mgr

Magdalena A. Pietrzak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

10 opinii +dodaj

Jako psycholog i terapeuta dziecięcy zapraszam na konsultacje, spotkania diagnostyczne oraz terapię. Podejmuję pracę z dziećmi w wieku 0-12 lat. Równolegle pracuję z rodzicami, w zakresie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moje odczucia po pierwszej wizycie są następujące: widać profesjonalizm u Pani Magdaleny, ogromną wiedzę w swoim zawodzie, wizyta u Pani Magdaleny była swobodna i niestresujaca.

  Magdalena A. Pietrzak2018-02-28

  Pani Anno, dziękuję za cenną informację zwrotną. Ufam, że kolejne spotkania pozwolą na współpracę we wspieraniu Państwa dziecka.

 • I
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: pomoc psychologiczna i terapeltyczna

  Witam czytajac komentarze mozna powiedziec ze nic dodac nic ujac w 100 Prawda o Pani Magdzie,tak sympatycznej i pelnej optymizmu osoby nie spotkalam,a Synek wprost nie mogl sie doczekac kiedy bedzie nastepne spotkanie z Pania Magda.
  Dlatego napisze od siebie jeszcze tyle ze Pragniemy Podziekowac Pani Magdzie z calego serca za pelne zaangazowanie oraz profesjonalizm za dobroc,cieplo i za razem trafne podpowiedzi zdiagnozowanie i pomoc naszemu Synkowi.Zyczymy duzo Sukcesow.Pozdrawiamy.

  Magdalena A. Pietrzak2018-01-18

  Pani Izo, bardzo dziękuję za czas pracy z Państwem oraz za opinię. Poznawanie świata z perspektywy Państwa Synka było dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Życzę wielu dobrych, rodzinnych chwil.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Magda wzbudza zaufanie u dzieci już od pierwszego kontaktu. W relacji z moim dzieckiem była bardzo delikatna i nienarzucająca się. Z drugiej strony w relacji ze mną była rzeczowa i nie traciła cennego czasu. Jest bardzo kompetentnym psychologiem a przy okazji ciepłą i sympatyczną osobą. Bardzo polecam.

  Magdalena A. Pietrzak2017-10-20

  Pani Agnieszko, dziękuję bardzo za opinię, to dla mnie wartościowa informacja zwrotna. Cieszę się, że nasze spotkanie było dobrym czasem i dla Pani i dla dziecka.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Magda jest bardzo ciepłą, cierpliwą, wykazującą się ogromną empatią osobą. Posiada szeroką wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej, którą podaje w bardzo jasny i konkretny sposób. Podczas konsultacji odpowiadała na wszelkie moje wątpliwości, podając konkretne sytuacje z obserwacji mojego dziecka; czułam się wysłuchana i zrozumiana, a przede wszystkim uspokojona.

  Magdalena A. Pietrzak2017-09-12

  Dziękuję serdecznie za opinię. Życzę Państwu wielu odkryć na kolejnych etapach rozwoju.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Panią Magdę poznaliśmy w przedszkolu, do którego chodziła nasza córka. Jest osobą bardzo spokojną, zaangażowaną w pracę i zawsze chętnie służącą pomocą. Uczestniczyłam w warsztatach organizowanych przez Panią Magdę dla rodziców przedszkolaków i bardzo dobrze wspominam te zajęcia, ponieważ pozwoliły one poukładać pewne sprawy związane z wychowywaniem dzieci oraz spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. W przyszłości mając jakiekolwiek problemy wychowawcze z pewnością odszukam kontakt do p. Magdy.

  Magdalena A. Pietrzak2017-09-08

  Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że czas spędzony na naszych intensywnych warsztatach okazał się cenny

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Magdalena pomogła nam zacząć nadawac na tych samych falach co dziecko co niewątpliwie przycyzniło się do poprawienia procesu wychowawczego ku uciesze nas i pociechy. Miła, spokojna, ale bardzo rzeczowa szybko zdiagnozowała kluczowe obszary oraz przedstawiła sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Polecam!

  Magdalena A. Pietrzak2017-09-07

  Panie Krzysztofie, dziękuję za opinię. Życzę wiele radości ze współgrania z dzieckiem na podobnych falach - myślę, że to cenny fundament dla Państwa relacji.

 • M

  Moja ocena jest neutralna gdyż dotyczy współpracy z panią psycholog w placówce (nie byliśmy na prywatnej wizycie dlatego nie wystawiam złej oceny). Niestet nie byliśmy w pełni zadowoleni a problem adaptacji dziecka wśród rówieśników nie został rozwiązany. Być może warunki na to nie pozwoliły ale później w innych okolicznościach udało się nam problemem rozwiązać, więc wątpliwości pozostały. Pani psycholog jest miła.

  Magdalena A. Pietrzak2017-09-02

  Dziękuję za informację zwrotną.
  Z mojego doświadczenia wynika, że adaptacja dziecka w grupie jest związana z wieloma czynnikami. Jednym z nich jest, jak Państwo przyznają, oddziaływanie psychologa.
  Ze swojej strony wkładam maksymalnie dużo starań – w formie obserwacji, konsultacji z rodzicami i nauczycielami, warsztatów i interwencji w grupie - w ramach obszaru, na jaki jestem w stanie oddziaływać. Granicą są dla mnie: naruszanie wolności dziecka, wolności jego rówieśników oraz czynniki poza moim zasięgiem.
  Cieszy mnie, że zaistniały okoliczności, w których wyzwanie związane z adaptacją zostało rozwiązane.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: dziecko z zaburzeniami sensorycznymi

  Pani Magdalena bardzo szybko wzbudza sympatię dziecka, co jest ważne w dalszej współpracy. Jej podejście sprawia, że córka nie może doczekać się kolejnego spotkania. Wzbudza tym moje całkowite zaufanie. Pani psycholog ma w zanadrzu zawsze jakieś praktyczne rady, które uświadamiają oraz otwierają na poszukiwanie nowych rozwiązań. Bardzo cenię sobie naszą współpracę. Polecam!

  Magdalena A. Pietrzak2017-08-29

  Jestem wdzięczna za opinię, Pani Joanno. Praca terapeutyczna z Córką jest dla mnie nieustanną, energetyczną przygodą.

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Magdalena pracuje w przedszkolu, do którego chodzi mój synek. Jest osobą niezwykle ciepłą, miłą, empatyczną, wrażliwą na potrzeby dziecka i rodziców. W każdej kwestii dotyczącej problemów dziecka i nie tylko możemy liczyć na jej wsparcie. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Przeprowadziła kilkakrotnie rewelacyjne zajęcia z sensoplastyki, które mój synek uwielbia.

  Magdalena A. Pietrzak2017-08-29

  Pani Ewo, dziękuję bardzo za opinię. Prowadzenie zajęć rozwojowych i obserwacja zaangażowania Syna sprawiają wiele radości. Życzę mu powodzenia na kolejnych etapach edukacyjnych.

 • H
  Lokalizacja: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Otwarte Drzwi

  Mój (w tej chwili prawie sześcioletni Syn) korzysta z terapii u P. Magdy od roku.
  Mimo że zwykle jest nieufny wobec terapeutów, P. Magda już na starcie znalazła do Niego właściwą drogę.
  P. Magda potrafi też dopasować tematykę, tempo i energię na warsztatach stosownie do potrzeby chwili. Zarówno w kontaktach z Synem, jak i z rodzicami, jest uważna, empatyczna, miła, ciepła i serdeczna, a jednocześnie konkretna, skoncentrowana zawsze na rozmówcy i szukaniu dogłębnie rozwiązań dla jego problemów.
  Również konsultacje z P. Magdą były dla nas bardzo wartościowe - pomogły nam w lepszym rozumieniu Syna i radzeniu sobie w trudnościach.
  Gorąco polecam współpracę z P. Magdą!

  Magdalena A. Pietrzak2017-08-23

  Dziękuję serdecznie za opinię. Cieszę się, że mogę poznawać Syna na spotkaniach i razem z nim dążyć do coraz lepszego rozumienia świata emocji i relacji.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jako psycholog i terapeuta dziecięcy zapraszam na konsultacje, spotkania diagnostyczne oraz terapię. Podejmuję pracę z dziećmi w wieku 0-12 lat. Równolegle pracuję z rodzicami, w zakresie wspierania procesu terapii dzieci.

  WYKSZTAŁCENIE i KWALIFIKACJE zdobywałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie studiowałam na specjalnościach: psychoterapia, psychologia kliniczna dziecka, psychologia edukacji. Kontynuuję ścieżkę naukową na studiach doktoranckich. Dodatkowo ukończyłam kurs terapeutyczny w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży (Centrum CBT-EDU), szkolenia z zakresu metod diagnozy i pracy terapeutycznej z dziećmi, kurs metody videotreningu VIPP-SD (Leiden University).

  DOŚWIADCZENIE buduję poprzez współpracę z placówkami edukacyjnymi i terapeutycznymi (m.in. Przedszkolem Terapeutycznym „Terapik”, Przedszkolem Montessori „Przystań Odkrywców”, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczy „Centrum Autyzmu”) oraz placówkami klinicznymi (m.in. Ambulatorium Terapii Rodzin w Krakowie, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, na Oddziale Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu).

  SPOSÓB PRACY wyznaczony jest wiekiem oraz wyzwaniami dziecka. Pierwszym krokiem moich oddziaływań jest nawiązanie relacji z rodziną i dokładna ocena poziomu rozwoju. Po niej następują oddziaływania terapeutyczny. Przyjmuję w nich podejście niedyrektywne inspirowane metodą terapii zabawą i metodą Marii Montessori, uzupełniając je technikami poznawczo-behawioralnymi. Aby swoją pracą nieustannie służyć dzieciom, jestem pod stałą superwizją i rozwijam warsztat pracy o nowe metody. Jedną z nich jest nowatorski trening rodzicielski w formie videoobserwacji VIPP-SD, służący polepszaniu relacji między rodzicem i dzieckiem w wieku 0-5 lat.

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 • Uniwersytet Jagielloński
 • Universität Heidelberg
 • Szkoła Psychoterapii Centrum CBT EDU
więcej

Publikacje

 • "Samoutrudnianie, czyli jak nie radzić sobie ze stresem", Projekt: Stres zostaw na później http://pospiechzostawnapozniej.blogspot.c1m/2016/0... html
 • "Rozwój małych dzieci w grupie przez zabawę" cz. I i cz. II; Czasopismo Remedium, 274(2) i 276(4)
 • "Specyficzne problemy edukacyjne dziecka z cukrzycą"; Czasopismo Remedium, 277(5)
 • "Bóg oczami dziecka, czyli rozwój religijności w dzieciństwie", Publikacja pod redakcją A.Pankalli: "Homo religiosus a psychologia"
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Zakład Wczesnej Interwencji Psychologicznej, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie
 • Ambulatorium Terapii Rodzin, Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
 • Oddział Neurologii Dzieci i Młodzieży, Szpital Kliniczny im. Helidora Święckickiego w Poznaniu
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy "Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwoju" w Krakowie
 • Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka w Poznaniu
 • Centrum Treningu Uwagi Słuchowej Metodą Tomatis’a w Poznaniu
więcej