Dr n. med.

Małgorzata Fałdzińska-Tętnowska verifiedCreated with Sketch.

Okulista

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny Wojweódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. LudwikaUsługa: przetykanie kanalika łzowego

  Rewelacyjna Pani Doktor,świetne podejście do pacjenta. Byliśmy z 11 msc córką przetkać kanalik łzowy Pani doktor zrobiła to tak sprawnie i szybko,że byłam w szoku. Oczko zaraz po zabiegu było już normalne zdrowe,bez łezki i ropki. Polecam i radze nie czekać bo im wcześniej tym lepiej :)

 • Szukasz okulisty? Pacjenci polecają:

  Magdalena Dębicka- Kumela
  Magdalena Dębicka- Kumela
  Okulista
  Mikołaja Kopernika 38, Kraków
  Kilka lat temu pojawił się u mnie na mięsku łzowym pieprzyk. Ciężko było mi znaleźć lekarza, który specjalizowałby… więcej

  Krzysztof Morawski
  Krzysztof Morawski
  Okulista
  Kopernika 38, Kraków
  Bardzo fachowe i profesjonalne podejście do pacjenta . To nie pierwsza moja wizyta u Pana doktora. Szczerze polecam… więcej

  Dominika Pagacz
  Dominika Pagacz
  Okulista
  Kopernika 38, Kraków
  Wizyta w pełni profesjonalna. Pani doktór dokładnie zbadała mnie i postawiła diagnozę. Przedstawiła dokładnie… więcej

  Michał Orski
  Michał Orski
  Okulista, Chirurg
  Lubicz 23, Kraków
  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Doktor udzielił mi fachowej pomocy. Ma profesjonalne podejście do pacjenta.… więcej

  Edward Paziewski
  Edward Paziewski
  Okulista
  Kopernika 32, Kraków
  Wizyta odbyła się punktualnie, sprawnie. Pan Doktor bardzo uprzejmy, rozwiązał problem, wszystko wyjaśnił, jestem… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Nazywam się Małgorzata Fałdzińska- Tętnowska. Urodziłam się w Krakowie 1958 roku w rodzinie lekarskiej.
   17 listopada 1982 roku otrzymałam dyplom lekarza medycyny, a 3 października 1983 roku rozpoczęłam pracę zawodową w Punkcie Krwiodawstwa PSK w Krakowie, gdzie po odbyciu staży podyplomowych pełniłam obowiązki kierownika tej placówki do 31 sierpnia 1985 roku.
   15 października 1985 roku podjęłam pracę w poradni okulistycznej ZOZ nr 3 Kraków- Krowodrza przy ul. Galla z jednoczesnym oddelegowaniem do Kliniki Okulistycznej AM celem odbywania stażu do I stopnia specjalizacji.
   Od 1 grudnia 1987 roku do listopada 1990 roku byłam pracownikiem Kliniki Okulistycznej. W tzw. Okresie Klinicznym w 1988 roku zdałam egzamin specjalizacyjny i pracowałam głównie na oddziale nowotworowym dla dorosłych i oddziale dziecięcym, na którym hospitalizowane były dzieci z zaćmą wrodzoną, jaskrą, wadami aparatu ochronnego, a także nowotworami gałki ocznej.
   1 grudnia 1990 roku rozpoczęłam studia doktoranckie w Akademii Medycznej w Krakowie. Przewód doktorski pod kierownictwem Pani Prof. Dr hab. Marii Starzyckiej otwarty został 18 grudnia 1992 roku, a temat pracy brzmiał: „Retinopatia cukrzycowa u chorych na cukrzycę insulinozależną rozpoznaną przed 18 rokiem życia”. Materiał do pracy naukowej pochodził z przeprowadzonych w ciągu roku badań pacjentów będących pod opieką poradni cukrzycowej Instytutu Pediatrii w Prokocimiu. Niektórzy z nich do dziś zgłaszają się do mnie na okresowe kontrole. W czasie trwania studiów doktoranckich, 15 kwietnia 1992 roku zdałam egzamin specjalizacyjny II stopnia z zakresu okulistyki. Dnia 16 czerwca 1999 roku w Sali Nowodworskiej Collegium Medicum U.J. w Krakowie odbyła się publiczna obrona mojej pracy, a w dwa dni później uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego został mi nadany stopień naukowy doktora nauk medycznych.
   Od marca 1997 roku pracuję w Przychodni Konsultacyjnej Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie (Witkowicach), gdzie zostało mi powierzone stworzenie Gabinetu Diagnostyki i Terapii Chorób Oczu Niemowląt i Wcześniaków, który do dziś prowadzę.
   Badam tu rocznie około 1000 dzieci, które przyjeżdżają z całego makroregionu Polski Południowej, czasem spoza makroregionu, a nawet z Włoch, Anglii, Irlandii, Węgier, Ukrainy. Moi pacjenci to głównie wcześniaki i noworodki obciążone ryzykiem rozwoju retinopatii wcześniaczej, jak również niemowlęta, czasem dzieci starsze, a bywa że i ludzie dorośli u których istnieje konieczność rekanalizacji dróg łzowych (przetkania kanalika).
   Pracując w WSO w Witkowicach udzieliłam wywiadu na temat Retinopatii wcześniaczej, który został w 2004r opublikowany w Dzienniku Polskim, a mój gabinet był jednym z miejsc obszernie przedstawianych w reportażach na temat Szpitala wielokrotnie emitowanych przez Telewizję Kraków w roku 2009.
   Od września 1997 roku konsultuję odziały noworodkowe i dziecięce w Szpitalu im. Gabriela Narutowicza, od stycznia 2000 roku- niemowlęta na Oddziale Infekcji i Neuroinfekcji w Szpitalu Im Jana Pawła II, a od kwietnia 2012r- noworodki w Szpitalu im. Siemiradzkiego.
   Od grudnia 2004r do kwietnia 2011r. pełniłam funkcję biegłego Sądowego Sądu Okręgowego w Krakowie.
   Od czerwca 2007r w Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno- Zabiegowym „Medicina” na ul. Grzegórzeckiej 67, a od maja 2011r w prywatnym gabinecie okulistycznym przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika na ul. Strzeleckiej 2a wykonuję zabiegi wspomnianej już rekanalizacji wrodzonej niedrożności dróg łzowych, oraz udzielam konsultacji okulistycznych niemowlętom. Od września 2011r konsultuję okulistycznie pacjentów hospitalizowanych na oddziałach tego Szpitala.

