mgr

Krzysztof Hawrot

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

21 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
16 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Specjalizuję się w nurcie psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej - jednym z najlepiej zbadanych i najskuteczniejszych podejść terapeutycznych… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Bazowanie na faktach
Pomoc pacjentom z niską samooceną

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: psychoterapia indywidualna

  Miałem doświadczenia negatywne z poprzednimi dwoma terapeutami, którzy nie byli w stanie stworzyć we mnie poczucia, iż zmierzamy w efektywnym kierunku i terapia ma sens... Zupełnie inaczej wyglądają moje wrażenia po pierwszej wizycie u Pana Nawrota. Pozytywnie "natchnęła" mnie jego konstruktywna postawa, celne pytania, prowadzony ze mną dialog i konkretne podejście do problemu. Ustaliliśmy plan leczenia i zrozumiałem, dlaczego taka droga jest dla mnie wskazana. Mam dużo pozytywnej energii i wiary, że trafiłem do właściwej osoby.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: Psychoterapia

  Gdy w lutym br. przeszedłem przez bramę kamienicy na Grochowskiej, bałem się wszystkiego, nienawidziłem większości ludzi, a w miesiącu miewałem może parę dni, kiedy chciało mi się wstać z łóżka.
  Poza tym stany depresyjne dopadały mnie nazbyt często i frustracja rosła i rosła w lawinowym tempie. Niegdyś uczestniczyłem już w terapii, a raczej próbowałem, bo osobie z wieloma syndromami DDA trudno jest cokolwiek doprowadzić do końca. Krótko mówiąc, nie wierzyłem, że ktoś może mi pomóc, skoro byłem przeświadczony, że z nikim nie mogę otwarcie pogadać.
  I wtedy natrafiłem na pana Krzysztofa. Przyszedłem, zaczęliśmy rozmawiać, ustaliliśmy pewne rzeczy, po czym bombardowałem swoimi wspomnieniami, a terapeuta zadając celne pytania, skłaniał do zawahania i zastanowienia.
  Przepracowaliśmy wszystkie moje demony na konkretnych przykładach, a nie na czczym gadaniu na zasadzie: "Uwierz w siebie!". Mogłem powiedzieć o wszystkim - nawet o najbardziej absurdalnych obawach, po czym je zracjonalizować i się z nich śmiać. Choćby teraz, gdy to piszę, uśmiecham się na myśl o nich. Ale dzięki terapii nie robią one na mnie już żadnego wrażenia.
  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeszcze rok temu, gdybym przeczytał komentarz o tej treści, to tylko lekceważąco bym się uśmiechnął i pomyślał: "Dobra, dobra, takie rzeczy to tylko w filmach. Życie tak nie wygląda." Dzisiaj wiem, że życie jest fajne, a wszystkie nasze niedoskonałości barwne, urocze i wywołują uśmiech na twarzy. Bo wywalić się jest rzeczą ludzką.
  Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto, to ja nie będę namawiał, a jedynie proszę, abyś dał/a sobie szansę. Choćby jedno spotkanie.
  Zdecydowanie polecam z czystym sumieniem.
  Żałuję tylko tego, że słowami nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczny.
  Oceniam 11/10 i polecam raz jeszcze.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: psychoterapia indywidualna

  Długo szukałam odpowiedniego terapeuty, zwątpiłam... jednak wiedząc, że potrzebuję pomocy fachowca, postanowiłam spróbować ostatni raz... i trafiłam na Pana Krzysztofa. Jestem zaledwie po drugim spotkaniu, ale mogę powiedzieć, że w końcu znalazłam terapeutę, dzięki któremu wierzę, że z jego fachową pomocą uda mi się pokonać moje „zmory” i cieszyć się z tego co mam i kim jestem. Pan Krzysztof juz przy pierwszym spotkaniu wzbudza zaufanie, nie bałam się otworzyć, opowiedzieć o tym co mnie trapi, z czym przychodzę... jeżeli się boicie, nie ufacie, jednak czujecie, że potrzebujecie pomocy... to z całego serca polecam Pana Krzysztofa, jest godnym zaufania fachowcem! Jego metoda terapii, podejście do pacjenta, powoduje, że poza sesją człowiek stara się pracować nad sobą, analizować i widzi światełko w tunelu :)

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: psychoterapia uzależnień

  Dobry fachowiec, nad wyraz spokojny, a przy tym bardzo rzeczowy człowiek. Pomimo tak ograniczonego czasu był w stanie realnie pomóc.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - Chillout

  Pan Krzysztof jest świetnym psychoterapeutą i bardzo się cieszę, że do niego trafiłam. Dzięki niemu odkryłam głęboko zakorzenione przekonania, które mnie ograniczały i nie pozwalały w pełni cieszyć się życiem. Przyszłam do Pana Krzysztofa w kiepskim stanie, po ataku paniki, a już po pierwszej wizycie czułam się lepiej. Z każdą kolejną wizytą nabierałam większej świadomości samej siebie i siły, by zmierzyć się ze swoimi nawykami. Jeżeli cokolwiek wydarzyło się pomiędzy sesjami, to zawsze był czas na to, aby to przeanalizować i znaleźć przyczynę. Dzięki pomocy Pana Krzysztofa podjęłam ważne dla mnie życiowe decyzje i zmieniłam swoje życie na lepsze.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: stres, napady lęku

  Do Pana Krzysztofa trafiłam po wizycie u dwóch innych psychologów. Od pierwszych rozmów z nimi wiedziałam, że nie rozumieją wagi problemu z jakim do nich przychodzę. U Pana Krzysztofa było inaczej, podszedł do sprawy profesjonalnie i ze zrozumieniem, podczas każdego spotkania słucha różnych sytuacji, podczas których napada mnie paniczny lęk, często wydających się dla ludzi naprawdę błahymi i śmiesznymi. Pan Kszysztof umie słuchać, ale co więcej prowadzi dialog, odnosi się do mojej wypowiedzi na bieżąco (z czym się nie spotkałam u innych psychologów) przez co wzbudza zaufanie i z łatwością się otwieram. W trakcie terapii zwrócił uwagę na rzeczy, o których nie miałam pojęcia, że mogą mieć wpływ na pojawiający się u mnie lęk. Podczas spotkać zaleca mi nowe metody radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, które już zaczynają przynosić efekty. W 100% polecam terapię z Panem Krzysztofem.

 • H
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - Chillout

  Cenie sobie konkrety, a Pan Krzysztof takimi metodami właśnie operuje. Po kilkunastu tygodniach udało mi się spojrzeć szerzej na nurtujące mnie kwestie a co najważniejsze powziąć związane z nimi decyzje i działania. Polecam i życzę sukcesów :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - Chillout

  Bardzo życzliwy, pomocny i miły psychoterapeuta. Czułam się bezpiecznie podczas spotkań, co ułatwiało i zachęcało do pracy nad sobą. Polecam z czystym sumieniem i z całego serca. :)

 • U
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - ChilloutUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pana Krzycha poleciłem swojemu dobremu kumplowi, więc z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu. Wizyty pomogły mi w życiu, a tym, co ceniłem u pana Krzycha najbardziej, była elastyczność w podejściu do pacjenta - gdy widział, że jakaś metoda akurat na mnie nie działa, szybko zaczynał pracować ze mną w inny sposób.

 • K
  Lokalizacja: Gabinet prywatny - Chillout

  Bardzo dobry terapeuta Krzysztof podchodzi bardzo kompleksowo do swoich metod.Polecam go wszystkim ktorzy nie radzą sobie np z problemami w związku.

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, psychoterapeutą.

