dr n. med.

Krzysztof Kowalczyk

Lekarz rodzinny, Pediatra, Internista

Umów wizytę 288 odwiedzin w ciągu 30 dni

Zapraszam o nowocześnie wyposażonego i wygodnego dla Pacjentów , gabinetu lekarskiego w Łomiankach. Od ponad 20 lat prowadzę praktykę lekarską, głównie ambulatoryjną (przychodnie),... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • KRZYSZTOF KOWALCZYK INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA; PROPHMED

  Warszawska 196a
  05-092 Łomianki

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka, Karta płatnicza

  Usługi

  Konsultacje internistyczne od 120 zł
  Holter ekg od 150 zł
  Próba wysiłkowa od 150 zł
  Zwykła wizyta od 120 zł
  Drugie i następne badane dziecko, tego samego opiekuna. od 80 zł
  Ekg - elektrokardiografia od 40 zł
  Holter ciśnieniowy od 120 zł
  Spirometria od 50 zł
  Konsultacja pierwszorazowa (45 minut) od 150 zł

  więcej

 • Vital Medica

  Sukienna 78
  05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka, Karta płatnicza, Allianz, Płatność Falck, PZU Pomoc, TU Zdrowie, enel-med, PZU Życie, Medica Polska więcej

Pytania pacjentów (53)

 • Zmniejszona ilość neutrofili a objawy neurologiczne.

  Witam
  Zrobiłem sobie badanie krwi i wyszło że mam tylko 49,5 procent neutrofili przy zwiększonych o 0,5 procent eozynofilii oraz 0,5 procenta zwiękoszonych bazofili. Choruję na alergię, ale teraz nie mam objawów jej gdyż jest okres zimowy. Byłem diagnozowany pod kątem narkolepsji z powodu senności… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Krzysztof Kowalczyk

  Opisane odchylenia, wydają się w zakresie błędu badania lub nieistotności klinicznej. Przyczyn trzeba szukać dalej (badania biochemiczne m.in CK, transaminazy, INR, GFR..)

 • szczepienia

  Witam!
  W związku z wyjazdem na ferie na Karaiby chciałabym się zapytać o szczepienia. 20 grudnia zaszczepiłam moją 11-letnią córkę na WZW typu A, a przed wyjazdem chciałam ją zaszczepić na zaległe MMR. Dowiedziałam się, że powinnam ją zaszczepić również na dur brzuszny. Jaka powinna być odległość… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Krzysztof Kowalczyk

  Witam; zaległe szczepienie MMR należy wykonać (w kalendarzu szczepień w 10 rż...). Odnośnie duru brzusznego, rejon Karaibów nie jest rejonem wysokiego ryzyka, przynajmniej według danych SANEPID. Zależy… Więcej

Zobacz wszystkie (53) odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam o nowocześnie wyposażonego i wygodnego dla Pacjentów , gabinetu lekarskiego w Łomiankach. Od ponad 20 lat prowadzę praktykę lekarską, głównie ambulatoryjną (przychodnie), w pomocy doraźnej oraz ratownictwie. Poza leczeniem dzieci i dorosłych, zajmuję się również oceną bezpieczeństwa leków oraz oceną badań kardiologicznych (Holter EKG i ciśnieniowy oraz testy wysiłkowe), w gabinecie można również wykonać badanie spirometryczne.
  Cenię sobie rady innych Lekarzy, Farmaceutów, Psychologów i Fizykoterapeutów. W końcu najważniejsze to skuteczna pomoc w ustąpieniu dolegliwości.

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie, I Wydział Lekarski

Publikacje

 • Ocena bezpieczeństwa i tolerancji leczenia lekami Helicid 20 i Helicid 10 (PMS - PL - 07/03/HEL) Med. Rodz. 2005: 8 (3) s.98-104, il., tab., sum.
 • Diagnostyka i leczenie najczęstszych schorzeń kręgosłupa Praktyka lekarska 2005: 4 s. 16-22
 • Ocena jakości życia pacjentów z chorobą refluksową przełyku leczonych przez 4 tygodnie jednorazową dawką omeprazolu 20 mg/dobę (ENJOY 12/HE/2005). Terapia 2006: 14 (6) s.61-66, il., tab., bibliogr. 10 poz., sum.
 • : Ocena wpływu dolegliwości towarzyszących chorobie refluksowej przełyku na jakość życia pacjentów leczonych przez 4 tygodnie jednorazową dawką omeprazolu 20 mg/dobę (ENJOY 12/HE/2005). Przegląd Gastroenterologiczny 2007: 2 (6) s.271-281
 • Opis przypadku – cilazapril Biuletyn Leków 2008 Nr 4; "Lek w Polsce" 01/2009 (pod tytułem: Cilazapril – doniesienie kazuistyczne, Krzysztof Kowalczyk)
 • opis przypadku i przebiegu leczenia
 • 51-letnia kobieta z wcześnie rozpoznanym rakiem trzustki opis przypadku i przebiegu leczenia. FA R M A C J A W S P Ó Ł C Z E S N A 2009; 2: 135-137
 • piperacyliną z tazobaktamem i gentamecyną
 • wywołaną ciałem obcym. Opis przypadku pacjenta leczonego
 • oporną na leczenie raną/owrzodzeniem moszny
 • 70-letni pacjent z rozległymi odleżynami w okolicy krzyżowolędźwiowej, oporną na leczenie raną/owrzodzeniem moszny wywołaną ciałem obcym. Opis przypadku pacjenta leczonego piperacyliną z tazobaktamem i gentamecyną. G E R I A T R I A 2009; 3: 163-165
 • Problemy współpracy pomiędzy ośrodkami leczniczymi i opiekuńczymi dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle, obłożnie chorych, wymagających długoterminowego leczenia i opieki. Geriatria nr 3/2012, 153:157
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Firma Godna Zaufania (Centrum Badania Opinii Klientów, Licencja )
 • Uczestnictwo w Programie Rzetelna Firma nieprzerwanie od 2013 roku (KRD)

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Szpital Sióstr Elżbietanek w Warszawie
 • ZPZLO Warszawa Wola
 • Zakład Opiekuńczo Leczniczy Sue Ryder w Warszawie
 • Centrum Medyczne LIM
 • Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Preparatów Biobójczych (Departament Monitorowania Działań Niepożądanych)
 • Grunenthal GmBH, Aachen, Bundesrepublik Deutschland 2003-2005
 • Reserch, Development & Pharmacovigilance Department of Zentiva, Praha, Republika Czeska 2005-2012
więcej

Certyfikaty

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Wnikliwe i dokładne badanie, opis wszelkich możliwości powstawania dolegliwości i trafna diagnoza. Polecam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Krzysztof Kowalczyk ( 17 stycznia 2017)

  Bardzo dziękuję, za tak pochlebną ocenę, cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Kowalczyk

 • bardzo dobry

  Jestem zadowolony z porad Pana Doktora a szczególnie z wyleczenia ostrego bólu kręgosłupa. Dość chaotycznie opisałem objawy a On od razu wiedział co mi dolega.

 • bardzo dobry

  Znam doktora, leczył mnie nie raz. Zawsze stawiał trafną diagnozę, jestem Mu bardzo wdzięczna. Uważam, że takich lekarzy powinno być więcej!

 • bardzo słaby

  Ten lekarz nie zaluguje nawet na 1* nie mozna na mim polegac.
  Nie odbiera telefonu a po napisaniu smsa nie oddzwania choc w swoim profilu podaje, jesli nie mozna sie do mnie dodzwonic napisz smsa.

 • bardzo dobry

  Nasz pierwszy komentarz i ocena w serwisie, ale nie może inaczej ponieważ ten lekarz zasługuje aby jego pracę nagrodzić chociaż takim komentarzem w serwisie.
  Lekarz zdecydowanie zasługujący na bardzo dobrą ocenę. Na wizytę domową poświęcił dwie godziny! :) Wszystko dokładnie wytłumaczył, a sporo były problemów z dzieckiem do omówienia. Wcześniej byliśmy u wielu lekarzy i każdy dawał inną diagnozę dla dziecka. Pan Krzysztof wszystko uporządkował i wykluczył nie trafne diagnozy innych lekarzy, ponadto co bardzo ważne jest to osoba która interesuje się losem pacjenta po diagnozie (informacja zwrotna o stanie pacjenta powinna być przecież dla każdego lekarza najważniejsza bo daje potwierdzenie postawionej diagnozy). Jesteśmy bardzo zadowoleni po tej wizycie i zamierzamy kontynuować prywatne wizyty u lekarza bo warto. POLECAMY! Ocena BARDZO DOBRA!

 • bardzo dobry

  Miałem przyjemność spotkać dr Kowalczyka w momencie w którym diagnozy lekarzy dotyczące stanu mojego gardła nie do końca się sprawdzały. Notorycznie cierpiałem na suchość i pieczenie w gardle. Leki które mi przypisywali ograniczały się tak naprawdę do łagodzenia objawów i były to te same leki, które i tak kupiłbym bez konsultacji. Dopiero po badaniach i diagnozie dr Kowalczyka okazało się, że był to gronkowiec i niezbędne jest poważniejsze leczenie. Po zastosowaniu szybko poczułem się lepiej.
  Polecam Go wszystkim jako specjalistę, ze względu na wiedze, doświadczenie ale przede wszystkim ze względu na cierpliwość i „ludzkie” podejście do pacjenta.

 • bardzo dobry

  Ja również dołączam się do pozytywnych opinii dla Pana dr. Krzysztofa Kowalczyka, dzięki któremu zaczą się mój powrót do zdrowia. Przez wiele lat męczyłam się z takimi dolegliwościami jak,ciągłe zmęczenie, osłabienie, szumy w uchu , zawroty głowy, co u młodej osoby raczej nie jest zbyt normalne. Chodziłam od laryngologa, do neurologa i nic nie pomagało. Dopiero jak trafiłam na doktora Kowalczyka, zlecił odpowiednie badania, które wykazały co jest przyczyną mojego złego samopoczucia, zastosował odpowiednie leczenie. Do tego bardzo miły kontakt i wogóle niesamowicie życzliwy człowiek z Pana Doktora.
  Korzystam już wiele lat z opieki medycznej tego lekarza. Szczerze polecam!

 • bardzo dobry

  Lekarz odwiedził mnie w ramach ubezpieczenia z mbanku. Nie bardzo wierzyłam w skuteczność tej usługi, ale po telefonie, ok godziny później, pomimo wyznaczonego czasu oczekiwania powyżej trzech godzin, pojawił się bardzo sympatyczny lekarz, który nie tylko skrupulatnie badał mojego synka, ale było to chyba pierwsze badanie przy którym dziecko nie płakało. Może dlatego, że Pan Doktor od razu obiecał, że nie będzie żadnego zaglądania do gardła z patyczkiem a nawet porozmawiał z dzieckiem chwilę o jego ulubionych filmach. Postawiona diagnoza była jak się okazało później trafna, tak jak i samo leczenie, nie trzeba było żadnych antybiotyków a Doktor alergolog, tylko potwierdziła, że leczenie było prawidłowe. Szczerze polecam Dr Kowalczyka za jego podejście do dzieci, profesjonalizm i życzliwość. Jest to Lekarz, który nie traktuje konsultacji swoich kolegów - specjalistów. Zasługuje na pełne uznanie i polecenie. Teraz szukam tylko przychodni prywatnej albo państwowej, w której przyjmuje w gabinecie, najchętniej oddałabym Marcinka (mój synek), pod stałą opiekę, tak kompetentnego Lekarza.

 • bardzo dobry

  Uczciwy, cierpliwy, pacjent zawsze na pierwszym miejscu. Od wielu lat mogę liczyć na pomoc, nawet przez telefon, w czasie urlopu Doktor podał mi dokładnie co mam zrobić, gdzie się udać, gdzie zadzwonić. Później jeszcze sprawdził, czy na pewno posłuchałam i zrobiłam wszystko według zaleceń. Dr Kowalczyk jest naprawdę godny zaufania

 • bardzo dobry

  Od kiedy spotkaliśmy się, kiedy przyjechał doktor Kowalczyk przyjechał do mojej coreczki karetką i jak się później dowiedziałam w szpitalu tylko dlatego nie udusiła się, że ktoś odważył się zacząć leczyć i dać zastrzyk małemu dziecku w domu jeszcze przed dotarciem do szpitala, leczymy się tylko u doktora. Nawet teraz jak już nie mam ubezpieczenia w LIM tylko w innym centrum w Medikower i enelmed też wolimy całą rodziną leczyć się u doktora. Nawet rozmowa telefoniczna często bardzo pomaga. Mam nadzieję że nie wyjedzie tak jak innu lekarze z Polski

dr n. med. Krzysztof Kowalczyk

lekarz rodzinny, pediatra, internista

Umów wizytę

Najbliższe terminy:

kolejne dni