dr n. med.

Krzysztof Staniszewski

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Terapeuta, Psychoterapeuta

43 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
739 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta - łączy leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Posiada tytuł naukowy - doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii. Bogate doświadczenie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny PsychokratesUsługa: Problemy nerwicowe.

  Niestety wizytę wspominam raczej kiepsko. Nie czułam się na niej komfortowo. Opowiedziałam lekarzowi cała historie, otworzyłam się licząc na wysłuchanie jednak cała wizytę lekarz walił tylko w klawiaturę komputera nawet na mnie nie patrząc, a później zadawał mi pytania, na które wcześniej sama mu odpowiedziałam, opowiadając np. o całej sytuacji ze swoim obecnym partnerem a po 10 minutach lekarz pyta czy jestem w jakimś związku. Tak samo opowiadam o wyprowadzce i stresie z tym zwiazanym a lekarz pyta gdzie teraz mieszkam. Opowiadam czemu przyjechałam do Warszawy po czym lekarz o to pyta za kilka minut. I takich sytuacji było kilka co strasznie mnie irytowało. Poczułam się totalnie ignorowana i nie słuchana. I jak później wierzyć w wystawiona diagnozę? Poszłam z problemem nerwicy i duszności a otrzymałam receptę na psychotropy na depresje i stany lekowe gdzie podkreślałam ze takich stanów nie miewam i ze jedyny atak paniki zdarzył mi się trzy lata wcześniej ale tutaj lekarz chyba tez mnie nie słuchał. Zapisanych leków na szczęście nie zaczęłam brać i poradziłam sobie innymi metodami ale 180 zł wydane na wizytę poszło w błoto. Co do samych przepisanych środków nie będę tego zawzięcie kwestionować ponieważ to nie ja jestem lekarzem ale zawiodłam się głównie stosunkiem do pacjenta, brakiem rozmowy, brakiem kontaktu wzrokowego, brakiem solidnego tłumaczenia dlaczego pewne rzeczy się dzieją w organizmie czego wtedy potrzebowalam, mialam wrażeniem ze otwieram się niepotrzebnie a lekarz ma
  Totalnie gdzieś to co mówię. Nie dowiedziałam się niczego o nerwicy i dusznościach. Dostałam wydruk recept i tyle. Godzina wizyty nie została nawet wykorzystana wiec to nie tak, ze zabrakło na to czasu. Jestem osoba która dużo mówi i zadaje pytania wiec to nie tak ze to ja utrudniałam wywiad. Wręcz przeciwnie, ale jak widać to lekarz nie jest chyba zbyt rozmowny. Za te pieniądze spodziewałam się innego podejścia. Nie miałam ochoty pojawiać się tam ponownie. Może z innymi pacjentami lekarz znajduje nić porozumienia ale jeśli mam wydać moją szczerą opinie to jestem zawiedziona i bardziej niż wydanych pieniędzy szkoda mi swojego czasu i tego że tak się otworzyłam, ze łzami w oczach a nawet nikt mnie nie wysłuchał.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny PsychokratesUsługa: depresja i lęki

  Bardzo polecam. To już moje trzecie doświadczenie z psychiatrą, niestety poprzedni nie wzbudzili zaufania. Od doktora Staniszewskiego wyszłam uspokojona, z dobrze zestawionymi lekami i nadzieją, że wreszcie wyjdę na prostą. Lekarz słuchający pacjenta, bardzo ostrożny z dobieranymi lekami. Polecam

 • E

  Dr n. med. Krzysztof Staniszewski jest kompetentnym psychiatrą i psychoterapeutą, potrafi wysłuchać, zrozumieć i pomóc.
  Szybko i trafnie zdiagnozował mój problem, wypisał leki, które mi bardzo pomogły.
  Pan doktor jest bardzo sympatyczną osobą. Jestem zadowolona z wizyt i efektów leczenia. Bardzo polecam.

  Krzysztof Staniszewski2018-06-25

  Pani Edyto, cieszę się, takie słowa zawsze dodają skrzydeł, pozdrawiam serdecznie.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-PsychiatrycznaUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Była to moja pierwsza wizyta u tego specjalisty, jednak nie opuściłam gabinetu w pełni zadowolona. Miałam wrażenie, że Pan doktor niezbyt interesował się moją osobą i tym co mówię. Zadał kilka standardowych pytań, większość spotkania przebiegała w milczeniu przez co odczuwałam dyskomfort i nie mogłam otworzyć się by oddać się rozmowie. Miałam odczucie, że wizyta jest bardzo ,,formalna” i z racji tego, nie poczułam się wystarczająco swobodnie. Wiem, że wystawienie diagnozy przy pierwszym spotkaniu, nie zawsze jest możliwe, jednak nie dowiedziałam się praktycznie niczego ma temat swoich problemów. Na koniec Pan doktor zaproponował wykonanie testu diagnostycznego u psychologa o łącznej wartości 700 zł, a następnie kolejną wizytę... Ze spotkania nie wyniosłam nic oprócz recepty na leki. Nie wiem wprawdzie jak wyglądają kolejne wizyty i dalsze leczenie, ale pierwsza zniechęciła mnie do kolejnych. Z tego względu opinię wystawiłam neutralną. Nie tego oczekiwałam od prywatnej wizyty i stąd moja ocena.

  Krzysztof Staniszewski2018-06-11

  Przykro mi że pierwsza konsultacja u mnie nie spełniła pani oczekiwań, zwłaszcza, że - jak pani mówi - odczucie braku swobody utrudniało pani pozwolenie sobie na większą otwartość, która sprzyja wgłębieniu się w istotę problemów generujących objawy. Zaproponowany test diagnostyczny jest bardzo pomocny właśnie w takich sytuacjach - celem doprecyzowania diagnozy i zaplanowaniu optymalnego planu terapeutycznego - stąd moja sugestia. Czasami pełniejsze rozpoznanie problemów wymaga więcej niż jednej konsultacji, do czego panią zachęcam. Dziękuje za pani spostrzeżenia, pozdrawiam serdecznie.

 • G
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-PsychiatrycznaUsługa: kłopoty emocjonalne

  Leczyłem się wiele lat w państwowej placówce.Podobało mi się zaangażowanie pana doktora i bardzo konkretny wywiad.Pan doktor wsłuchał się w moje potrzeby i odpowiednio zmodyfikował leczenie.Gorąco polecam.

  Krzysztof Staniszewski2018-05-29

  Bardzo dziękuję za te słowa. Rzeczywiście uważny wywiad to coś kluczowego.. Cieszę się, że mogłem pomóc, pozdrawiam.

 • K
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-PsychiatrycznaUsługa: konsultacje psychiatryczne - kolejna wizyta

  Gorąco polecam wizytę u Pana Krzysztofa. Drugi raz byłam u lekarza psychiatry lecz moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Spokojnie wysłuchał moich problemów, właściwie postawił diagnozę . Już po samym spotkaniu i szczerej rozmowie poczułam się zdecydowanie lepiej. Polecam niezdecydowanym Pana doktora jako wysokiej klasy specjalistę.

  Krzysztof Staniszewski2018-05-25

  Pani Kingo, bardzo dziękuję, cieszę się, pozdrawiam serdecznie.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny PsychokratesUsługa: konsultacja diagnostyczna psychiatryczno-psychoterapeutyczna

  Miałem problemy ze snem,dokładnie bardzo płytki sen. Doktor wysłuchuje, zagłebia sie w problem i naprawdę słucha. Przepisał mi trittico żebym wchodził w fazę Rem,poprosiłem go żeby mi jeszcze przepisał zolpic na wszelki wypadek, też nie było problemu,przyznam że przez około 3 tygodnie byłem zaplątany czytaj.naćpany :D przez trittico ale pomogło.Miałem udać się na wizytę kontrolną ale spowodów finansowych nie poszedłem w każdym razie polecam z czystym sumieniem,ja śpię jak dziecko :)

  Krzysztof Staniszewski2018-03-11

  Bardzo dziękuję za te słowa, cieszę się, że szybko i skutecznie pomogłem, pozdrawiam.

 • J
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny PsychokratesUsługa: konsultacja diagnostyczna psychiatryczno-psychoterapeutyczna

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, szczegółowe pytania, przyjemna atmosfera. Dobry kontakt z pacjentem, wzbudza duże zaufanie.

  Krzysztof Staniszewski2018-03-11

  Bardzo dziekuję za ta opinię, miło mi, pozdrawiam serdecznie.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo uważnie słucha, stara się wypytywać o szczegóły w celu poznania pacjenta i postawienia prawidłowej diagnozy. Jest uprzejmy i kontaktowy, do pacjenta podchodzi bardzo profesjonalnie.

  Krzysztof Staniszewski2018-02-26

  Pani Karolino bardzo dziękuję za te słowa, cieszę się. Pozdrawiam.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-PsychiatrycznaUsługa: konsultacje psychiatryczne - pierwsza wizyta

  Bardzo profesjonalna i fachowa pomoc. Pan Doktor bardzo szczegółowo prowadzi wywiad z pacjentem i celnie trafia w sedno problemu: polecam!!!

  Krzysztof Staniszewski2018-02-26

  Bardzo dziękuje za opinie i budujące informacje zwrotne. Pozdrawiam serdecznie.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista psychiatra, psychoterapeuta - łączy leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Posiada tytuł naukowy - doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii. Bogate doświadczenie diagnostyczne, od ponad 15 lat pracuje w II Klinice Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego.
  W ostatnich latach pełni zaszczytną funkcję konsultanta specjalisty Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pozostałych oddziałów szpitalnych, gdzie też dyżuruje i konsultuje ostre, nagłe stany psychiczne. Pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Od 2004 r szkoli się (Studium Psychoterapii Analitycznej - szkolenie atestowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Analitycznej) i pracuje jako psychoterapeuta w orientacji psychoanalitycznej. Swoje szkolenie terapeutyczne wzbogacił o Szkolenie w Instytucie Psychologii Zdrowia. Zdobywał doświadczenie w pracy klinicznej na oddziałach: całodobowym, dziennym, poradni zdrowia psychicznego, Zespole Leczenia Środowiskowego.
  Od początku pracy prowadził zajęcia dydaktyczne dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z zakresu psychiatrii oraz nauk behawioralnych zarówno w języku polskim jak i angielskim.
  Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie.

  Posiada uprawnienia do:
  – wypisywania recept na leki (w tym refundowanych) oraz leki narkotyczne,
  – wystawiania zwolnień ZUS ZLA,
  – wystawiania zaświadczeń lekarskich.

  https://www.youtube.com/watch?v=_zlMMUdoTkA&list=PLXPAXwWM2AwtVdTPCRGIsWdPrIpIumsyv&t=4s&index=3
  https://www.youtube.com/watch?v=fRgfLqnhWzw&list=PLXPAXwWM2AwtVdTPCRGIsWdPrIpIumsyv&t=45s&index=4
  https://www.youtube.com/watch?v=xD1-VXyJ8FQ&list=PLXPAXwWM2AwtVdTPCRGIsWdPrIpIumsyv&t=2s&index=5

  UWAGA:
  Pacjentów, którzy do tej pory leczyli się u mnie w ramach Kliniki PsychoMedic proszę o kontynuację leczenia wyłącznie w ramach Psychomedic. Do swojego gabinetu Psychokrates zapraszam pacjentów,
  którzy pragną rozpocząć u mnie leczenie, potrzebują konsultacji psychiatryczno-psychoterapeutycznej, myślą o podjęciu psychoterapii. Jest to zarazem jedyne miejsce, gdzie pracuję jako psychoterapeuta. Gabinet mieści się przy ul. Przasnyskiej na Żoliborzu.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Publikacje

 • https://www.youtube.com/watch?v=xD1-VXyJ8FQ
 • https://www.youtube.com/watch?v=_zlMMUdoTkA
 • Staniszewski K, Kokoszka A, Krótkiewicz H, Rosati A, Oziemski S, Sochacki J. Ogólny zespół nerwicowy – koncepcja i jej zastosowanie w praktyce klinicznej. Psychiatria w praktyce ogólnolekarskiej. 2005; 4(5): 153-157.
 • Staniszewski K, Gawęda Ł, Buciński P, Słodki Z, Sym A, Kokoszka A. Związki wglądu w chorobe, poczucia wpływu na jej przebieg, stylów radzenia sobie z chorobą z objawami psychopatologicznymi w schizofrenii. Psychiatria. 2008; 5(4): 124-133.
 • Staniszewski K, Adamczyk M, Smużna E, Sym A, Gawęda Ł, Kokoszka A. Związki nasilenia objawów schizofrenii z subiektywną oceną samopoczucia oraz z poczuciem koherencji. Psychiatria. 2009; 6(3): 75-81.
 • Staniszewski K, Parafianowicz K, Sicińska J, Moran A, Szumański J, Rudnicka L, Kokoszka A. Współwystępowanie zaburzeń psychicznych w łuszczycy: doniesienie wstępne. Psychiatria Polska. 2010; 44(1): 119-126.
 • Staniszewski K, Sym A, Gaweda Ł, Wiktorska-Zapała J, Kreczmańska J, Łukasiewicz A, Kokoszka A. Ocena związków poczucia wpływu na przebieg schizofrenii z temperamentem i aleksytymią. Psychiatria; 2010: 7(1): 25-32.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • SuperMedicus 2015 - Mistrzowie w swoim fachu: pełniący prestiżowe funkcje ordynatorów i kierowników najbardziej uznanych klinik psychiatrycznych w Polsce.
 • SuperMedicus 2016 - Nowoczesne leczenie – jesteśmy na bieżąco z trendami światowymi w leczeniu, występujemy na międzynarodowych konferencjach i dzielimy się swoim bogatym doświadczeniem z innych specjalistami. W naszym Zespole są laureaci międzynarodowych nagród.
 • Laur Pacjenta 2016 - Bezpieczeństwo leczenia – doświadczeni specjaliści: średni wiek doświadczenia klinicznej pracy z pacjentami naszych specjalistów to 15 lat.
 • Złota Synapsa 2016 - Pomoc dla pacjentów 7 dni w tygodniu w godz. 8-21.00. Pracujemy zespołowo, co zapewnia płynność opieki dla Ciebie - czyli np. jak twój lekarz prowadzący jest chory, ma urlop każdy lekarz z PsychoMedic.pl zrobi kontynuacje leczenia, wystawi zwolnienie, potrzebne Tobie zaświadczenia. Nie musisz się martwić się o dostępność Twojego lekarza, cały Zespół PsychoMedic.pl jest do Twojej dyspozycji i służy pomocą.
 • Laur Pacjenta 2018 - nagroda zaufania pacjentów w ogólnopolskim plebiscycie w kategorii Placówka Medyczna
więcej