dr n. med.

Kinga Bobińska

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Seksuolog

13 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyłam w 2002 r. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęłam pracę zawodową w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Praktyka Lekarska Kinga BobińskaUsługa: kolejna wizyta

  Pani Doktor bardzo kompetentna, rzetelnie dobiera leki, bardzo pozytywnie motywuje. Polecam wszystkim pacjentom, którzy potrzebują takiej specjalistycznej pomocy.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Do gabinetu trafiłam po śmierci mojej matki, znerwicowana po kilkunastoletniej opiece nad osobą terminalnie chorą. Pani doktor postawiła mnie na nogi. Jest życzliwa i odnosi się ze zrozumieniem do problemów pacjenta, co w tej specjalności jest szczególnie istotne.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor nie jest moim pierwszym lekarzem psychiatrą i pomimo zadowolenia z poprzednich, to Ona okazała się jeszcze lepsza. Empatyczne, ale nie ckliwa; konkretna, ale dająca ostateczny wybór pacjentowi; nie patrzy na zegarek, tylko przeznacza na wizytę tyle, ile uważa za stosowne. Nie boi się proponować nowych rozwiązań, a do pracy podchodzi z pasją. Bardzo polecam.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Praktyka Lekarska Kinga BobińskaUsługa: kolejna wizyta

  Pani doktor bardzo miła co idzie w parze z kompetencją,z ręką na sercu moge polecic każdemu oczekującemu fachowej pomocy

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Kinga to profesjonalistka. Szukamy rozwiązań dla mojego przypadku a jest nim nietolerancja wielu leków (objawy ze strony układu pokarmowego) oraz próba zniwelowania objawów somatycznych lęku (kołatanie serca i wysokie tętno.) Jesteśmy na dobrej drodze jeśli chodzi o ustalenie, który lek bedzie dla mojego przypadku odpowiedni.
  Czasami po dwóch, trzech razach nie da się tego ustalić ale nie należy rezygnować.
  Polecam panią Kingę gorąco, to bardzo dobry lekarz.
  Pozdrawiam :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Praktyka Lekarska Kinga BobińskaUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Trafiliśmy do pani doktor pięć miesięcy temu, w najgorszym momencie naszego życia, po stracie siedemnastoletniej córeczki. Ból nie pozwalał trzeźwo oceniać rzeczywistości. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jakim darem było spotkanie z Panią doktor. W ciągu minionego czasu nasi przyjaciele kontaktowali nas z wieloma psychiatrami i terapeutami. Dziś wiemy, że niewłaściwy człowiek może jedynie zaszkodzić. A w sytuacji, kiedy walczysz o swoje życie w każdej jego sekundzie nie możesz sobie pozwolić na eksperymeny.
  Z całego zbolałego serca ludzi, których świat rozpadł się w jednej chwili polecamy dr. Bobińską. To nie tylko znakomity specjalista, ale co ważniejsze wspaniały człowiek.

 • D

  U dr Kingi Bobińskiej leczę się od kilku lat, zawsze mogę liczyć na jej wsparcie- zarówno farmakologiczne jak i zwyczajną rozmowę, radę. To rozsądny lekarz, potrafiący podnieść pacjenta na duchu, zawsze taktowny i otwarty. Mogę doktor o wszystko zapytać, za każdym razem otrzymuję satysfakcjonującą mnie odpowiedź. Dzięki wsparciu doktor przebrnęłam przez wiele stresujących dla mnie sytuacji zarówno jeśli chodzi o sytuacje związane z nauką/pracą, jak i relacjami w rodzinie.
  Świetny psychiatra i seksuolog, ponadto pełen empatii człowiek!

 • M

  Pani dr Kinga Bobińska to zdecydowanie najwyższej klasy specjalista w swojej dziedzinie. Do Pani dr trafiłem 2 lata temu z ciężką bezsennością o podłożu nerwicy lękowej. Po analizie i wnikliwym wywiadzie lekarskim postawiono diagnozę. Mimo, iż jestem pacjentem bardzo lekoopornym, pani dr zawsze stara się odpowiednio dobrać lek aby ominąć ew skutki uboczne bądź je zminimalizować. Każda wizyta to rozmowa nieograniczona czasem, mimo iż bardzo często za drzwiami kolejka niecierpliwych pacjentów. Pani dr Bobińska jest zdecydowanie lekarzem z prawdziwym powołaniem, godnym polecenia - słucha, rozmawia no i przede wszystkim za wszelką cenę chce pomóc i nie traci wiary, podczas każdej rozmowy wspiera psychicznie i w profesjonalny a zarazem prosty sposób radzi i wskazuje właściwe kierunki myślenia co ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i postrzeganie świata i życia codziennego. Każda wizyta to prawdziwa przyjemność i utwierdzanie w przekonaniu iż warto jest mieć tak świetnego lekarza gdzieś blisko w tym kolorowym a czasem niestety szarym świecie. Zdecydowanie lekarz zasługuje na złoty medal za wytrwałość i ogromną chęć pomocy!

 • Kama
  Korzystam z pomocy Pani doktor od około roku czasu. Przechodzę przez kolejne fazy. Nie zawsze jest dobrze, ale to wina mojego uzależnienia od lorafenu. Trudno mi się z niego wychodzi. Są i bolesne i trudne stany lekowe. Ale darze Panią doktor ogromnym zaufaniem i wierzę, że w końcu uda się pokonać tego mojego potwora. To mój najważniejszy cel na końcówkę tego roku i następny. I wiem, że Pani doktor mi w tym pomoże.

 • B

  Ja także próbowałam konsultować się z innym lekarzem na Szparagowej po tym jak Pani doktor przestała tam przyjmować - niestety wielkie rozczarowanie. Cieszę się, że znalazłam Ją na Kopernika. Wraca mi poczucie bezpieczeństwa i motywacja.Gorąco polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyłam w 2002 r. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęłam pracę zawodową w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im Babińskiego w Łodzi, początkowo w charakterze lekarza wolontariusza, później lekarza rezydenta. Tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii uzyskałam w 2009 r. W listopadzie 2014 r. uzyskałam tytuł specjalisty seksuologa. W latach 2014-2015 pełniłam obowiązki koordynatora oddziału
  ogólnopsychiatrycznego, a od maja 2016 r. obowiązki koordynatora oddziału psychiatrii sądowej. Od początku pracy zawodowej równolegle z pracą szpitalną pracuję w psychiatrycznym lecznictwie ambulatoryjnym. Od 2008 r. byłam pracownikiem Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na stanowisku asystenta, adiunkta. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 r. po obronie pracy doktorskiej „Przyczyny hospitalizacji psychiatrycznych pacjentów z upośledzeniem umysłowym”. Przez trzy lata sprawowałam nadzór nad Pracownią Orzecznictwa Sądowo-Psychiatrycznego przy Klinice Psychiatrii Dorosłych. Mam doświadczenie w pracy w lecznictwie szpitalnym, ambulatoryjnym jak również jako biegły sądowy. Od 2003 r. jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem współautorką prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wygłoszonych na zjazdach, konferencjach i sympozjach naukowych o tematyce: psychiatria biologiczna, psychiatria sądowa, seksuologia, niepełnosprawność intelektualna. Jestem również współautorem najnowszego komentarza do UoOZP oraz monografii poświęconej niepełnosprawności intelektualnej. W codziennej praktyce zawodowej - klinicysta z zamiłowania, zajmuje się szerokim spektrum zaburzeń psychicznych z doświadczeniem zarówno w warunkach szpitalnych jak i ambulatoryjnych. W swojej pracy zawodowej zajmuje się także opiniowaniem w sprawach sądowo–psychiatrycznych i sądowo-seksuologicznych.

  W przypadku braku terminu w kalendarzu proszę o kontakt telefoniczny z recepcją.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Seksuologia

Edukacja

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi

Publikacje

 • Niepełnosprawność intelektualna - etiopatogeneza, epidemiologia, diagnoza, terapia. Kinga Bobińska, Tadeusz Pietras, Piotr Gałecki. Continuo, Wrocław 2012 wyd. 1
 • Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego – komentarz. Piotr Gałecki, Kinga Bobińska, Krzysztof Eichstaedt. Wolters Kluwer Polska. Warszawa 2016, wyd. 2
 • Pharmacotherapy of patients with mental retardation during psychiatric hospitalization. Bobińska K, Florkowski A, Smigielski J, Kryszkowski W, Gałecki P. Pol Merkur Lekarski. 2009 Nov;27(161):381-7. Polish.

Znajomość języków

 • angielski