dr n. med.

Krzysztof Figuła

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

4 opinie +dodaj

Umów wizytę
117 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jeden z pomysłodawców SCM Gastromedica. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista chirurgii ogólnej, doktor nauk medycznych.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor Krzysztaf Figuła jest osobą bardzo kompetentną, przyjazną pacjentowi. Podchodzi do pacjenta w sposób kompleksowy, wnikliwy. Wizyta ma charakter bezstresowy, merytoryczny i serdeczny. Z całym przekonaniem p
  olecam Pana Doktora wszystkim pacjentom a szczególnie takim jak ja, którzy na myśl o wizycie nie przesypiają nocy.

 • M

  Świetny lekarz. Trafiłam do niego na kolonoskopie umówiona przez dr. Jerzego Sałówkę, gdyż pracują w tym samym szpitalu w Skawinie.
  Badanie było odpłatne 350 zl, jednak warto było. Diagnoza - polip esicy 3 cm(bardzo duży). Doktor umówił mnie na zabieg usunięcia polipa na NFZ w szpitalu w Skawinie, termin był już za 10 dni. Po badaniu podczas którego wykryto polipa lekarz szczegółowo i rzeczowo wyjaśnił co mi jest, uspokoił mnie, poinformował o tym jak mam się przygotować , jakie badania wykonać , oraz w jaki sposób zostanie przeprowadzony zabieg i jak długo będzie trwał.Zabieg przeprowadzony sprawnie pod narkozą, , bez powikłań, metodą endoskopową, opieka na oddziale świetna. Miałam jeszcze robione kontrolne kolonoskopie i również byłam bardzo zadowolona. Reszta leczenia po pierwszym badaniu była już na NFZ. Pan Doktor ma ogromną cierpliwość i jest też konkretny -co lubię. Jestem bardzo ciężką pacjentką, wszystko muszę wiedzieć, widzieć , zadaję bardzo dużo pytań i muszę mieć wszystko natychmiast, nie lubię czekać na termin-a Pan doktor mi to wszystko zapewnił i wykazał się nieziemską cierpliwością, w dodatku w ramach NFZ a nie na prywatnych wizytach(co zdarza się bardzo rzadko). Polecam!

 • M

  Dr Figuła najprawdopodobniej uratował mój palec przed stałym unieruchomieniem po zastosowaniu nieodpowiedniego leczenia przez innego chirurga. Ogromna wiedza, zainteresowanie, rzeczowe i dokładne wyjaśnienie problemu, zdecydowane, wielotorowe i skuteczne leczenie. Do tego bardzo miłe i profesjonalne podejście. Dziękuję i polecam.

 • E

  Lekarz bardzo dobry. Przywitał mnie uprzejmie, po czym wyjaśnił, na czym będzie polegało badanie, w trakcie którego przez cały czas informował, jak przebiega i czego się należy spodziewać. Pełny profesjonalizm i wysoka kultura.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jeden z pomysłodawców SCM Gastromedica. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista chirurgii ogólnej, doktor nauk medycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, aktualnie pracuje w Szpitalu im. Stanleya Dudricka. Od początku swojej kariery chirurgicznej skoncentrowany na nowoczesnej opiece okołooperacyjnej (ERAS), chirurgii małoinwazyjnej (laparoskopia), endoskopii zabiegowej oraz leczeniu żywieniowym. Ukończył cykl szkoleń z zakresu leczenia żywieniowego w ramach Europejskiego Towarzystwa Żywienia i Metabolizmu (ESPEN), uzyskując prestiżowy European ESPEN Diploma.
  Aktywny członek wielu międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych, m.in.: European Society for Clinical Nutrition and Metabolism (ESPEN), European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE), Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES), European Association for Transluminal Surgery (EATS), Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP), Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Odbył liczne szkolenia i kursy w zakresie leczenia żywieniowego, chirurgii małoinwazyjnej, leczenia niewydolności jelit w uznanych europejskich ośrodkach (Davos, Wiedeń, Amsterdam, Maastricht, Nicea, Manchester, Lizbona itd.).

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej