lek.

Małgorzata Rydzewska

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

55 opinii +dodaj

Umów wizytę 57 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Istnieje możliwość umówienia się na wizyty poza wyznaczonymi terminami poprzez kontakt telefoniczny. Leczenie alergii (astma oskrzelowa, pokrzywki, atopowe zapalenia skóry, nawracające… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
55 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje

  Jesteśmy z synkiem dopiero na początku diagnostyki i współpracy z Panią doktor, ale to co mogę powiedzieć po pierwszej wizycie - Pani doktor bardzo rzeczowa, wszystko nam dokładnie wyjaśniła, poświęciła na to sporo czasu, a wszystko w sympatycznej atmosferze.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet AlergologicznyUsługa: konsultacje pediatryczne

  Miła doktor i super podejście do dziecka. Synek wciąż choruje na zapalenie oskrzeli Pani Doktor od razu postawiła na leczenie i będzie szukała przyczyny. Bardzo konkretna i mila. Odpowiada na wszystkie pytania.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: częste zapalenia oskrzeli i nawracajace problemy z górnym drogami oddechowymi

  Wspaniała Pani Doktor. Ciepłe przyjęcie bardzo dobry kontakt z dzieckiem i rodzicami. Profesjonalne podejście do sprawy. Pełen wywiad lekarski i dobór najlepszej diagnostyki celem postawienia diagnozy. Polecam

 • M
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Bardzo rzeczowe i kompleksowe diagnozowanie problemu. Zainteresowanie problemem i sugestiami pacjenta. Wszystko w atmosferze szacunku i zrozumienia. Szczerze polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet AlergologicznyUsługa: badania alergologiczne

  Pani doktor przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Wizyta przebiegła w milej atmosferze, dostałem skierowania na konieczne badania, Bardzo ciepła i serdeczna. Polecam

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet AlergologicznyUsługa: konsultacje

  Po pierwszej wizycie jesteśmy bardzo zadowoleni. Pani doktor była bardzo miła w kontakcie z dzieckiem, ale i rzeczowa i skrupulatna. Dziękujemy za wizytę i polecamy!

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet AlergologicznyUsługa: utrzymująca się wysypka skórna

  Szanowna Pani doktor, drodzy rodzice,
  długo wstrzymywaliśmy się z wystawieniem tej opinii. Powód?? Nasze nastroje po wizycie były "mizerne". "Przetrawiliśmy" spotkanie z dr Rydzewską i chcąc być uczciwym zarówno w stosunku do jej osoby jak i nas samych, postanowiliśmy wystawić ocenę "neutralną", czyli 3*.
  Nasz synek, od 5 tygodnia życia boryka się z wysypką/uczuleniem. Pierwsza doktor naszego synka, na podstawie obserwacji skóry i wywiadu, stwierdziła skazę białkową. Obecnie synek ma 7 miesięcy. Odkąd zaczęliśmy rozszerzać dietę pojawiły się kolejne, dziwne zmiany skórne, sine obwódki wokół oczu i silny świąd. Sugerując się rewelacyjnymi opiniami o doktor Rydzewskiej trafiliśmy do jej gabinetu.
  Pani doktor dokładnie obejrzała synka, osłuchała i ani nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła poprzedniej diagnozie - w/w skazie białkowej. Zaproponowała testy skórne, informując jednocześnie, że ich obraz może być w przypadku takiego maleństwa zafałszowany.
  Oględziny skóry synka przeprowadzono skrupulatnie, ale wiele spraw nie było takimi jakimi powinno! W dostępnej dla pacjentów toalecie brak przewijaka, mydła i papieru toaletowego (za to były chusteczki higieniczne). Byliśmy zmuszeni zmieniać dziecku pieluszkę w gondoli naszego wózeczka. Być może w budynku z gabinetami funkcjonuje odrębne pomieszczenie do tego przeznaczone, ale kompletny brak informacji na drzwiach, w korytarzu poczekalni, wg nas wskazywał, że takiego pomieszczenia po prostu nie ma. Pomyśleliśmy "trudno, w sumie nie jesteśmy tu dla przewijaka tylko dla wizyty lekarskiej". Wizyta była zamówiona na 17:40 Byliśmy sporo przed czasem. Zastani przez nas rodzice z pacjentami wchodzili o czasie. My trafiliśmy dopiero po 18:00 i po 15 minutach "dano nam do zrozumienia", że nasz czas minął. O co mamy żal ? Nie o to, że zabrakło punktualności. Nawet nie o to, że inne wizyty wydłużyły się znacznie. Mamy żal o to, że naszą wizytę potraktowano jak mało ważną bo w kolejce czekał już następny pacjent a przecież już było opóźnienie. Skąd taki wniosek? Pani doktor cały czas mówiła, ale nie bardzo słuchała tego co my mamy do powiedzenia. Przykład: zadała pytanie jak wygląda żywieniowy plan dnia syna. W połowie mojego zdania już poruszyła inny temat. Nie sluchała tego, że karmię piersią i jak spożywałam białko krowie to dziecko dostawało wysypki. Dowód na brak skupienia – powiedziała, że mam dziecku nie podawać wołowiny ani mleka ;) Powtórzyłam po raz kolejny, że to nie dziecko otrzymuje te produkty tylko ja je spożywałam i zaprzestałam. Zmieniła temat. Nawet nie ustaliłam czy nie popełniamy jakiś innych błędów żywieniowych, które w przypadku alergii mają przecież ogromne znaczenie. Zanim doktor zaczęła badać synka poprosiła mnie żebym podłożyła jakąś matę na kozetkę. Oniemiałam. Dysponowałam matą do przewijania więc położyłam na niej synka. Uważamy jednak, że taka sytuacja zdecydowanie nie powinna mieć miejsca!! To gabinet powinien być wyposażony w jednorazowe podkłady na kozetkę! Tym bardziej gabinet, do którego trafiają pacjenci ze schorzeniami skórnymi. Nie wspomnę o tym, że oględziny synka odbyły sie bez jednorazowych rękawic na dłoniach a dezynfekcji rąk po poprzedniej pacjenctce po prostu nie zauważyłam. Jeśli takowa była i wynikła z mojego niedopatrzenia to najmocniej Panią przepraszam.
  Na widok wysypki syna usłyszeliśmy, cytuję „poważna sprawa, poważna wysypka”. Taką wiedzę też posiadaliśmy przed wizytą u specjalisty. W trakcie badania synka doktor zadała pytanie czy żaden z wcześniejszych lekarzy nie słyszał u dziecka "szmerów". Odpowiedzieliśmy, że "nie". Po naszych słowach doktor szybko zmieniła temat. Już odpowiadałam częściowo na kolejne pytania a nie było mi dane poruszyć tematu "szmerów", które słyszała Pani doktor. Nie udzielono nam też informacji czy mamy udać się w związku z tym do kardiologa dziecięcego, czy to coś poważnego czy też nie mamy powodu do niepokoju. Nie dostałam też odpowiedzi na pytania dotyczące zasinienia wokół oczu, kataru, czy czarnych śladów na ząbkach. Na pytanie, odnośnie ząbków, czy może to być początek próchnicy dostałam odpowiedź, cytuję „dajmy wyrosnąć dobrze tym ząbkom” oraz pytanie „czy podaję witaminę D3”. Witaminę podajemy i takiej odpowiedzi udzieliliśmy. Poinformowaliśmy też, że szczotkujemy ząbki pastą dla niemowląt. Po naszych słowach temat ząbków i witaminy się zakończył bo Pani doktor przeszła do sprawy maści. Nie dając nam szansy dopytać co z tą witaminą, czy ma to np. zły wpływ, stąd ciemne rysy na szkliwie. Wszystko działo się, określmy to mianem „ ekspresowo”. Wiemy tyle co wcześniej a dodatkowo zasiano w nas ziarno strachu i niepewności w związku ze szmerami, witaminą D i „poważną wysypką”. I tu nasze kolejne niezadowolenie.
  Następnie poradzono nam stosować maści, które cytuję „rodzice sobie chwalą”. Maści zapisała Pani doktor i tu nie mamy zastrzeżeń. Mamy zastrzeżenia do porady, których używać. Fajnie, że Pani doktor kieruje się opiniami rodziców. Czy nie jest jednak tak, że porada ta powinna wynikać z wiedzy lekarskiej opartej na podstawie opinii środowiska lekarskiego na temat skuteczności i pozytywnych wynikach badań laboratoryjnych? Tu mamy mieszane odczucia czy Pani doktor faktycznie wierzy w działanie tych maści czy też zapisuje specyfiki na podstawie sugestii pacjentów. Być może to my jesteśmy w błędzie oczekując leku, który pomoże naszemu dziecku? Odwiedzając lekarza specjalistę chcieliśmy mieć pewność, że dostaniemy środek dający efekty. Zmierzam do tego, że opinia opinii nie równa a informacje na temat maści, które „rodzice sobie chwalą” są dostępne w internecie. Przy takim podejściu nie potrzebna by nam była wizyta lekarska. W internecie znaleźć można również zdjęcia „poważnych wysypek” oraz „niewyrośniętych ząbków”. Nie na tym nam zależało wybierając się do Pani doktor.
  Szalę goryczy przelało podsumowanie Pani doktor cytuję „ z mojej strony to wszystko”. Zabrakło zwykłej życzliwości w stylu „może mają Państwo jakieś pytania do mnie”, „czy mogę jeszcze jakoś pomóc, doradzić”. Nic takiego nie padło ani w trakcie ani na zakończenie wizyty. Za to w delikatny, ale dobitny sposób dano nam do zrozumienia, że czas Pani doktor dla nas dobiegł końca.
  W żaden sposób nie kwestionujemy posiadanej przez Panią doktor wiedzy.Żeby wydać taką opinię potrzebowalibyśmy więcej niż 15 minut w gabinecie. Kwestionujemy podejście do nas, naszego małego pacjenta i brak profesjonalnego zaplecza.
  Co do zapisanych maści – niestety w przypadku naszego synka jeszcze nie pomagają, ale o takiej ewentualności też zostaliśmy poinformowani przez dr Rydzewską :)
  Podsumowując-możemy zrobić testy, ale nie spodziewajmy się po nich zbyt wiele, możemy stosować maści, ale czy dadzą efekt zależy już tylko od skóry naszego synka...

