoda G-R

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: pierwsza wizyta - diagnostyczno-terapeutyczna

  Nie mogłam trafić w lepsze ręce i to dosłownie. Pan dr. Marcin Grześkowiak jest przesympatycznym człowiekiem ale przede wszystkim to prawdziwy lekarz, lekarz na wysokim poziomie jeżeli chodzi o wiedzę i umiejętności, profesjonalny w każdym calu. Poświęca czas na leczenie, na wywiad na badanie czyli tak jak być powinno. Leczy chorobę i zajmuje się nią, a nie unilamem czasu pacjentowi jak to niektórzy mieli tu zarzut czy lekarz jest miły czy nie. Mam problem z odcinkiem szyjnym i proponowano mi operację ale dzięki Bogu trafiłam do dr. i był to strzał w dziesiątkę, dzięki odpowiedniej diagnozie i dostosowaniu ćwiczeń, które kolejno co wizytę dochodzą dodatkowe ból minął. oczywiście trzeba ćwiczyć jak w zaleceniach ale nie jest to żaden problem jeżeli ktoś chce uniknąć operacji i mam nadzieję, że tak pozostanie;). Pozdrawiam Pana dr. i życzę zdrowia i mnóstwo energii.

 • B
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: porada

  Dr Marin Grześkowiak w sposób dokładny i rzetelny przeprowadził wywiad. Po pierwszym zabiegu poczułam ulgę. Ogromna wiedza i doświadczenie oraz bardzo miła atmosfera. Gorąco polecam!
  Liliana (wizyta 4.05.2018)

 • K
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: ból biodra

  Do Mracina trafiłam z bólem biodra. To był strzał w dziesiątkę aby pójść właśnie do niego. Terapia nie należała do najłatwiejszych ale za to była skuteczna.
  Lekarz komunikatywny, udzielił odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania, bardzo precyzyjnie opisał ćwiczenia jakie mam wykonywać. Przy tym bardzo pogodny, sympatyczny i pelen pozytywnej energii.
  Panie Marcinie wracam do biegania. Dziękuję bardzo.
  Kasia

 • M
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: rehabilitacja

  Po 3 nieudanych wizytach w placówkach służby zdrowia wreszcie natrafiłem na profesjonalistę z prawdziwego zdarzenia.
  Fachowe podejscie do tematu; naturalnie cwiczenia do wykonania w domu, szczegółowo opisane, krok po kroku.
  Duży plus.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: bóle kręgosłupa, biodra, łokcia, kolana

  Z przekonaniem stwierdzam, że jest bardzo dobrym, konkretnym fachowcem stawiajacym rzetelne diagnozy.
  Oczywiście pacjent musi też się zaangażować w terapię.
  Polecam wszystkim tym, chcą sobie pomóc i cenią dar życia

 • K
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. Grześkowiak

  Do Pana Marcina trafiłam wczoraj z mega mocnym bólem lewej nogi, który zaczynał się od pośladka aż do łydki, ale na szczęście ból został trafnie zdiagnozowany i postawiona zostałam na "nogi". Polecam lepszego nie ma????

 • W
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: ból barku

  Do Pana Marcina trafiłem z przewlekłym bólem barku/ramienia,spowodowanym przećwiczeniem.Ból odczuwałem około 10 miesięcy.Już na pierwszej wizycie Doktor trafnie zdiagnozował źródło bólu i zalecił mi konkretny zestaw ćwiczeń. Z każdą kolejną wizytą było coraz lepiej, mimo iż mój problem był złożony, a po drodze pojawiały się kolejne źródła bólu. Zdecydowanie polecam Pana Marcina, przede wszystkim przeprowadza dokładny wywiad, posiada ogromną wiedzę i wie, jakie leczenie zastosować, żeby było jak najkrótsze i jak najbardziej skuteczne.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OMT CENTER dr M. GrześkowiakUsługa: pakiet 10 wizyt - płatne z góry

  Dogodne godziny, przystępne ceny, dobry sposób komunikacji i tu ukłon również w stronę portalu który nie pozwala zapomnieć o wizycie:)
  Poza tym że podczas wizyt wszystko mnie bolało:))) to nie mogę powiedzieć złego słowa. Profesjonalne podejście także polecam.

Pytania pacjentów (79)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. k. f. Marcin Grześkowiak, dyplomowany terapeuta manualny oraz fizjoterapeuta. Asystent w Zakładzie Rehabilitacji Reumatologicznej AWF w Poznaniu.

  Więcej informacji o mnie na stronie www.omtcenter.pl oraz na fanpage www.facebook.com/OMTCenter

  Doświadczenie i umiejętności rozwijam od 2010 roku. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, specyficznie dobranych technikach manualnych, a także zindywidualizowanemu programowi treningowemu likwiduję ból oraz pomagam odzyskać sprawność fizyczną. Gwarantuję najwyższej jakości usługi lecznicze.

  Ciągle poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach krajowych oraz zagranicznych. W 2013 roku rozpocząłem 4-letnie szkolenie, którego celem jest uzyskanie tytułu specjalisty ortopedycznej terapii manualnej zgodnie ze standardami IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists). Po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego dołączę do wąskiego grona specjalistów OMPT.

  Ortopedyczna terapia manualna jest dziedziną fizjoterapii wyspecjalizowaną i stosowaną w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. W oparciu o fakty naukowe oraz doświadczenie kliniczne ciągle jest rozwijana, aby być jeszcze bardziej efektywną. Praca z pacjentem poprzedzona jest szczegółową i kompleksową analizą biomechaniczną i funkcjonalną jego stanu, co pozwala na postawienie diagnozy, a następnie na zastosowanie bezpiecznego i skutecznego leczenia. Leczeniu podlegają elementy bierne oraz czynne narządu ruchu, czyli mięśnie, stawy oraz nerwy obwodowe. W terapii manualnej technikami leczniczymi są masaż, rozciąganie mięśni, mobilizacje i manipulacje stawowe, mobilizacje tkanki nerwowej oraz medyczny trening terapeutyczny. Może być ona wspomagana metodami pośrednimi jak terapia wisceralna oraz plastrowanie dynamiczne.

  Jako profesjonalista w pracy z pacjentem umiejętnie wykorzystuję wiedzę wynikającą z własnego doświadczenia oraz wiedzę popartą dowodami naukowymi, dzięki czemu potrafię zaplanować proces leczenia oraz przewidzieć jego efekty.

  Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa
 • Reumatologia
więcej

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 2010

Publikacje

 • Wpływ metody Kinesiology Taping na ruchomość i obrzęki w stawach ręki u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. (Dynamiczne Plastrownie: Podręcznik do Kinesiology Taping, 2014)
 • The effect of the Kinesio Taping method on spinal motion and physiological spinal curvatures. Literature review (Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, 2014)

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2016
 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2017

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Pod Tężniami, Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej (Ciechocinek 2016) 90 godzin
 • Szpital MSWiA, Klinika Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego z Pododdziałem Leczenia Udarów (Poznań 2010) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii (Poznań 2010) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Zakład Rehabilitacji Leczniczej i Osób Niepełnosprawnych (Poznań 2009) 80 godzin
 • Szpital MSWiA, Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu (Poznań 2009) 80 godzin
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia