Umów wizytę 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam krótką informację na temat mojej praktyki. Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz terapeutą neuroterapii instrumentalnej- EEG… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (76)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz w ciągu 48h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
  • Moja mama stosuje na mnie przemoc psychiczną. Mam 22 lata i do kiedy pamiętam, jestem "oczkiem w głowie". Dostaję od niej wielkie wsparcie w różnej formie, ale jednocześnie czuję nad sobą manipulację, skrajną nadopiekuńczość, szantaż emocjonalny. Moja mama ma depresję, uzależnia ode mnie każdą… Więcej

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    Maciej Reichel

    Witam.
    Pani sytuacja jest dość trudna.Ma Pani poczucie winy, nie potrafi Pani uwolnić się od Mamy , ponieważ jest duża zależność finansowa do tego wszystkiego.
    Powinna Pan namówić Mamę na… Więcej

  • Od 3 lat cierpię na zaburzenia odżywiania ... nie wiem na czym stoję ,potrzebuje konsultacji online ponieważ mieszkam za granica. Czy z takiej rozmowy dowiem się na jakim etapie jestem czy muszę pofatygować sie osobiście do specjalisty ?

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    Maciej Reichel

    Witam.
    Nie ma problemu można kontaktować się przez Skype. zapraszam i pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

  • Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam krótką informację na temat mojej praktyki.
    Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz terapeutą neuroterapii instrumentalnej- EEG Biofeedback, coachem oraz mediatorem.
    Celem mojej pracy jest optymalizacja i usprawnienie funkcjonowania psychicznego i fizycznego u osób dorosłych i dzieci.
    Pracuję z osobami, które do tej pory bezskutecznie borykały się z zaburzeniami takimi jak: nerwice, lęki, ataki paniki, fobie, depresje, bezsenność, zaburzenia psychosomatyczne ( nie wyjaśnionego pochodzenia dolegliwości fizyczne oporne na tradycyjne sposoby leczenia np.: bóle głowy, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i układu krążenia, zaburzenia neurologiczne).

    Terapia Poznawczo-Behawioralna RTZ Racjonalna Terapia Zachowania .
    Traktowana jest jak tzw: pogotowie psychologiczne.Jest to nurt terapeutyczny wywodzący się z nutrów poznawczo – behawioralnych, który zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuta stosuje aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.
    Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.

    Terapeuta koncentruje się przede wszystkim na teraźniejszości i przyszłości pacjenta. Nie ma tutaj, często kojarzonego z psychoterapią „grzebania się w przeszłości“. Terapia ma jasno określone cele ( np. poradzenie sobie z lękiem przed wystąpieniami społecznymi, lękiem przed lataniem, atakami paniki, obsesyjnymi myślami, obniżonym nastrojem itp.) i protokoły leczenia. Uczy się również zwiększania tolerancji na frustrację wynikającą z przeszkód w osiąganiu celów.
    Obecnie podejście poznawczo – behawioralne jest bardzo popularne ze względu na krótki czas trwania terapii oraz skuteczność potwierdzoną licznymi badaniami. W terapii tej robimy równie testy na tzw: schematy. Celem tej metody jest przedstawienie tych cech terapii schematu, które różnią ją od innych terapii z szerokiego pola poznawczo-behawioralnego. W przeciwieństwie do bardziej teradycyjnych podejść TPB, terapia schematu wprost zajmuje się badaniem przyczyn bieżących symptomów, a nie jedynie czynników , które ją podtrzymują. Terapia schematów kładzie duży nacisk, na relację terapeuta-pacjent i tworzenie w jej ramach doświadczeń korygujących emocje, oraz empatyczną konfrontację.
    Stawia przed terapeutą jasne cele, mają one pomóc pacjentom zrozumieć ich podstawowe potrzeby emocjonalne i nauczyć jak można je zaspokoić w sposób adaptacyjny.

    Czym jest Coaching???

    Coaching jest procesem doskonalenia kompetencji w obszarze , który chce rozwijać klient.
    Pomaga ludziom w stawaniu się tym , kim chcą być i byciu najlepszym , jak to możliwe.
    Wydobywa i wzmacnia w to co w ludziach najlepsze. JOSEPH O CONNOR.

    Coaching to proces, czyli seria sesji coachingowych. Pierwszym spotkaniem winna być sesja kontraktowa, na której klient zapoznaje się z coachingiem i coachem, daje się poznać i w tym momencie obydwie strony decydują się, czy chcą ze sobą pracować.
    Na sesji kontraktowej coach orientuje się w sytuacji i potrzebach klienta, ustalane są indywidualne zasady współpracy przy zachowaniu podstawowych założeń (zasada poufności).
    Cel pracy ustala klient definiując swój cel na cały proces, a następnie na dane sesje. Proces coachingowy trwa zwykle od 6 do 10 sesji.


    • Coaching jest jedną z wielu praktycznych form rozwoju osobistego. Jest partnerstwem z klientem w kreatywnym procesie, który inspiruje klienta do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału.
    • Coaching to zorientowany na doskonalenie kompetencji, umiejętności i postaw proces uczenia się. To narzędzie, którego podstawą jest wiedza klienta, którą wydobywa sam klient za pomocą pytań, stosowanych przez coacha.
    • Coaching to praca własna między sesjami, które służą zaplanowaniu, refleksji, przeanalizowaniu tego, co działa lub nie działa lub tego, co może działać lepiej.
    • Coaching to odblokowanie potencjału osoby, w celu maksymalizacji jej dokonań i działań. Jest pomaganiem w uczeniu, niż nauczaniem.
    • John Withmore
    • Coach to osoba posiadająca wiedzę i umiejętności do świadomego przeprowadzania klienta przez proces coachingu, a tym samym proces jego zmian.
    • Coach posiada cały wachlarz narzędzi pomagających klientowi w pracy nad realizacją założonych celów.
    • Coach zadaje pytania, stymuluje do myślenia, prowokuje do zmiany, wierząc, że klient jest zdolny do realizacji swoich celów, wspiera go w tym.
    • Coach nie może powiedzieć klientowi, co powinien zrobić, co musi zrobić. Coaching zgodny z kodeksem etycznym nie pozwala na sugerowanie rozwiązań i zadawanie sugerujących pytań.
    • Niezwykle ważna w coachingu jest partnerska relacja i wzajemne zaufanie. Coach nie podchodzi do klienta z pozycji eksperta czy autorytetu. Coach i klient wspólnie ustalają cel
    format i oczekiwane wyniki ich pracy. Klient nie zrzuca odpowiedzialności za powyższe na coacha ani też coach nie decyduje się na podjęcie pełnej odpowiedzialności za efekty procesu. Treści omawiane na sesji coachingowej są poufne.

    COACHING NIE JEST PSYCHOTERAPIĄ I NIE JEST W STANIE POMÓC KLIENTOWI Z PROBLEMAMI NATURY EMOCJONALNEJ CZY POZNAWCZEJ , NIE ZAJMUJE SIĘ POMOCĄ PSYCHOLOGICZNĄ I NIE LECZY ZABURZEŃ.
    Coach korzysta z informacji o przeszłości klienta , aby ustalić jego obecną sytuację. Nie zakłada on jednak rozwiązania problemów z przeszłości w celu usprawnienia działań przyszłych.

    KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z COACHINGU:
    Kiedy zależy nam na osiągnięciu jakiegoś celu, istnieje wyzwanie, sposobność osiągnięcia czegoś ważnego.
    Gdy nasza wiedza, umiejętność, zaufanie do siebie jest niewystarczające do osiągnięcia celu.
    Jeśli przejawiamy podejście lub zachowanie nie sprzyjające realizacji celu.
    Kiedy nie zdajemy sobie sprawy ze swoim mocnych stron iż tego jak je rozwijać.
    Jeżeli brakuje jasnej oceny sytuacji podczas, gdy trzeba podjąć decyzję.
    W sytuacji gdy potrzebny jest duży wysiłek w ograniczonym czasie.
    Kiedy odczuwamy brak równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym.
    Gdy istnieje potrzeba lepszego zorganizowania i samodzielnego kierowania własnym zżyciem.
    Głównym celem coachingu jest poszerzenie świadomości i odpowiedzialności za swoje życie.
    TERAPEUTA: będzie dociekał, co nie pozwala Ci przełamać oporu przed prowadzeniem samochodu.
    DORADCA: będzie słuchał o Twoich lękach związanych z samochodem.
    MENTOR: podzieli się z Tobą wskazówkami, bazując na własnym doświadczeniu dot. Prowadzenia samochodu.
    KONSULTANT: doradzi Ci jak prowadzić samochód.
    COACH: zachęci Cię i wesprze w prowadzeniu samochodu.
    Coaching dąży do porzucenia starych nawyków i wyzwolenia się od bezużytecznych sposobów myślenia.
    Poziom naszych umiejętności coachingowych musi wzrosnąć tak, aby obejmował zrozumienie psychologiczne i duchowe oraz praktykę rozwoju osobistego.
    „Coaching to proces uczenia się, trwający całe życie…” P. McManus


    EEG Biofeedback jest adresowany szczególnie do osób (dzieci i młodzieży) z obniżoną zdolnością do zaprezentowania swoich osiągnięć i umiejętności, tremą, lękami, z agresywnością, z zaburzeniami procesu uczenia (dysleksja, dysgrafia), zaburzeniami zachowania, zaburzeniami snu, zaburzeniami uwagi, jej utrzymania i planowania swoich poczynań (ADD, ADHD).

    Jak wygląda trening EEG Biofeedback?
    Na podstawie rozmowy i wstępnej diagnozy wyznaczam wraz z klientem cele terapii oraz opracowuję program treningowy.
    Trening polega na monitorowaniu (za pomocą czujników) aktywności układu nerwowego i przełożeniu jej za pomocą specjalnego programu w zrozumiałą i atrakcyjną dla pacjenta formę audio-wizualną: film, grę komputerową czy animację. W ten sposób osoba trenująca otrzymuje informacje o aktualnym stanie swojego umysłu. Obserwowalny staje się poziom pobudzenia, koncentracji, stresu, lęku czy relaksu. Trenujący koryguje nieprawidłowe i utrwala nowe pożądane wzorce funkcjonowania.


    Trening mózgu zamiast leków?
    Działanie większości leków jest doraźne i nakierowane na likwidowanie objawów. Efekt treningu EEG Biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu co przekłada się bezpośrednio na trwałe zmiany w samopoczuciu i zachowaniu. Treningi są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.
    Należy pamiętać, że każda zmiana w leczeniu powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.

    Wskazania do treningów:

    1. w stanie zdrowia

    Człowiek potrafi wykorzystać zaledwie ułamek możliwości swojego umysłu . Trening znacznie poprawia funkcje poznawcze, wycisza lęk i agresję, polepsza sen oraz zdolność do współpracy z innymi ludźmi. Trening zalecany jest dla osób, dla których stres jest codziennością, które szybko decydują, potrzebują nadzwyczajnego skupienia czy też wykonują duży wysiłek:
    - osoby na stanowiskach kierowniczych, menadżerowie, przedsiębiorcy
    - wojskowi, policjanci
    - kierowcy
    - sportowcy wszystkich dyscyplin
    - artyści
    - osoby poddane ekspozycji społecznej

    2. w zaburzeniach psychologicznych
    - depresje
    - zaburzenia uwagi, koncentracji, planowania
    - obniżenie samooceny
    - zaburzenia snu
    - specyficzne zaburzenia uczenia i zaburzenia mowy
    - stany lęku, paniki
    - fobie (społeczna i specyficzne)
    - tiki nerwowe
    - trudność w kontrolowaniu zachowań agresywnych
    - zaburzenia odżywiania (jedzenie napadowe, bulimia, anoreksja)
    - uzależnienia (alkohol, nikotyna, narkotyki, gry i in.),

Specjalizacje

  • Psychologia Sportu
  • Psychoterapia

Ukończone szkoły

  • Centrum Szkoleniowo- Terapeutyczne Akademia Biofeedback EEG w Warszawie
  • Centrum Kształcenia Kadr Sportowych w Warszawie
  • Szkolenie Biofeedback EEG (neurofeedback)
  • Szkolenie Biofedback GSR w zastosowaniach klinicznych oraz treningu szczytowej wydajności.
  • Racjonalna Terapia Zachowania w nurcie poznawczo-behawioralnym: Szkolenie podstawowe i szkolenie rozszerzone Optimotiv
  • Akademia Bliżej Mediacje
  • Akademia Edukacyjna VCC
więcej

Nagrody i wyróżnienia

  • Certyfikat Jakości Znany Lekarz

Znajomość języków

  • polski
  • ukraiński

Certyfikaty

Choroby

  • trudności szkolne
  • zaburzenia emocjonalne
  • zaburzenia psychiczne
  • zaburzenia osobowości
  • nerwica
  • depresja
  • zaburzenia koncentracji
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia mowy
  • fobie
  • tiki
  • zaburzenia odżywiania
  • uzależnienia
  • bóle głowy
  • migrena
  • zachowania agresywne
  • ADHD
  • niskie poczucie własnej wartości
  • dysleksja
  • dysgrafia
  • autyzm
  • nerwica natręctw
  • uzależnienie od hazardu
  • ból
  • zaburzenia uwagi
  • obniżenie samooceny
  • stany lęku i paniki
  • ADD
  • zaburzenia psychosomatyczne
  • trema
  • dolegliwości menopauzy
  • uzależnienie od nikotyny
  • uzależnienia wszystkie
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
28 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia poznawczo-behawioralna RTZ

    Gorąco polecam Pana Macieja !!! Bardzo pomógł mi inaczej spojrzeć na świat i nauczył na nowo czerpać radość z życia. Nie żałuję ani jednej minuty, spędzonej na rozmowie z Panem Maciejem!

