mgr

Łukasz Matlak

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Specjalista medycyny naturalnej, Dietetyk

21 opinii +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt Zapytaj lekarza

Fizjoterapeuta-Chiropraktyk-osteopata-kręgarz zajmujący się ponadto dietetyką i ziołolecznictwem. Od wielu lat pasjonuję się medycyną naturalną, leczeniem kręgosłupa oraz dietetyką… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Centrum Cofania Czasu ZabrzeUsługa: ból w ramieniu

  Do pana Lukasza trafilam szukajac kregarza w Zabrzu. W wyborze pomogly mi przeczytane tutaj opinie. Z powodu bolu ramienia nie moglam swobodnie ruszac reka,bol nie pozwalal mi usnac lub z jego powodu budzilam sie w nocy. Nie moglam tez bez bolu wykonywac wielu prostych czynnosci np.przytrzymac wlosy by je spiąć. Juz po pierwszej wizycie odczulam duza różnice w funkcjonowaniu reki. Po drugiej odzyskalam 80%sprawnosci. Zasypiam bez bolu,nie budzę sie z bolem. Pan Łukasz jak dla mnie jest cudotworca i śmiało moglby reklamowac swoje uslugi pod haslem: Niemożliwe zalatwiam od reki,na cuda trzeba chwilke poczekac. Ta droga serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

 • K
  Lokalizacja: Centrum Cofania Czasu ZabrzeUsługa: praca na powięziach, bóle mięśni

  Do pana Łukasza zgłosiłam się po pomoc po 3 latach przewlekłych bóli w nogach, które zostały mi po kontuzji w wyniku modnych dziś, amatorskich ćwiczeń fitness w domu. Bóle permanentnie mi dokuczały, wracały, nasilały się po różnych (nawet nie ciężkich) czynnościach.Zdesperowana tak długim czasem życia bez pełnej sprawności, z dokuczliwymi, rwąco - piekącymi bólami, na dodatek będąc w ciąży i bez konkretnej, trafnej diagnozy innych lekarzy -zdecydowałam się sięgnąć po pomoc w gabinecie pana Łukasza. Dopiero masaże na powięziach sprawiły, że bóle w konkretnych miejscach ustąpiły na zawsze i to już po pierwszej wizycie! Odpowiednie masaże sprawiły, że moje ciało odzyskało elastyczność, napięcie w mięśniach się poluzowało, bóle zniknęły, nie wracają po określonych czynnościach a ja mogę znowu cieszyć się swobodnym ruchem oraz ćwiczeniami przygotowującymi do świadomego, aktywnego porodu.

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Pani Kasiu,
  Dziękuję za tą opinię i życzę Wam dalszych sukcesów w przygotowaniach do porodu i pogłębiania relacji waszej trójki. Cieszę się że mogłem być tego częścią. Dużo zdrowia i mądrych wyborów w zbliżających się kluczowych dniach dla maluszka. Pozdrawiam, Łukasz

 • B
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarsko-Stomatologiczna Doromed w Dubiecku parter

  Do Pana Łukasza trafiłam z polecenia osoby , która się leczyła u niego. Po trzech wizytach ból kręgosłupa ustał , a drętwienie rąk zmalało znacząco. Podczas tych wizyt wyszło, że mogę pozbyć się tzw, garbu wdowiego. To wybrzuszenie z tyłu na kręgosłupie szyjnym bardzo mi się nie podobało. Pan Łukasz obiecał go zmniejszyć i tak też się stało. Już po jednym masażu garb był znacząco mniejszy. Do tego doszła nieoczekiwana zmiana wyglądu. Na szyi miałam brzydkie zmarszczki w postaci kręgów. Wyprostowanie kręgosłupa szyjnego - czyli garbu wdowiego - spowodowało wyciągnięcie szyi , stała się dłuższa, głowa cofnęła się z pozycji "żółwika". Ten proces sprawił spłycenie obręczy na szyi i zdecydowanie lepsze moje samopoczucie. Polecam kobietom , które borykają się z takimi problemami jak garb wdowi czy brzydkie zmarszczki na szyi , aby skorzystały z zabiegu u Pana Łukasza. Ja jestem bardzo zadowolona . Polecam !!!.
  Barbara z Przemyśla.

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Pani Basiu, pani pierwsza uświadomiła mi zalety kosmetyczne przy usuwaniu tzw wdowiego garbu, nie zdwałem sobie sprawy, że szyja tak ładnie pięknieje z przodu :-)
  Życzę Pani sukcesów także na innych polach pani pracy nad sobą i pogody ducha :-)

 • D
  Lokalizacja: Centrum Cofania Czasu ZabrzeUsługa: ostre bóle całego kręgosłupa

  Odjęło mi mowę.
  Moje problemy z kręgosłupem trwały nieprzerwanie przez 2 lata. Będąc całkowicie szczerym straciłem jakiekolwiek nadzieje na poprawę.
  Pan Łukasz doprowadził mnie do stanu używalności podczas jednej wizyty.
  Zapisałem się na kolejne i działamy dalej :D

  Gorąco polecam!

  Dziękuję Panie Łukaszu :)

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Bardzo się cieszę Panie Danielu, jak to się mówi, nie ma rzeczy niemożliwych. To niewiara, bezsilność, niewiedza, upartość, skąpstwo, czy zadufanie w siebie hamują nas przed odkryciem takich terapii i metod, które pomogą właśnie nam. Oby te złe emocje odeszły od ludzi, a wtedy świat stanie się piękniejszy

 • A
  Lokalizacja: Centrum Cofania Czasu Zabrze

  Do gabinetu Pana Łukasza trafiłam zupełnie przypadkowo. Zmówiłam wizytę i już po pierwszym zabiegu wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Masażystów znam bardzo wielu, wśród nich może 3 lub 4 watro polecić. Pana Łukasza zdecydowanie tak!!!!. Dokładny w swojej dziedzinie, spokojny, opanowany, ma bardzo dobry kontakt z pacjentem. Byłam już kilka razy na zabiegu, mogę wreszcie swobodnie kręcić szyją. A przede wszystkim chodzę wyprostowana z czego jestem najbardziej zadowolona. Polecam Pana Łukasza szukającym pomocy z kręgosłupem i innymi dolegliwościami z nim związanymi.

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Dziękuję za opinię Pani Aniu,
  Rzeczywiście można pomóc i wyprostować całą sylwetkę, od kolan, miednicę, przez barki i głowę. To bardzo ułatwia życie, codzienne funkcjonowanie jest swobodniejsze i człowiek wygląda też lepiej i prezentuje się dobrze. Dużo zdrowia życzę :-)

 • K
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarsko-Stomatologiczna Doromed w Dubiecku parterUsługa: badanie kręgosłupa

  Gdy pierwszy raz szedłem do Pana na zabieg byłem zdystansowany i nastawiony sceptycznie. Nie wierzyłem, że można 'nastawić kręgosłup'. Jednak po kulki dniach od zabiegu poczułem ulgę, lekkość i znowu mogłem dzwigać bez strachu o kręgosłup. Po jednym zabiegu było o wiele lepiej! Dzisiaj byłem, po póltorej roku. Przyjdę na pewno jeszcze raz i będę to robił regularnie, bo zdaję sobie sprawę, że do uprawiania sportu, Pan Łukasz jest mi niezbędny. Naprawdę może zdziałać cuda!!! Jeśli macie problemy z plecami, to naprawdę można zdziałać wiele!

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Dziękuję za opinię i cieszę się, że przywróciłem Pana wiarę w wyzdrowienie. Niech Pan jej nigdy nie straci, bo to bezcenna rzecz. Z nią można wszytko przezwyciężyć!
  Pozdrawiam serdecznie

 • S
  Lokalizacja: Centrum Cofania Czasu Zabrze

  Od dłuższego czasu szukałem fizjoterapeuty który pomoże mi z moimi dolegliwościami,aż w końcu trafiłem na Pana Łukasza ! Zna się na rzeczy, a ja po każdej wizycie odczuwam coraz większą ulgę.
  Polecam !!

  Łukasz Matlak2018-03-12

  Byle tak dalej Panie Szymonie. Damy sobie radę :-)

 • K
  Lokalizacja: Szpak Med Przemyśl. Prywatne gabinety lekarskie. Narożna kamienica. 1 piętro

  Mam problem z boczym przyparciem rzepki. Zabieg z Panem Lukaszem mimo iz byl bolesny pomogl mi znacznie bardziej niz 10 sesji rehabilitacyjnych wraz z cieklym azotem.
  Polecam Pana Lukasza ktory najpierw dowie sie o problemie, zas pozniej dobierze odpowiednia metode ktory usmiezy bol.

  Łukasz Matlak2017-09-05

  Dziękuję za szczerą opinię i życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam

 • Lokalizacja: Przychodnia Lekarsko-Stomatologiczna Doromed w Dubiecku parter

  Zastanawiałem się od czego zacząć, ponieważ lista pozytywnych doznań po zabiegach może być długa:-)
  Pomyślałem sobie, że każdy kto zdecydowałby się przyjść na konsultacje i zabiegi u Pana Łukasza, stwierdzi, że nawet nie zdawał sobie sprawy jak można sobie pomóc. Często przyzwyczajamy się do naszych dyskomfortów, drobnych niedogodności w funkcjonowaniu organizmu, myśląc, że tak ma już pewnie być, albo to nie choroba tylko PESEL:-)
  Otóż warto umówić się na wizytę i przekonać się osobiście jak wiele można poprawić w funkcjonowaniu naszego organizmu.
  Ja miałem kłopot w dolnym odcinkiem kręgosłupa, z bólem wstawałem z zza kierownicy, prostując się chwilę...Ponadto mrowienie w udzie, słaba rotacja szyi. No i tak myślałem, że tak ma być... ale stawało się to coraz bardziej uciążliwe i bolesne.
  Podczas wizyty okazało się, że jest do "zrobienia" jeszcze parę rzeczy oprócz tych o których myślałem, ale już po pierwszej wizycie poczułem się o niebo lepiej. Jakie to proste, pomyślałem sobie, a ja się męczyłem tak długo...
  Zachęcam każdego do spróbowania zabiegów, a może się okazać, że w krótkim czasie poprawisz swoje życie, poprzez poprawne działanie swojego ciała - myślę, że pośrednio odczują to również Twoi znajomi i rodzina, ponieważ będziesz promieniował pozytywną energią...
  Z życzeniami zdrowia dla wszystkich
  i gratulacjami dla Pana Łukasza
  Jacek Grzegorzak

  Łukasz Matlak2017-09-05

  Dziękuję Panie Jacku za tak piękną opinię. To prawda, że wiele osób nie wie, że ma ten czy tamten problem, póki go nie boli...A przecież tak wiele mówi się o prostej sylwetce, o tym żeby się nie garbić, o odstających łopatkach, o wdowim garbie, o krzywych kolanach, każdy przecież chce ładnie wyglądać i dobrze się prezentować...wszystko to da się naprawić w przeciągu 1 do 6 zabiegów zazwyczaj. U dzieci i mlodzieży potrzeba często tylko 1 wizyty, by się nie garbiło i stało prosto! To wszystko dzięki tak skutecznej terapii powięziowej, która na wiele miesięcy, a nawet lat usprawnia nasze ciało, także znów czujemy się bardziej elastyczni, a przez to bardziej młodzi :-) Pozdrawiam

 • Kompetencja , profesjonalizm i otwartość to cechy ,które pozwalają Panu Łukaszowi w tak doskonały sposób wykorzystywać ogromną wiedzę i dar jaki posiada.Całościowe spojrzenie na pacjenta to właśnie to ,dzięki czemu tak trafnie diagnozuje on problemy fizyczne i duchowe .Przychodząc z ogromnym bólem i napięciem barków ,po jednym zabiegu wyszłam jakbym nigdy na żaden ból nie cierpiała.Analiza sposobu życia i diety pozwoliła ustalić przyczynę tych bóli i dobrać odpowiednią dietę i plan działania.Wszystko kompleksowo bez odsyłania na miliony badań,bez recept na drogie leki.Z całego serca polecam tego specjalistę! Człowiek godny zaufania .Również mój małżonek i dzieci 7 i 11lat korzystają z jego doświadczenia.

  odpowiedni sposób postępowania

  Łukasz Matlak2017-09-05

  Dziękuję za tą opinię!
  Cieszę się, że po zabiegu córka potrafi teraz robić szpagat na obie strony, co nie było wcześniej możliwe. Również osoby zdrowe i wysportowane mogą bardziej usprawnić swoje ciało.
  Pozdrawiam,

Pytania pacjentów (52)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Fizjoterapeuta-Chiropraktyk-osteopata-kręgarz zajmujący się ponadto dietetyką i ziołolecznictwem.

  Od wielu lat pasjonuję się medycyną naturalną, leczeniem kręgosłupa oraz dietetyką leczniczą, które są nieodzowną częścią mojego życia zawodowego i rodzinnego. Moja podróż w profesjonalnym pomaganiu innym rozpoczęła się od pragnienia pomocy mojej żonie wiele lat temu.
  Podejście do każdego pacjenta jest bardzo osobiste. Każda osoba, która szuka pomocy, może liczyć na moje pełne zaangażowanie i profesjonalizm.
  Zawsze wkładam dużo serca i pracy w pomoc moim pacjentom. Moja praca oparta jest na profesjonalnie zdobytej i ciągle poszerzanej wiedzy na studiach w Polsce i za granicą oraz nieustannie doskonalonych umiejętnościach. Więcej na temat mojego wykształcenia znajdziesz na dole wpisu.

  W pracy z kręgosłupem wykorzystuję takie metody jak kręgarstwo miękkie, chiropraktyka, masaż powięziowy typu Rolfing, techniki SOT oraz ćwiczenia korekcyjne do samodzielnej pracy w domu. Dobrze dobrana dieta jest podstawą utrzymania lub odzyskania zdrowia.
  W swojej praktyce, jak i prywatnie stosuję Dietę Zero Stanu Zapalnego oraz Dietę Regulującą Autonomiczny Układ Nerwowy autorstwa znanego amerykańskiego zielarza doktora Kala Sellers z USA z którym współpracuję od lat. Każda z powyższych diet jest modyfikowana pod wymagania pacjenta.

  Innym obszarem zainteresowań jest fitoterapia (ziołolecznictwo) - studia na Star Valley Herbal College, U.S.A.
  Regularnie organizuję szkolenia i wykłady dotyczące pierwszej pomocy zielarskiej i praktycznego stosowania ziół w przypadkach przewlekłych.

  Jestem założycielem i prowadzę Akademię Zdrowia Człowieka: www.terapeutarzeszow.pl
  Wspólnie z doktorem Kalem Sellers wydaliśmy książkę "Zioła i Zdrowie w Nas": http://zdrowiewnas.pl/

  Stosujemy autorską technikę IFM (Inner Freedom Method) pracy z emocjami, lękami, obciążeniami i barierami, które pozytywnie przyczyniają się do poprawy zdrowia u pacjentów z problemami psychosmatycznymi: http://terapeutarzeszow.pl/w-czym-ci-pomoc/psychologia-ifm/

  Zapraszam do kontaktu, na pewno wspólnie uda nam się Tobie pomóc.

  Po więcej informacji i kontakt zapraszamy na naszą stronę internetową:
  www.terapeutarzeszow.pl
  www.terapeuta-slask.pl
  www.zdrowiewNas.pl

  Ukończone studia, kursy i praktyka zawodowa:

  Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach 2001-2006 r.
  Kurs Odnowy Biologicznej i Masażu I stopień specjalizacji. 2002-2003 r.
  Kurs doskonalący Masażu II stopnia: 2003-2004 r.
  Podstawy Trakcji i Manipulacji, masaż: Segmentarny,
  Łącznotkankowy, Okostnowy, Centryfugalny, Chiński,
  Shantala, Akupresura, Drenaż Limfatyczny z Odchudzaniem,
  Refleksologia.
  Studia w Star Valley College of Herbal Medicine and Natural Healing
  w U.S.A, prowadzone przez Dr Kal Sellers, DC, MH, MT: 2010-2014 r

  Doświadczenie zawodowe:

  Praktyka zawodowa, konsultacje zdrowotne
  Star Valley College of Herbal Medicine and Natural Healing w U.S.A. 2010-2015 r
  Praktyka w Polsce 2012-2015 r

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
 • Star Valley Herbal College, Wyoming, USA
 • Izba Rzemieślnicza Katowice -specjalistyczne studium masażu i odnowy biologicznej

Publikacje

 • Książka "Zioła i Zdrowie w Nas" Dr Kal Sellers, mgr Łukasz Matlak

Nagrody i wyróżnienia

 • Podziękowanie dla Pana Łukasza Matlaka, fizjoterapeuty, specjalisty medycyny naturalnej i dietetyka za pomoc w przygotowaniu XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem "Zdrowe Podkarpacie

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • The Star Valley Herbal College, Wyoming, U.S.A

Certyfikaty

 • Łukasz Matlak, terapeuta w mieście Rzeszów - Certyfikaty
 • Łukasz Matlak, terapeuta - Certyfikaty
 • Łukasz Matlak, Rzeszów - Certyfikaty
 • Łukasz Matlak, terapeuta w mieście Rzeszów - Kwalifikacje zawodowe
 • Łukasz Matlak, terapeuta - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej

Zdjęcia