lek. dent.

Krzysztof Kowalczyk

verifiedCreated with Sketch.

Stomatolog, Chirurg, Protetyk

9 opinii +dodaj

Specjalizuję się w szeroko pojętej stomatologii estetycznej i odtwórczej: licówki, korony, mosty, protetyka na implantach. Od wielu lat z sukcesami zajmuję się także leczeniem kanałowym,… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Na dr Kowalczyka trafiłam przez przypadek ale na szczęście okazało się, że jest świetnym stomatologiem z rewelacyjnym podejściem do pacjenta – wszystko dokładnie wyjaśnia, odpowiada na pytania, bardzo sympatyczny . Dba o dobre samopoczucie pacjenta podczas leczenia, cierpliwy, delikatny. Póki co u dr Kowalczyka przeleczyłam kanałowo pod mikroskopem dwa zęby-zero komplikacji czy powikłań. Trzeci ząb będzie leczony za tydzień :)

 • B

  naprawdę szczerze polecam pana Doktora, fachowa, sprawna pomoc, nie ma się czego obawiać podczas wizyty

 • M

  Bardzo dobry lekarz. Miałem u niego leczenie kanałowe - szybko, sprawnie, profesjonalnie. Żadnych komplikacji. Odpowie na każde pytanie. Polecam.

 • P

  Nie tylko znakomity dentysta, ale po prostu świetny człowiek. Nie lubię wizyt u lekarzy, a już zwłaszcza u dentystów, ale do niego chodzę z przyjemnością- nie tylko bez bólu, ale też bez stresu. Pacjenta traktuje po partnersku- nie narzuca swojej woli, wyjaśnia, pyta o zdanie i się z nim liczy. I zagada jak człowiek do człowieka. Nie tylko o zębach. Nigdy nie okazał mi zniecierpliwienia ani pośpiechu, chociaż jestem wścibska do granic upierdliwości i zadaję mnóstwo pytań. Leczy się u niego cała moja rodzina i polecam, komu mogę.

 • M

  Do doktora Kowalczyka trafiłam w ciąży i był to pierwszy lekarz, który cierpliwie i rzeczowo wytłumaczył mi, które zabiegi w ciąży są bezpieczne, a które niekoniecznie, z czym można poczekać, a czego nie ignorować. Polecam go przede wszystkim dlatego, że jest kompetentny i komunikatywny tzn.zawsze dokładnie tłumaczy na czym będzie polegało leczenie, ile potrwa, z czym się wiąże. Poza tym, jest idealnym stomatologiem dziecięcym. Jego gabinet kojarzy się moim dzieciom z nieziemską frajdą - jeżdżącym fotelem, wodą wlewaną do kubeczka, sprawdzaniem stanu uzębienia lekarzowi. Przegląd dziecięcia trwał 45 minut, a w zasadzie 2 minuty - pozostały czas to były niekończące się rozmowy na temat działania gabinetu, różnych narzędzi do leczenia zębów, konieczności mycia, etc. Bez straszenia utartymi formułkami w stylu "jak nie będziesz myć zębów to Ci wypadną", bez podniesionego tonu i zniecierpliwienia. Jeśli ktoś nie wierzy, że dziecko może prosić o wizytę u dentysty, powinien zapisać dziecko na wizytę kontrolną do doktora Kowalczyka. Bardzo polecam!

 • B

  Nie wierzyłam, że doświadczę tego w gabinecie stomatologicznym ale faktem jest, że ...słuchawki w uszy i przysypiam na fotelu, a Pan Doktor cos tam dlubie, a na koniec lagodnie wybudza :)
  To nie tylko fachowość i doswiadczenie, ale najwazniejsze - miłośc do pracy i pacjenta oraz "czarodziejski dotyk".
  Dla mnie - chwile relaksu !

