Łukasz Michiewicz

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

7 opinii +dodaj

DOŚWIADCZENIE I KWALIFIKACJE Jestem psychologiem i psychoterapeutą, członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii PTPsychiatrycznego. Specjalizuję się w psychoterapii dzieci i młodzieży… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Terapii Rodzin, Dzieci i MłodzieżyUsługa: terapia rodzin - 80 minut

  Pan doktor jest bardzo spokojnym i cierpliwym człowiekiem. Od pierwszego spotkania budzi sympatię i daje nadzieje na rozwiązanie problemów. Zadaje dużo pytań, zmusza do przemyśleń. Jest cierpliwy i łagodny w stosunku do dzieci. Polecamy Pana doktora innym rodzicom i ich dzieciom

 • C
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Terapii Rodzin, Dzieci i MłodzieżyUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Duży plus za dobre podejście do dzieci. Pełen profesjonalizm, żadnego oceniania, tylko uważna analiza sytuacji. Doceniam też jasne zasady pracy z pacjentem/rodzicem.

 • Zakończyłam roczną kurację syna u Pana Łukasza, który odmienił mojego syna o 100%. Pomógł mu uwierzyć w siebie i rozpoznać jego problemy, a także zrozumieć innych ludzi. A ja zaczęłam rozumieć lepiej zachowanie własnego syna. Opanowanie i cierpliwość Pana Łukasza wobec problemów innych jest godna podziwu. Nigdy nie dostrzegłam na jego twarzy zniecierpliwienia, zdenerwowania i niechęci w ciągu tej rocznej terapii, a przecież wszyscy miewamy gorsze dni. Polecam Pana Łukasza wszystkim rodzicom, którzy mają problemy ze swoimi dorastającymi dziećmi.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz sprawia wrażenie osoby, dla której Twój problem staje się jego a mając wspólny cel dążymy razem do jego osiągnięcia.

 • M

  Właśnie zaczęłam terapię u Pana Łukasza mojego syna i już po miesiącu rodzina zauważyła zmiany w zachowaniu syna, który więcej rozmawia, a nawet włącza się do rozmowy. A sam syn stwierdził, że od Pana Łukasza wychodzi weselszy i naładowany pozytywną energią. A ja to potwierdzam Pan doktor jest bardzo spokojny, wyciszony, łagodny i uśmiechnięty, a jego energia spokoju dobrze wpływa na rozchwianie emocjonalne dzieci,a on sam od pierwszego spotkania budzi sympatię. Polecam wszystkim rodzicom mama Michała.

 • M

  Właśnie zakończyliśmy terapię u pana Łukasza i żałujemy, że zdecydowaliśmy się tak późno. Bardzo dobry, rzeczowy i konkretny terapeuta. Do naszego domu powróciła radość i spokój. Trafiliśmy z problemami córki, a pan Łukasz pomógł całej naszej rodzinie. Gorąco polecam terapię rodzinną u pana Łukasza. Małgorzata

 • M

  Pan Doktor jest świetnym fachowcem, bardzo nam pomógł w kłopotach z naszym synem. Serdecznie dziękujemy - mama Kacpra

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • DOŚWIADCZENIE I KWALIFIKACJE
  Jestem psychologiem i psychoterapeutą, członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii PTPsychiatrycznego. Specjalizuję się w psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin, prowadzę także indywidualną terapię dorosłych. T1Luka1zm1ch11w1cz608415510@12.p1


  Od ponad 10 lat zajmuję się terapią i diagnozą dzieci, rodzin oraz dorosłych w różnych kontekstach zawodowych i o szerokim zakresie trudności. Przede wszystkim pomagam dzieciom, młodzieży i ich rodzinom w formie terapii indywidualnej lub rodzinnej, z zaburzeniami uwarunkowanymi rozwojowo,emocjonalnie, społecznie czy rodzinnie. Dotyczy to m.in. takich problemów jak agresja, nadruchliwość, zaburzone relacje z rówieśnikami, bunt, trudności w kontakcie, wycofanie, zachowania kompulsywne i natrętne, lęki, depresja, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), nerwice, autoagresja, trudności w uczeniu się, opóźnienie w rozwoju czy trudności w adaptacji do nowej sytuacji. Terapia rodzin może być metodą pracy nad ww. trudnościami i/lub sposobem na dokonanie zmiany w całej rodzinie polegającej np. na poprawie relacji i komunikacji, wsparcie w adaptacji do trudnej sytuacji (np. rozwód, choroba, przeprowadzka), lepsze zrozumienie siebie i poszczególnych członków rodziny.

  Obecnie jako psycholog dziecięcy, dorosłych i psychoterapeuta pracuję w poradniach zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Zgierzu (którego jestem kierownikiem) oraz Poradni Zdrowia Psychicznego „Nowa” w Łodzi wcześniej pracowałem także m.in. w Pabianickim Centrum Medycznym, Telefonie Zaufania, Zespole Terapeutyczno Rehabilitacyjnym, Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych oraz szkole podstawowej; we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim prowadziłem szkolenia z zakresu psychologii uczenia się.

  JAK PRACUJĘ

  W terapii wykorzystuję przede wszystkim współczesne podejścia systemowe i postsystemowe oraz myślenie psychodynamiczne. Jestem absolwentem 4-letniego całościowego szkolenia z psychoterapii atestowanego przez Polskiego Towarzystwo Psychiatryczne (Ośrodek Mabor w Warszawie). Przez cały okres pracy zawodowej uczestniczę w regularnej superwizji u certyfikowanej superwizorki Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  W moim przekonaniu terapia jest dialogiem, który umożliwia zmianę sposobu myślenia, reagowania i przeżywania siebie i otoczenia a terapeuta przedstawia możliwe sposobów rozumienia danej sytuacji oraz dba o bezpieczne warunki i przebieg rozmowy. Decyzja o podjęciu terapii, jej formie (rodzinna, indywidualna) i ustalenie wstępnego celu pracy jest procesem, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy spotkania w ramach początkowych konsultacji (od 1 do 3). Sesje indywidualne (50 minut) odbywają się zazwyczaj co tydzień a rodzinne (80 minut) co dwa tygodnie.

  Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania telefonicznie lub mailowo na adres lukaszmichiewicz@o2.pl. Jeśli w danej chwili nie będę mógł odebrać telefonu oddzwonię jak tylko będę miał taką możliwość.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Mabor w Warszawie Centrum Psychologiczno - Medyczne oraz Centrum Doradztwa i Szkoleń styczeń 2012 - grudzień 2015

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM UJ
 • Klinika Psychiatrii Akademii Medycznej w Lublinie

Certyfikaty

 • Łukasz Michiewicz, psycholog w mieście Łódź - Certyfikaty

Zdjęcia