Adres

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Gotówka, Karta płatnicza

Zwykła wizyta

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej, organizowanym przy współpracy z Mazowieckim ...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Zwykła wizyta


Polna 3, Warszawa

Brak informacji o cenie

MULTIMED

Opinie

Brak opinii o lekarzu

Ten lekarz nie ma jeszcze opinii na ZnanyLekarz. Dodaj pierwszą.

Dodaj opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Pytanie dotyczące zaburzenia psychiczne

  Przejrzałam już wiele poradników i for internetowych w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Skąd brać siłę do działania? Od jakiegoś czasu zupełnie nie wiem, jak się motywować nawet jeśli chodzi o proste czynności. Nie ukrywam, że moja motywacja jest na poziomie zerowym. Chciałabym znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy, ponieważ wtedy łatwiej znajdę sposoby, żeby przejąć inicjatywę w swoim życiu.

  To normalne, że kiedy brakuje nam sił, bardzo trudno jest się zmotywować i zebrać w sobie, nawet by wykonać najprostsze czynności. Jednak, jak słusznie Pani zauważyła, bez znalezienia przyczyny trudno jest zacząć zmianę i jakiekolwiek działania. Przyczyn braku motywacji może być wiele, np. może to być niechęć do wykonywania konkretnych czynności (choćby sprzątania, wychodzenia z domu itp.), może to być też zaniżona samoocena (która generuje myśli typu, po co mam to robić, pewnie i tak mi nie wyjdzie, nikt tego nie zauważy, nie doceni itp.). Przyczyną braku motywacji i popadania w marazm może też być jakieś zdarzenie w życiu, które odebrało siły (utrata kogoś bliskiego, zawód na drugiej osobie, nagłe niespodziewane zmiany, jak przeprowadzka, zmiana pracy). Może być to również depresja czy lęk. Dlatego aby odkryć przyczynę, najlepiej skonsultować to ze specjalistą. To będzie pierwszy krok do zebrania sił.

  mgr Łukasz Mańkowski

 • Witam, od bardzo dawna mam problemy sam ze sobą, mianowicie czuje się jakbym nie był sobą, mam nie swoje myśli, mam dziwne tiki, ruchy, odruchy, od gimnazjum czuje się okropnie źle, to znaczy, czuje ucisk w klatce, codziennie jestem przybity, nie widzę sensu w swoim życiu, przerasta mnie wszystko, podstawowe czynności, myślę o samobójstwie, miałem zamiar udać się do psychologa i opowiedzieć o wszystkich moich uczuciach, odczuciach i obawach, ale niestety sytuacja w rodzinie to uniemożliwia, dla mamy nie mam żadnych problemów i wymyślam tylko żeby nie chodzić do szkoły, byłem raz u psychologa szkolnego, to powiedziała że jestem "gówniarz i niedorajda", ojciec alkoholik ale o tym nie chce rozmawiać, nie radzę już sobie, co mam robić w takiej sytuacji?

  Z powodu braku wparcia osób bliskich i możliwości pójścia do specjalisty samodzielnie, proponuję zadzwonić i porozmawiać z psychologiem z telefonu zaufania dla młodzieży nr 116 111. Telefon jest dostępny w godzinach 12-22 od poniedziałku do niedzieli. Numer jest anonimowy i bezpłatny.

  mgr Łukasz Mańkowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej, organizowanym przy współpracy z Mazowieckim ...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

 • Psychoterapia