    Maciej Reichel2017-11-30

    Dziękuję powodzenia

  • Lokalizacja: Gabinet Psychologii i Psychoterapii

    Biofeedback prowadzony przez Pana Maćka daje wiele pozytywnych efektów, pomaga radzić sobie w stresujących,wymagających koncentracji sytuacjach w życiu prywatnym jak i w sporcie czy też pracy.
    Dodatkowo poprawiłem swoją pamieć oraz dzięki tym wizytom umiem w każdym momencie bardzo dobrze sie skupic na danej czynnosci.
    Polecam !

    Maciej Reichel2017-10-27

    Pozdrawiam serdecznie

  • Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia

    Najlepszy terapeuta, idealna diagnoza i efektywne leczenie. Dzięki terapii zmieniłem swoje myślenie, podejście do świata i ludzi. Bez wahania polecam każdemu!
    Pozdrawiam Panie Macieju !

    Maciej Reichel2017-10-25

    To bsrdzo miłe i budujące. Dziekuję i pozdrawiam

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia poznawczo-behawioralna RTZ

    Dobrze się zaczęło, a za jakiś czas dam znać gdzie jestem. Jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie.

  • Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: badanie biofeedback EEG QEEG z postawieniem diagnozy

    Chodzę do Pana Maćka na terapię od miesiąca i mam poczucie że trafiłem do właściwej, kompetentnej osoby. W moim przekonaniu jest terapeutą, który potrafi dobrze zmotywować pacjenta do pracy na własną osobowością. To co się od razu zauważa to przede wszystkim jego zaangażowanie aby pomóc pacjentowi wyjść z kryzysu życiowego.

    Maciej Reichel2017-10-03

    Bardzo dziękuję Panie Andrzeju pozdrawiam

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia poznawczo-behawioralna RTZ

    Pan Maciej jest osobą bardzo konkretna,ma obrany cel jak pomóc danej osobie. Jest energiczny i nie mówi rzeczy,które nie mają sens . Praca z nim daje do myślenia,a także przynosi nadzieję.

    Maciej Reichel2017-10-03

    Serdecznie dziękuję

  • Lokalizacja: Gabinet Psychologii i Psychoterapii

    Polecam bardzo usługi p. Macieja, zwłaszcza terapię schematów. Efekty są widoczne bardzo szybko, w ciągu 1-2 miesięcy, w organizacji czasu i relacji z ludźmi oraz w zrozumieniu siebie. Jestem bardzo zadowolony, polecam zwłaszcza osobom, które mają problemy z zarządzeniem swoim czasem i relacjami z innymi ludźmi.

    Maciej Reichel2017-10-03

    Dziękuję bardzo za tak miłe słowa pozdrawiam

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: badanie biofeedback EEG QEEG z postawieniem diagnozy

    Pan Maciej traktuje każdego indywidualnie i z zaangażowaniem i zrozumieniem. Niczym kumpel czy starszy brat zawsze stara się coś doradzić, pokazać możliwe rozwiązanie sytuacji czy skorygować błędny sposób myślenia. Nie raz zdarzyło się, że spotkania trwały dłużej niż powinny. Pan Maciej oferuje też pomoc telefoniczną w nagłych sprawach. Polecam!

    Maciej Reichel2017-08-17

    Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie. Pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Psychologii i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia poznawczo-behawioralna RTZ

    Pan Maciej jest osobą bardzo pozytywną, świetnie rozumiejącą problemy swojego pacjenta. Wszystko tłumaczy w bardzo dobry sposób i pomaga zmienić spojrzenie na świat, dostrzec co jest ważne. Bardzo polecam współpracę z Panem Maciejem.

  • Lokalizacja: Gabinet Psychologii i Psychoterapii

    Konkretny, uczciwy stwarza bezpieczną atmosferę. Umie wylać kubeł zimnej wody. Angażuje się w rozmowę co pozwala otworzyć się bez stresu. Pokazuje, że zawsze jest rozwiązanie - pomaga w świadomym podejmowaniu decyzji. Pozdrawiam ;) Magda

    Maciej Reichel2017-06-14

    Dziękuję bardzo