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Alergologiczny

  Wspaniała Pani doktor. Cudowanie tłumaczy powody choroby i wyczerpująco objaśnia mechanizm działania alergii. Totalnie zna się na swoim fachu i ma świetne holistyczne podejście. Do tego dobre " ucho osłuchowe" moje dziecko kaszlało prawie 10 tygodni bylismy u kilku lekarzy wszyscy twierdzili ze jest "czysta" i pomimo podawania roznych sterydów, syropow , inhakacji kaszel sie caly czas utrzymywał. Pani Rydzewska wysłuchała zmiany oskrzelowe i kazala przeleczyc dziecko antybiotykiem i kaszel ustał nam po dwoch dniach od podania leku. Po wzmocnieniu organizmu po antybiotykoterapi czekaja nas kolejne wizyty celem zbadania dziecka pod katem astmy wczesnodzieciecej - z pewnoscią u pani Rydzewskiej. Swietny pulmonolog i pediatra! Polecam

 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  wizyta tyła dla mnie cenna, iż lekarz b szczegółowo zapoznał się z przebiegiem mojej choroby, zadawał dodatkowe pytania ws. choroby. wg mojej wiedzy zna się b dobrze na temat mojej choroby. Otrzymałem b szczegółowe dane co mam dalej robić, aby zmniejszyć moje uciążliwości związane z chorobą. Już po 5. ciu dniach od wizyty, tj. aplikowaniu zapisanych leków widać już zdecydowaną poprawę w moim cennym zdrowiu. Franciszek.

 • P

  Polecam Panią doktor. Byliśmy z naszą prawie półtoraroczną córeczką z silnym zaczerwienieniem na rączce. Pani doktor zebrała dokładny wywiad, zbadała dziecko, zleciła badania i zapisała maści. Maści pomogły już po 2 dniach, widać było wyraźną poprawę, dziecko przestaje się drapać. Na wyniki z krwi obecnie czekamy. Być może wcale nie jest uczulone na mleko, co podejrzewałam, ale to trzeba sprawdzić badaniami. Mój pediatra z przychodni wcale nie zajął się dzieckiem, nic nie zapisał, żeby pomóc (!). Bardzo polecam Panią doktor.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Istnieje możliwość umówienia się na wizyty poza wyznaczonymi terminami poprzez kontakt telefoniczny.

  Leczenie alergii (astma oskrzelowa, pokrzywki, atopowe zapalenia skóry, nawracające infekcje, zapalenia obturacyjne oskrzeli, nieżyty nosa i inne) i chorób płuc, wykonywanie testów alergicznych i spirometrii, odczulanie, porady pediatryczne.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria
 • Choroby płuc