  Specjalizacje

  • Okulistyka

  Usługi

  Gabinet Prywatny Wojweódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika

  ul. Strzelecka 2a, Grzegórzki, 31-503 Kraków, małopolskie


  Wojewódzki Szpital Okulistyczny "Witkowice" Przyjmuje na NFZ

  Wzgórza Krzesławickie 17b, Wzgórza Krzesławickie, Kraków, małopolskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  22 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • K
   Lokalizacja: Gabinet Prywatny Wojweódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. LudwikaUsługa: przetykanie kanalika łzowego

   Rewelacyjna Pani Doktor,świetne podejście do pacjenta. Byliśmy z 11 msc córką przetkać kanalik łzowy Pani doktor zrobiła to tak sprawnie i szybko,że byłam w szoku. Oczko zaraz po zabiegu było już normalne zdrowe,bez łezki i ropki. Polecam i radze nie czekać bo im wcześniej tym lepiej :)

  • D
   Lokalizacja: Gabinet Prywatny Wojweódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. LudwikaUsługa: płukanie kanalików łzowych

   Do pani doktor trafiliśmy z polecenia pediatry.Synek miał niedrożność kanalika łzowego. Na początku miałam obawy czytając w internecie jak wygląda zabieg. Dziecko popłakało kilka minut ale od razu po wizycie widać było znaczną poprawę. Polecam w 100 %.

  • My trafilismy do pani doktor z naszym 3 miesięcznym synkiem. Po krótkim wywiadzie od razu postanowiła zrobić badanie oka bez wyjaśnienia jak to wygląda. Gdybyśmy wiedzieli nigdy byśmy się na to nie zgodzili trauma dla dziecka jak i dla rodziców. Przygotowanie do badania wygląda tak ze oczy zostają zakrapiane 3 razy w odstępach 20minutowych aby rozszerzyć źrenice. Dziecko zostało unieruchomienie przez skrepowanie kocykiem jeden z rodziców leży na dziecku aby nie drgnelo przy badaniu a pielęgniarka unieruchamia mu główkę. Oczy zostają znieczulone kroplami po czym na oczy zostają założone metalowe klamry. Aby obejrzeć dokładnie oko dziecka pani doktor przesuwa gałkę oczna specjalnym ostrym narzędziem które wygląda jak dentystyczne. Badanie trwa ok 15-20 minut. Dziecko przerazliwie płakało przez całe badanie. Gałki oczna zostaly zrysowane co utrzymuje się do dwóch tygodni po tym czasie powinno się wszystko wygoic u nas lzawienie oczka trwa już 3 tydzień. Podsumówiąc badanie jest bardzo drastyczne. Podobno są juz mniej inwazyjne sposobu badania niż to dlatego polecałbym poszukać specjalistę wykonującego badanie w nowocześniejszy sposób.

