Pen-iconCreated with Sketch. Zadaj darmowe pytanie Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

W praktyce wykorzystuję wiedzę zdobytą w trakcie pracy od 2003 r. na Oddziale Neurologii
z pododdziałami Udarowym i Rehabilitacji Neurologicznej bialskiego szpitala
-…
więcej

 • Witam. Choruje na SM od 12lat chce zrobić badanie pod kątem boreliozy western blot, objawy są podobne z tego co wiem, czy ma to sens po tylu latach?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Majos

  Witam. Badania wyjaśniające stan zdrowia, bądź postęp choroby zawsze mają sens. Inna sprawa, że często niezależnie od uzyskanych wyników nie zmienia się sposób postępowania z Chorym. Pozdrawiam.

 • Witam. Miałem trzy omdlenia z wymiotami ( bez utraty przytomności ). Teraz zawroty głowy,odruchy wymiotne, ból prawej strony szyi. Po wielu badaniach nikt nie wie co mi dolega. Któryś z lekarzy zasugerował że to ucisk kręgosłupa . Czy to możliwe? Pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Majos

  Witam. Wymienione objawy można przypisać tzw niewydolności naczyń kręgowo - podstawnych i można obciążyć winą za to Chory kręgosłup. Aby to stwierdzić należy wykonać kilka badań, USG Doppler, RTG kręgosłupa… Więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • W praktyce wykorzystuję wiedzę zdobytą w trakcie pracy od 2003 r. na Oddziale Neurologii
  z pododdziałami Udarowym i Rehabilitacji Neurologicznej bialskiego szpitala
  - jestem w trakcie specjalizacji (po 5 roku), a także od 2002r. sprawdzoną i skuteczną w leczeniu schorzeń kręgosłupa metodę dr Palucha.

  "Przeciętny nauczyciel opowiada
  Dobry nauczyciel wyjaśnia
  Lepszy nauczyciel pokazuje
  Wybitny nauczyciel inspiruje" ...

  Zapraszam do gabinetu - wyjaśnię dlaczego to istotne, pokażę w jaki sposób postępować, być może zainspiruję Państwa do higienicznego postępowania. Cel jest jeden ... ma mniej boleć by w pełni cieszyć się życiem bez leków przeciwbólowych.

Specjalizacje

 • Neurologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
76 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Jestem bardzo wdzięczna Panu Doktorowi za pomoc, jakiej mi udziela. Po czwartym pobycie na kuracji czuję dużą poprawę. Oprócz fachowości cenię sobie życzliwe i pełne zainteresowania podejście do chorego.Dziękuję bardzo. Anastazja Augustyniak

 • P

  Dotychczasowa pomoc dr. Majosa, zwłaszcza przekazanie stosownej wiedzy na indywidualnym wykładzie poprzedzającym zabiegi, pozwala mi, przy karnym przestrzeganiu podanych przez dr. Majosa zasad, pracować i prowadzić życie rodzinne bez bólu uzasadniającego przyjmowanie środków przeciwbólowych. Brak cierpliwości w kwestiach zdrowia i wymagania pełnej sprawności w życiu zawodowym i rodzinnym skłoniły mnie jednak do zabiegu chirurgicznego dlatego nie dokończyłem zabiegów. Wiem jednak, że to nie koniec moich problemów z kręgosłupem i dlatego w perspektywie będę korzystał z pomocy doktora.
  Wyrobiłem 100% normy zadanej przez doktora jako praca domowa. Rezultaty zachwycające.
  Jako dygresję podam, że stojąc i spacerując pod gabinetem neurochirurga w oczekiwaniu na konsultację neurochirurgiczną z ponad trzydziestoma innymi pacjentami z całej Polski, chorymi w wielu przypadkach znaczne bardziej ode mnie, zwróciłem uwagę, że ludzie ci kłócili się o miejsca siedzące, zaś siedząc, często niedbale, potrafili w tej pozycji trwać godzinami aż do wywołania. To wskazuje, że wielu chorych na dyskopatię dalej nie rozumie co im dolega, bo niewykluczone nikt im nie wyjaśnił. Mi doktor wyjaśnił ... dosadnie.

 • 17.11.2016 r.
  Jestem pacjentem od 02.2016 r. Kręgosłup dokucza mi już od blisko 10 lat, głównie w odcinku L-S i było ze mną już naprawdę bardzo źle (nie mogłem przejść nawet kilkuset kroków do sklepu, a przyniesienie zakupów do domu było czasami wręcz niemożliwe). Chodzenie wiązało się z bólem, siedzenie też, leżenie skutkowało ustawaniem bólu na chwilę, mogłem funkcjonować jedynie przy pomocy leków NPLZ. Katorga, czasami myślałem że zwariuję. Wieloletnie wysiłki związane z tzw. higieną kręgosłupa i systematycznie wykonywane ćwiczenia gimnastyczne pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów nie przynosiły oczekiwanego rezultatu – bóle powracały, a stan mojego kręgosłupa niestety nieubłaganie się pogarszał, uniemożliwiając mi w końcu pracę zawodową. Po wykonanym rezonansie lekarze jedyny ratunek dla mnie widzieli już tylko w operacji.
  Na szczęście trafił się wśród moich znajomych ktoś kto od lat leczy swój kręgosłup metodą doktora Palucha i ten rodzaj terapii mi polecił. To był strzał w dziesiątkę.
  Już na pierwszej wizycie bardzo dobry kontakt z Panem Doktorem, wyjaśnienia przekazał mi w sposób jasny, zrozumiały, a otrzymane porady i zalecenia wlały we mnie nadzieję na lepsze życie. Pan Doktor M. Majos przede wszystkim pomaga, a że jest skuteczny w tym co robi, to odczułem na własnej skórze. Już po pierwszej serii zabiegów było zdecydowanie lepiej, a teraz po trzech seriach mogę w miarę normalnie funkcjonować i to bez bólu. Żadnych leków przeciwbólowych. Oczywiście trzeba uważać, stosować się do zaleceń i jest skuteczność w leczeniu. Mam nadzieję, że trafiłem w końcu pod dobrą opiekę i do właściwego lekarza. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie kontynuować kuracji.
  Ogromne podziękowania dla Pana Doktora M. Majosa.
  M. Olszyna

 • W

  Bardzo dobry kontakt z dr. M. Majosem. Przede wszystkim pomaga i jest skuteczny w tym co robi. Dzięki takim lekarzom jest nadzieja na lepsze jutro.

 • E

  Przez dwa tygodnie przebywałam w szpitalu pod OPIEKĄ M.Majosa,ja jak i moja rodzina jesteśmy pod dużym wrażeniem.w mojej ocenie jest lekarzem który bardzo angażuje się opiekę nad pacjentem,rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków .Po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją że lek.prowadzący sam nawiązuje kontakt z rodziną aby wyjaśnić w jakim jestem stanie.To że lekarz wykorzystuje całą swoja wiedzę aby leczyć uważam za naturalne,ale to jak zachowuje się M.Majos świadczy o czymś więcej on daje poczucie że ty jako pacjent jesteś dla niego bardzo ważny, a nie oszukujmy się każdy z nas chce mieć takie poczucie.Panie Macieju jeszcze raz dziękuję za opiekę.

 • D

  150 zl wzial nagadal sie o moim kregoslupie tak, ze z placzem wyszlam z gabinetu. Powiedzial, ze neurochirug widzialby juz dwie operacje, pani jeszcze nie rodziła po ciązy bedzie tragedia. Ale... on to moze naprawic, zaplace iles tam i bede chodzic do niego na masaze, mozemy zaczac od przyszlego tyg bo ma wolny termin. Mowie omowie z mezem finanse, bo nie wiem czy mnie stac, a on to pani dzwoni ale zdrowie najwazniejsze. Moja rodzina przerażona, brat jak uslyszal co sie dzieje zalatwil mi w Warszawie wizyte u neurochirurga prof. dr hab. n. med. nie moge tu napisac nazwiska, zeby faktycznie sprawdzic. A prof do mnie jaka operacja tu nic nie ma operacyjnego jakieś małe zwężenie ,a jak cos jest to napewno nie do operacji, kto pani takich bzdur naopowiadał. Powiedzial jak cwiczyc i tyle. Od tamtej pory minely dwa lata. Ćwicze robie to co prof. kazał, urodzilam dziecko i nic się nie dzieje. Proszę konsultować swoje schorzenia.

