Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Stomatologii Zachowawczej Akademii Medycznej w Gdańsku.
W 2009 r zdała z wyróżnieniem…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące bruksizm

  Dwa dni temu odebrałam twardą szynę odciążającą, zakładaną na dolne zęby. Po dwóch nocach zauważyłam w kilku miejscach, że materiał uległ małemu starciu. Powodem jest zapewne nieświadome zaciskanie zębów. Czy szyna powinna ulegać takiemu ścieraniu i to już po 2 nocach? Jeśli nie, to chyba oznacza, że… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Małgorzata Zając

  Dzień dobry.
  Szyna relaksacyjna ma za zadanie zmniejszyć lub wyeliminować odruch zgrzytania lub zaciskania zębów.
  Nie nastąpi to w ciągu jednej, czy dwóch nocy, więc na szynie będą ślady jej… Więcej

 • Witam kto pomoże przy recezji dziasła przy jednym zębie?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Małgorzata Zając

  Dzień dobry.
  Proszę udać się do periodontologa lub chirurga szczękowo-twarzowego.
  Z poważaniem
  Małgorzata Zając

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Stomatologii Zachowawczej Akademii Medycznej w Gdańsku.
  W 2009 r zdała z wyróżnieniem państwowy egzamin specjalizacyjny ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.
  W 2012 r obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

  W trakcie swojej kilkunastoletniej pracy jako dentysta/ stomatolog nabyła umiejętności praktyczne z wielu dziedzin stomatologii.

  Pasjonuje się stomatologią estetyczną, protetyką i implantoprotetyką. Wie jak ważna jest w rekonstrukcji estetycznej i funkcjonalnej narządu żucia umiejętność całościowego podejścia do problemów stomatologicznych. W trosce o dobro Pacjentów stale podnosi swoje kwalifikacje aktywnie uczestnicząc w szkoleniach praktycznych, organizowanych przez wykładowców polskich i zagranicznych, co pozwala jej oferować bardzo wysoki poziom i przede wszystkim trwałość estetycznie wykonanych prac.
  Bardzo dba o dobry kontakt z pacjentem i bezbolesny przebieg leczenia. Usmiech i zadowolenie pacjenta jest dla niej najwiekszą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy.

  Starając się sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pacjentów obecnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności w zakresie medycyny estetycznej , uczestnicząc w kursach i szkoleniach w warszawskich klinikach medycyny estetycznej.

  Współwłaścicielka Specjalistycznej Kliniki Stomatologicznej DENTAL WORLD

Specjalizacje

 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
 • Stomatologia ogólna
 • Protetyka stomatologiczna
 • Periodontologia
więcej

Ukończone szkoły

 • Gdański Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła i profesjonalna pani doktor. Cały czas pyta się czy boli jak tak dokłada znieczulenia. Jestem cykorem przed detysta i bolem A wizyta u Pani Zajac w ogóle niczego się nie bałam bo wiedziałam że nic nie będzie boleć. Polecam z całego serca!

 • I
  Lokalizacja: Dental WorldUsługa: leczenie zachowawcze zębów

  Polecam wszytskim lecznie u Pani Malgorzaty, a szczególnie tym, którzy mają złe wspomnienia od poprzednich stomatologów. Dopóki nie poszlam na wizytę do DentalWorld nie wierzyłam, że wizyta u denstysty może odbyć się w innej atmoferze niż strach i ból ;0. W gabinecie jest zawsze miło, schludnie oraz przyjemna atmosfera. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalne podejście personelu do pacjenta :) Polecam!

 • A
  Lokalizacja: Dental WorldUsługa: ekstrakcja

  Korzystam z usług gabinetu Dental World od dwóch lat. O profesjonalizmie i wyjątkowym podejściu Pani Doktor Zając do pacjentów niech świadczy fakt, że na wizyty przyjeżdżam pokonując 350 km. Pani Doktor łączy wyjątkowe cechy takie jak : doskonała wiedza specjalistyczna, doświadczenie zawodowe, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności oraz wyjątkowa empatia wobec pacjentów. Doktor Zając przywiązuje ogromną
  uwagę do materiałów stomatologicznych, na których pracuje. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do najwyższych standardów usług, jakie świadczy Pani Doktor Małgorzata Zając. Te wszystkie umiejętności w połączeniu z najwyższej klasy sprzętem sprawiają, że jest to lekarz, u którego warto się leczyć i dbać o swoją urodę.

