prof. dr hab. n. med.

Krzysztof Leksowski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Bariatra, Onkolog

4 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
260 odwiedzin w ciągu 30 dni

Pan profesor posiada specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii onkologicznej i bariatrycznej (chirurgiczne leczenie otyłości). Od 1998 roku pełni… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AthleticoMedUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Moja pierwsza wizyta i piorunujące wrażenie profesjonalizmu bijącego od Pana Profesora, że o rozluźnieniu atmosfery nie wspomnę. Zdecydowanie polecam.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AthleticoMedUsługa: konsultacja bariatryczna

  Była to moja pierwsza wizyta u Pana Profesora Krzysztofa Leksowskiego,która odbyła się w przyjaznej atmosferze.Profesjonalne a zarazem serdeczne podejście do pacjenta.Zrozumiałym językiem potrafi wyjaśnić na czym polega przygotowanie do zabiegu. Bardzo kompetentny, a przy tym bardzo miły, jestem pod wielkim wrażeniem.
  Warto było pokonać ponad 200 kilometrów.
  Polecam, polecam, polecam.

 • M
  Lokalizacja: AthleticoMedUsługa: konsultacja bariatryczna

  Profesor to przesympatyczny lekarz, który już od progu uśmiecha się od ucha do ucha i wita pacjenta. Pełen profesjonalista, zbiera dokładny wywiad, omawia planowany zabieg, krok po kroku wszystko wyjaśnia. Wyszłam z gabinetu bardzo usatysfakcjonowana.
  Bardzo polecam!

 • B

  Od wielu lat bezskutecznie próbowałam zrzucić zbędne kilogramy, które bardzo źle na mnie wpływały. Cukrzyca, problemy z poruszaniem się i bóle stawów to tylko niektóre z dolegliwości jakie mi doskwierały. Przechodziłam diety i wizyty u lekarzy, które były nieskuteczne. Już myślałam, że nic nie jestem w stanie z tym zrobić, aż do momentu gdy dowiedziałam się o operacjach, które wykonuje Pan Profesor Leksowski. Na wizycie Pan Profesor przeprowadził dokładny wywiad i mnie zbadał. Okazało się, że moją przypadłość można zakwalifikować do operacji! Po dokładnym wyjaśnieniu całego procesu jaki muszę przejść skierował mnie do osób, z którymi współpracuje. Od początku czułam, że jestem w dobrych rękach. Po spełnieniu wszystkich procedur zostałam zakwalifikowana do operacji, którą wykonał sam Profesor. Jestem już 8 miesięcy po operacji i czuję się znakomicie. Zmniejszyły się wszystkie dolegliwości i pozbyłam się ponad 50 kilogramów. Profesor jest znakomitym specjalistą i fantastycznym człowiekiem. Jestem mu bardzo wdzięczna!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pan profesor posiada specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii onkologicznej i bariatrycznej (chirurgiczne leczenie otyłości). Od 1998 roku pełni obowiązki Kierownika Kliniki Chirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy. Od 2005 r. pełni także obowiązki Kierownika Katedry Zdrowia Publicznego i Kierownika Zakładu Zdrowia Środowiskowego i Medycyny Zapobiegawczej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych i członkiem kolegiów redakcyjnych czasopism medycznych.

  Profesor Leksowski specjalizuje się w leczeniu: otyłości olbrzymiej (bariatria), chorób chirurgicznych, owrzodzeń podudzi, żylaków kończyn dolnych, nowotworów przewodu pokarmowego, raka odbytnicy, raka jelita grubego, chorób naczyń, przepuklin, , nowotworów jelit, chorób tarczycy, hemoroidów, chorób odbytu, kamicy żółciowej oraz żylaków.

  Wykonuje zabiegi m.in.:
  • Laparoskopowe operacje zmniejszenia żołądka
  • laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego i refluksu żołądkowo – przełykowego;
  • laparoskopowe operacje jelita grubego;
  • zabiegi wideotarakoskopowe, diagnostyczne i lecznicze (m.in splanchnicektomia w leczeniu trzustki, sympatektomia w nadpotliwości rąk, chorobie Roynaul`a, łagodne guzy śródpiersia, odma samoistna);
  • termoablacja guzów pierwotnych i przerzutowych wątroby;
  • termoresekcja wątroby;
  • operacje żylaków kończyn dolnych i odbytu;
  • operacje chirurgiczne jamy brzusznej – choroby żołądka, trzustki, dróg żółciowych, śledziony;
  • laparoskopia (cholecystoktomia, usuwanie wyrostka robaczkowego);
  • operacje przepuklin, tarczycy;
  • operacje proktologiczne;
  • operacje gruczołu piersiowego;


  Od 2015 roku, jako jeden z nielicznych specjalistów w Polsce, przeprowadza z sukcesami, nowatorskie operacje chirurgicznego zmniejszenia żołądka w 10. Wojskowy Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Do tej pory pan profesor wykonał ponad sto zabiegów tego rodzaju. Operacje wykonuje laparoskopowo, co u chorych otyłych, obciążonych wieloma chorobami współistniejącymi, może przynieść wiele korzyści w postaci lżejszego przebiegu pooperacyjnego, szybszej rehabilitacji i co nie bez znaczenia – efektu kosmetycznego.

  Zabieg bariatryczny poprzedzony jest zazwyczaj 3 miesięcznym postępowaniem kwalifikacyjnym i pracą ze specjalistami z zakresu chirurgii, psychologii oraz dietetyki. Takie postepowanie ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta oraz jego motywacji, pod kątem operacji zmniejszenia żołądka. Na przykład jednym z wymogów jest kilku procentowa utrata wagi przed zabiegiem.

  W Athleticomed pan profesor udziela konsultacji bariatrycznych oraz chirurgicznych. AthleticoMed oferuje całokształt usług i konsultacji specjalistów, związanych z leczeniem otyłości, przygotowaniem do ewentualnego zabiegu w wybranej placówce oraz rehabilitacją pooperacyjną.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia klatki piersiowej

Certyfikaty

Zdjęcia