  lek. Maciej Majos2016-07-20

  Na podstawie tej opinii mam wrażenie, że nie do końca Pacjentka zrozumiała moje słowa. Szkoda, że nie dopytała, gdyż wierzę, że udałoby mi się wszystko wyjaśnić i dopowiedzieć. Oczywiście, nikt tu nie jest winny, bo różni są ludzie, ich reakcje i osobowości. Jeden będzie drążył i wielokrotnie upewniał się, czy wszystko rozumie, a inny pójdzie cichutko do domu w poczuciu krzywdy i tam będzie płakał i wyżalał się rodzinie, a w końcu da upust swoim emocjom w anonimowym hejcie na forum. Ja oczywiście zachęcam swoich obecnych i przyszłych pacjentów do dialogu. Jest to pierwszy krok do aktywnego i partnerskiego udziału w terapii.
  Nie jest w dobrym tonie kiedy lekarz (nawet z licznymi tytułami przed nazwiskiem) krytykuje innych lekarzy - nie znając ich metodyki leczenia. Najczęściej ma to na celu podbudowanie swojej wartości w oczach pacjenta, kosztem innego lekarza, czyli w bardzo nieelegancki sposób. Tym bardziej, że ostatecznie propozycje nasze były zbliżone: leczenie zachowawcze (ruchem). W pierwszym odruchu po przeczytaniu tej opinii ponownie anonimowej, miałem wcale nie reagować ponieważ nieomalże wszystkie w niej zawarte zarzuty mają odparcie we wcześniejszych imiennych opiniach moich Chorych. Doczytawszy do końca opinię jednak uśmiech pojawił mi się w duchu i na twarzy ... bo konkluzja jest niespodziewanie ale bardzo mądra: "konsultujcie swoje schorzenia" w razie jakichkolwiek wątpliwości, nie poddawajcie się leczeniu, które Wam Pacjentom nie odpowiada, macie obawy - bądź z powodów finansowych jest poza zasięgiem. Wybierajcie to co wg Was będzie najskuteczniejsze. - b.trafione!

 • K

  Jestem po zabiegach wykonanych przez Pana doktora Majosa. Czuję się świetnie. Terapia manualna przeprowadzona przez profesjonalistę, jakim jest niewątpliwie lekarz Majos, pozwala mi na normalne życie, a nawet ponadstandardowe. W niedzielę - 12.06.2016 startowałam w zawodach Nordic Walking na 5 km i zajęłam całkiem niezłe miejsce. Mogę "chodzić z kijkami" bo nie bili ie kręgosłup! Dlaczego - bo korzystam regularnie z zabiegów gabinetu lekarza Majosa, a jeszcze kilka lat wcześniej miałam problem z chodzeniem z powodu promieniującego bólu lewej kończyny dolnej.
  Wniosek - masz problem z kręgosłupem - skorzystaj z terapii manualnej!

 • Dr Maciej Majos to lekarz:
  + zainteresowany pacjentem
  + trafnie stawiający diagnozę
  + słuchający pacjenta
  Między innymi dzięki jego fachowej wiedzy i doświadczeniu osoba z kręgu mojej rodziny dotknięta "zawałem mózgu" szybko wraca do zdrowia.

 • O

  Serdeczne podziękowania dla dr Majosa za to ze postawil mnie na nogi i dzięki Niemu uniknęłam operacji. Polecam doktora wszystkim chorym na kręgosłup jest najlepszy. Mariola J.

 • E

  Jestem pacjentką Pana doktora i po drugiej sesji leczenia kręgosłupa za pomocą terapii manualnej. Miałam problemy z kręgosłupem, bóle w odcinku szyjnym , drętwiały mi palce u rąk. Podczas pierwszej wizyty otrzymałam dużo informacji na temat mojego schorzenia, oraz porady jak postępować w przypadku bólu . Wszystkie informacje, porady i wskazówki zostały przekazane w sposób kulturalny i profesjonalny . Polecam bardzo dobry specjalista. Dziękuję Ewa J.