  • M

   Niestety nie mogę dołączyć do pochlebnych opini. Pani dr w zasadzie leczenie u niemowląt sprowadza do przetykania kanalików. Nie było wywiadu, nie było badania ani słowa na temat zabiegu. Po wejściu do gabinetu podsunieto mi kartkę do podpisu zgody i szbyko zabrano dziecko do zabiegu tłumacząc, że tak jest najlepiej dla dziecka. Nie dano mi szansy przyzwyczaić dzidziusia do gabinetu i pani dr. Maluch spał, wybudził sie na stole w dodatku głodny i zamiast jedzenia ten straszny zabieg i jeszcze to zakrapianie przez 7 dni. Ogólnie dziecko przeżyło traume (ja też) poźniej przestało jeść i zrobiło się bardzo nerwowe i konsekwecje mogły być naprawde poważne. Sam zabieg wykonany sprawnie ale u nas nie pomógł bo to nie tam był problem o czym pani dr nie mogła wiedziec bo nie było badania.

  • J

   Pani doktor przeprowadziła zabieg przetykania zatkanego kanalika łzowego u naszego niespełna 4 miesięcznego synka zabieg nieprzyjemny, ale przeprowadzony bardzo sprawnie i niemalże błyskawicznie.

  • M

   Pani doktor Małgorzata Fałdzińska-Tętnowska bardzo profesjonalnie zajęła się naszym synkiem. Kanalik był przetykany w 3 miesiącu życia i chociaż musieliśmy podjąć próby 3 krotnie z racji stanów zapalnych i zawiłości kanaliku w końcu się udało. Warto pojechać z dzieckiem do pani doktor nawet 100-200 km i ponieść ewentualne koszta. W zamian za trudy dziecko będzie zdrowe a to chyba jest najważniejsze dla każdego rodzica.

   P.S. do rodziców:
   1.nie czekajcie żeby dziecko było większe tylko umówcie się na wizytę. Im szybciej tym lepiej (młodszy syn miał przetykane w 2 miesiącu życia przez panią doktor)

   2.nie szukajcie w rejonie małopolski innych lekarzy okulistów, możecie się spotkać z niemiłą niespodzianką ewentualnych prób przetykania kanalików ( GORLICE: próby przetykania i proszę przyjechać jak dziecko będzie miało pół roku - żałosne, nie tylko nasze doświadczenia). Szkoda waszych nerwów, czasu i pieniędzy a przede wszystkim szkoda waszego dziecka.

   Niech wasze dzieci rosną zdrowo. Wybierajcie prawdziwych specjalistów.

  • K

   Wspaniała Pani Dr! Przyjechaliśmy na wziernikowanie dna oka z naszą 5 miesięczną córeczką z Rzeszowa. Pani Dr badanie przeprowadziła sprawnie, szybko - po prostu pełen profesjonalizm. Bardzo dobry kontakt z dzieciaczkiem. Potrafi spokojnie wszystko wytłumaczyć, odpowiedzieć na nurtujące pytania i ostatecznie uspokoić. Jeżeli ktoś ma problem z oczkami dziecka jak najbardziej polecam, wizyta warta każdych pieniędzy! Oczywiście pozdrawiamy serdecznie Panią Dr!!!

  • E

   Witam. Mój 10 tygodniowy Synek od urodzenia miał problem z ropiejacymi oczkami. Próbowaliśmy 2xantybiotyk, systematyczne masaże etc. Niestety zabieg był jedynym rozwiązaniem. Od wizyty u Panie Dr minął tydzień, oczko poddane zabiegowi wygoiła się i nie ma śladu po ropce. Teraz czas na drugie oczko. Polecamy Rodzicom Panią dr. Wizyta nieprzyjemna ze względu na płacz dziecka, ale po 10 min płacz mija i stan oczka poprawia się.

  • M

   Właśnie wróciłam z Krakowa z moją 3 miesięczną córką. Pani doktor Tętnowska została nam polecona przez naszego okulistę. Jechaliśmy ponad 100 km, ale nie żałujemy. Dziecko miało sondowany kanalik łzowy. Wszystko odbyło się bardzo szybko. Pani doktor oraz pomagające jej pielęgniarki byly bardzo miłe i profesjonalne.Polecam każdemu.

  • Pani doktor została nam polecona przez pediatrę jako najlepszy specjalista okulistyki dziecięcej i rzeczywiście nie mogliśmy trafić lepiej. To profesjonalistka w każdym calu - doświadczona, rzeczowa, konkretna, z bardzo dobrym podejściem do małych pacjentów - po prostu budzi zaufanie. Zabieg rekanalizacji przebiegł u naszego maluszka bardzo szybko, sprawnie i co najważniejsze skutecznie, choć do przyjemnych nie należał. Dziękujemy !!!

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG