lek.

Kornelia Biłyk

verifiedCreated with Sketch.

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

103 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 497 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem lekarzem specjalistą dermatologiem z 20-letnim stażem zawodowym. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób skóry oraz zabiegami z zakresu dermatochirurgii, lasertoterapii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
103 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • N
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: usuwanie tatuażu

  Dr Kornelia Biłyk usunęła mi skutek błędów młodości, czyli beznadziejny tatuaż. Zabieg laserowy (podobno laser neodymowy) dał świetny efekt, choć zdaniem pani dr Biłyk zabieg będzie trzeba do pełnego efektu powtórzyć lub konieczna będzie seria zabiegów. Ale efekt po pierwszym zabiegu jest znaczny. Polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Super dermatolog. Najlepszy do dotychczas jakiego trafiłam z moją dość przewlekłą chorobą skóry o podłożu hormonalnym. Widzę, że trafiłam pod dobrą opiekę, bo uciążliwe zmiany skórne zaczęły powoli, ale systematycznie ustępować. Dodatkowo pani Biłyk udzieliła cennych wskazówek dotyczących diety zalecanej przy mojej przypadłości. Jestem zadowolona z takiej opieki lekarskiej.

 • Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNA

  Jestem zachwycona trafnością diagnozy i skuteczności leczenia zaleconego przez dr Biłyk. Od lat miałam kłopot z nadmiernie przetłuszczająca się cerą. Próbowałam walczyć z tym sama oraz konsultowałam się z lekarzem w mojej rodzinnej miejscowości, ale efekt był mizerny, jeśli nawet cokolwiek zmieniało się na lepsze, to na krótko i problem szybko nawracał jak bumerang. Trochę przypadkiem trafiłam do dr Biłyk i diagnoza i zaproponowane leczenie trochę mnie zdziwiły, bo pani Biłyk zaproponowała leczenie lekami, które mają podstawowe wskazanie w trądziku. Jednak zachęcona spodziewanym efektem zdecydowałam się i pomogło! przetłuszczenie ustąpiło po około miesiącu, leki brałam jeszcze kolejny miesiąc, i efekt utrzymuje się już ponad trzy miesiące po zaprzestaniu przyjmowania tabletek. Oczywiście mam uzgodnione z panią Biłyk postępowanie przy ewentualnym nawrocie, czyli wtedy wrócę na tak zwaną terapię przypominającą. Jestem bardzo zadowolona!

 • A
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: trądzik

  Pani dr Biłyk znakomicie poradziła sobie z moim trądzikiem. Jestem trudna pacjentka, bo nie chciałam stosować izotretynoiny bo miałam złe doświadczenia z nadmiernym przesuszeniem skóry i z zasady nie chciałam stosować antybiotyków. Pani doktor po dokładnym zbadaniu i obszernym wywiadzie zaproponowała cały cykl leczenia, do którego jednak się przekonałam i po pół roku jestem bardzo zadowolona. Trądzik minął, mam nadzieje, że nie będzie nawrotów, a jeśli trzeba będzie ponawiać terapię przy nawrocie, to na 100% wrócę do dr Biłyk. Polecam panią Kornelię z całego serca i z przekonaniem.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacje dermatologiczne (weekend)

  Po przeczytaniu pozytywnych opinii o skuteczności leczenia dermatologicznego przez panią Kornelię Biłyk, pełna nadziei udałam się na wizytę. Moim problemem był trądzik o średnim stopniu nasilenia (zaskórniki w strefie T oraz ropne krosty pojawiające się jedynie na brodzie). Jestem osobą bardzo wnikliwą, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie, dlatego przed wizytą zdążyłam już przeczytać kilka książek, publikacji medycznych i artykułów w tej tematyce. Dodam, że zdecydowanie potrafię odróżnić rzetelne źródła informacji od internetowych mitów. Także do konsultacji przygotowana byłam niczym do matury. Miałam nadzieję, że dzięki wskazówkom pani doktor w końcu uda mi się wygrać trwającą już kilka lat, nierówną walkę.
  Przebieg wizyty był dla mnie... Szokujący. Pani dermatolog nawet nie przyjrzała się mojej cerze, nie dotknęła jej. Od razu stwierdziła, że moje niedoskonałości są spowodowane kosmetykami, jakich używam, po czym przeszła do wypisywania listy tych, którymi mam zastąpić dotychczasowe (wszystkie z jej listy były tej samej firmy aptecznej). Tutaj muszę wspomnieć, że problemy z cerą pojawiły się u mnie 7 lat temu i od tamtej pory zdążyłam zmienić kosmetyki co najmniej kilka razy. Jednak te kosmetyczne eksperymenty nie powodowały ani pogorszenia mojego stanu ani jego poprawy. Obecnie moja pielęgnacja jest w 90% naturalna, co też niczego nie zmieniło.
  Mimo tego pani doktor uparcie tkwiła w swojej teorii i wypisała mi kosmetyki do cery tłustej (mimo trądziku mam suchą), których miałam używać przez miesiąc, a później przyjść na kontrolę. Byłam bardzo zaskoczona niedopuszczeniem mnie do głosu i tak szybkim przejściem do zaleceń, bez przeprowadzenia żadnego wywiadu (brak pytań o trądzik występujący w rodzinie, o regularność cyklu miesięcznego czy chociaż o zażywane leki). Jednak uznałam, że skoro już tam jestem, spróbuję jeszcze powalczyć i ponownie zasugerowałam poszukanie przyczyny moich problemów głębiej. Powiedziałam o nieregularnych miesiączkach i zapytałam czy nie powinnam zrobić sobie badań hormonalnych, tym bardziej że trądzik nie występuje na całej twarzy, a jedynie w strefie, która bardzo często odpowiada za rozregulowanie gospodarki hormonalnej. Pani stwierdziła, że to na pewno nie jest wina hormonów i że szkoda pieniędzy na badania. I tutaj zaproponowała mi antybiotyk, co sprawiło, że moje niedowierzanie osiągnęło apogeum. Antybiotykoterapia jedynie spowalnia/blokuje wydzielanie łoju, z którego powstaje trądzik, a przecież łój nie jest produkowany w nadmiernych ilościach bez powodu. To sygnał, że coś złego dzieje się wewnątrz organizmu i dopóki nie rozwiążemy pierwotnej przyczyny, maskując tylko objawy, to po odstawieniu antybiotyku stan naszej cery zawsze będzie się pogarszał.
  Mimo wszystko zrobiłam badania - okazało się, że wystąpiła u mnie hiperandrogenizacja (nadmiar hormonów z grupy androgenów) i spore problemy z funkcjonowaniem nadnerczy, co jest jedną z najczęstszych przyczyn trądziku u kobiet. Okazało się, że gdybym dłużej bagatelizowała moje objawy i nie poddała się leczeniu, w przyszłości mogłabym mieć dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem, a także z zajściem w ciążę. Podsumowując - odradzam osobom z trądzikiem szukania pomocy u tej pani.

 • K
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: trądzik

  Pani Kornelia jest lekarzem godnym polecienia. Już po pierwszym miesiącu kuracji lekiem, który zaproponowała mi Pani doktor widziałam znaczna poprawę, po 2-och miesiącach moja skora zmienila się o 180 stopni.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Konsultacja u dr Biłyk wystarczyła do ustąpienia objawów chorobowych na skórze, więc jestem bardzo zadowolona i polecam lekarza i gabinet. Pokazałam wysypkę, dostałm diagnozę i receptę na leki do stosowania miejscowego, które szybko pomogły. Co ciekawe, pierwsza dawke leku na skórę dostałam juz w gabinecie, pani doktor od razu podczas wizyty posmarowała mi skórę, aby juz rozpocząc leczenie. I rzeczywiście pomogło. Polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Zdecydowałem się na wizytę u dr Kornelii Biły po lekturze wielu pozytywnych opinii o lekarzu w internecie. Po konsultacji i już w trakcie leczenia mogę i chcę w całości potwierdzić wszystkie dobre opinie. Pani Kornelia okazała się bardzo kompetentna, a diagnoza trafna, bo leczenie szybko okazało się skuteczne. Dodatkowo dostałem dużo ciekawych i chyba ważnych zaleceń dotyczących diety i stosowanych kosmetyków. Czyli tak powinno być u dermatologa. Super!

 • K
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacja dermatologiczna dzieci

  Pani Doktor ze świetnym podejściem do dzieci. Moja córka po raz pierwszy nie bała się lekarza, bo pani Biłyk cudownie nawiązała z nią kontakt i dała się zbadać Diagnoza okazała się trafna, bo leczenie szybko pomogło,. Leki na recepcie w cenach przyzwoitych. Ogólnie - jestem bardzo zadowolona i polecam lekarza.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DAGDERM | DERMATOLOGIA | MEDYCYNA ESTETYCZNAUsługa: konsultacje dermatologiczne (weekend)

  Pani Kornelia Biłyk bardzo serdeczna i na tym pozytywy się kończą. Podczas wizyty diagnoza postawiona przez nią była całkowicie nietrafna. Wysypkę na ciele zdiagnozowała jako świerzb i zaleciła leczenie w tym kierunku. Leczenie to miało objąć całą rodzinę, łącznie z 3-letnim dzieckiem. Nikt z rodziny nie miał żadnych objawów. Z obawy przed zastosowaniem tego silnego środka na dziecku, udałam się do innego dermatologa. Ten od razu postawił trafną diagnozę łupież różowy (Gilberta) i zanegował świerzb. Po dwóch tygodniach wysypka zanika. Dobrze, że nie zastosowałam leków przepisanych przez tę Panią, przynajmniej uniknęłam dodatkowego podrażnienia swojej skóry i delikatnej skóry dziecka. Więcej na wizytę do tej Pani nie wybiorę się. Strata pieniędzy 160 zł (wizyta weekendowa).

Pytania pacjentów (13)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem lekarzem specjalistą dermatologiem z 20-letnim stażem zawodowym.
  Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób skóry oraz zabiegami z zakresu dermatochirurgii, lasertoterapii i dermatologii estetycznej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
  Konsultuję w językach polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.
  Zapraszam na konsultacje zabiegi
  lekarz medycyny Kornelia Biłyk
  specjalista dermatolog - wenerolog

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Lublinie

Publikacje

 • x

Nagrody i wyróżnienia

 • x