 • M

  Prawdziwy profesjonalista! Bardzo dba o każdego pacjenta, wszystko dokładnie tłumaczy. Wizyta u tego stomatologa jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 • M

  Jestem pacjentką Dr Kowalczyka od chyba dwóch lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Trafiłam do Niego przypadkiem, jak ukruszyła mi się "1". Zaufałam Dr. Kowalczykowi na tyle, że zdecydowałam się, żeby zajął się moją protetyką i kosmetyką wraz z endodoncją. Właściwie, to ten Pan zmobilizował mnie do tego. Jego fachowość, podejście nie tylko jako do pacjenta, ale i jako do człowieka. Dr Kowalczyk nie pozwala na ból, zbytnie uszczuplenie portfela, przy jednoczesnym zachowaniu idealnego leczenia (bez fuszerki i oszczędności na materiale). Jest gotowy poświęcić swój prywatny czas poza godzinami pracy, gdy zajdzie potrzeba przyjść wcześniej, albo pozostać dłużej w gabinecie. Mam nawet z Doktorem prywatny kontakt telefoniczny w nagłych przypadkach. Jest cierpliwy, zawsze opowiada co robi i w jakim celu. Z empatią podchodzi do pacjenta. Miły, sympatyczny, z poczuciem humoru. Z czystym sumieniem mogę polecić Doktora Kowalczyka. Mam nadzieję, że taki pozostanie zawsze, pomimo upływu lat w zawodzie :)

 • Z

  Lekarz, który starannie wykonuje swoją pracę, jest kompetentny, spokojny, rzetelny, a przy tym - co wyjątkowo rzadkie i równie cenne - rozmawia z pacjentem/pacjentką, wyjaśnia swoje decyzje, tłumaczy, co robi, nie irytują go pytania. Moje doświadczenie z dentystami jest takie, że albo człowieka traktują jakby go/jej nie było, albo infantylizują, albo pouczają niczym srogi nauczyciel podstawówki. Tymczasem Kowalczyk traktuje człowieka po partnersku, za co naprawdę respekt.
  Dba o znieczulenie, nie uważa, że pacjent/ka musi znosić ból, troszczy się o komfort osoby na fotelu, jest szybki, ale staranny. I jest sympatyczny.
  Mi robił leczenie kanałowe pod mikroskopem. Długa, żmudna wizyta. Trwało to tyle, ile powiedział, że będzie trwało, kosztowało to tyle, ile mnie uprzedzono, że będzie kosztowało. Czyli bez ściemy i bez naciągania.
  Bardzo polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalizuję się w szeroko pojętej stomatologii estetycznej i odtwórczej: licówki, korony, mosty, protetyka na implantach. Od wielu lat z sukcesami zajmuję się także leczeniem kanałowym, zwłaszcza przypadków trudnych (złamane narzędzia, perforacje, wskazania do ekstrakcji). Wszystkie zabiegi wykonuję pod mikroskopem, co gwarantuje najwyższą precyzję i zmniejsza ryzyko powikłań (aktualnie korzystam z najbardziej zaawansowanego technologicznie mikroskopu stomatologicznego OPMI PROergo oraz lup zabiegowych EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss).

  Jestem nie tylko lekarzem stomatologiem, ale także technikiem dentystycznym – połączenie wiedzy i doświadczeń w tych dwóch dziedzinach pozwala mi osiągać wyjątkowe efekty estetyczne. Współpracowałem z renomowanymi warszawskimi klinikami stomatologicznymi zdobywając zaufanie gwiazd, aktorów i ludzi show biznesu, dla których piękny uśmiech jest narzędziem pracy.

  W 2012 roku zostałem wybrany przez Pacjentów województwa mazowieckiego Dentystą Roku.

Specjalizacje

 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
 • Protetyka stomatologiczna
 • Chirurgia stomatologiczna

Edukacja

 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka w Starachowicach

Publikacje

 • Przy defektach uzębienia rozwiązaniem stają się licówki dentystyczne (Lifestyle, 2013)
 • Regularne usuwanie kamienia i osadu nazębnego, zapobiega efektowi jo-jo w leczeniu zębów (Lifestyle, 2013)
 • O zęby dziecka należy dbać od pierwszych miesięcy życia (Lifestyle 2013)

Nagrody i wyróżnienia

 • Dentysta Roku 2012