 • A
  Lokalizacja: Dental World

  Po odwiedzeniu kilkunastu gabinetów stomatologiczny w 3mieście (tych lepszych i gorszych, tańszych i droższych) znalazłam w końcu ten zdecydowanie najlepszy - szkoda, że tak późno. Wizyty w gabinecie to czysta przyjemność, panująca atmosfera i wiedza dr Małgorzaty a także całej ekipy sprawia, że leczenie najtrudniejszych przypadków wydaje się dziecinnie proste. Ciągle podnoszone kwalifikacje i fantastyczny sprzęt, dają poczucie pewności pacjenta. Nigdy nie bałam się wizyt stomatologicznych, ale od momentu kiedy chodzę do Dental World, odliczam godziny do kolejnej wizyty :) Baaardzo polecam. P.S. Te opinie są prawdziwe :) Istnieją tacy lekarze, a dzięki nim tak zadowoleni pacjenci!

 • N
  Lokalizacja: Dental World

  Profesjonalna i doświadczona lekarka. Ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście do pacjenta. Podczas zabiegu tłumaczy wykonywane czynności. Fachowa, kompetentna, dokładna, rzetelna doktor. Jeste pod ogromnym wrażeniem- polecam każdemu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem osobą, która panicznie boi się dentysty. W przeszłości trafiałem na stomatologów, którzy zadali mi ogrom bólu, dlatego przez wiele lat unikałem leczenia zębów jak ognia. Dopiero potężny ból zepsutego zęba zmusił mnie do wizyty u stomatologa. Trafiłem do Dental World i od momentu kiedy usiadłem na fotelu u Pani dr. Zając jestem najszczęśliwszym pacjentem na świecie :) Zero bólu, nawet podanie znieczulenia absolutnie bezbolesne! Znalazłem swojego lekarza.

  dr n. med. Małgorzata Zając2017-02-27

  Cieszę się , ze mogłam pomóc i strach minął. Małymi krokami , wspólnymi siłami przywrócimy piękny, zdrowy uśmiech. ????

 • K

  Świetny stomatolog, profesjonalistka - budząca zaufanie.
  Odkąd zaczęłam leczyć swoje zęby u dr Małgorzaty nie dość, że przestałam się bać, to nawet czekam niecierpliwie na kolejną wizytę.
  Pani doktor jest perfekcyjna w tym co robi, dba o komfort pacjenta, ma magiczne zdolności które sprawiają, że nic nie boli, a dodatkowo jest zawsze uśmiechnięta.
  Polecam każdemu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  dr Małgosia jest b. sprawna, delikatna, kompetentna, zawsze uśmiechnięta. 8 lat temu powiedziała, że mój ząb (15) wytrzyma 2,3 lata - a wytrzymał (wypełnienie) lat 8!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem od wielu lat pacjentką dr Zając. Nie będę pisała opinii o dr Zając jako świetnym stomatologu, bo to opisują wpisy poprzednich pacjentów. W ostatnim czasie miałam okazję mieć wykonywany zabieg ostrzykiwania osoczem (lifting wampirzy). Na efekty niestety musiałam trochę poczekać, co zrozumiałe nie jest zbyt zachęcające. Pierwsze efekty , czyli ładniejszy koloryt skóry, uczucie nawilżenia były odczuwalne juz po pierwszy tygodniu. Minął juz prawie miesiąc od zabiegu i jestem zachwycona efektami. Twarz jest promienna, zdrowo wyglądająca, wygładzona. Juz jestem umówiona na kolejny zabieg. Polecam wszystkim Paniom, które tak jak ja pragną zatrzymać na dłużej młodość.

 • W

  Trudno napisać pozytywną opinie, zazwyczaj chętnie piszemy te negatywne. Ta będzie pozytywna. W ubiegłym tygodniu miałam przyjemność poznać dr Małgorzatę Zając. Lekarz godny polecenia zarówno jeżeli chodzi o przygotowanie planu leczenia jak i samo leczenie. Jak juz wspomniałam w ubiegłym tygodniu dr wykonała u mie na jednej wizycie leczenie kanałowe. Zaznaczyć muszę, że nie było to proste leczenie, gdyż chciano mi tego zęba usunąć. Z polecenia koleżanki udałam się na wizytę do dr Zając z czego jestem bardzo zadowolona. Ząb pozostał na swoim miejscu wyleczony. Obecnie mam wykonane wycinki pod odbudowę zęba. Jestem bardzo szczęśliwa . POLECAM