  Specjalizuję się w nurcie psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej - jednym z najlepiej zbadanych i najskuteczniejszych podejść terapeutycznych w historii psychoterapii. Podczas spotkań pacjent pozna zależności między swoimi emocjami, myślami i zachowaniem. Materiałem wyjściowym do pracy na sesjach są zawsze konkretne sytuacje z życia. Odpowiadamy sobie na pytanie skąd trudności się wzięły i co możemy zrobić żeby polepszyć swoje życie, samopoczucie oraz postrzeganie siebie.

  Psychoterapia dedykowana jest zarówno osobom, które napotkały dylematy życiowe jak i tym, którzy odczuwają głębokie problemy psychiczne. Pracuję z osobami, które chcą nadać swojemu życiu lepszą jakość oraz poczuć większą satysfakcję płynącą z różnych sfer codziennego funkcjonowania. Prowadzę terapię i pomagam pacjentom w trudnościach i problemach dotyczących relacji z innymi ludźmi, zaburzeń emocjonalnych, niskiego poczucia własnej wartości, depresji, lęku, fobii, kryzysu, stresu, traumy, nadpobudliwości, bezsenności, zaburzeń zachowania, zaburzeń nerwicowych, PTSD, zaburzeń odżywiania, uzależnień.

  Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskując dyplom psychologa. Podczas studiów ukończyłem staż kliniczny w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie. Kolejnym krokiem własnego doskonalenia wiedzy był roczny program edukacji psychologicznej i rozwoju osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Celem terapii Gestalt jest pomoc w poszukiwaniu i odkrywaniu swoich potrzeb, uczuć i emocji, aby móc działać w zgodzie ze sobą i w pełni korzystać z potencjału, który drzemie w każdym z nas. Obecnie swoje umiejętności i wiedzę teoretyczną doskonalę w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej współpracującym z Oxford Cognitive Therapy Centre. Kończę szkolenie w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo - Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo - Behawioralnej (PTTPB).
  Dodatkowo swoje doświadczenie doskonaliłem pracując na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

  W pracy kieruje się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Moja praca i jej jakość podlega ścisłej kontroli doświadczonych terapeutów i superwizorów PTTPB.

  W prywatnym życiu pasjonuję się fotografią, sztuką, nurkowaniem oraz podróżami.

  Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osób, z którymi pracuje.

  
Ukończone kursy, szkolenia i warsztaty:

  • Wywiad i formułowanie przypadku w terapii poznawczo-behawioralnej
  • Identyfikowanie, weryfikowanie i modyfikowanie Negatywnych Automatycznych Myśli
  • Trening umiejętności: wywiad, sformułowanie przypadku, ustalanie celów, struktura sesji, praca domowa, informacje zwrotne, kluczowe treści poznawcze, trudności w terapii, cechy terapeuty
  • Identyfikowanie, weryfikowanie i modyfikowanie Dysfunkcyjnych Założeń
  • Terapia poznawczo-behawioralna depresji i myśli samobójczych
  • Lęk paniczny z i bez agorafobii w terapii poznawczo-behawioralnej
  • Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne i hipochondria
  • Terapia poznawczo-behawioralna w chorobach somatycznych i psychosomatycznych
  • Terapia poznawczo-behawioralna zespołu stresu pourazowego ( PTSD)
  • Gestalt a praca z ciałem
  • Praca z niską samooceną
  • Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń odżywiania
  • Lęk społeczny i uogólniony
  • Terapia poznawczo-behawioralna par
  • Terapia poznawczo-behawioralna dla grup
  • Wprowadzenie do zagadnień psychopatologii, diagnoza kliniczna (ICD-10)
  • Terapia poznawczo-behawioralna uzależnień
  • Wprowadzenie do Terapii Schematu
  • Dialog motywujący
  • Trening interpersonalny
  • Trening intrapsychiczny

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski - Magister psychologii
 • Instytut Terapii Gestalt - ROCZNY PROGRAM ROZWOJU OSOBISTEGO

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl