mgr

Kazimierz Smulikowski

Fizjoterapeuta, Terapeuta

Nazywam się Kazimierz Smulikowski, jestem terapeutą manualnym, fizjoterapeutą, obecnie zbliżam się ku końcowi studiów osteopatii, ponad 15 lat doświadczenia i pracy z pacjentami za... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Smulikowski Fizjoterapia

  Aleja Jaworowa 17, Krzyki
  53-122 Wrocław, dolnośląskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka, Karta płatnicza

  Usługi

  Osteopatia od 80 zł
  Terapia wisceralna od 80 zł
  Terapia tkanek miękkich od 80 zł
  Fizjoterapia od 80 zł
  Rehabilitacja kobiet w ciąży od 80 zł
  Rehabilitacja od 80 zł
  Kinezyterapia od 80 zł
  Masaż kobiet w ciąży od 80 zł
  Zwykła wizyta od 80 zł
  Manipulacja powięzi od 80 zł
  Terapia kobiet w ciąży od 80 zł
  Terapia manualna od 80 zł
  Masaż tkanek głębokich od 80 zł
  Konsultacje fizjoterapeutyczne od 80 zł
  Rehabilitacja domowa od 120 zł
  Masaż głęboki od 80 zł
  Chiropraktyka od 80 zł

  więcej

 • Ból barku i biodra.

  Od wielu miesięcy mam problem z lewą stroną ciała, a konkretnie z barkiem i biodrem. Jeżeli chodzi o lewy bark - ból odczuwam przy ćwiczeniach wyciskających ( głównie na skosie dodatnim) a także, gdy układam się do przysiadu ze sztangą z tyłu i rotuje łokcie tak aby były pod sztangą- czuję takie napięcie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Kazimierz Smulikowski

  W zasadzie należało by usunąć nagromadzenia kwasu hialuronowego w tkankach i zbalansowac prawidłowo obie strony ciała. Dokładny wywiad i weryfikacja ruchowa potem palpacyjna. Myślę że dałoby się coś zmienić.… Więcej

 • Witam,
  Ciągnie mnie w okolicy dołu podkolanowego, trochę wyżej i niżej i strasznie i uwiera.
  Na zdjęciu czerwoną obramówką zaznaczony obszar gdzie mnie ściska i uwiera.
  Co to może być?
  - zdjęcie w linku:
  s6.ifotos.pl/img/1jpg_aaxsnhq.jpg
  Jest to takie uwieranie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Kazimierz Smulikowski

  Ból może wskazywać na mięsień podeszwowy kiedy spojrzymy jedynie pod kątem położenia anatomicznego, natomiast większość bólu w dole podkolanowym jest spowodowane zaburzeniami trakcji na mięśniach dwuglowym,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Nazywam się Kazimierz Smulikowski, jestem terapeutą manualnym, fizjoterapeutą, obecnie zbliżam się ku końcowi studiów osteopatii, ponad 15 lat doświadczenia i pracy z pacjentami zaowocowały otwarciem gabinetu osteopatii, manipulacji powięzi, fizjoterapii w którym, najważniejszy jest pacjent i jego leczenie. Rocznie wykonuję bardzo dużo zabiegów które przynoszą ulgę, wyleczenie, zniesienie bólu u setek pacjentów.

  Przez cały okres swojej pracy regularnie biorę udział w międzynarodowych szkoleniach specjalistycznych rocznie jest to około 400 godzin, a jako pasjonat anatomii sekcyjnej regularnie biorę udział w sekcjach analizując budowę ciała ludzkiego nie tylko na poziomie tkanki mięśniowo szkieletowej ale także na poziomie narządów wewnętrznych tak aby terapie wisceralne były bezpieczne i skuteczne oraz aby wspomóc leczenie zaburzeń endokrynologicznych, ginekologicznych, położniczych, gastrologicznych oraz innych zaburzeń wewnętrznych.

  Wspomagamy medycynę w znalezieniu zdrowia u każdej osoby.


  Razem z ojcem położnikiem dr Andrzejem Smulikowskim opracowaliśmy bezpieczne i skuteczne techniki terapii manualnej i fizjoterapii skierowane dla ciężarnych oraz kobiet w okresie poporodowym. Wspólnie pracowaliśmy z wieloma ciężarnymi z dużymi sukcesami, stworzyliśmy również specjalny program fizjoterapii, terapii manualnej i tkanek miękkich dla kobiet które planują ciążę tak aby ten wspaniały okres w ich życiu przebiegał jak najłagodniej.

  Do pracy podchodzę z cierpliwością, wytrwałością i dokładnością skupiam się nie tylko na likwidacji zaburzeń występujących w miejscu bólu, ale także w obrębie innych struktur które mogą powodować zaburzenia na zasadzie napięcia taśmowego, wszystko to po to żeby doprowadzić ciało do balansu, homeostazy i dobrego zdrowego samopoczucia.

  W razie braku wolnych terminów zapraszam do kontaktu telefonicznego.
  Czas wizyty: od 0,5 godz. do 1 godz. 15 minut.
  Koszt wizyty to od 60 do 120 zł


  Serdecznie zapraszam.
  Mgr Kazimierz Smulikowski
  W razie pytań proszę o kontakt:
  smulikowski.fizjoterapia@gmail.com

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego - wydział fizjoterapii
 • Akademia Osteopatii - osteopatia - od 2013 do teraz

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • L
  Lokalizacja: Smulikowski FizjoterapiaUsługa: osteopatia

  Bardzo polecam pana Smulikowskiego jako fizjoterapeutę. Terapie prowadzi bardzo rozważnie, indywidualnie, oceniając stan pacjenta przy jednoczesnej życzliwości i empatii. Profesjonalizm pana Smulikowskiego sprawił, że z wizyty na wizytę ( od listopada 2016r.) odzyskuję ruchomość w prawym stawie barkowym i mogę ruszać ręką w takim stopniu, który pozwolił mi wrócić do aktywności zawodowej. Efekty terapii są zadziwiające tym bardziej, że stan początkowy był tak trudny (ból, sztywności 100%, brak możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu), że musiałam korzystać przy najprostszych czynnościach z pomocy bliskich. Jestem więc wierną pacjentką pana Smulikowskiego, dziękuję i szczerze polecam korzystanie z jego wiedzy i doświadczenia. Ania Twardowska

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-04-17

  Dziękuję pani uprzejmie. Życzę dużo zdrowia

 • J
  Lokalizacja: Smulikowski FizjoterapiaUsługa: terapia manualna

  Byłam u pana Smulikowskiego w celu rozmasowania blizny po cesarce. Już po pierwszej wizycie odczułam poprawę, blizna przestała 'ciągnąć', a na kolejnych wizytach zauważyłam, że ustąpiła znacznie bolesność przy nacisku w okolicach blizny. Bardzo fajna atmosfera - człowiek ma wrażenia bycia dobrze 'zaopiekowanym' :) Podoba mi się dokładny wywiad na pierwszej wizycie i ogromna wiedza i doświadczenie pana Smulikowskiego - fizjoterapia może pomóc leczyć wiele dolegliwości, i właśnie pan Smulikowski stara się też proaktywnie doradzić i zaradzić różnym dolegliwościom.

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-04-05

  Pani Justyno, życzę dużo zdrowia i powodzenia. Dziękuję bardzo za tą pozytywną opinię, polecam się na przyszłość.

 • Lokalizacja: Smulikowski FizjoterapiaUsługa: Manipulacja Powięzi

  Bardzo polecam tego specjalistę. Pan Kazimierz ma ogromną wiedzę, wszystko wyjaśnia podczas zabiegu, ma pozytywne podejście do pacjenta, wizyta mija w miłej atmosferze. Już po pierwszym zabiegu mobilizacji blizny odczułam dużą poprawę samopoczucia. Warto!

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-04-05

  Dziękuję uprzejmie za tą pozytywną opinię. Życzę dużo zdrowia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie Pan Kazimierz wydaje mi się osoba z ogromną wiedzą i wierzę, tak jak inni pacjenci, iż pomoże mi w moich dolegliwościach. Bardzo pozytywne wrażenia- zainteresowanie historią choroby, rozmowa przed badaniem, wyjaśnianie przyczyn bólu itd.

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-03-19

  Dziękuję uprzejmie, mam nadzieję że leczenie przebiegnie sprawnie. Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Smulikowski FizjoterapiaUsługa: terapia manualna

  Barbara Maćkowiak
  Całkowicie zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami dotyczącymi profesjonalizmu Pana
  mgr Kazimierza Smulikowskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykle sympatyczny i empatyczny stosunek do pacjenta. Diagnoza przyczyny moich dolegliwości postawiona przez p.Kazimierza i
  rozpoczęta terapia, pozwalają mi mieć nadzieję, że wreszcie dotarłam do specjalisty, który mi pomoże.

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-03-19

  Dziękuję bardzo i życzę powrotu do formy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dobrze zna sie na swoja prace, jest cierpliwy i ma pozytywne podejscie do pacjenta. Daje 4* poniewaz to byla moja pierwsza wizyta, zobaczymy jaki bedzie efekt po kilku wizytach:-)

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-02-12

  Dziękuję i zapraszam na kolejne. Pozdrawiam

 • Polecam każdemu tego specjalistę! Drugi raz z rzędu po pierwszej wizycie z inwalidy zrobił ze mnie normalnego zdrowego 30 latka! 3 tygodnie chodziłem
  skrzywiony jak banan po godzinie w jego gabinecie wszystko ustąpiło jak ręką odjął! Jestem również pod wielkim wrażeniem wiedzy Pana Kazika. Podczas każdego seansu szczegółowo opisuje co i dlaczego będzie robił. Używa do tego słów których nie rozumiem wiec czasami mam podejrzenia ze są to jakieś magiczne zaklęcia! Nie mniej gość jest skuteczny jak Ibrahimovic w polu karnym! Nie marnujcie czasu na poszukiwania znakomitego fizjoterapeuty, właśnie go znaleźliście!

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-01-21

  Dziękuję uprzejmie za tą wyjątkową opinię. Porównanie do Ibrahimovica jeszcze mi się nie zdażyło :) Pozdrawiam i polecam się na przyszłość.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełny profesjonalizm, wszystko wyjaśniane na bieżąco, bardzo przyjemna obsługa, przyjazne warunki, działanie na kręgosłup po wypadku dało bardzo dobre efekty danego dnia, następnego jeszcze odczuwałam, że kręgosłup był "masowany", nie wiem jaki efekt będzie za tydzień, ale zakładam, że nie będę musiała poddawać się wielotygodniowym rehabilitacjom. Polecam. Dziękuję.

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-01-21

  Pani Jolanto, dziękuję uprzejmie będę trzymał kciuki aby wszystko było dobrze :). Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szczerze polecam! Po wcześniejszych nieudanych próbach pozbycia się kontuzji kolana u innych fizjoterapeutów, u Pana Kazimierza wreszcie duża zmiana w dobrym kierunku. Wiedza merytoryczna przekazywana na bieżąco w trakcie zabiegu bardzo pomaga w zrozumieniu źródła bólu. Dodatkowo dokładność i wiele cennych rad.

  mgr Kazimierz Smulikowski2017-01-05

  Dziękuję serdecznie pani Anno. Dużo zdrowia życzę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rewelacyjny lekarz juz po pierwszej wizycie zabrał mi ból pleców i problemy ze wstawaniem z krzesełka

  mgr Kazimierz Smulikowski2016-12-21

  Dziękuję uprzejmie za opinię, życzę wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.